Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: filtr paliwa dla diesla  (Przeczytany 9381 razy)
tomc
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 28


« : Czwartek, 16 Stycze艅 2014, 13:07 »

mam pytanie do w艂a艣cicieli diesli - nie mam ksi膮偶ki - co ile km zaleca si臋 wymian臋 filtra paliwa w 1,4 diesel?
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #1 : Czwartek, 16 Stycze艅 2014, 13:44 »

mam pytanie do w艂a艣cicieli diesli - nie mam ksi膮偶ki - co ile km zaleca si臋 wymian臋 filtra paliwa w 1,4 diesel?
Zalezy co tankujesz. Z reg贸艂y zalecenia sa 偶eby wymieniac co 40-60 tys km czyli w Polskich warunkach 2 razy cz臋艣ciej. W dieslu wa偶ne jest tez spuszczanie wody z dna filtra i to powinno sie robic przed zim膮(zanim przyjda ujemne temperatury). We francuzach zwykle wymienia sie sam wk艂ad filtra paliwa, kt贸ry kosztuje grosze(15-30z艂). W swoim turboklekocie wymieniam filtr paliwa co 2 lata czyli co oko艂o 15-20 tys km. Z tym, 偶e u mnie jest podrzewany filtr i nigdy mie sie nie zdazy艂o aby mi sie wytraci艂a parafina w filtrze.
Zapisane
tomc
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 28


« Odpowiedz #2 : Czwartek, 16 Stycze艅 2014, 16:30 »

mam pytanie do w艂a艣cicieli diesli - nie mam ksi膮偶ki - co ile km zaleca si臋 wymian臋 filtra paliwa w 1,4 diesel?
Zalezy co tankujesz. Z reg贸艂y zalecenia sa 偶eby wymieniac co 40-60 tys km czyli w Polskich warunkach 2 razy cz臋艣ciej. W dieslu wa偶ne jest tez spuszczanie wody z dna filtra i to powinno sie robic przed zim膮(zanim przyjda ujemne temperatury). We francuzach zwykle wymienia sie sam wk艂ad filtra paliwa, kt贸ry kosztuje grosze(15-30z艂). W swoim turboklekocie wymieniam filtr paliwa co 2 lata czyli co oko艂o 15-20 tys km. Z tym, 偶e u mnie jest podrzewany filtr i nigdy mie sie nie zdazy艂o aby mi sie wytraci艂a parafina w filtrze.


O jakim wk艂adzie do filtra paliwa piszesz? w aygo 1,4 diesel filtr paliwa to spora puszka , tez jest z podgrzewaczem i kosztuje sporo bo np BOSCH 180 z艂, Knecht 170 .... wiec nie wiem o czym piszesz... w C1 i 107 sa te same filtry przecie偶....
Zapisane
tomc
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 28


« Odpowiedz #3 : Czwartek, 16 Stycze艅 2014, 16:49 »

mam pytanie do w艂a艣cicieli diesli - nie mam ksi膮偶ki - co ile km zaleca si臋 wymian臋 filtra paliwa w 1,4 diesel?
Zalezy co tankujesz. Z reg贸艂y zalecenia sa 偶eby wymieniac co 40-60 tys km czyli w Polskich warunkach 2 razy cz臋艣ciej. W dieslu wa偶ne jest tez spuszczanie wody z dna filtra i to powinno sie robic przed zim膮(zanim przyjda ujemne temperatury). We francuzach zwykle wymienia sie sam wk艂ad filtra paliwa, kt贸ry kosztuje grosze(15-30z艂). W swoim turboklekocie wymieniam filtr paliwa co 2 lata czyli co oko艂o 15-20 tys km. Z tym, 偶e u mnie jest podrzewany filtr i nigdy mie sie nie zdazy艂o aby mi sie wytraci艂a parafina w filtrze.


O jakim wk艂adzie do filtra paliwa piszesz? w aygo 1,4 diesel filtr paliwa to spora puszka , tez jest z podgrzewaczem i kosztuje sporo bo np BOSCH 180 z艂, Knecht 170 .... wiec nie wiem o czym piszesz... w C1 i 107 sa te same filtry przecie偶....

ten filtr paliwa chyba nie jest rozbieralny wiec jak wymieniasz sam wk艂ad? mo偶esz poda膰 jaki艣 link na taki wk艂ad ? gdzie to kupujesz?
Teraz juz nie wiem jak to jest.. mo偶e kto艣 z w艂a艣ciecieli diesli si臋 wypowie i napisze jak jest z tym filtrem i jego wymian膮??
Zapisane
agrestrybnik
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 177


« Odpowiedz #4 : Czwartek, 16 Stycze艅 2014, 17:26 »

ostatnio ojcu do 206 1.4 hdi , kupowa艂em filtr ropy, purflux cos kole 150 zl, sprzedawca muwil ze tez jest mo偶liwo艣膰 kupna samego wk艂adu za grosze,w aygo dizel siedzi identyczny filter
Zapisane
tomc
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 28


« Odpowiedz #5 : Czwartek, 16 Stycze艅 2014, 20:45 »

ostatnio ojcu do 206 1.4 hdi , kupowa艂em filtr ropy, purflux cos kole 150 zl, sprzedawca muwil ze tez jest mo偶liwo艣膰 kupna samego wk艂adu za grosze,w aygo dizel siedzi identyczny filter


chyba masz na my艣li filtr Purflux'a FCS704 - on jest chyba co艣 prawie 200 z艂 ale on jest jako ca艂o艣膰 i jest nierozbieralny!!! w dalszym ci膮gu nie wiem jak mechanik m贸g艂 Ci zaproponowa膰 sam wk艂ad?  i sprzeda艂 Ci ten wk艂ad? wymieni艂e艣 sam wklad? bo nie napisa艂e艣 tego... wiem ze w peugeotach dieslach  (np 307 2.0 HDi) s膮 filtry paliwa do kt贸rych mo偶na wymienia膰 sam wk艂ad, ale w tym  przypadku ( Tw贸j  Peugeot 207 i Toyota Aygo z 1,4 HDi) nie zastosujesz wk艂adu... ten sprzedawca jest ma艂o kompetentny chyba... czasami klepi膮 bzdury, albo wszytko ju偶 im si臋 miesza bo tyle tych silnik贸w HDi a niestety nie zawsze s膮 te  same/takie same filtry paliwa....
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #6 : Pi膮tek, 17 Stycze艅 2014, 11:44 »

Srry - pisa艂em og贸lnie o filtrach w silnikach diesla PSA.
Rzeczywi艣cie w tym silniku jest filtr bez wymiennego wk艂adu. Sa jednak ta艅sze zamienniki za ok 120 z艂. np tutaj:http://www.motointegrator.pl/produkty/1194650-filtr-paliwa-knecht-kl-777d
Co do podgrzewacza w tej puszce to fakt, 偶e sa tam podpiete kabelki nie musi oznaczac obecno艣ci pogrzewacza - mog膮 to by膰 przewody do czujnika wody w filtrze.
Zapisane
agrestrybnik
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 177


« Odpowiedz #7 : Pi膮tek, 17 Stycze艅 2014, 18:53 »

filtr był kupowany w konkretnym sklepie i chyba sprzedawca wie co mowi, ten purflux miał osobno czujke wode i osobno wejście na grzalke, osobiście mnie nie interesowal wkład tylko caly filtr, na opakowaniu z tego filtra była wymienione chyba prawie wszystkie pezoty , citroeny, nawet aygo, i jeszcze jakies japonce już nie pamiętam, do dzisiaj z tym filtrem nie ma problemów
http://allegro.pl/filtr-paliwa-citroen-1-4-hdi-ford-tdci-peugeot-i3855474968.html   to był hyba ten filter
« Ostatnia zmiana: Pi膮tek, 17 Stycze艅 2014, 19:10 wys艂ane przez agrestrybnik » Zapisane
tomc
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 28


« Odpowiedz #8 : Sobota, 18 Stycze艅 2014, 20:19 »

filtr by艂 kupowany w konkretnym sklepie i chyba sprzedawca wie co mowi, ten purflux mia艂 osobno czujke wode i osobno wej艣cie na grzalke, osobi艣cie mnie nie interesowal wk艂ad tylko caly filtr, na opakowaniu z tego filtra by艂a wymienione chyba prawie wszystkie pezoty , citroeny, nawet aygo, i jeszcze jakies japonce ju偶 nie pami臋tam, do dzisiaj z tym filtrem nie ma problem贸w
http://allegro.pl/filtr-paliwa-citroen-1-4-hdi-ford-tdci-peugeot-i3855474968.html   to by艂 hyba ten filter


Agrestrybnik: no w艂a艣nie i ja chc臋 kupi膰 tego purflux'a - wiem 偶e to jest filtr z "g贸rnej p贸艂ki" i o taki mi chodzi - nie chce byle czego...
Dzwoni艂em do hurtowni i mi sprzedawce jasno powiedzia艂 ze w C1 czy Aygo filtr paliwa jest nierozbieralny i nie da rady tu zastosowa膰 jakiego艣 taniego wk艂adu...
Wi臋c trzeba kupi膰 purfluxa - w艂a艣nie to co ty przedstawiasz  na zdj臋ciu

powiedz mi, z wymian膮 nie ma problemu? Czy trzeba ze starego filtra prze艂o偶y膰 podgrzewacz czy ten purflux jest kompletny? (z podgrzewaczem?)

I gdyby艣 mi odpowiedzia艂 na jaki przebieg km starczy ten filtr paliwa bo nigdzie nie mog臋 zdoby膰 informacji....Smutny






Zapisane
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: