Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 2 [3]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Jak długo zamierzacie użytkować trojaczka?  (Przeczytany 53665 razy)
kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #40 : Sobota, 20 Luty 2016, 12:55 »

ja mam swojego od 2010 i juz albo dopiero 80kkmm; ostatnio mam takie myśli na zakup nowego/innego , ale kurde C1 śmiga bez żadnego problemu pali tyle co nic i fajne jest dla mnie nadal Uśmiech wiec chyba pewnie pozostanie na dłużej (np. jako drugie)
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
cookie
Maniak
***
Wiadomości: 976

Sprzedam wózek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #41 : Wtorek, 23 Luty 2016, 13:16 »

Mój ma 45tys. nalotu, a jest z 2008 r. 2lata temu zrobiłem mu konserwację profili i podwozia. W tym roku wymienił mu sprzęgło i tarczę hamulcowe i zamierzam nim polatac następne 8 lat. Jak na razie jedynym nad programowym wydatkiem było pod spawanie uchwytu tlumika i pompa wody.
Zapisane
agrestrybnik
Klubowicz
*
Wiadomości: 177


« Odpowiedz #42 : Czwartek, 29 Wrzesień 2016, 21:12 »

ze wzgledu ze honda civic 9 generacji jest produkowana do konca pazdziernika tego roku, a mi sie w pierony ten woz podoba, 13 wrzesnia zamowilem honda civic sport 1.8 manual biala orchidea perlowa, z maxymalnym wyposarzeniem fabrycznym, dzis zostal odebrany z salonu jkk Honda Katowice, aygo osmioletnie o przebiegu 69 tysiecy, zostalo zostawione w rozliczeniu, forum trojaczkowe nadal bede czytal chociarz nimom aygolota, zlego slowa o tym aucie nie powiem w ciagu osmiu lat zero awari, zeby civic sie tak sprawowal,
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #43 : Piątek, 30 Wrzesień 2016, 10:48 »

ooo kurde też ostatnio nowymi autkami się interesuje (civic to kusząca propozycja)...jeśli to nie tajemnica to na ile ci wycenili aygolota ?
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
dthdth
V.I.P
*
Wiadomości: 1777



« Odpowiedz #44 : Sobota, 05 Listopad 2016, 19:17 »

szkoda agrestrybnik ze sprzedales, ale z drugiej strony fajne autko kupiles. Milego smigania.
Ja tez ostatnio chodzilem po salonach i mega spodobal sie mojej zonie VW Up w wersji white music czy jakos tak i tak sie napalila ze juz mielismy sprzedawac 107me, ale w rozliczeniu wycenili zaledwie na 2800E wiec powiedzialem zonie ze damy sobie spokoj tym bardziej ze opcje autka ktora sobie wybrala to max czyli 17500E. Strasznie duzo kasy jak za takie male autko, ale musze powiedziec ze ze wszystkich malych autek ktorymi sie przejechalem to nim sie najfajniej jezdzilo. Szkoda, ale i dobrze bo kasa na koncie a biedrona sie psuc nie chce. Pierwszy duzy wydatek to ostatnio wymiana tarcz i klockow + duzy przeglad i 560E poszlo, ale za to wiem ze teraz zostanie ze mna jeszcze na dlugo, mysle ze jeszcze z minimum 3-4 lata a moze i dluzej bo ciezkie czasy nadchodza.
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
polobis
Klubowicz
*
Wiadomości: 81



« Odpowiedz #45 : Czwartek, 01 Grudzień 2016, 11:23 »

Ponieważ próba sprzedaży się nie udała.... To będzie jeździł u mnie do rozbicia lub aż odpadną koła. Na razie ma 10 lat, 96 tys, wymieniona pompa wody (akcja naprawcza) i tłumik.
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #46 : Czwartek, 01 Grudzień 2016, 22:38 »

sprzęgło też wymieniałeś ?
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
polobis
Klubowicz
*
Wiadomości: 81



« Odpowiedz #47 : Czwartek, 08 Grudzień 2016, 09:43 »

Nie. Biegi wchodzą bez problemu, nie zacinają się, nic się nie ślizga, jedynie "ćwierka" coś w tle przy przyspieszaniu na zimnym silniku, jak są temperatury w okolicach zera i niżej, ale to ćwierka już z 5 lat, gdzieś jest mój post z pytaniem, co to. Czytam tu o sprzęgle i mam świadomość, że są słabe, ale jak działa, to nie będę zaglądał.
Tylko że ja jeżdżę tak, że mam jeszcze oryginalne tarcze i klocki i ASO stwierdza, że nie trzeba wymieniać.
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomości: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #48 : Czwartek, 08 Grudzień 2016, 12:57 »


Tylko że ja jeżdżę tak, że mam jeszcze oryginalne tarcze i klocki i ASO stwierdza, że nie trzeba wymieniać.

Tarcze tak, ale klocki 96tys km? Chyba zapomniałeś że już wymieniałeś.
Zapisane

Robertmodelarz
Użytkownik
*
Wiadomości: 58



« Odpowiedz #49 : Sobota, 01 Kwiecień 2017, 13:43 »

Moja C1 z grudniu skończyła 10 lat. Tak bezawaryjnego samochodu jeszcze nie miałem. Przez cały ten okres za części i obsługę (z wymianą sprzęgła i prawego lusterka) oczywiście bez ubezpieczenia wydałem ok. 5 000 zł. Przebieg 39 000. Auto śmiga z dziećmi do szkoły, do Lidla i Biedronki wszystko w promieniu 1,5 km. Raz w tygodniu mała wycieczka na obiadek do mamusi ok 50 km, żeby akumulator nie padł. Oczywiście części z InterCarsu, Foty po dużych firmowych rabatach, olej i filtry też z hurtowni motoryzacyjnych Berda i ElektraOil. robota jak umiem robię sam jak nie to zaprzyjaźniony mechanik z ASO Peugota za 1l. dobrego bimbru....Wóz będzie jeździł do końca. Następny zakup to chyba Aygo w nowej budzie lub C1 II z silnikiem 1,2. 
Zapisane
polobis
Klubowicz
*
Wiadomości: 81



« Odpowiedz #50 : Środa, 19 Kwiecień 2017, 12:31 »

@kaliope  klocki mają obecnie grubość 4mm a przebieg od tamtego wpisu wzrósł do 102 tys. Wiem, bo mierzyłem przy zmianie opon na letnie... Przy jakiej grubości klocki należy wymienić?  Instrukcja wspomina coś o 1mm... Na pewno wymieniane nie były - samochód u mnie od nowości, jeżdżę "starą" techniką jazdy  - dużo przewidywania na drodze i hamowania silnikiem.

@Robertmodelarz - nowe generacje Aygo czy C1, to zupełnie inne samochody, niż nasze trojaczki - 200kg cięższe, bardziej elektroniczne i "ekologiczne"
Zapisane
marko1
Gość
« Odpowiedz #51 : Środa, 19 Kwiecień 2017, 12:58 »

Zgadza się że ostateczną granicą kiedy musimy zdecydować się na wymianę to wtedy, jeśli grubość klocka hamulcowego będzie mniejsza niż 1,5mm. Ale nie należy jednak dopuszczać do takiej sytuacji, że zwlekamy z ich wymianą. Na twoim miejscu niezwlekałbym z wymianą.   
Zapisane
polobis
Klubowicz
*
Wiadomości: 81



« Odpowiedz #52 : Czwartek, 20 Kwiecień 2017, 11:19 »

A jest jakiś powód, żeby te klocki zmieniać? Hamuje dobrze, starte są równomiernie, bez zwichrowań, pęknięć, przegląd przechodzi, nie zakleszcza się nic, nie piszczy, klocki nie wypadają, do blachy jeszcze trochę jest. W instrukcji nic na ten temat nie ma, żeby profilaktycznie wymieniać klocki zużyte w 60%. Jedyne co na myśl mi przychodzi to termin przydatności do użycia, po którym - bo ja wiem - materiał zamienia się w magiczny proszek...
Zapisane
Rafi_88
Newbie
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #53 : Wtorek, 04 Grudzień 2018, 00:57 »

Mam 107-mkę od nowości, czyli 2007 roku. Przez 11 lat przejechało się nią 156k km i będzie w rodzinie aż nie padnie trupem  Łohoho
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
Drukuj
Skocz do: