Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: pompa wody - piszczenie pod mask膮  (Przeczytany 8806 razy)
polobis
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 81



« : Wtorek, 13 Grudzie艅 2011, 20:48 »

No i doigra艂o si臋.
Kaza艂em na przegl膮dzie uwag臋 zwr贸ci膰, co pod mask膮 potrafi zapiszcze膰 przy bardzo wolnych obrotach, gra te偶 nowy dzwi臋k na zimnym silniku oko艂o kilometra.
Diagnoza: uwalona pompa wody, wymieni膰 jak najszybciej, albo rozpadnie si臋 w locie.
Usiad艂em i umar艂em. Co jest do cholery z tymi pojazdami??
m贸j ma 54000km oraz:
-wszystkie niesprawne zamki (stacyjka dzia艂a - jeszcze)
-kostka na rozruszniku (akcja serwisowa, na szcz臋艣cie nic nie zd膮偶y艂o si臋 spali膰, zapali膰)
-pompa wody
-co艣 chrupie w pedale sprzeg艂a, przy samej pod艂odze, ale nie zawsze, w serwisie nie da si臋 tego zdiagnozowa膰
-60% zu偶yte klocki, co przy moim stylu jazdy jest jakim艣 chyba nieporozumieniem (wiem, mo偶na klocki w 10 tys zajecha膰, ale w poprzednim samochodzie pierwsza wymiana by艂a przy 120 tys.)
« Ostatnia zmiana: 艢roda, 24 Pa藕dziernik 2012, 19:14 wys艂ane przez kaliope » Zapisane
polobis
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 81



« Odpowiedz #1 : Pi膮tek, 16 Grudzie艅 2011, 17:01 »

dobra wiadomo艣膰: citroen b臋dzie partycypowa艂 w kosztach:
oni daj膮 pomp臋 (550z艂 wg cennika ASO)
ja p艂ac臋 robocizn臋 (140z艂).
Przy tej okazji wymieni si臋 te偶 p艂yn (circa 60z艂)  i pasek (w ASO 158z艂, w sklepie 52z艂)
Czyli oko艂o 250z艂 z mojej strony naprawa. UAU.

Nie wiem, czy to linka. To nie dzia艂a tak, 偶e na pocz膮tku chrupie, a p贸藕niej ju偶 nie. To czasem chrupie a czasem nie chrupie. Pewnie w ko艅cu docisk wypadnie albo linka p贸jdzie si臋 gwizda膰.

Czyli tak:
pompa wody - bol膮czka naszych aut
sprz臋g艂o - z tego co czytam - te偶
ch艂odnica cieknie - te偶 o tym sporo na forum
zamki - w sumie najta艅sze z tego wszystkiego

« Ostatnia zmiana: Czwartek, 01 Listopad 2012, 09:15 wys艂ane przez kaliope » Zapisane
polobis
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 81



« Odpowiedz #2 : Czwartek, 12 Stycze艅 2012, 18:03 »

Ju偶 jest po robocie.
Ca艂kowity koszt z mojej strony to 388z艂 za p艂yn, pasek i robocizn臋.
P艂yn 30z艂/litr
Pasek musia艂em kupi膰 u nich, bo przywioz艂em sw贸j to nie pasowa艂. I tu uwaga!
Pasek do aygo JEST INNY ni偶 do C1. Wiedza ta kosztowa艂a mnie 100z艂, bo o tyle wi臋cej kosztuje pasek w ASO, a nie mia艂em czasu biega膰 i szuka膰. Pompa podobno na 100% nie wadliwa, ale przekonam si臋 za nast臋pne 50 tys...
W ka偶dym razie limonka ju偶 zdrowa i co ciekawe - por贸wnuj膮c silnik pracuje inaczej. Nie wiem, czy to subiektywne odczucia, czy istotnie zacieraj膮ca si臋 pompa wp艂ywa na prac臋...
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #3 : Pi膮tek, 13 Stycze艅 2012, 00:23 »

pompa na pewno nie jest wadliwa bo tak jak u mnie masz t膮 now膮 wersja co wk艂adaj膮 do polift贸w.

Fajnie 偶e skorzysta艂e艣 z tego gestu handlowego, ale jak to m贸wi膮 "szewc, bez but贸w chodzi" bo ja pracuj臋 w Peugeot a pomp臋 wymienia艂em na sw贸j koszt U艣miech
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #4 : 艢roda, 24 Pa藕dziernik 2012, 19:16 »

temat zamkni臋ty z uwagi na istniej膮cy ju偶 temat o wadliwych pompach. Prosz臋 kontynuowa膰 tutaj: http://c1aygo107.net/index.php?topic=1030.0
Zapisane

Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: