Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Przecieki wody w trojaczkach - dyskusja, problemy, rozwi膮zania  (Przeczytany 26572 razy)
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1041

Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti

Miasto:: Krak贸w
Model: nie posiadam
Silnik: inny

« Odpowiedz #100 : Czwartek, 22 Listopad 2012, 15:25 »

Po wci艣ni臋ciu uszczelki na swoje miejsce problem znikn膮艂. W tych autach woda na 99% dostaje si臋 pod uszczelk臋 w iejscu zgrzewu dachu z b艂otnikami. Prosz臋 si臋 dok艂adnie przyjrze膰 temu miejscu. Jest cie艅sze ni偶 reszta obwodu i w艂a艣nie tam nie dolega uszczelka. Profilaktycznie uszczelni艂em te偶 lampy tylne i trzeci stop.

masz racj臋....ale to tylko jedno z kliku miejsc gdzie woda si臋 leje i r贸偶ni userzy mieli r贸偶ne do艣wiadczenia. Te偶 najpierw uszczelni艂em np lampy i by艂em ca艂y happy. Potem jednak woda w baga偶niku.....i do uszczelnienia poszed艂 3-ci stop i zawias.....i zn贸w woda....i si臋 okaza艂o, 偶e przez wentylacj臋 w tylnym pasie.  

Z ciekawo艣ci przeczyta艂em w膮tek w klubie w UK. Tam ch艂opaki ka偶膮 uszczelnia膰 przede wszystkim te otwory w tym pasie....i pisz膮, 偶e ASO Toyoty w UK te偶 uszczelnia艂o przede wszystkim te otwory.  Tak偶e u mnie na 100% nie la艂o sie ani przez lampy, ani przez stop .....ale w艂a艣nie przez te nieszcz臋sne otwory.
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 22 Listopad 2012, 15:44 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

mimi31
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 40

Miasto:: Ruda 艢l膮ska
Model: Peugeot 107
Silnik: 1.0
Kolor: czarny

« Odpowiedz #101 : Czwartek, 22 Listopad 2012, 16:00 »

No to dobrze wiedzie膰 na przysz艂o艣膰. U mnie jednak przeciaka艂o pod uszczelk膮 z prawej strony we wspomnianym miejscu. Widzia艂em jak zaschn臋艂a pasta polerska w miejscach gdzie s膮czy艂a si臋 woda.
cookie
Maniak
Wiadomo艣ci: 878

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.

Model: Citroen C1
Kolor: gris aluminium

« Odpowiedz #102 : Czwartek, 22 Listopad 2012, 17:20 »

No to dobrze wiedzie膰 na przysz艂o艣膰. U mnie jednak przeciaka艂o pod uszczelk膮 z prawej strony we wspomnianym miejscu. Widzia艂em jak zaschn臋艂a pasta polerska w miejscach gdzie s膮czy艂a si臋 woda.
Mi w C1 tez wali艂o spod uszczelki.
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5633

never ending story...

Miasto:: U膰
Kolor: Czerwony Scarlet

« Odpowiedz #103 : Czwartek, 22 Listopad 2012, 21:58 »

a u mnie sucho.... a nie ma gdzie wylecie膰 bo bagajer na max wyg艂uszony matami U艣miech

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 107 RC 1.0+

P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT

By艂y:
P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5
P V-Clic 50ccm
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 4833

C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...

Miasto:: WHITE100K
Kolor: Noir Caldera

« Odpowiedz #104 : Czwartek, 22 Listopad 2012, 22:58 »

...mo偶e w subie woda jest   lol ?

---> CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010 <---                                                                    
Suzuki SV650N K3-4
unibike viper gts
unicykl 20"
marysia
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1378

Miasto:: Cerkwica/ Ostr贸w Kaliski/ Kalisz
Kolor: grafit

« Odpowiedz #105 : Czwartek, 22 Listopad 2012, 23:40 »

...mo偶e w subie woda jest   lol ?
co ty! mia艂 by echo jak w jaskini... lol

kaliope
SUPER MODERATOR
*

« Odpowiedz #106 : Poniedzia艂ek, 26 Listopad 2012, 22:12 »

i kolejny przeciek.....tzn w baga偶niku suchutko.....ale odchyli艂em sobie filc pod pod艂og膮 pasa偶era (tylny lewy) a tam mokro......  Niezdecydowany Wsadzi艂em przy okazji 艂apy pod pozosta艂e wyk艂adziny ale na szcz臋scie reszta sucha. Dok艂adne ogl臋dziny z latark膮 i wyglada na to, 偶e cieknie z uszczelki drzwi bo pr贸g pod uszczelk膮 i od strony wewn臋trznej mokrutki.  No c贸偶....auto w w gara偶u, farelka sobie chodzi....musz臋 to wysuszy膰 i obserwowa膰.....ale chyba ju偶 moge sk艂ada膰 na kolejn膮 uszczelk臋 ....dobrze ponad 200z艂 chyba

kaliope
SUPER MODERATOR
*

« Odpowiedz #107 : Czwartek, 29 Listopad 2012, 14:21 »

uszczelka zam贸wiona.....210z艂 ...oj boli.....ale mam nadziej臋, 偶e to ona jest winowajc膮.....
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 29 Listopad 2012, 14:33 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

turtur
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 8

Miasto:: charlestown
Kolor: czerwony

« Odpowiedz #108 : Poniedzia艂ek, 03 Grudzie艅 2012, 21:46 »

uszczelka zam贸wiona.....210z艂 ...oj boli.....ale mam nadziej臋, 偶e to ona jest winowajc膮.....
a gdzie zamawiales w serwisie peugeota bo mi serwis citroena zawolal 250zl za prawy przod a w Irlandii gdzie mieszkam chcieli 130 euro lol
pozdr.
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2149

Miasto:: wroclaw
Kolor: srebrny GRIS GALLIUM

« Odpowiedz #109 : Poniedzia艂ek, 03 Grudzie艅 2012, 22:15 »

super cena w Irlandii prawie 500zl ...... to u nas masz dwie  lol

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
kaliope
SUPER MODERATOR
*

« Odpowiedz #110 : Poniedzia艂ek, 03 Grudzie艅 2012, 22:27 »

Pyta艂em w dw贸ch ASO. CO ciekawe w tym co auto by艂o kupione i serwisowane rok rocznie....nie chcieli da膰 ani z艂ot贸wki rabatu, a cena katalogowa jest w艂a艣nie 250z艂. Natoamist w AZMOT kupuje ju偶 drug膮 uszczelk臋 i go艣cie mi daj膮 teraz rabat na 210z艂. A jak pierwsz膮 kupowa艂em to te偶 bez problemu mia艂em rabat i jakie艣 30 z艂 taniej.

http://dealer.peugeot.pl/azmot
« Ostatnia zmiana: Poniedzia艂ek, 03 Grudzie艅 2012, 22:29 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

szalik
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 21

Miasto:: Pozna艅
Kolor: czarny

« Odpowiedz #111 : Wtorek, 04 Grudzie艅 2012, 08:57 »

i kolejny przeciek.....tzn w baga偶niku suchutko.....ale odchyli艂em sobie filc pod pod艂og膮 pasa偶era (tylny lewy) a tam mokro......  Niezdecydowany Wsadzi艂em przy okazji 艂apy pod pozosta艂e wyk艂adziny ale na szcz臋scie reszta sucha. Dok艂adne ogl臋dziny z latark膮 i wyglada na to, 偶e cieknie z uszczelki drzwi bo pr贸g pod uszczelk膮 i od strony wewn臋trznej mokrutki.  No c贸偶....auto w w gara偶u, farelka sobie chodzi....musz臋 to wysuszy膰 i obserwowa膰.....ale chyba ju偶 moge sk艂ada膰 na kolejn膮 uszczelk臋 ....dobrze ponad 200z艂 chyba

A na uszczelce widzia艂e艣 jakie艣 uszkodzenia, czy tak po prostu stwierdzi艂e艣, 偶e wymienisz?

Przy okazji chcia艂em te偶 zapyta膰 - jak te uszczelki s膮 fabrycznie mocowne? Na wcisk tylko? Bo mi od strony kierowcy i pasa偶era zacz臋艂y czasami "wypada膰" w g贸rnej cz臋艣ci. Nie zauwa偶y艂em 艣lad贸w kleju, ale nie maj膮c innego wyj艣cia, przyklei艂em to butaprenem.
kaliope
SUPER MODERATOR
*

« Odpowiedz #112 : Czwartek, 13 Grudzie艅 2012, 15:01 »

uszczelki w trojaczkach to jedne wielkie dziadostwo. Tak, odchodz膮 gdzie si臋 da, gdy偶 metal w 艣rodku nie trzyma wystarczaj膮co mocno. Podejrzewam, 偶e w obecnie w sprzeda偶y s膮 ju偶 mocniejsze. Jak wymienia艂em w tylnej szybkie, to wchodzi艂o do艣膰 mocno na wcisk. Trzeba je te偶 umiej臋tnie wk艂ada膰 bo inaczej nagle nam sie wydaje 5cm za d艂uga.

Ja zagl膮da艂em w czasie deszczu do wszystkich uszczelek i wszystkie po deszczu maj膮 wod臋 w 艣rodku, czyli ranty prog贸w na dole s膮 ca艂y czas mokre...i potem rdzewiej膮.

Z ciekawo艣ci zagl膮da艂em do 艣rodka nowej uszczelki i by艂o sucho...tak偶e chyba jest dobrze.

Tak jak m贸wi艂em, wszystkie pozosta艂e przepuszczaj膮 wod臋...i jak wiedzia艂em o tym, ale dopiero teraz wsadzi艂em 艂ap臋 pod wyk艂adzin臋 i na szcz臋cie tylko z ty艂u po lewej woda leci do 艣rodka auta. Tak偶e na razie nie wymieniam wi臋cej uszczelek...ale licz臋 si臋 z tym, 偶e co jaki艣 czas b臋d臋 wymienia艂 po jednej sztuce.

Edit:
A wi臋c jestem po wymianie uszczelki. Wra偶enia? Jest spasowana o wiele lepiej ni偶 ta stara rozci膮gni臋ta na ka偶d膮 stron臋. Ale wed艂ug mnie jest zn贸w ciut za kr贸tka, tzn mog艂a by by膰 z 0.5 cm d艂u偶sza i wtedy bym mocniej podopycha艂 na winklach. Przypomn臋, 偶e wymienia艂em te偶 kiedy艣 pod tyln膮 szyb膮 i tam ledwie j膮 upcha艂em i wydawa艂a si臋 du偶o za d艂uga.

Dla zainteresowanych podaje numer. Czyli jest to lewy ty艂:

Wyprodukowane w Polsce鈥..dobre鈥︹   a sz艂a 10 dni z Francji, bo nie by艂o nawet jednej sztuki w g艂贸wnym magazynie Peugeota.  

BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*

« Odpowiedz #113 : Wtorek, 22 Stycze艅 2013, 01:33 »

ciekaw gdzie jest ta fabryka uszczelek w polsce  Niezdecydowany

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
kamilnow13
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 17

Miasto:: Warszawa
Model: Toyota Aygo
Kolor: Srebrny

« Odpowiedz #114 : Pi膮tek, 01 Luty 2013, 12:44 »

Jade samochodem nagle kap kap na r臋k臋 mowie kurdezimno bylo moze sie skroplilo czy cos bo nagrzane w samochodzie. troche podrdzewialo mowie wyjme przeczyszcze sobie. jak wyczyscic to juz sie nie pytam bo mnie na razie nie interesujeale powiedzcie mi dlaczego jak wsiadlem rano do samochodu to mialem wode w tej dziurce za dzwigniazmiany bieg贸w?. Przeciez to jest jakas masakra.... Pewnie mi nie zrobia tego w ASO z AC co?
I co za g贸wno mo偶e przecieka膰 po艣wieci艂em latark膮 w 艣rodku i nic nie wida膰 podsufitka sucha tylko ten kabelek z zarowk膮 troch臋 mokry...

Pozdrawiam

* DSC08752 (Kopiowanie).JPG (119.78 KB, 800x536 - wy艣wietlony 150 razy.)

* DSC08753 (Kopiowanie).JPG (127.96 KB, 800x536 - wy艣wietlony 137 razy.)
« Ostatnia zmiana: Pi膮tek, 01 Luty 2013, 12:46 wys艂ane przez kamilnow13 » Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*

« Odpowiedz #115 : Pi膮tek, 01 Luty 2013, 12:49 »

moze woda dostaje sie przez antene bo jest na wysokosci lampki ... zobacz reka czy antena na dachu nie ma zbytnio luzu albo polej duza iloscia wody antene i zobacz czy woda nie dostaje sie do srodka

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5633

never ending story...

Miasto:: U膰
Kolor: Czerwony Scarlet

« Odpowiedz #116 : Pi膮tek, 01 Luty 2013, 15:09 »

ju偶 kto艣 mia艂 problemy z rud膮 pod anten膮... Mat?

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 107 RC 1.0+

P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT

By艂y:
P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5
P V-Clic 50ccm
kamilnow13
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 17

Miasto:: Warszawa
Model: Toyota Aygo
Kolor: Srebrny

« Odpowiedz #117 : Pi膮tek, 01 Luty 2013, 16:48 »

Rusza艂em t膮 anten膮 u podstawy i nawet nie drgn臋艂a tak偶e mo偶e przyczyna le偶y gdzie indziej ? musz臋 pokombinowa膰 cho膰 pogoda teraz nie za specjalna...
A jak przyklejali艣cie uszczelki bo te偶 mam ten problem... hmm..? czy istnieje co艣 takiego jak wyrobienie uszczelki i trzeba na nowe wymieni膰 czy jak przykleje to b臋dzie git?

pzdr.
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*

« Odpowiedz #118 : Pi膮tek, 01 Luty 2013, 18:33 »

uszczelki nowe powinny zalatwic sprawe  OK

citroen c1 1.0