Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1] 2   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Jako艣膰 wykonania...  (Przeczytany 30543 razy)
piotrek
Go艣膰
« : Niedziela, 14 Grudzie艅 2008, 00:07 »

Dzi艣, zach臋cony 艂adn膮 pogod膮 postanowi艂em posprz膮ta膰 wewn膮trz mojej toyoty (po raz pierwszy zreszt膮). Zagl膮daj膮c tu i tam zauwa偶y艂em par臋 "ciekawych" rzeczy... Na pocz膮tek czujnik zapi臋ca pas贸w pasa偶era... zamocowany przy pomocy sporej ilo艣ci ta艣my izolacyjnej... (zagl膮d膮jc tu i tam - tak偶e pod mask臋 - doszed艂em do w niosku, 偶e to g艂贸wny materia艂 z kt贸rego wykonano to auto)  Poni偶ej odkurzaj膮c dywaniki zobaczy艂em otwory w szarym plastiku i wystaj膮ce z niego czerwone 艣ruby... mo偶e i mia艂y by膰 na nich jakie艣 nakr臋tki, a na nich za艣lepki... ale najwyra偶niej te elementy kto艣 uzna艂 za zb臋dne...
Wycieraj膮c desk臋 zauwa偶y艂em, 偶e w 艣wietnie spasowane jej elementy bez problemu wchodzi ca艂y, co prawda najmniejszy, ale jednak ca艂y palec...
 Zaraz kto艣 mi zarzuci, 偶e to tanie auto i nie mo偶na 偶ada膰 zbyt wiele... ale do cholery nawet m贸j 16 -letni trabant by艂 dok艂adniej  i solidniej wykonany... Z dnia na dzie艅 umacniam si臋 w przekonaniu, 偶e po prostu wtopi艂em...
Poni偶ej zdj臋cia....
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 14 Grudzie艅 2008, 00:21 wys艂ane przez piotrek » Zapisane
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #1 : Niedziela, 14 Grudzie艅 2008, 20:55 »

widze 偶e jeste艣 konkretnie WKUR...  :-X

ja moge od siebie doda膰 tylko tyle, 偶e moja 107 nie ma takich problem贸w na szcz臋艣cie.


pozdrawiam
ma艂y
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
biela
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 1502


Auto maniak


« Odpowiedz #2 : Poniedzia艂ek, 15 Grudzie艅 2008, 10:18 »

Ja mam tylko nadziej臋, 偶e jako艣膰 mechaniczna b臋dzie ok. Mo偶e b臋dzie tak jak ze starymi golfami lub toyotami, skrzypia艂y trzeszcza艂y ale wci膮偶 je藕dzi艂y hehe. Nawet sam nie wiem czy tak dobrze puga ogl膮da艂em, ale te偶 widzia艂em kilka rzeczy zrobionych nie tip top.
Zapisane

Kia Ceed SW '20 1.0 120KM
caipirinha
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 11


« Odpowiedz #3 : Wtorek, 16 Grudzie艅 2008, 00:09 »

Lojesoo  Szok to ja mojego C1 moze nie bede tak dokladnie ogladac Mrugni臋cie Ale moje autko na pewno tak nie ma Mrugni臋cie
Zapisane
piotrek
Go艣膰
« Odpowiedz #4 : Wtorek, 16 Grudzie艅 2008, 00:42 »

Uginaj膮c si臋 dzi艣 pod nawa艂em obowi膮zk贸w w pracy U艣miech...
Napisa艂em kr贸tkiego maila do Toyoty Polska:

Witam!

Od niedawna jestem w艂a艣cicielem auta marki Toyota Aygo. Po dok艂adnym obejrzeniu, niedawno odebranego auta, mam kilka pyta艅:
-Czy czujnik zapi臋cia pas贸w pasa偶era standardowo mocowany jest przy pomocy sporej ilo艣ci ta艣my izolacyjnej鈥
-Czy czerwone 艣ruby bez nakr臋tek (za艣lepek) w otworach szarych plastik贸w, usytuowanych przy nogach kierowcy i pasa偶era to standard鈥
-Czy  przestrzenie wielko艣ci ponad 5mm pomi臋dzy elementami deski rozdzielczej i innymi elementami wn臋trza, s膮 wed艂ug Pa艅stwa dopuszczalne鈥
Do艂膮czone zdj臋cia najlepiej obrazuj膮 moje w膮tpliwo艣ci鈥

pozdrawiam


Ciekawe czy mi odpowiedz膮 U艣miech
Je艣li tak - to dam wam poczyta膰 oficjalne stanowisko Toyoty...
Zapisane
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #5 : Czwartek, 12 Listopad 2009, 18:55 »

Poni偶ej odkurzaj膮c dywaniki zobaczy艂em otwory w szarym plastiku i wystaj膮ce z niego czerwone 艣ruby... mo偶e i mia艂y by膰 na nich jakie艣 nakr臋tki, a na nich za艣lepki... ale najwyra偶niej te elementy kto艣 uzna艂 za zb臋dne...

mylisz sie kolego....  nadwozie (body) na dziale SPAWALNIA jest tak przygotowywane, zeby potem na montarzu mozna bylo do niego zalozyc maks wypas.. czyli te wszystkie nakretki, itd... sa po to ze jak kiedys bedziesz chcial cos sobie dolozyc do autka.... to juz masz taka baz臋... czyli juz masz wystajace sruby w tym przypadku...
a to ze akurat one sa u ciebie? coz... pewnie nie masz full opcji, wiec brakuje mu jakiegos dodatkowego wyposarzenia, ktore bylo wlasnie montowane na tych srubkach
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #6 : Czwartek, 12 Listopad 2009, 20:05 »

...no to tu takie pytanko... czy jak si臋 ma np. szyby na korbki to czy mozna sobie zrobi膰 (legalnie) elektryczne i zamontowac w aso- kupi膰 takie oryginalne si艂owniki przyciski i ca艂y osprz臋t?
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #7 : Czwartek, 12 Listopad 2009, 20:09 »

...no to tu takie pytanko... czy jak si臋 ma np. szyby na korbki to czy mozna sobie zrobi膰 (legalnie) elektryczne i zamontowac w aso- kupi膰 takie oryginalne si艂owniki przyciski i ca艂y osprz臋t?
nie wiem, ale wiesz, za chwilke polece na montarz na linie drzwi i popytam....
Zapisane
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #8 : Czwartek, 12 Listopad 2009, 20:35 »

no i nie mam dla ciebie dobrych wiesci.
nie jest to takie proste jak sie wydaje.

bo musialbys sobei dokupic kilka pierdolkow...  czyli mechanizm opuszczania szyb, czujnik jakis.. chyba chodzilo o taki, zeby ci palcow nie przycielo... potem nowy boczek na drzwi ( TRIM), wylaczniki....

teraz wszystko jest jeszcze zalezne czy to kierownica z prawej strony czy z lewej( ale ciebei to nei dotyczy bo w polsce mamy kier臋 po tej "dobrej"stronie), dalej czy sa poduszki z boku.. bo w drzwiach jest czujnik....
w sumie dochodzi okolo 10 pierdolkow ktore musialbys dokupic...
ale co najgorsze? to wtyczka ta co wychodzi z drzwi.. np ja w lagunie mam tak ze wtyczka jest takla sama w kazdych drzwiach.. rozni sie tylko iloscia pin贸w.  tu nie! tu wtyczki roznia sie wielkoscia, wiec i wiazka w nadwoziu bedzie juz inna dla drzwi bez elektryki. i teraz ty soibie zrobisz elektryke, to jeszcze bedziesz musial kombinowac z przerobieniem wiazki w nadwoziu...   plus sterownik szyb... czyli nie oplaca sie.
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #9 : Czwartek, 12 Listopad 2009, 21:37 »

...no w艂a艣nie tak my艣la艂em - podobnie z obrotkiem U艣miech ale nadwozie to ju偶 przewidzieli na full opcje:) a dodanie kliku przewod贸w to juz oszcz臋dno艣膰 U艣miech
... dzi臋ki za potwierdzenie moich przypuszcze艅 .
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #10 : Czwartek, 12 Listopad 2009, 23:04 »

obrotek za艂ozysz i masz dok艂adnie opisane jak J臋zyk przecie偶 to przerabia艂em...

a co do elektryki szyb to ju偶 si臋 dowiedzia艂em ze to nie jest taka prosta sprawa, wi臋c jak widzisz to nie dziw 偶e ja jeszcze nie mam elektrycznych, bo by艂 taki pomys艂 ale spali艂 na panewce po wizycie w aso o przeszperaniu servicebox'a
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
pszczolka
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 81



« Odpowiedz #11 : Wtorek, 17 Listopad 2009, 20:49 »

Sprawdzi艂am ten czujnik pas贸w w swoim autku i te偶 jest na ta艣m臋 do tego niestarannie przyklejona.... Na pewno NIE!
Zapisane

pszczolka
marysia
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1385



WWW
« Odpowiedz #12 : Poniedzia艂ek, 01 Luty 2010, 02:40 »

Ja nie mog臋! Kupi艂am swoja 107k臋 p贸艂 roku temu, to autko z 2006 roku, my艣la艂am 偶e kto艣 przy tym czujniku grzeba艂 i dlatego jest na ta艣m臋 a tu sie okazuje ze firm贸wka  lol
Zapisane

ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #13 : Poniedzia艂ek, 01 Luty 2010, 10:43 »

cz艂owiek si臋 uczy ca艂e 偶ycie J臋zyk

du偶o niepotrzebnych kabli jest przymocowywana na tak膮 cudown膮 majtkowo r贸偶ow膮 ta艣m臋 samoprzylepn膮!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #14 : Czwartek, 25 Marzec 2010, 16:21 »

Ja ostatnio przygladalem sie schowkowi w desce rozdzielczej (ten dodatkowo zamawiany) i szczerze mowiac to jest to jedna z najbardziej pasciastych rzeczey jakie widzialem. Jak dla mnie po okolo mniej wiecej 10000 otwarc drzwi na zawiasach sie urwa, a mechanizm blokujacy drzwi trzeba odchylac przy zamykaniu bo inaczej sie nie zamniej schowka. Ale jak juz wczesniej wiele osob w tym watku wspomnialo - to jest tanie autko i takie tez sa jego materialy. Al ei tak daje dalej 5 punktow w skali 6ciu U艣miech
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #15 : Pi膮tek, 26 Marzec 2010, 10:45 »

ja mam ta pokrywke od poczatku i po 4 latach zyje ale przyznam Ci racje (ja nie otwieram praktycznie wcale) ze jak bedzie mocniej exploatowana to sie rozsypie. ma za to fajny trzymak na dlugopis lol
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
piotrAYGO2007
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 284



WWW
« Odpowiedz #16 : Pi膮tek, 26 Marzec 2010, 13:49 »

hahahaha zawsze to jaki艣 plus
Zapisane

dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #17 : 艢roda, 21 Kwiecie艅 2010, 04:38 »

Kilka spostrzezen po umyciu i wysprzataniu auta (oczywiscie jest to auto budzetowe, wiec nie traktuje to jako wade, ale poprostu zauwazam):

1) Wszystkie wykladziny sa zamontowane niby poprawnie, ale szpary jakie powstaja przy mocowaniu foteli troche powalaja. Widac gola blache tu i tam i jeszcze tam.
2) Syn siedzac na foteliku na tylnym siedzeniu, dotyka noga oslony plastikowej poduszki powitrznej w przednim fotelu pasazera i niestety po pol roku uzytkowania plastik jest zmasakrowany. To samo robi we Fiacie a plastik jest w dalszym ciagu w dobrym stanie.
3) Dziury miedzy nadwoziem a tylna kanapa. Teraz niedziwne ze duzo halasu leci od bagaznika do kabiny. Szpary tak duze ze mozna z kabiny ogladac co jest w srodku U艣miech
4) Wspomniany juz kiedys juz brak plastikowych nadkoli powoduje, iz wiele rzeczy przykleja sie do nadkoli, ktore z natury sa chropowate. Probowalem usuwac woda pod cisnieniem, ale nie zeszlo i zostawilem. Nie bede przeciez tego myc recznie.

Wszystko to jednakze zupelnie sie nie liczy w calosci, gdyz radosc z jazdy pokrywa z nawiazka niedoskonalosci autka  OK
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #18 : 艢roda, 21 Kwiecie艅 2010, 09:03 »

ano to w pe艂ni prawda... je jeszcze bym dorzuci艂 pojawiaj膮ce si臋 cz臋sto nowe odg艂osy z艂ego spasowania lub kiepskiego przymocowania... ja 艣rednio raz na miesi膮c namierzam i eliminuje nowego 艣wierszcza J臋zyk
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« Odpowiedz #19 : 艢roda, 21 Kwiecie艅 2010, 09:13 »

ja juz nie mam sil namierzac... udaje, ze nie slysze.. ;P
Zapisane
Strony: [1] 2   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: