Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: 107 kr臋ci,ale nie odpala  (Przeczytany 8807 razy)
karol_st
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 5


« : Poniedzia艂ek, 06 Sierpie艅 2018, 11:15 »

Witam!
Mam problem z moj膮 107.
1.0 benzyna,manual, mianowicie po przekr臋ceniu kluczyka kr臋ci,ale nie odpala. Nie s艂ycha膰 pompki paliwa.
Wymienilem: 艣wiece,czujnik po艂o偶enia wa艂u,ECU,immobiliser,przeka藕nik pompy paliwa,pompk臋 paliwa...sko艅czy艂y mi si臋 ju偶 pomys艂y....mo偶e kto艣 co艣 podpowie??
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #1 : Poniedzia艂ek, 06 Sierpie艅 2018, 21:39 »

immobiliser ?
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
przemek89
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 4


« Odpowiedz #2 : Czwartek, 09 Sierpie艅 2018, 17:44 »

Na wst臋pie chcia艂em Wszystkich przywita膰. Od zesz艂ego roku moja 偶ona jest posiadaczem Peugeota 107.
Do tej pory autko spisywa艂o si臋 naprawd臋 dobrze. Niestety pojawi艂 si臋 problem podobny do Karola, dlatego podpinam si臋 do tego tematu.

Do rzeczy auto normalnie funkcjonowa艂o, problem pojawi艂 si臋 po powrocie z wakacji gdzie auto sta艂o prawie tydzie艅 nieodpalane.

Autem do pewnego momentu mo偶na by艂o si臋 przemieszcza膰, jednak gas艂 podczas jazdy. W chwili obecnej kr臋ci tylko rozrusznik.

Auto mia艂o wymienione 艣wiece, czujnik po艂o偶enia wa艂u, silnik krokowy + czyszczenie przepustnicy+ sprawdzenie pompy paliwa na kr贸tko.

W tej chwili nie dochodzi pr膮d do pompy paliwa, natomiast dochodzi tylko do p艂ywaka.

Po takiej diagnozie zosta艂a wymieniona skrzynka bezpiecznik贸w w komorze silnika wraz z przeka藕nikiem.

Niestety pr膮d dalej nie dochodzi do pompki. Na logik臋 mo偶na pomy艣le膰, 偶e blokuje dop艂yw pr膮du do pompki immobiliser.


Jednak przyk艂ad osoby, kt贸ra za艂o偶y艂a ten temat ukazuje 偶e mo偶e by膰 to b艂臋dna pr贸ba rozwi膮zania problemu.

Czy macie jakie艣 wskaz贸wki/ sugestie?

Czy jest kto艣 mo偶e w okolicy 呕yrardowa posiadaj膮cy PP ? Auto by艂o sprawdzane za pomoc膮 Torque gdzie nie wykazuje 偶adnych b艂臋d贸w.

 
Wol臋 mie膰 pewno艣膰, 偶e to immo zanim wydam znowu bez sensu pieni膮dze.


Zapisane
marko1
Go艣膰
« Odpowiedz #3 : Sobota, 11 Sierpie艅 2018, 15:11 »

Wita,
do przeczytania http://forum.samnaprawiam.com/silnik-benzyna-nie-zapala-co-robic-vt47.htm
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #4 : Sobota, 11 Sierpie艅 2018, 15:55 »

wydaje mi sie ze immobiliser, by艂o juz kilka przypadk贸w
Zapisane

przemek89
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 4


« Odpowiedz #5 : Sobota, 11 Sierpie艅 2018, 21:29 »

Marko dzi臋ki za artyku艂.

Jestem po sprawdzeniu PP i nie mam mo偶liwo艣ci po艂膮czenia si臋 z kalkulatorem silnika. Natomiast w kalkulatorze kodowanej blokady rozruchu brak b艂臋du.

W takim wypadku jest to jednoznaczne z tym 偶e komputer jest uszkodzony?

Dodam 偶e odpina艂em i zapina艂em wtyczki od komputera. Masy na karoserii r贸wnie偶 by艂y odkr臋cane i czyszczone.

Ps. Kaliope Twoje filmiki na YouTube s膮 bardzo przydatne.
Zapisane
przemek89
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 4


« Odpowiedz #6 : Wtorek, 14 Sierpie艅 2018, 16:37 »

NA PKP, klubowicz da艂 wskaz贸wk臋 偶e za pomoc膮 PP mo偶e by膰 problem z po艂膮czaniem si臋 z komputerem Toyoty.

Tutaj dostan臋 najszybciej na to odpowied藕. Czy to prawda?
Zapisane
przemek89
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 4


« Odpowiedz #7 : Sobota, 25 Sierpie艅 2018, 13:51 »

Jestem po wymianie ca艂ego zestaw do odpalania i auto nadal nie gada. Je偶eli kto艣 b臋dzie zainteresowany mog臋 odsprzeda膰 ten zestaw. Prosz臋 pisa膰 na PW.
Zapisane
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: