Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Konserwacja podwozia  (Przeczytany 19438 razy)
ganbit
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 10



« : 艢roda, 23 Stycze艅 2013, 23:12 »

Zdecydowa艂 si臋 kto艣 z u偶ytkownik贸w na wykonanie dodatkowego zabezpieczenia antykorozyjnego podwozia, czy pozostali艣cie tylko na fabrycznym. Bo ja widz臋, 偶e co艣 si臋 ruda zaczyna zadomawia膰 i nie podoba mi si臋 to Smutny My艣l臋 o dodatkowym zabezpieczeniu.
« Ostatnia zmiana: 艢roda, 01 Maj 2013, 20:04 wys艂ane przez ganbit » Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #1 : 艢roda, 23 Stycze艅 2013, 23:31 »

pionierem w tej dziedzinie jest keliope pytaj go co i jak jego maszyna po konserwacji juz nigdy nie zgnije!!!  

na jego profilu sa fotki po robocie co zostalo zakonserwowane  OK
« Ostatnia zmiana: 艢roda, 23 Stycze艅 2013, 23:35 wys艂ane przez BOBAS349FK » Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Robertmodelarz
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 58



« Odpowiedz #2 : Pi膮tek, 11 Wrzesie艅 2015, 20:20 »

Witam
W dniu dzisiejszym dokona艂em konserwacji podwozia i profili zamkni臋tych. Czas ok. 2 godzin- potrzebny podno艣nik kolumnowy lub kana艂. Koszt 50 z艂 (2 x spray ze 艣rodkiem do konserwacji podwozia, 1 x spray z rurk膮 do profili zamkni臋tych, szczotka druciana + papier 艣cierny, ta艣ma papierowa ). Sp贸d nale偶y umy膰 najlepiej myjk膮 ci艣nieniow膮 z piachu i kurzu- odczeka膰 a偶 wyschnie.  Nast臋pnie szczotk膮  drucian膮 i papierem 艣ciernym oczy艣ci膰 ogniska korozji do 偶ywej blachy. Zabezpieczy膰  t艂umik gazet膮 i  rur臋 wydechow膮 ta艣m膮 malarsk膮 oraz  kraw臋dzie prog贸w.  Na艂o偶y膰 kilkukrotnie cienk膮 warstw臋  na elementy podwozia ze szczeg贸lnym uwzgl臋dnieniem zgrzew贸w lub innych po艂膮cze艅 marka do wyboru np. bitex lub dro偶szy. W otwory w progach , drzwiach i klapie silnika napsika膰 za pomoc膮 rutki preparat np. fluidol do profili zamkni臋tych. Zdj膮膰 maskowanie poczeka膰 a偶 wyschnie. Moja cytryna ko艅czy 9 lat  i jest to piersza tego typu operacja. Dzwoni艂em do ASO Citroena- odpowiedzieli 偶e podwozie jest wystarczaj膮co zabezpieczone przed korozj膮 (co nie jest do ko艅ca prawd膮) ale jak si臋 upieram to mog膮 to zrobi膰 za jedyne 1300 z艂 !!!!
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #3 : Poniedzia艂ek, 14 Wrzesie艅 2015, 20:40 »

1. ca艂e podwozie wypsika艂e艣 tylko dwoma sprayami 500ml?

2. Nie stosowa艂e艣 inhibitora rdzy, zw艂aszcza tam gdzie by艂a rdza?
« Ostatnia zmiana: Poniedzia艂ek, 14 Wrzesie艅 2015, 20:44 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

Robertmodelarz
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 58



« Odpowiedz #4 : 艢roda, 16 Wrzesie艅 2015, 17:28 »

Samochód nie był zżarty przez korozję.  Naloty rudej występowały tylko w miejscach zgrzewów i łączeń.  Ruda została usunięta do białego metalu. Nie zabezpieczałem kompletnie całego podwozia i nie nanosiłem preparatu na miejsca gdzie fabryczne zabezpieczenie było nieruszone. 2 spraye na tak mały samochód w zupełności wystarczą, a 3 szt to kompletne zabezpieczenie całego podwozia. Za rok po zimie sprawdzę jak to wygląda  to po ataku zimy i soli na drodze.  Mechaniory od tłumików i zawieszenia, którzy udostępnili mi podnośnik obok robili antykorozję Mazdy 6 (5 letniej), która była 100 % bardziej skorodowana niż  C1-   stwierdzili, że to świat i ludzie takie zabezpieczenie. To nie jest Maluch ani Tico. Cytryna ma 9 lat i tak trzyma się przyzwoicie.  Praktycznie nie widać jakiś ekstremalnych śladów zużycia.  Też mam Zafirę B 1.8 Family benzyna 2013. Pozdrawiam !!!
« Ostatnia zmiana: 艢roda, 16 Wrzesie艅 2015, 17:35 wys艂ane przez Robertmodelarz » Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #5 : 艢roda, 16 Wrzesie艅 2015, 20:16 »

...ostatnio kto艣 mi m贸wi艂 o pojawiaj膮cej si臋 rudej w 2 letniej mazdzie6 - te偶 twierdze 偶e w naszych trojakach nie jest 偶le U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #6 : 艢roda, 16 Wrzesie艅 2015, 21:43 »

Robertmodelarz, mimo wszystko tam gdzie by艂a rdza powinno sie da膰 jakis inhibitor rdzy a dopiero potem jaki艣 preparat i zdecydowanie jakie艣 najwy偶szej p贸艂ki, bo niska p贸艂ka albo znika albo zostaje tworz膮c warstwe kt贸ra odchodzi od blachy i pod ni膮 robi sie rdza a cz艂owiek tego nie widzi i si臋 cieszy, 偶e jest ok. St膮d wa偶ny jest inhibitor rdzy po spodem bo on gwarantuje, ze rudej nie b臋dzie pod warstw膮 konserwacji.  


ps. Masz zafir臋 i nie ma Ci臋 w klubiezafira.pl ?
Zapisane

BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #7 : Czwartek, 17 Wrzesie艅 2015, 01:16 »

nasze auta sa ca艂kiem dobrze zakonserwowane  lol lol
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Robertmodelarz
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 58



« Odpowiedz #8 : Niedziela, 20 Wrzesie艅 2015, 16:53 »

Zafira jest jeszcze na gwarancji -wi臋c nic przy niej nie grzebi臋- wszystkie obs艂ugi na razie robi臋 w ASO -pad艂 tylko prawy 艂膮cznik stabilizatora- naprawili na gwarancji. Przegl膮dam forum o Zo艣kach i chyba si臋 zapisz臋. W zwi膮zku z wywo艂aniem dozy niepewno艣ci podnios艂em swoj膮 cytryn臋 i jeszcze raz sprawdzi艂em antykorozj臋- nic nie odchodzi wszystko si臋 艂adnie trzyma..... zobaczymy po zimie. Jak b臋dzie kiepsko to cytryna dostanie full opcj臋 antkorozyjn膮 tzn. spa z g贸rnej p贸艂y.
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #9 : Poniedzia艂ek, 21 Listopad 2016, 12:39 »

u mnie tak wysz艂a konserwacja:

https://www.youtube.com/watch?v=Yz2K6j2JFWE
Zapisane

polobis
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 81



« Odpowiedz #10 : Czwartek, 01 Grudzie艅 2016, 10:36 »

U mnie w miejscach zgrzew贸w i w linii prog贸w (szczeg贸lnie tam, gdzie podno艣nik) zrobi艂y si臋 rude kropki i odpryski - oczy艣ci艂em, posmarowa艂em Cortanin F, po wyschni臋ciu 2 warstwy bitexu - to by艂o 2 lata temu, sprawdzam po tym corocznie na wiosn臋 i jest ok, wszystko trzyma, nie odpada. Zaskoczeniem dla mnie by艂a korozja pod uszczelkami drzwi przednich z lewej i prawej strony rok temu - tam po oczyszczeniu po艂o偶y艂em cortanin F oraz lakier renowacyjny (to chyba akryl) w kolorze pojazdu, niemniej na wiosn臋 uszczelki sprawdz臋. Pordzewia艂e s膮 艣ruby w podwoziu i mocowania zderzak贸w. Wszystkie te uwagi (opr贸cz rdzy pod uszczelkami) znalaz艂o ASO przy okazji gwarancyjnego przegl膮du antykorozyjnego co 4 lata. Zap艂aci艂em 80z艂 za 4h wiszenia pojazdu na podno艣niku i zagl膮danie w jego najbardziej intymne zakamarki. Na 12 lat ju偶 chyba nie b臋d臋 tego przegl膮du robi艂...  Przy okazji wymiany na zimowe widz臋 pordzewia艂e elementy zawieszenia, konkretnie wahacze przednie i spr臋偶yny - odpad艂 lakier, warstwa rdzy jest powierzchniowa, wi臋c zrobi臋 - o ile mi si臋 zachce - wiosn膮, standardowo - cortanin i bitex.
Zapisane
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: