Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Pompa paliwa, przeka藕nik pompy paliwa  (Przeczytany 14978 razy)
urbax
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 1


« : Wtorek, 22 Listopad 2011, 20:02 »

Witam. czy kto艣 m贸g艂by mi wyja艣ni膰 dok艂adnie(najlepiej w punktach) jak dosta膰 sie do pompki paliwa na kt贸rej jest p艂ywak od poziomu paliwa w baku. Poniewa偶  w mojej biedronce paliwa jest zawsze pe艂no. W serwisie powiedzieli mi ze nale偶y zmieni膰 pompke koszt 1500 z艂. ja kupi艂em u偶ywan膮 - sprawn膮 za 150 z艂 + gwarancja rozruchowa.
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 13 Kwiecie艅 2014, 10:49 wys艂ane przez kaliope » Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #1 : Sobota, 24 Listopad 2012, 14:56 »

Uwaga, benzynki i diesle maj膮 zupe艂nie inne pompy paliwa. Nie wiem czemu, ale benzynki maj膮 bardziej skomplikowane pompy, sk艂adaj膮ce si臋 z dw贸ch element贸w.

Benzyna po lewej:



Widok od g贸ry:



A to widok pe艂nego zestawu dla benzyny, wraz z p艂ywakiem. Uwaga bo na alle jest du偶o tylko pojedynczych zestaw贸w:


« Ostatnia zmiana: Sobota, 24 Listopad 2012, 14:58 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #2 : Sobota, 24 Listopad 2012, 17:56 »

W benzynie to jedyna pompa paliwa w uk艂adzie a w dieslu to tylko wstepna pompa. Za ni膮 przy silniku jest pompa wysokiego cisnienia.
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #3 : Niedziela, 02 Czerwiec 2013, 18:59 »

Budowa pompy:

Zapisane

kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #4 : Niedziela, 13 Kwiecie艅 2014, 10:47 »

koledze z UK fura nie chcia艂a pali膰 i podejrzewa艂 pomp臋 paliwa. Okaza艂o si臋 jednak 偶e strzeli艂 przeka藕nik pompy. I tu ma艂a niespodzianka. Szuka艂 go troszeczk臋 wi臋c mu podpowiedzia艂em, 偶e musi by膰 gdzie艣 w skrzynce bezpiecznik贸w, 偶e trzeba j膮 rozebra膰.  On nic takiego nie widzia艂 wi臋c pyta艂 mnie czy oby na pewno. Poszed艂 sprawdza膰 jeszcze raz, rozebra艂 skrzynk臋 ca艂kowicie i tu ma艂y surprise. Przeka藕nik pompy jest zintegrowany wraz z trzema innymi przeka藕nikami i wlutowany na p艂ytce.  Tak wi臋c kolega kupi艂 u偶ywk臋 skrzynki, wymieni艂 p艂ytk臋 w ca艂o艣ci i trojaczek o偶y艂. No c贸偶, trojaczki s膮 bardzo proste w budowie, wr臋cz prymitywne, ale tutaj przegi臋li pa艂臋.



Oto fotka 4 in 1:  




opis tych przeka藕nik贸w doda艂em tutaj: http://c1aygo107.net/index.php?topic=9413.0
Zapisane

nefestus
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 4


« Odpowiedz #5 : Czwartek, 26 Czerwiec 2014, 13:11 »

Witam.
Od艣wie偶y艂bym temat ale z zapytaniem jak wymontowa膰 prawid艂owo pomp臋 lub na co zwr贸ci膰 uwag臋 podczas jej zakupu?
S艂ysza艂em, 偶e pompa 藕le wymontowana tzn. nie zabezpieczona przed wyp艂ywem paliwa mo偶e si臋 zepsu膰. Czy to prawda?
Gdzie kupi膰 pomp臋 wraz z wska藕nikiem poziomu paliwa? Jakie艣 namiary ale do sprawdzonych sprzedawc贸w?
Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: