Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Cenowi konkurenci trojaczk贸w  (Przeczytany 263718 razy)
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #180 : Sobota, 24 Listopad 2012, 14:35 »

...czekamy na relacj臋 i spostrze偶enia > zam贸wi艂e艣 z silnikiem 75KM ??
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #181 : Sobota, 24 Listopad 2012, 15:47 »

Cendra ...wow...super....... p贸ki nie ma forum trojaczk贸w VAG....pewnie bedziesz u nas ....
Zapisane

janq
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 459



« Odpowiedz #182 : Sobota, 24 Listopad 2012, 16:12 »

A mi si臋 te 'shiti-go' nie podoba. Wn臋trze lipa, z zewn膮trz te偶 nic ciekaweg, ale mi to 偶adna skoda si臋 nie widzi. J臋zyk

Jak ju偶 z VAG'a to Up, ale on zapewne odbiega znacznie cenowo wzgl臋dem 107 i C1.
Te 75 KM te偶 jako艣 mnie nie robi, bo wk艂adaj膮c w trojaczka ok. 3k mo偶na wycisn膮膰  80-85 kucy  U艣miech
« Ostatnia zmiana: Sobota, 24 Listopad 2012, 16:15 wys艂ane przez janq » Zapisane

kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #183 : Sobota, 24 Listopad 2012, 17:52 »


Jak ju偶 z VAG'a to Up,


przecie偶 to tak jakby艣 komu艣 kaza艂 dop艂aci膰 do aygo zamiast c1/107
Zapisane

cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #184 : Sobota, 24 Listopad 2012, 18:08 »


Jak ju偶 z VAG'a to Up,


przecie偶 to tak jakby艣 komu艣 kaza艂 dop艂aci膰 do aygo zamiast c1/107
No chyba nie do ko艅ca bo jak ja kupowa艂em swojego to w toyce za te 3-4 tys wi臋cej by艂y z pewno艣cia poduszki boczne.
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #185 : Sobota, 24 Listopad 2012, 18:12 »

ok, ale przy tej samej konfiguracji, toyota i tak bedzie dro偶sza
Zapisane

Cendra
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 34



« Odpowiedz #186 : Sobota, 24 Listopad 2012, 18:44 »

kristofch
Zam贸wi艂em wersj臋 60KM, moim zdaniem nie ma sensu dop艂aca膰 do 15KM kt贸rych kompletnie nie czu膰 (mo偶e delikatna r贸偶nica jest na wysokich obrotach, ale ja niezbyt cz臋sto a偶 tak wysoko kr臋c臋 samoch贸d). Obie wersje maj膮 tai sam moment obrotowy.
Mimo wszystko chcia艂em zap艂aci膰 jak najmniej wi臋c nie szala艂em z opcjami Mrugni臋cie

UP! w por贸wnywalnej wersji (a i tak nie mia艂by wszystkiego co ma Skoda, tak g艂upio s膮 skonstruowane pakiety w VW) by艂by dro偶szy +/- 5 tys z艂. Jeszcze nie upad艂em na g艂ow臋. Poza tym w sumie Skoda chyba bardziej mi si臋 podoba (chocia偶 dzie艂a sztuki to to nie s膮 Mrugni臋cie ).

janq
Wn臋trze bardzo podobne do Waszych trojaczk贸w, te偶 g艂upie oszcz臋dno艣ci typu niepe艂na tapicerka na drzwiach czy brak sterowania szyb膮 pasa偶era z miejsca kierowcy. Je藕dzi艂em C1 i niestety jest du偶o g艂o艣niejsze od Citigo, zawieszenie, przestrze艅 z przodu i baga偶nik to auto o klas臋 wy偶ej (w og贸le jak jedzie si臋 Citigo to nie czu膰, 偶e jest to tak ma艂e auto).

Sam podchodzi艂em to tego auta z mega dystansem, ale przekona艂o mnie do siebie po je藕dzie pr贸bnej, sam wygl膮d nie powala U艣miech

No i ci臋偶ko o nowe, ekonomiczne auto z klim膮, 4 poduchami, ESP, elektryk膮, radiem MP3, komp. pok艂adowym za nie ca艂e 33 tys z艂...

Oczywi艣cie nie chc臋 nikogo urazi膰 moimi uwagami o Waszych trojaczkach U艣miech Po prostu czas na nowy model, szkoda, 偶e jeszcze nie ma, bo mo偶e bym si臋 skusi艂 U艣miech

Co ciekawe, tego dnia co ogl膮da艂em Citigo chcia艂em obejrze膰 107 po lifcie, ale w salonie nie by艂o, no to sorry...

Zapisane

Skoda Citigo
janq
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 459



« Odpowiedz #187 : Sobota, 24 Listopad 2012, 20:13 »

Jasne ze jak chce si臋 koniecznie nowe auto za te trzydzie艣ci par臋 tysi to wyb贸r jest niewielki. Tylko pytanie po co? Ja tam bym nowego trojaczka ani citigo czy up lub ceed nie kupi艂.
Osobi艣cie wola艂bym ze te 35-45 tys kupi膰 3-4 letni samoch贸d i cieszy膰 si臋 du偶o wi臋kszym i komfortowym autkiem.
Na dzie艅 dzisiejszy up! w wersji 3dr z silnikiem 75KM kosztuje bagatela 46 tys. z艂 !!
To autko nie ma por贸wnania z Passatem B5-6 czy chocia偶by golfem IV-V z przed paru lat.

Oczywi艣cie je艣li dysponujemy funduszem 12-17 tys. to trojaczki na dzie艅 dzisiejszy s膮 bardzo fajn膮 opcja. Ci臋偶ko znale藕膰 co艣 w tej cenie z tak niskim przebiegiem, rocznikiem oraz ekonomicznym i w miar臋 dynamicznym silnikiem.
Takie auta jak trojaczki kupuje si臋 z racji niskiego bud偶etu, a nie maj膮c do wydania 40 tys.

To moja opinia oczywi艣cie, my艣l臋 偶e nie jestem sam, bo nie bez powodu te auta prawie si臋 nie sprzedaj膮 w tym kraju.
Archer co艣 o tym wie.
« Ostatnia zmiana: Sobota, 24 Listopad 2012, 20:18 wys艂ane przez janq » Zapisane

Cendra
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 34



« Odpowiedz #188 : Sobota, 24 Listopad 2012, 21:03 »

gdybym mia艂 ca艂膮 kas臋 w got贸wce to co innego, szuka艂em u偶ywki do 20 kawa艂k贸w, ale niestety nic ciekawego nie znalaz艂em przez kilka miesi臋cy... Czyli cz臋艣膰 jest w kredyt U艣miech
Zreszt膮 ja szuka艂em auta tylko do zakorkowanej W-wy, auto na trase mam (Scenic II). Citigo pos艂u偶y mi kilka lat (je偶eli b臋d臋 z niego zadowolony) wi臋c nie odczuj臋 tak utraty warto艣ci.
Zapisane

Skoda Citigo
bogdanan
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 63



« Odpowiedz #189 : Sobota, 24 Listopad 2012, 21:48 »

Szuka艂em  autka miejskiego do 20k z klim膮, 5d, dla mojej 偶onki, trafi艂em na Aygo. Pocz膮tkowo podchodzi艂em sceptycznie, ale teraz nie 偶a艂uj臋, bardzo fajne autko, mo偶e nie jest to high tech, ale technicznie pouk艂adane, dobrze trzyma si臋 drogi, mam  forumowy serwis( 艁ohoho)na kt贸rym uzyskam  wsparcie przy ka偶dym problemie. 呕ona je藕dzi tylko Aygo pomimo 偶e mamy jeszcze 3 pojazdy.
Zastanawia艂em si臋 nad Citigo(5d), ale: cena przynajmniej 34k, pierwsze egzemplarze nie zawsze udane, 偶ona nie chcia艂a "takiego pude艂ka",  je偶d偶臋 Octavi膮  od 1998r znudzi艂y mi si臋 skody.  
Zapisane
aygo_driver
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 797



« Odpowiedz #190 : Sobota, 24 Listopad 2012, 22:44 »

ok, ale przy tej samej konfiguracji, toyota i tak bedzie dro偶sza
Polecam przejrze膰 cenniki...
Zapisane

marysia
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1385



WWW
« Odpowiedz #191 : Poniedzia艂ek, 26 Listopad 2012, 12:44 »

gdybym mia艂 ca艂膮 kas臋 w got贸wce to co innego, szuka艂em u偶ywki do 20 kawa艂k贸w, ale niestety nic ciekawego nie znalaz艂em przez kilka miesi臋cy... Czyli cz臋艣膰 jest w kredyt U艣miech
Zreszt膮 ja szuka艂em auta tylko do zakorkowanej W-wy, auto na trase mam (Scenic II). Citigo pos艂u偶y mi kilka lat (je偶eli b臋d臋 z niego zadowolony) wi臋c nie odczuj臋 tak utraty warto艣ci.

ja mia艂am podobny problem, ci臋偶ko jest kupi膰 dobre u偶ywane auto...
gdyby nie to, 偶e przypadkiem trafi艂am na c1, kt贸re sprzedawali znajomi taty to kupi艂am bym nowego  vw up'a albo jakie艣 nowe c3 w kredycie. Mia艂am ju偶 poumawiane jazdy pr贸bne. By艂am ju偶 zm臋czona trefnymi u偶ywanymi i wola艂am dop艂aci膰 ale mie膰 pewne auto...
................................................
a jeszcze por贸wnywa艂am wtedy w Kaliszu oferty vw up'a i skody city go i r贸偶nica w cenie faktycznie by艂a ale skoda mia艂a mniejsze wyposa偶enie i praktycznie wychodzi艂o na to samo cenowo.
« Ostatnia zmiana: Poniedzia艂ek, 26 Listopad 2012, 12:46 wys艂ane przez marysia » Zapisane

BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #192 : Poniedzia艂ek, 26 Listopad 2012, 13:07 »

..... widze ze niedlugo wszyscy kupia VW  up I forum trojaczkowe zniknie  Smutny
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #193 : Poniedzia艂ek, 26 Listopad 2012, 13:20 »

spoko spoko nic nie zniknie U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #194 : Poniedzia艂ek, 26 Listopad 2012, 13:31 »

no niestety ale VW dowalil do pieca wlasnymi trojaczkami  Niezdecydowany
Nie tylko nasze trojaczki z tego powodu sie beda gorzej sprzedawac, ale nawet taki "silny" w dziedzinie maluchow FIAT musi troche podkulic ogoni uznac mocna konkurencje. Wczoraj czytalem test Panda vs Citigo i auta wyszly z remisem. To o czyms swiadczy i chociaz nowa Panda jest bardzo fajnym malym autkiem choc dla mnie za wysokim i za wysoko sie siedzi to jak widac VW ma tak bogata historie motoryzacji, takie wielkie zaplecze sprzetowe i technologiczne, no i kupe kasy na koncie ze za drugim podejsciem (Fox) uderzyl skutecznie ...
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
ksi臋gowy
Go艣膰
« Odpowiedz #195 : Poniedzia艂ek, 26 Listopad 2012, 16:29 »

Za trzecim wcze艣niej jeszcze lupo by艂o. A testy to obiektywne nie s膮, w zale偶no艣ci kto robi to wygrywaj膮 niemieckie, francuskie czy w艂oskie.
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #196 : Poniedzia艂ek, 26 Listopad 2012, 20:02 »

...dobra... my tu pitu pitu... ale w膮tpi臋 aby ten VAG silnik 1.0 by艂 tak zajbiaszczy jak w naszych autkach U艣miech ...czy to te偶 si臋 kr臋ci na 6,5kRPM ? i ma takie d艂ugie prze艂o偶enia, zmienne fazy rozrz膮du  ? -a i id臋 o zak艂膮d 偶e na bank b臋dzie pali艂 wi臋cej ni偶 trojaczki z Kolina...czego dowodem s膮 ju偶 pierwsze testy ( baaaardzooo dalekie od danych kat.  U艣miech )

...mi osobiste bry艂a VAG -owych trojaczk贸w si臋 podoba (takie ciosane klocki - podobne do Pandy II  lol - kt贸ra tez mi si臋 zreszt膮 podoba J臋zyk ( ta najnowsza mniej)... ale ja kupi艂em C1 - ze wzgl臋du na silnik, w艂a艣ciwo艣ci jezdne, spalanie, bezawaryjno艣膰 i najwa偶niejsze to co艣 czego nie mia艂y inne w tej klasie...a mianowicie niesamowity FUN... kt贸ry kurde trwa u mnie 3 rok  U艣miech...

(w grudniu zamierzam si臋 troszk臋 urlopowa膰 wi臋c wypr贸buje je na jazdach testowych...mooooooooooo偶e zmienie zdanie  U艣miech )
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
Cendra
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 34



« Odpowiedz #197 : Poniedzia艂ek, 26 Listopad 2012, 20:25 »

Kr臋ci si臋 troch臋 ponad 6 kRPM, ca艂kiem nie藕le si臋 zbiera (moim zdaniem) jak na 60 kucy:
http://www.youtube.com/watch?v=UDZxT4d_omQ

A co do spalania:
Citigo w PLhttp://www.motostat.pl/search?year_from=1900&type_id=1&make_id=80&model_id=11578&search=Szukaj
UP!  PL http://www.motostat.pl/search?type_id=1&make_id=90&model_id=11526&fuel_type_id=0&reliability=0&gallery=0&year_from=1900&year_to=2012&gearing_type=0&power_from=&power_to=&country=0&club=0&search=Szukaj
Citigo w EUhttp://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/45-Skoda/1289-Citigo.html?powerunit=2
UP! w EUhttp://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/50-Volkswagen/1234-Up!.html?powerunit=2
Zapisane

Skoda Citigo
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #198 : Poniedzia艂ek, 26 Listopad 2012, 20:46 »

...no c贸偶- nie藕le U艣miech ... zach臋ci艂e艣 mnie jeszcze bardziej do jazd pr贸bnych U艣miech

...a dzi艣 znalaz艂em http://przyspieszenie.pl/29122/test-citroen-c1-1-0-68-km-nadeszly-trudne-czasy/
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 27 Listopad 2012, 10:39 wys艂ane przez kristofch » Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
Cendra
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 34



« Odpowiedz #199 : Wtorek, 27 Listopad 2012, 23:42 »

Przytoczone por贸wnanie ukazuje jak bardzo podobne do siebie s膮 jedne i drugie trojaczki U艣miech
Wg mnie VAG wzorowa艂 si臋 na PSA i Toyocie i po prostu stworzy艂 ulepszony model w nieco powa偶niejszym opakowaniu (powa偶niejszy = mniej zabawkowy) Mrugni臋cie

Szkoda, 偶e jeszcze nie wysz艂a nowa generacja trojaczk贸w...
Zapisane

Skoda Citigo
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: