Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Mruży kontrolka silnika  (Przeczytany 8167 razy)
lepki
Użytkownik
*
Wiadomości: 5


« : Niedziela, 10 Maj 2015, 18:01 »

Witajcie, dzisiaj w C1 mojego taty wystąpiła awaria. Stojąc na światłach zaświeciła się kontrolka silnika, po chwili auto zgasło, odpalił i kontrolka teraz mruży cały czas, nie jest to ciągłe świecenie, tylko na wolnych obrotach delikatnie mruży lub nie świeci wogóle, po minimalnym przygazowaniu mruży cały czas, tak jak by gdzieś nie było styku. Posprawdzałem wtyczki na cewkach, na wale, na 1 sondzie lambda, gdzie jeszcze szukać? Jest jakiś programik do Cytryn który będzie współpracował z ELM 327 bo taki posiadam, ale jestem bardziej obeznany w Fiatach i Fordach, myślę że tutaj też ogarnę. Proszę o jakieś sugestie.
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomości: 2856



« Odpowiedz #1 : Niedziela, 10 Maj 2015, 18:41 »

moze masy gdzies nie ma ...... zobacz aku czy jest dobre czy zwarcia jakiegos nie ma lub jeszcze jest druga sonda lambda
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
lepki
Użytkownik
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #2 : Niedziela, 10 Maj 2015, 20:10 »

Masy w komorze sprawdzone, aku odpinałem, jutro wjadę na kanał i sprawdzę drugą sondę, jeszcze jakieś propozycje?
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomości: 2856



« Odpowiedz #3 : Niedziela, 10 Maj 2015, 21:08 »

zobacz czy aku nie ma zwarcia ...Co??
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
lepki
Użytkownik
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #4 : Niedziela, 10 Maj 2015, 21:12 »

zobacz czy aku nie ma zwarcia ...Co??

Mierzyłem, na odpalonym normalnie ma 14,4V i odpala bez problemu, z tym że jest od nowości, a to już parę dobrych lat.
Zapisane
lepki
Użytkownik
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #5 : Czwartek, 14 Maj 2015, 11:26 »

Tak więc po kilku dniach walki doszedłem co jest i auto zrobione. Przyjechał gościu podpiął komputer i zero błędów, w skrzynce bezpiecznikowej w komorze silnika cały czas brzęczy, postawił diagnozę że do wymiany skrzynka bezpieczników. Nie dałem się zwieść, rozebrałem skrzynkę na części pierwsze i nic nie znalazłem podejrzanego, czyli nie to. Następnie akcja sprawdzanie wszystkich mas w komorze silnika, przy skrzynce bezpieczników w liczniku i wszystkie masy za deską rozdzielczą, dalej nic. Teraz komputer samochodowy, po wyciągnięciu złącz okazało się że część pinów jest zielona, a 2 piny odleciały i zostały we wtyczce. Nie udało ich się wyciągnąć lecz zrobiłem obejście i wyprowadziłem kabelkami na zewnątrz przez obudowę i auto ożyło, nic nie mruży, odpala bez problemu. Tak więc dla potomnych, jeżeli są takie objawy to trzeba sprawdzić także złącze od komputera, tam dostała się woda i zrobiła swoje. Temat uważam za zamknięty, dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc.
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomości: 2856



« Odpowiedz #6 : Czwartek, 14 Maj 2015, 12:28 »

uuuu no to ładnie szkoda ze fotek nie masz ....!!!
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do: