Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Przecieki wody w trojaczkach - dyskusja, problemy, rozwi膮zania  (Przeczytany 231857 razy)
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #60 : Czwartek, 30 Wrzesie艅 2010, 23:44 »

castorama.... wchodzisz pytasz pana o sylikon uniwersalny bezbarwny (bodaj z marki Soudal nazywa si臋 Hobby) do tego kupujesz ten pistolet do wyciskania i heja...

zdejmujesz lamp臋... porz膮dnie odt艂uszczasz i dooko艂a od strony samochodu nak艂adasz pasek (najlepiej szlaczkiem zygzakiem) czekasz dzie艅 a偶 wyschnie i przykr臋casz na auto! powinno pom贸c!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #61 : Poniedzia艂ek, 22 Listopad 2010, 15:38 »

castorama.... wchodzisz pytasz pana o sylikon uniwersalny bezbarwny (bodaj z marki Soudal nazywa si臋 Hobby) do tego kupujesz ten pistolet do wyciskania i heja...

zdejmujesz lamp臋... porz膮dnie odt艂uszczasz i dooko艂a od strony samochodu nak艂adasz pasek (najlepiej szlaczkiem zygzakiem) czekasz dzie艅 a偶 wyschnie i przykr臋casz na auto! powinno pom贸c!
We藕 to potem spr贸buj zdjac jak zajdzie potrzeba.
Zapisane
Robert28
Go艣膰
« Odpowiedz #62 : Wtorek, 23 Listopad 2010, 12:03 »


Je艣li zrobisz jak opisa艂 ArcherPAF to zdejmiesz bez problemu , bo silikon zaschnie i zamieni si臋 w uszczelk臋 . Lampa nie przyklei si臋 do karoserii . Skoro ju偶 o tym piszemy to musz臋 stwierdzi膰 , i偶 u mnie te偶 pojawi艂a si臋 woda w baga偶niku . Aby by艂o ciekawiej w tym czasie autko ca艂y czas sta艂o na dworze , nigdzie nie je藕dzi艂o . Poniewa偶 mia艂em oko艂o 1 cm wody i zamokni臋te boki oraz filc na spodzie baga偶nika , wszystko posz艂o do suszenia a ja rozpocz膮艂em lokalizacj臋 przecieku .
Miejsc jest kilka .
 Pierwsze miejsce uszczelka wok贸艂 baga偶nika . Woda podcieka u g贸ry do 艣rodka uszczelki by potem swobodnie sp艂yn膮膰 na d贸艂 i wyp艂yn膮膰 po drugiej stronie do baga偶nika . Nale偶y zdj膮膰 uszczelk臋 dobrze wyczy艣ci膰  i w rowek wcisn膮膰 silikon , tak aby wyszed艂 do r贸wno艣ci z uszczelk膮 . Tak przygotowan膮 uszczelk臋 zak艂adamy na odt艂uszczony rant .
 Drugie miejsce to otwory za lampami . Woda sp艂ywaj膮ca w d贸艂 powoduje 偶e przesi膮ka g膮bka i woda wp艂ywa do 艣rodka po kablach od lamp . Tu zrobi艂em tak jak opisa艂 kolega wy偶ej . Wok贸艂 otwor贸w wykona艂em z silikonu tak膮 uszczelk臋 . Poczeka艂em godzin臋 i kiedy po sprawdzeniu okaza艂o si臋 偶e zasch艂o za艂o偶y艂em lampy . Wszystko wcze艣niej osuszy艂em farelk膮 .
 Kolejne miejsce to lampa stopu . Tam jest taka uszczelka z g膮bki kt贸ra oczywi艣cie ch艂onie wod臋 . Dow贸d na to jest taki 偶e wewn臋trzna cz臋艣膰 lampy by艂a mokra . Wystarczy wok贸艂 otworu przejecha膰 silikonem i przykr臋ci膰 lamp臋 . Reszt臋 wyci艣ni臋tego silikonu wytrze膰 mokr膮 szmatk膮 .  I to koniec pracy zwi膮zanej z uszczelnianiem . Dwa dni la艂o i w 艣rodku sucho . Poje偶d偶臋 jeszcze z miesi膮c bez za艂o偶onych boczk贸w by widzie膰 czy co艣 si臋 zmienia , ale na razie wszystko wygl膮da ok .
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 23 Listopad 2010, 12:05 wys艂ane przez Robert28 » Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #63 : Wtorek, 23 Listopad 2010, 21:42 »

dzi臋ki za uznanie i za pe艂en opis przeciek贸w U艣miech
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Robert28
Go艣膰
« Odpowiedz #64 : 艢roda, 24 Listopad 2010, 17:11 »

pe艂en to b臋dzie jak uszczelni臋 jeszcze w tylnych drzwiach uszczelki od uchylanych okienek .
Zapisane
adrianlos
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 161



WWW
« Odpowiedz #65 : Wtorek, 13 Wrzesie艅 2011, 17:13 »

Od艣wierzam Temat bo w艂a艣nie w 2009roku wymieniono mi wszystkie uszczelki,
a teraz zn贸w trzeba je wymieni膰 bo nie trzymaj膮 - ostatnio z艂apa艂a mnie ulewa wi臋c
postanowi艂em przeczeka膰 j膮 w aucie i tu zdziwienie gdy na drzwiach pojawi艂y si臋 kropelki
od wewn臋trznej strony  hmm??
dobrze 偶e mam 5lat gwarancji  艁ohoho
Zapisane

dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #66 : 艢roda, 14 Wrzesie艅 2011, 12:14 »

No niestety ja rowniez zauwazylem kropelki niechetnie splywajacej wody z uszczelki drzwi tylnych. Ostatnio jak to zglosilem w ASO to wymienili czy uszczelnili tyla 3-cia lampe stopu. Jak widac nic to nie pomoglo. Musze uderzyc do ASO ponownie ...
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
czappi71
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 69



« Odpowiedz #67 : Czwartek, 13 Pa藕dziernik 2011, 15:06 »


Je艣li zrobisz jak opisa艂 ArcherPAF to zdejmiesz bez problemu , bo silikon zaschnie i zamieni si臋 w uszczelk臋 . Lampa nie przyklei si臋 do karoserii . Skoro ju偶 o tym piszemy to musz臋 stwierdzi膰 , i偶 u mnie te偶 pojawi艂a si臋 woda w baga偶niku . Aby by艂o ciekawiej w tym czasie autko ca艂y czas sta艂o na dworze , nigdzie nie je藕dzi艂o . Poniewa偶 mia艂em oko艂o 1 cm wody i zamokni臋te boki oraz filc na spodzie baga偶nika , wszystko posz艂o do suszenia a ja rozpocz膮艂em lokalizacj臋 przecieku .
Miejsc jest kilka .
 Pierwsze miejsce uszczelka wok贸艂 baga偶nika . Woda podcieka u g贸ry do 艣rodka uszczelki by potem swobodnie sp艂yn膮膰 na d贸艂 i wyp艂yn膮膰 po drugiej stronie do baga偶nika . Nale偶y zdj膮膰 uszczelk臋 dobrze wyczy艣ci膰  i w rowek wcisn膮膰 silikon , tak aby wyszed艂 do r贸wno艣ci z uszczelk膮 . Tak przygotowan膮 uszczelk臋 zak艂adamy na odt艂uszczony rant .
 Drugie miejsce to otwory za lampami . Woda sp艂ywaj膮ca w d贸艂 powoduje 偶e przesi膮ka g膮bka i woda wp艂ywa do 艣rodka po kablach od lamp . Tu zrobi艂em tak jak opisa艂 kolega wy偶ej . Wok贸艂 otwor贸w wykona艂em z silikonu tak膮 uszczelk臋 . Poczeka艂em godzin臋 i kiedy po sprawdzeniu okaza艂o si臋 偶e zasch艂o za艂o偶y艂em lampy . Wszystko wcze艣niej osuszy艂em farelk膮 .
 Kolejne miejsce to lampa stopu . Tam jest taka uszczelka z g膮bki kt贸ra oczywi艣cie ch艂onie wod臋 . Dow贸d na to jest taki 偶e wewn臋trzna cz臋艣膰 lampy by艂a mokra . Wystarczy wok贸艂 otworu przejecha膰 silikonem i przykr臋ci膰 lamp臋 . Reszt臋 wyci艣ni臋tego silikonu wytrze膰 mokr膮 szmatk膮 .  I to koniec pracy zwi膮zanej z uszczelnianiem . Dwa dni la艂o i w 艣rodku sucho . Poje偶d偶臋 jeszcze z miesi膮c bez za艂o偶onych boczk贸w by widzie膰 czy co艣 si臋 zmienia , ale na razie wszystko wygl膮da ok .

pomog艂o to wszystko? Mrugni臋cie
mam ten sam problem tylko nie wiem jaki silikon kupic
Zapisane

ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #68 : Czwartek, 13 Pa藕dziernik 2011, 15:38 »

sanitarny prze藕roczysty U艣miech taki do wyciskania z pistoletu r臋cznego, bo wtedy zrobisz 艂adn膮 lini臋 U艣miech
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
czappi71
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 69



« Odpowiedz #69 : Czwartek, 13 Pa藕dziernik 2011, 23:51 »

dobra, mam silikon Mrugni臋cie
czym najlepiej umyc i odt艂u艣cic uszczelki i blache pod uszczelkami?
jutro spr贸buje co艣 z tym zrobic, bo a偶 boje sie kolejnej ulewy..
« Ostatnia zmiana: Pi膮tek, 14 Pa藕dziernik 2011, 00:54 wys艂ane przez czappi71 » Zapisane

Robert28
Go艣膰
« Odpowiedz #70 : Niedziela, 01 Kwiecie艅 2012, 11:07 »

Troch臋 czasu min臋艂o od chwili kiedy uszczelni艂em doro偶k臋 i wszystko jest ok czyli sucho. 
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #71 : Czwartek, 21 Czerwiec 2012, 17:39 »

Dla mnie ewidentnie cieknie spod tej uszczelki wykonanej z g膮bki zaznaczonej na fotce. NIe wiem co to za inteligent to wymy艣li艂. G膮bka pije wod臋 i kapi臋 sobie do 艣rodka.  Wida膰 u mnie na fotce z karoseri膮 jak od g贸ry si臋 syf zbiera艂. Ja zamierzam wyrzuci膰 t臋 g膮bk臋 ca艂kowicie i obklei膰 ten kwadratowy otw贸r na karoserii uszczelk膮 od okien. Podejrzewam, 偶e woda b臋dzie j膮 omija艂a bokami albo zrobi臋 taki wzg贸rek ze silikonu i te偶 podejrzewam woda p贸jdzie bokami...bo przecie偶 woda na pewno p艂ynie po karoseri i jak napotka jak膮艣 przeszkod臋 typu w艂a艣nie uszczelka lub silikon to pop艂ynie sobie na boczek U艣miech   




« Ostatnia zmiana: Czwartek, 21 Czerwiec 2012, 17:42 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #72 : Czwartek, 21 Czerwiec 2012, 17:42 »

Jest patent na to > ja nasmarka艂em sylikonu doooko艂a otworu i na g膮bke tak masakrycznie du偶o a偶 wycieka艂 ale trzyma si臋!
Zapisane

ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #73 : Czwartek, 21 Czerwiec 2012, 17:43 »

my艣l臋 偶e masz pe艂n膮 racj臋 U艣miech 偶e winowajc膮 jest ta g膮bka Smutny

sylikon na bank da rad臋 U艣miech
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #74 : Czwartek, 21 Czerwiec 2012, 20:12 »

Tylko nie 偶a艂uj!
ja "smarka艂em" 2 razy i klapa :<
Dopiero za 3 razem narypa艂em z p贸艂 tubki i si臋 trzyma U艣miech
Zapisane

cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #75 : Pi膮tek, 22 Czerwiec 2012, 12:49 »

U mnie woda wali艂a po uszczelce klapy i 艣cieka艂a po lewym nadkolu. Autokit za艂atwi艂 spraw臋.
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #76 : Pi膮tek, 22 Czerwiec 2012, 17:38 »

Wyrwa艂em t臋 g膮bke na lampach i zrobi艂em ko艂nierz ze silikonu na karoserii i na lampie



Zapisane

kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #77 : Sobota, 23 Czerwiec 2012, 17:21 »

o i super U艣miech ...u mnie na razie nie cieknie ale ju偶 wiem jak to zrobi膰 U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #78 : Niedziela, 15 Lipiec 2012, 09:27 »

Szanowni koledzy i kole偶anki. Problem贸w ci膮g dalszy. Tzn uszczelnione lampy sprawdzaj膮 si臋 rewelacyjnie, tak jak pisa艂em wystarczy zrobi膰 ko艂nierz ze silikonu na nadwoziu i gra. Silikon z plastiku na艂o偶ony na lampie odpad艂.

ALe jako, 偶e by艂em kilka dni na urlopie w g贸rach i by艂y dwa deszczowe dni, postanowi艂em rozebra膰 ca艂y ty艂 i obserwowa膰. Ju偶 po godzinie deszczu zagl膮dn膮艂em do komory zapasu a tam woda. Wszed艂em do baga偶nika przez drzwi 偶eby nie otwiera膰 tylnej klapy/szyby i patrze膰 co i jak. Ot贸偶 woda sie mi dostaje z jednej tzn prawej strony. Juz u samej g贸ry przenika do 艣rodka uszczelki, tzn do tego korytka co wchodzi na rant szyby i 艣rodkiem tego korytka sp艂ywa w d贸艂, tak偶e ca艂y rant jest mokry. Po czym na dole ju偶 od strony baga偶nika jest takie wg艂臋bienie w nadwozi i tym wg艂臋bieniem p艂ynie sobie w d贸艂 do komory zapasu.

Na tej fotce zaznaczy艂em bieg wody z g贸ry z uszczelki:


Tu wida膰 jak ju偶 kropla sobie wisi i tym zaznaczonym korytkiem w nadwoziu pop艂ynie w d贸艂:


Tu wida膰 jak 艣cie偶ka p艂ynie w d贸艂, wida膰 偶e to ju偶 od d艂u偶szego czasu bo na lakierze wida膰 zaciemnienie jakie 艣cie偶ka wody sobie zrobi艂a. Zaznaczy艂em te偶 krople wody poni偶ej, woda leci te偶 艣rodkiem pasa.....i niebieska strza艂ka wskazuje oznaki korozji.


No c贸偶....poprzedni w艂a艣ciciel nie zauwa偶y艂 oznak wilgoci, wody pod zapasem, bo nigdy chyba tam nie zagl膮da艂, zreszt膮 ja tam zagl膮da艂em od razu dzi臋ki temu forum, ale i tak pewnie bym skapn膮艂 si臋, bo akurat tam dochodzi ten czarny materia艂 filcowy i on musia艂 by膰 mokry nie raz, bo od spodu s膮 艣lady ple艣ni.
 Zam贸wi艂em ju偶 uszczelk臋 bo na dole ju偶 si臋 odkszta艂ci艂a i zupe艂nie nie dolega do rantu. Na drugiej fotce wida膰 wyra藕nie jak jest odkszta艂cona, prawdopodobnie ten metal zatopiony w 艣rodku uszczelki skorodowa艂 po jakim艣 czasie i st膮d zacz膮艂 si臋 problem, bo nie chce mi si臋 wierzy膰, 偶e od nowo艣ci taka by艂a.  Mam nadziej臋, 偶e wymiana uszczelki pomo偶e bo z lewej strony 艂adnie dolega i nic nie cieknie

   
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 15 Lipiec 2012, 09:37 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #79 : Niedziela, 15 Lipiec 2012, 18:58 »

Dzi臋ki za info ja uszczelni艂em lamy i nadal mi co艣 kapa艂o teraz ju偶 wiem sk膮d!
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: