Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 ... 7 8 [9] 10   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Przecieki wody w trojaczkach - dyskusja, problemy, rozwiązania  (Przeczytany 228420 razy)
revstm
Użytkownik
*
Wiadomości: 12



« Odpowiedz #160 : Środa, 25 Luty 2015, 13:17 »

Moje aygo jest juz grubo po gwarancji ale będąc ostatnio na myjni zauważyłem jezioro pod bagażnikiem tam gdzie jest opona zapasowa, grzyb na macie w bagażniku w do tego cholernie mi parują szyby.
Aygo 5D 07

EDIT:
Zapomniałem dodać o przeciekach z dachu w miejscu anteny, po wyjezdzie z myjni albo w czasie deszczu woda kapie z lampki. Z tym sobie poradziłem taśma biała hydrauliczna i dodatkowa uszczelka
« Ostatnia zmiana: Środa, 25 Luty 2015, 13:23 wysłane przez revstm » Zapisane

ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #161 : Środa, 25 Luty 2015, 16:52 »

jak masz takie bajoro w bagajerze, to nic dziwnego że parują Ci szyby...
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
okimen
Newbie
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #162 : Środa, 10 Sierpień 2016, 21:32 »

ktoś ma jakiś pomysł którędy może cieknąć woda z dachu kapie przez lampkę w podsufituwce antena szczelna proszę o jakieś pomysły
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #163 : Czwartek, 11 Sierpień 2016, 08:27 »

tylko przez antenę, wklej ją sylikonem i zobaczysz że przestanie cieknąć.
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
morito1
Użytkownik
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #164 : Sobota, 08 Październik 2016, 23:04 »

No i stało się, samochód kupiony trzy tygodnie temu, pierwsze deszcze i mokry bagażnik oraz dywanik pasażera z tyłu. Z bagażnikiem poradzilem mam nadzieję sobie - uszczelniłem lampy oraz lampę stopu. Po kolejnym deszczu w bagazniku sucho, natomiast uszczelka drzwi tylnych przecieka.
W zwiazku z tym moje pytanie- czy jest jakiś sposób (oprócz wymiany uszczelki na nową) żebydrzwi nie przeciekały. Widziałem filmik na YT jak gość zamontował uszczelki 3M na ramę drzwi. Czy ktoś z szanownych forumowiczów stosował tę metodę? Drugie pytanie - jakie są wymiary tej uszczelki 3M
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomości: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #165 : Poniedziałek, 10 Październik 2016, 09:15 »

Ja wymieniłem uszczelką tylnej szyby, tylnych lewych drzwi, uszczelniłem odpowietrzniki w tylnym pasie i spokój od 4 lat. Nawet juz nie zaglądam.
Zapisane

ŚPIOCH
Użytkownik
*
Wiadomości: 42



« Odpowiedz #166 : Wtorek, 11 Październik 2016, 21:42 »

Morito ja mam te uszczelki 3m. Pomaga,  na filmie facet pokazał szczelinę od góry drzwi. Jak jest ulewa to tędy dostaje się woda. Drugi plus  to że drzwi zamykają się normalnie a nie jak pokrywka od garnka. Mam trzy drzwiowe Aygo, jedna starczy na skrzydło. Warto mam je już rok
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomości: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #167 : Wtorek, 11 Październik 2016, 23:26 »

Morito ja mam te uszczelki 3m. Pomaga, 

zrób fotę jak to wygląda na aucie
Zapisane

morito1
Użytkownik
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #168 : Środa, 12 Październik 2016, 09:23 »

Spioch, możesz napisać jakie wymiary mają Twoje uszczelki ( szerokość, wysokośc)
Zapisane
ŚPIOCH
Użytkownik
*
Wiadomości: 42



« Odpowiedz #169 : Sobota, 15 Październik 2016, 17:51 »

Zdjęcie uszczelki. Szerokość, wysokość to około 1 cm. Jedna wystarczy na jedne drzwi.






* uszczelka.jpg (192.64 KB, 555x986 - wyświetlony 2502 razy.)
« Ostatnia zmiana: Sobota, 15 Październik 2016, 17:58 wysłane przez ŚPIOCH » Zapisane
andrzej0770
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #170 : Poniedziałek, 24 Październik 2016, 17:15 »

Witam wszystkich. Od niedawna jestem użytkownikiem trojaczka 107 i miałem ten sam problem co pozostali. Poczytałem Wasze spostrzeżenia i stwierdziłem, że u mnie przeciekało przez odpowietrzniki pod zderzakiem. Uszczelka gumowa porowata pod wywietrznikami była struchlała i przez nie się lało przez otwory tylnego pasa (jak na zdjęciach pokazanych w innym komentarzu). Uszczelniłem to silikonem i jest ok. Ale dalej woda była w bagażniki i wyżej na podłodze. Okazało się, że przecieka pod klamką i sączy się do zamka i dalej pasem woda wcieka na boki i do miednicy koła zapasowego. Klamkę uszczelniłem silikonem dekarskim i jest ok. Przy ulewach podcieka jeszcze pod uszczelką ale to już nie tak jak poprzednio, że kaczki mogły pływać - poprawa o 120%. Pod uszczelkę popryskałem fluidolem i zobaczymy efekty później. Moim zdaniem nie należy pod uszczelki lamp i światła stop używać silikonu, jeżeli cieknie, bo będzie problem z wymiana żarówek. Ja szukają przecieku wykluczyłem to nasączając te uszczelki gumowe tzw. porowate, towotem (smarem) i pod lampami jest ok. Przed użyciem silikonu warto wytrzeć wszystko do sucha i benzyną ekstrakcyjną odtłuścić. Przy sprawdzaniu nie żałować wody i lać na samochód, a druga osoba musi siedzieć w bagażniku. Jak cieknie ładnie widać. Pozdrawiam.
Zapisane
_mefius_
Użytkownik
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #171 : Wtorek, 25 Październik 2016, 08:30 »

Odświeżam temat.
Zauważyłem sporą ilość wody w bagażniku. Poczytałem ten temat i wyjąłem i podkleiłem uszczelkę klapy, zdjąłem lampy i doszczelniłem, sprawdzałem wloty powietrza w bagażniku.
Nic nie pomogło. Po ostatnich deszczach miałem 3 cm wody we wnęce na koło.
Byłem w ASO po nową uszczelkę to krzyknęli 275 zł  Co?
Na zaprzyjaźnionym szrocie, gdzie kupiłem już skrzynię do C1 jak już przyjedzie coś rozbite to uszczelki schodzą od razu.
Używki na Alledrogo to loteria a w necie nigdzie nie mogę znaleźć zamiennika.

Gdzie dostaliście tą cholerną uszczelkę i w jakiej cenie? Uśmiech
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomości: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #172 : Wtorek, 25 Październik 2016, 22:59 »

Kup sobie taki niebieski papier warsztatowy, i wyklej cały bagażnik i cały czas obserwuj. Na nim widać każdą kroplę wody. Jak tak obserwowałem bardzo długo. Na fotce widać który papier chwycił wodę, także zobaczysz skąd kapie.

Krople wody ciężko zauważyć. Mi się wydawało że uszczelka ok, a jednak kapało spod uszczelki


* baga.jpg (111.11 KB, 1000x720 - wyświetlony 2595 razy.)
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 25 Październik 2016, 23:01 wysłane przez kaliope » Zapisane

_mefius_
Użytkownik
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #173 : Sobota, 29 Październik 2016, 21:29 »

Dziś się zabrałem za cytrynę.
Najpierw wymyłem tylną szybę i ją odtłuściłem a następnie uszczelkę posmarowałem płynem do konserwacji uszczelek. Zamknąłem klapę i otworzyłem. Ślad na szybie pokazał, że uszczelka przylega wszędzie. Tak czy siak ściągnąłem uszczelkę, wyczyściłęm w środku a rant bagażnika porządnie przetarłem i odtłuściłem. Posmarowałem silikonem do głowić i założyłem z powrotem tylko okręcając jednak uszczelkę, by nie była tak jak poprzednio.

Następnie zdjąłem lampy i zacząłem demontować zderzak. Dolnych spinek nie zdejmowałem, bo wystarczyło go odchylić i związać sznurkiem, by nie spadł. Przy okazji można usunąć błoto leżące na tylnym pasie i podłużnicach Uśmiech

Co do przecieku to na 99% wywietrzniki. Ich uszczelki od dołu nie istniały a jak je wyjąłem to rozpadały się w rękach. Żeby nie robić po raz kolejny uszczelniania to wyjąłem wszystkie gumowe zaślepki, wyczyściłem, odtłuściłem i wysuszyłem. To samo z blachą, do której przylegały. Do tego, by silikon lepiej się trzymał zmatowiłem je delikatnie gąbką polerską.

Poniżej wszystkie miejsca, które podkleiłem silikonem neutralnym. Na żółto zaznaczyłem te, które obdarzyłem szczególną troską Mrugnięcie
Polecam też podkleić pod uszczelką od kabli zderzaka.
Przy takiej pogodzie nie ma sensu robić tego na dworze, bo zmarzniecie a po drugie przy tej wilgoci silikon nie wyschnie dobrze. Cały dzień dziś cytryna stała w warsztacie, gdzie jest 20 stopni i wentylacja.

W nocy ma dobrze popadać to jutro sprawdzę czy woda znów się leje do środka.



Zapisane
morito1
Użytkownik
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #174 : Środa, 14 Grudzień 2016, 22:09 »

W dalszym ciągu mam mokry dywanik od strony kierowcy - uszczelkę przykleiłem do rantu taśmą butylową więc powinno być OK. Stad moje pytanie do Was - czy jest jakaś inna przyczyna mokrej podłogi kierowcy.

Pzdr.
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomości: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #175 : Czwartek, 15 Grudzień 2016, 17:41 »

nie ma innej przyczyny. Wymiana uszczelki plus osadzenie jej na jakieś paście
Zapisane

cookie
Maniak
***
Wiadomości: 976

Sprzedam wózek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #176 : Niedziela, 22 Styczeń 2017, 12:29 »

nie ma innej przyczyny. Wymiana uszczelki plus osadzenie jej na jakieś paście
potrafi cieknąć poprostu miedzy uszczelką a ościeżnicą, przy dachu. pomaga posmarowanie wazeliną uszczelki i regulacja zamkantakaby dociagał mocniej dzrwii.
Zapisane
_mefius_
Użytkownik
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #177 : Wtorek, 21 Marzec 2017, 21:12 »

W autku mamy nadal woda. Dziś oddałem go do ASO jako reklamacja wymiany uszczelki tylnej klapy. Niby przeciek jest niewielki ale jest. Co ciekawe nadal kapie pomiędzy blachami na w okolicy tylnych kielichów. Lampę stopu wyeliminowałem, bo mokra by była podsufitka. Albo puszcza ta wymieniona uszczelka od wewnętrznej strony albo uszczelki tylnych lamp, bo kapie po obu stronach.
Jutro mam odebrać auto choć poprzednim razem ASO mnie zapewniało, że próbę wody robili...

EDIT: W ASO sprawdzali uszczelkę i podkleili lampy. Gwarancji na to nie dają ale też kasy nie wzięli.
Trafił ktoś na same uszczelki tylnych lamp?
« Ostatnia zmiana: Środa, 22 Marzec 2017, 19:03 wysłane przez _mefius_ » Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #178 : Poniedziałek, 03 Kwiecień 2017, 23:42 »

a sprawdzał ktoś jak się ma przeciek spod 3-go stopu? bo pod kloszem jest na pewno pianka a nie uszczelka....
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
wlazly10
Newbie
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #179 : Niedziela, 17 Wrzesień 2017, 19:43 »

Witam , na początku chciałem się serdecznie Przywitać z wszystkimi . Problem jaki mam w aygo to woda ale na dywaniku pasażera ... dokładniej nie pojawia się zawsze ( nie wiem od czego to zależy dopiero drugi raz ) jeździłem jajkiem normalnie w kałużach itp i wody nic , po czym wróciłem do auta po kilku godzinach a tam wszystko dosłownie pływa cały dywanik ale tylko pasażera ... jakieś porady co gdzie szukać ? dzięki wielkie
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10   Do góry
Drukuj
Skocz do: