Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1] 2 3 ... 5   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Klekot silnika, klepanie, silnik chodzi jak traktor itp, itd  (Przeczytany 90497 razy)
piotrAYGO2007
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 284



WWW
« : Wtorek, 01 Grudzie艅 2009, 00:49 »

Celowo zostawi艂em autko w ASO na noc 偶eby rano na zimnym sprawdzili.
Wiem 偶e na zimnym silniku niepowinno si臋 wysoko kr臋ci膰 tylko czy 2000-3000 to wysoko?
czy zaobserwowali艣cie podobny klekot?
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 03 Stycze艅 2017, 20:58 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #1 : Wtorek, 01 Grudzie艅 2009, 00:52 »

Nic takiego nie ma miejsca, ale to pewnie dlatego, ze "noFka". Zobaczymy za 50000km co bedze sie dziac ...
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
pepsicol
Go艣膰
« Odpowiedz #2 : Wtorek, 01 Grudzie艅 2009, 01:31 »

Klekot klekotowi nier贸wny U艣miech czasami jaka艣 bzdura w stylu dotykaj膮cych do siebie element贸w np t艂umika,艂acznika,poduszki etc a czasami mo偶e wskazywa膰 na co艣 naprawde istotnego,panewke,t艂ok czy zaw贸r.Rzetelny mechanik powinien zdiagnozowa膰 i usun膮膰 przyczyn臋 niezale偶nie jaka by by艂a.W ka偶dym razie stukanie jest oznak膮 niesprawno艣ci i jako takie nie powinno wyst臋powa膰.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 01 Grudzie艅 2009, 01:33 wys艂ane przez pepsicol » Zapisane
piotrAYGO2007
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 284



WWW
« Odpowiedz #3 : Wtorek, 01 Grudzie艅 2009, 10:35 »

nie stwierdzili nic-chyba za ciep艂o w nocy by艂o-um贸wi艂em si臋 wst臋pnie na jaki艣 mr贸z
Zapisane

hecki
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 8


« Odpowiedz #4 : Wtorek, 15 Marzec 2011, 12:54 »

 Dzie艅dobry mi te偶 klekocze...Wydaje mi si臋 ,偶e mamy ten sam problem teraz jest ciep艂o tzn.ok10 stopni problem zanika.Mo偶e ju偶 ustali艂e艣 przyczyn臋?B臋d臋 wdzi臋czny:)
Zapisane
yarpen
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 372



« Odpowiedz #5 : Wtorek, 15 Marzec 2011, 13:35 »

ja Wam powiem,  偶e u mnie jest to samo, teraz si臋 cieplej robi to problem ust臋puje, ale w zim臋 to ten klekot ust臋powa艂 gdzie艣 po 2-3 minutach od w艂膮czenia silnika i po lekkim nagrzaniu
Zapisane

grekub
Go艣膰
« Odpowiedz #6 : 艢roda, 16 Marzec 2011, 15:33 »

Tak jak napisa艂 pepsicol 鈥 klekot klekotowi nie r贸wny. Ka偶dy te偶 ma swoj膮 wyj膮tkow膮 wra偶liwo艣膰 na d藕wi臋ki 鈥 mnie irytuje pykanie z kokpitu, a nie denerwuje skacz膮ca tylna p贸艂ka czy trzeszcz膮cy przedni s艂upek U艣miech
G艂o艣niejsza praca wych艂odzonego przez noc silnika - to moim zdaniem najnormalniejsza rzecz pod s艂o艅cem U艣miech Identycznie mia艂em we wcze艣niejszym aucie.
M贸j Lw贸czek czasami tak ma, 偶e klekocze i mocno wibruje zaraz po uruchomieniu - po wilgotnej i zimnej nocy (takie jakie mamy odk膮d stopnia艂 艣nieg).
Zwi臋kszone obroty to r贸wnie偶 normalna sprawa 鈥 komputer podaje wi臋ksz膮 ilo艣膰 paliwa, by jak najszybciej nagrza膰 silnik - tak zwane automatyczne ssanie.
Klekot pochodz膮cy z panewek czy t艂umika pojawia si臋 przy przyspieszaniu lub 鈥瀏azowaniu鈥 鈥 te偶 empirycznie sprawdzone w poprzednim aucie J臋zyk
Jakby co艣 faktycznie si臋 poluzowa艂o, p臋ka艂o itp., to nie ulegnie uszkodzeniu natychmiast, tylko stopniowo coraz bardziej b臋dzie o sobie dawa艂o zna膰, poprzez coraz wi臋kszy ha艂as, a偶 w ko艅cu ulegnie uszkodzeniu.
W naszym przypadku mamy do czynienia z ewidentnie zimnym silnikiem. Dlatego spokojnie OK
« Ostatnia zmiana: 艢roda, 16 Marzec 2011, 15:37 wys艂ane przez grekub » Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #7 : 艢roda, 16 Marzec 2011, 16:05 »

dok艂adnie chyba tak jest jak piszesz U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
hecki
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 8


« Odpowiedz #8 : 艢roda, 16 Marzec 2011, 17:36 »

 lol no to niez艂e co piszecie tyle ,偶e ja siedz臋 grubo w motoryzacji Kozak mam sklep z cz臋艣ciami jakby co pomog臋)i dla mnie nie jest to normalny d藕wi臋k...dodam i偶,autem je藕dzi moja dziewczyna (kupili艣my c1 w lato) i to ona pierwsza zwr贸ci艂a na to uwag臋 (w lecie nie by艂o problemu) a jak ju偶 moja Pani(g艂ucha na wszystkie odg艂osy motoryzacji U艣miech ) s艂yszy ,偶e co艣 nie tak zacz臋艂o hula膰 to musi by膰 co艣 na rzeczy i faktycznie...ja zmienia艂em olej z 15w(lany od nowo艣ci) na 10w by膰 mo偶e w tym problem.Mechanicy z toyoty sugerowali napinacz 艂a艅cucha (hydrauliczny,wp艂yw oleju i temp) dodam i偶,dzieje si臋 to tylko w temp poni偶ej +8 stukot metaliczny wzrasta przy dodawaniu gazu po 5 min jazdy cichnie jak jest u was?
Zapisane
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« Odpowiedz #9 : 艢roda, 16 Marzec 2011, 18:58 »

dodam i偶,dzieje si臋 to tylko w temp poni偶ej +8 stukot metaliczny wzrasta przy dodawaniu gazu po 5 min jazdy cichnie jak jest u was?

tak samo od nowosci (tzn pierwszej zimy, bo w lato oczywiscie nic nie stuka). uznaje to za norme ;-).
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #10 : Czwartek, 17 Marzec 2011, 11:06 »

lol no to niez艂e co piszecie tyle ,偶e ja siedz臋 grubo w motoryzacji Kozak mam sklep z cz臋艣ciami jakby co pomog臋)i dla mnie nie jest to normalny d藕wi臋k...dodam i偶,autem je藕dzi moja dziewczyna (kupili艣my c1 w lato) i to ona pierwsza zwr贸ci艂a na to uwag臋 (w lecie nie by艂o problemu) a jak ju偶 moja Pani(g艂ucha na wszystkie odg艂osy motoryzacji U艣miech ) s艂yszy ,偶e co艣 nie tak zacz臋艂o hula膰 to musi by膰 co艣 na rzeczy i faktycznie...ja zmienia艂em olej z 15w(lany od nowo艣ci) na 10w by膰 mo偶e w tym problem.Mechanicy z toyoty sugerowali napinacz 艂a艅cucha (hydrauliczny,wp艂yw oleju i temp) dodam i偶,dzieje si臋 to tylko w temp poni偶ej +8 stukot metaliczny wzrasta przy dodawaniu gazu po 5 min jazdy cichnie jak jest u was?

Imho tak jest w wiekszosci japo艅c贸w, kt贸re nie maj膮 hydraulicznych popychaczy tylko ustawiane mechanicznie wiec nie ma mozliwo艣ci zeby na zimnym zawory nie klepa艂y. Jesli po rozgrzaniu silnika czyli po oko艂o 2-5 minutach cichnie to wszsytko jest ok.
Zapisane
grekub
Go艣膰
« Odpowiedz #11 : Czwartek, 17 Marzec 2011, 11:34 »

To trojaczki nie maj膮 hydraulicznych popychaczy zawor贸w? P.S. Ma kto艣 dok艂adn膮 specyfikacj臋 silnika jak i ca艂ego pojazdu - co, gdzie, ile czego jest lub czego nie ma? Czy zosta艂a wydana mo偶e ksi膮偶ka napraw dla domoros艂ych mechanik贸w, tego typu co swojego czasu wydawnictwo WK艁 wydawa艂a dla najpopularniejszych modeli na rynku polskim?

lol no to niez艂e co piszecie tyle ,偶e ja siedz臋 grubo w motoryzacji Kozak mam sklep z cz臋艣ciami jakby co pomog臋)i dla mnie nie jest to normalny d藕wi臋k...dodam i偶,autem je藕dzi moja dziewczyna (kupili艣my c1 w lato) i to ona pierwsza zwr贸ci艂a na to uwag臋 (w lecie nie by艂o problemu) a jak ju偶 moja Pani(g艂ucha na wszystkie odg艂osy motoryzacji U艣miech ) s艂yszy ,偶e co艣 nie tak zacz臋艂o hula膰 to musi by膰 co艣 na rzeczy i faktycznie...ja zmienia艂em olej z 15w(lany od nowo艣ci) na 10w by膰 mo偶e w tym problem.Mechanicy z toyoty sugerowali napinacz 艂a艅cucha (hydrauliczny,wp艂yw oleju i temp) dodam i偶,dzieje si臋 to tylko w temp poni偶ej +8 stukot metaliczny wzrasta przy dodawaniu gazu po 5 min jazdy cichnie jak jest u was?

Imho tak jest w wiekszosci japo艅c贸w, kt贸re nie maj膮 hydraulicznych popychaczy tylko ustawiane mechanicznie wiec nie ma mozliwo艣ci zeby na zimnym zawory nie klepa艂y. Jesli po rozgrzaniu silnika czyli po oko艂o 2-5 minutach cichnie to wszsytko jest ok.
Zapisane
hecki
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 8


« Odpowiedz #12 : Czwartek, 17 Marzec 2011, 13:05 »

 Dzie艅dobry dlatego nie zamierzam d艂u偶ej ci膮gn膮膰 tematu...zje...bie  si臋 to bede p艂aka艂 i  a teraz idzie lato:)ale ten klekot nie przypomina stukania zawor贸w bardziej panewek (ale te nie cichn膮 po rozgrzaniu)koniec Dzie艅dobry
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #13 : Czwartek, 17 Marzec 2011, 14:41 »

To trojaczki nie maj膮 hydraulicznych popychaczy zawor贸w? P.S. Ma kto艣 dok艂adn膮 specyfikacj臋 silnika jak i ca艂ego pojazdu - co, gdzie, ile czego jest lub czego nie ma? Czy zosta艂a wydana mo偶e ksi膮偶ka napraw dla domoros艂ych mechanik贸w, tego typu co swojego czasu wydawnictwo WK艁 wydawa艂a dla najpopularniejszych modeli na rynku polskim?
NIe tylko trojaczki w toyocie generalnie nie uswiadczysz hydraulicznych popychczy- podobnie jest w hondzie. Tylkow europie wola wymieniac popychcze zamiast regulowac zawory.

Jesli por贸wnujesz to klepanie do zawieszonego popychcza hydraulicznego to jest niebo a ziemia - dobrze wyregulowany  popychcz mechaniczny na zimno klepie duuuuuzo delikatniej niz zawieszona hydraulika.
Zapisane
maras
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 7


« Odpowiedz #14 : Niedziela, 19 Lipiec 2015, 22:29 »

Witam wszystkich U艣miech
Jaki艣 czas temu sta艂em si臋 posiadaczem Aygo a raczej moja ma艂偶onka U艣miech. No i jest ma艂y problem,
Drugi dzie艅 po zakupie zauwa偶y艂em ruszaj膮c spod domu, 偶e silnik pracuje jak traktor przy ruszaniu i przy przyspieszaniu. Co ciekawe tylko jak jest zimny - bo po przejechaniu 2 - 3 kilometr贸w problem znika. Co to mo偶e by膰. Autko je藕dzi bez  zarzutu, do niczego si臋 poza tym przyczepi膰.
Aygo 3 doors 1.0 benzyna.
艢wiece i kable by艂y wymienione - wygl膮daj膮 spoko. Na wolnych obrotach b膮d藕 na sta艂ych obrotach (jak jad臋 ju偶 z dana pr臋dko艣ci膮 np. te 40 na 3 biegu jest ok) chodzi jak diesel tylko przy przyspieszaniu i ruszaniu, ale jak m贸wi臋 po paru km diesel znika. Je藕dzi na oleju 5w.
Tak jeszcze si臋 zastanawiam - kompletny wydech do kolektora zosta艂 wymieniony. Mo偶e to jest przyczyna tego warkotu(藕le za艂o偶ona uszczelka) na pocz膮tku a jak si臋 zagrzeje to "zatyka" si臋 ta nieszczelno艣膰 i problem znika? Pr贸bowa艂em nagra膰 dyktafonem d藕wi臋k 鈥 jak si臋 ws艂ucha膰 to co艣 tam s艂ycha膰.

Z g贸ry dzi臋ki.

* G艂os.zip (559.26 KB - pobrany 869 razy.)
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #15 : Niedziela, 19 Lipiec 2015, 22:41 »

witam kolege

na poczatek zapraszam do dzia艂u powita艅 bo tak zak艂ada nasz regulamin ..... przez co uszanujesz nas wszystkich a potem zapytaj o problem tak jak to uczyni艂e艣 w pierwszym poscie kt贸ry powinien byc jako drugi heeee  lol lol 

co do pracy silnika jak traktor to nie wiem jak tam twoj wydech ale jesli chodzi o silnik to ten typ tak ma jak jest zimny bo wtedy s艂ychac zawory i rozrz膮d. a jaki masz przebieg Co?
 
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
maras
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 7


« Odpowiedz #16 : Niedziela, 19 Lipiec 2015, 22:59 »

Post drugi powitalny - kt贸ry powinien by膰 pierwszy - napisany  lol

Przebieg 145 tys.
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #17 : Niedziela, 19 Lipiec 2015, 23:17 »

no to super heee  OK
145 tys to juz troszke jest wiec pwenie luzy wieksza na zaworach i jak jest zimny to jest g艂osniejszy a zobaczysz co bedzie zima heee
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
maras
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 7


« Odpowiedz #18 : Niedziela, 19 Lipiec 2015, 23:32 »

A da si臋 to jako艣 zlikwidowa膰,  je艣li to zawory np.?
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #19 : Niedziela, 19 Lipiec 2015, 23:48 »

..... czy sie da ?? sam nie wiem moze regulacja zawor贸w lub zmiana oleju lub trzeba sie przyzwyczajc
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: