Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: P臋kni臋ta pokrywa zawor贸w  (Przeczytany 16545 razy)
tom02
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 276



« : Poniedzia艂ek, 13 Luty 2012, 15:19 »

witam, a wi臋c w sobot臋 zdarzy艂 si臋  dosy膰 dziwny wypadek( nie ja jecha艂em) Podczas jazdy huk, strza艂. Samoch贸d co dziwne nie zgas艂 tylko jecha艂 dalej.Ale jak najszybciej zjazd na pobocze ( akurat parking wi臋c m贸g艂 sta膰.
Pod mask膮 wida膰:
-uszkodzona pokrywa zawor贸w w okolicach rozrz膮du, lampa uszkodzona od wystrzelonej g艂owicy
-rozrz膮d ca艂y
-silnik kr臋ci, odpala i pracuje

FOTO:
http://www15.speedyshare.com/file/Q2kKx/download/IMAG0536.jpg
http://www15.speedyshare.com/file/yetVz/download/IMAG0537.jpg

Macie mo偶e jakie艣 teorie co mog艂o by膰 przyczyn膮?

P.S.
Cz臋艣ci ju偶 zam贸wione ( mia艂y byc od obcego ale potrzebuje jak najszybciej wiec szuka艂em tu na miejscu) Je艣li si臋 nie wywi膮偶膮 to zamawiam u Obcy44( sorki ze niepokoj臋 w sobot臋)
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 16 Luty 2012, 09:52 wys艂ane przez tom02 » Zapisane

kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #1 : Poniedzia艂ek, 13 Luty 2012, 15:40 »

ja pierdziu ...ostro!!!
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #2 : Poniedzia艂ek, 13 Luty 2012, 16:03 »

Ale mnie i tak nie przebi艂e艣! 艁ohoho
Zapisane

mat
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 518



« Odpowiedz #3 : Wtorek, 14 Luty 2012, 00:26 »

A艂aa! zaraz sie ma艂y wypowie  艁ohoho 艁ohoho
Zapisane

107 lift GT-line by Irmscher
Keep Driving FUN!
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #4 : Wtorek, 14 Luty 2012, 01:56 »

ciekawy przypadek ........... hmmm moze lancuch przeskoczyl na rozrzadzie ....
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #5 : Wtorek, 14 Luty 2012, 14:49 »

ale wtedy by nie chodzi艂 tak jak powinien ...
albo by zawory pokrzywi艂o
Zapisane

seraphine
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 307


« Odpowiedz #6 : Wtorek, 14 Luty 2012, 18:06 »

Rozrz膮d i silnik ca艂y na razie... masz pewno艣膰, 偶e 偶adne okruchy nie polecia艂y do 艣rodka?  Co?
Hmmm...jaka by艂a wtedy temperatura? Silnik mia艂e艣 ju偶 rozgrzany? ...tam chyba nie ma du偶ego ci艣nienia... jedyne co mi przychodzi mi do g艂owy, to r贸偶nica temperatur... ale tak, czy inaczej to nie powinno si臋 sta膰!!!
Zapisane

Br膮zowiutki Duster II klekot 4x4
tom02
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 276



« Odpowiedz #7 : 艢roda, 15 Luty 2012, 13:50 »

Na pewno okrywy z pokrywy polecia艂y.Dlatego miska zostanie zdj臋ta wybrane wszystkie te resztki.A dalej zobaczymy.
Zapisane

kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #8 : 艢roda, 15 Luty 2012, 14:50 »

...te偶 tak sobie my艣la艂em, 偶e mo偶e jaka艣 r贸偶nica temperatur i napr臋偶enia albo po prostu jaki艣 defekt sieci krystalicznej...ciekawy przypadek... i ciekawe czy turbo mog艂o na to w jaki艣 tam spos贸b wp艂yn膮膰...
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
seraphine
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 307


« Odpowiedz #9 : 艢roda, 15 Luty 2012, 15:34 »

W sumie nie powinno. W tym miejscu jest chyba tylko rozrz膮d, a podwy偶szone ci艣nienie dzia艂a艂o na g艂owic臋 na wysoko艣ci cylindr贸w. Ci艣nienie oleju wytwarzane przez pomp臋 (z臋bat膮? jak dobrze pami臋tam) nie nale偶y do specjalnie wysokich. Raczej bym si臋 zastanowi艂, czy to nie znowu ta czujka od oleju, jak u gagi... tylko teraz oberwana dosta艂a si臋 na 艂a艅cuch zamiast na wa艂.
Zapisane

Br膮zowiutki Duster II klekot 4x4
tom02
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 276



« Odpowiedz #10 : 艢roda, 15 Luty 2012, 15:43 »

W sumie nie powinno. W tym miejscu jest chyba tylko rozrz膮d, a podwy偶szone ci艣nienie dzia艂a艂o na g艂owic臋 na wysoko艣ci cylindr贸w. Ci艣nienie oleju wytwarzane przez pomp臋 (z臋bat膮? jak dobrze pami臋tam) nie nale偶y do specjalnie wysokich. Raczej bym si臋 zastanowi艂, czy to nie znowu ta czujka od oleju, jak u gagi... tylko teraz oberwana dosta艂a si臋 na 艂a艅cuch zamiast na wa艂.

A co si臋 wtedy sta艂o? Mo偶e jaki艣 link bo znale艣膰 tematu nie mog臋.
Zapisane

seraphine
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 307


« Odpowiedz #11 : 艢roda, 15 Luty 2012, 16:19 »

http://c1aygo107.net/index.php?topic=8579.0

Nawet si臋 wypowiada艂e艣 w tym temacie  Dzie艅dobry
Zapisane

Br膮zowiutki Duster II klekot 4x4
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #12 : 艢roda, 15 Luty 2012, 21:36 »

Czesc,

przykra sprawa. Ja mam jedno podstawowe pytanie, jak dla mnie. Piszesz, ze pekla glowica, ale na zdjeciu jest peknieta tylko pokrywa zaworow. A to dwie rozne sprawy. Chyba, ze czegos nie doczytalem. Jesli pekla glowica to praktycznie silnik do wyrzucenia. Tym bardziej, ze ceny uzywanych silnikow sa mniejsze niz jakakolwiek naprawa.
Jesli jednak jest tak jak widac to na zdjeciach, czyli peknieta jest Pokrywa Zaworow a nie glowica to mam nawet swoja teorie na to.
Zatkala sie odma, byc moze oczywiscie. Moze nawet w nocy to cos co sie tam zbieralo zamarzlo. Rano samochod po bardzo zimnej nocy mial przedmuchy na pierscieniach czy uszczelniaczach, zrobilo sie pod pokrywa zajebiste cisnienie i plastik nie wytrzymal.
Oczywiscie moge sie mylic i samochodl padl po dluzszej jezdzie, co akurat i tak nie wyklucza teorii o zatkanej odmie. Tutaj jeszcze trzeba by zadac pytanie jaki byl olej, czy ubywalo plynu, czy pod nakretka wlewu oleju pojawial sie bialy nalot, itd.
Cos bym jeszcze napisal ale mi syn pozamienial znaki na klawiaturze i ciezko mi idzie.

Pozdrawiam zyczac szybkiego powrotu do zdrowia.
maly
« Ostatnia zmiana: 艢roda, 15 Luty 2012, 21:38 wys艂ane przez 107KOMPRESOR » Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
tom02
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 276



« Odpowiedz #13 : Czwartek, 16 Luty 2012, 09:59 »

Czesc,

przykra sprawa. Ja mam jedno podstawowe pytanie, jak dla mnie. Piszesz, ze pekla glowica, ale na zdjeciu jest peknieta tylko pokrywa zaworow. A to dwie rozne sprawy. Chyba, ze czegos nie doczytalem. Jesli pekla glowica to praktycznie silnik do wyrzucenia. Tym bardziej, ze ceny uzywanych silnikow sa mniejsze niz jakakolwiek naprawa.
Jesli jednak jest tak jak widac to na zdjeciach, czyli peknieta jest Pokrywa Zaworow a nie glowica to mam nawet swoja teorie na to.
Zatkala sie odma, byc moze oczywiscie. Moze nawet w nocy to cos co sie tam zbieralo zamarzlo. Rano samochod po bardzo zimnej nocy mial przedmuchy na pierscieniach czy uszczelniaczach, zrobilo sie pod pokrywa zajebiste cisnienie i plastik nie wytrzymal.
Oczywiscie moge sie mylic i samochodl padl po dluzszej jezdzie, co akurat i tak nie wyklucza teorii o zatkanej odmie. Tutaj jeszcze trzeba by zadac pytanie jaki byl olej, czy ubywalo plynu, czy pod nakretka wlewu oleju pojawial sie bialy nalot, itd.
Cos bym jeszcze napisal ale mi syn pozamienial znaki na klawiaturze i ciezko mi idzie.

Pozdrawiam zyczac szybkiego powrotu do zdrowia.
maly

Tak, tak pokrywa zawor贸w, 藕le zatytu艂owa艂em.
Olej by艂 wymieniany stosunkowo niedawno, dalej je偶d偶one na Valvoline, Olej ca艂y czas by艂 w normie i go nie ubywa艂o. Co do reszty ci臋偶ko to teraz sprawdzi膰. Bo wszystko nawet jak by艂o zatkane to ju偶 nie jest Ale by艂o tak jak m贸wisz bo raczej innego racjonalnego wyt艂umaczenia nie ma. Mechanicy tez maja sk艂aniaj膮 ku temu 偶e to ci艣nienie.
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 16 Luty 2012, 10:05 wys艂ane przez tom02 » Zapisane

seraphine
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 307


« Odpowiedz #14 : Czwartek, 16 Luty 2012, 15:39 »

Cos bym jeszcze napisal ale mi syn pozamienial znaki na klawiaturze i ciezko mi idzie.

[LEWY CTRL]+[LEWY SHIFT] czasami kilka razy, bo nie wiem, ile masz uk艂ad贸w klawiatury zainstalowanych... tak na przysz艂o艣膰, bo pewnie ju偶 doprowadzi艂e艣 kompa do 艂adu.

a wracaj膮c do tematu... oby艣 mia艂 racj臋, bo w tak w膮skim gronie, jakim jest forum to ju偶 drugi przypadek powa偶nych silnikowych przypad艂o艣ci w ostatnim czasie.
Zapisane

Br膮zowiutki Duster II klekot 4x4
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #15 : Czwartek, 16 Luty 2012, 18:07 »

kompresor a moze masz ustawiony polski 214 Co?
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
tom02
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 276



« Odpowiedz #16 : Czwartek, 16 Luty 2012, 20:51 »

Wszystko posk艂adane do kupy.呕adnych innych uszkodze艅 nie by艂o - wi臋c raczej to ci艣nienie.Poje藕dzimy zobaczymy. Chyba temat zamkn膮膰 mo偶na
Zapisane

107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #17 : Czwartek, 16 Luty 2012, 21:13 »

kompresor a moze masz ustawiony polski 214 Co?

Dzieki za troske, nie wiem jak ten moj maly lotr to robi, ale zawsze tak cos ponaciska, ze ja nie ogarniam 艁ohoho

Wszystko posk艂adane do kupy.呕adnych innych uszkodze艅 nie by艂o - wi臋c raczej to ci艣nienie.Poje藕dzimy zobaczymy. Chyba temat zamkn膮膰 mo偶na

Dobrze, ze juz problem rozwiazany. Duzo radosci z jazdy na nowo.
Pozdrawiam
maly
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« Odpowiedz #18 : Pi膮tek, 17 Luty 2012, 15:29 »

Dzieki za troske, nie wiem jak ten moj maly lotr to robi, ale zawsze tak cos ponaciska, ze ja nie ogarniam 艁ohoho

z reguly lewy alt+ lewy shift ;-)
Zapisane
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: