Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 26   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Chcesz kupić trojaczka i masz jakieś pytania? Pytaj śmiało  (Przeczytany 453238 razy)
maruda
Użytkownik
*
Wiadomości: 87



« Odpowiedz #160 : Niedziela, 09 Styczeń 2011, 20:03 »

Też mam doświadczenia z lipca i potwierdzam: jest mało prawdopodobne, że są dostępne C1 w tej cenie. W wersji podstawowej nie było w cenie wspomagania kierownicy (dopłata 1700zł) a bez wspomagania chyba w ogóle nie wychodziły wtedy z fabryki. Podobnie było w peugeocie. Była cena ok.26000, ale kupno w tej cenie nie było mozliwe, przynajmniej u deelerów, których pytałam.
Zapisane
obcy44
Citybug Maker
*
Wiadomości: 693


zajefajny wózek śmigający po W-wie


« Odpowiedz #161 : Niedziela, 09 Styczeń 2011, 23:05 »

Tak jak piszesz maruda , zawsze jest ,, ALE"  do tej ceny.
Zapisane

Citroen C1 1,0 B 2009r 
Honda CRV 2,2 I-CTDI 175 KM
Kymco New Dink 50
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomości: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #162 : Sobota, 12 Marzec 2011, 23:08 »

Witam was serdecznie. Powoli myślę (tzn przyszły rok) nad zmianą żonie auta. Obecnie jeździ Fabią 1.4 2001. Jest ok, ale pali 9 litrów w mieście....a jest używana właśnie tylko w mieście, do tego zakorkowanym Krakowie. Było kilka niespodzianek...ale ceny częsci szokująco niskie. Chce ciąć koszty. Minimalne spalanie, i minimalne OC...dlatego myślałem o silniku właśnie 1.0. Cału czas chodzi mi po głowie Yaris 2002-2003 bo jak czytam opinie to jestem zdumiony bezawaryjnością.  Zgadałem sie jednak ostatnio z koleżanką z pracy, która jeździ 107 z 2007 i w przyszłym roku bedzie sprzedawac....no i zacząłem myśleć...czytać itd....aż trafiłem na wasze forum. Auto jest jak z salonu. Znam to auto bo codziennie przyjeżdża do roboty. Absolutnie bezwypadkowe, przebieg 32 tyś.  Koleżanka jest niesamowitą estetką i jak zajrzałem ostatnio do środka....to jak nówka z salonu. Tak więc auto pewne jak łza.

I tu mam dylemat. Yaris z 2002 pewnie z allegro Smutny czy ta 107 z 2007?

1. Czytam i trochę się podłamałem awariami sprzęgła i skrzyni biegów? Czy to naprawdę częsty przypadek? Jak toyota mogła wypuścić taki feler?

2. Pisza też ludzie, że w środku strasznie głośno. Rozumiem, że z silnikiem nie ma żadnych problemów bo to to samo co w yaris...i ludzie robią po 300tys bez awarii.

3. Jak z zawieszeniem? We fabii regularnie co 25-30tys trzeba wymieniać łaczniki staiblazatora, tuleje wahacza....oczywiście z uwagi na stan dróg.

4. Silnik i skrzynia toyoty, a co z pozostałymi podzespołami? Zawieszenie np jest czyje?

5. O co chodzi z tym olejem mineralnym ? Niektóre są zalane tym syfem od nowości?

6. Dlaczego według danych użytkowników w autocentrum.pl 107 pali niby najmniej z tych trzech?

7. Czy nie lepiej szukac aygo niż 107 czy c1? Czy nie bedzie tutaj lepszej jakości ...bezawaryjnosci?
dziekuje     
« Ostatnia zmiana: Sobota, 12 Marzec 2011, 23:11 wysłane przez kaliope » Zapisane

biela
Administrator
*
Wiadomości: 1502


Auto maniak


« Odpowiedz #163 : Sobota, 12 Marzec 2011, 23:25 »

Cytuj
1. Czytam i trochę się podłamałem awariami sprzęgła i skrzyni biegów? Czy to naprawdę częsty przypadek? Jak toyota mogła wypuścić taki feler?

Eee chyba nie było tego dużo? Mi aż tak się to nie rzuciło w oczy


Cytuj
2. Pisza też ludzie, że w środku strasznie głośno. Rozumiem, że z silnikiem nie ma żadnych problemów bo to to samo co w yaris...i ludzie robią po 300tys bez awarii.

Nie ma co przesadzać z tą głośnością, w lanosie z a'la mugenem było dużo głośniej. Przejedź się z koleżanką, jest troche głośniej i tyle.

Cytuj
3. Jak z zawieszeniem? We fabii regularnie co 25-30tys trzeba wymieniać łaczniki staiblazatora, tuleje wahacza....oczywiście z uwagi na stan dróg.

ponad 50kkm po Warszawie i nic nie trzeba było robić, jedna z lepszych rzeczy w trojaczkach


Cytuj
5. O co chodzi z tym olejem mineralnym ? Niektóre są zalane tym syfem od nowości?

Czemu syfem? Możesz cały czas jeździć na mineralu. Peugeot dopuszcza każdy rodzaj oleju do wyboru do koloru, mi polecali w serwisie półsyntetyk i na taki jeździłem, co było wcześniej nie wiem, po 15kkm zmieniłem i nie było żadnych problemów


Cytuj
6. Dlaczego według danych użytkowników w autocentrum.pl 107 pali niby najmniej z tych trzech?

Toya jest trochę cięższa, może palić najwięcej. Raczej obstawiałbym na przypadek, chyba że przód puga jest najbardziej areodynamiczny i daje takie oszczędności Uśmiech.

Cytuj
7. Czy nie lepiej szukac aygo niż 107 czy c1? Czy nie bedzie tutaj lepszej jakości ...bezawaryjnosci?
dziekuje   

Było 100 razy powtarzane że są to te same auta i z jednej fabryki. Jest na forum user tpca pracownik tej fabryki.
Zapisane

Kia Ceed SW '20 1.0 120KM
obcy44
Citybug Maker
*
Wiadomości: 693


zajefajny wózek śmigający po W-wie


« Odpowiedz #164 : Niedziela, 13 Marzec 2011, 00:16 »

Stary  bierz tą 107 bo to tylko opakowanie Peugeota , a i tak to jest Toyota  Aygo w innym ubranku.  Żona Cię będzie chwalić po wsze czasy , moja mnie chwali za C1 , i innego już  nie chce .
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 13 Marzec 2011, 09:57 wysłane przez obcy44 » Zapisane

Citroen C1 1,0 B 2009r 
Honda CRV 2,2 I-CTDI 175 KM
Kymco New Dink 50
kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #165 : Niedziela, 13 Marzec 2011, 00:20 »

miałem ten sam dylemat co ty Uśmiech (możesz o tym poczytać na forum)


teraz jeżdżę C1 - bez zastanowienia bierz od koleżanki 107 Uśmiech powaga na pewno nie pożałujesz Uśmiech

mój od nowości jeździ ina mineralnym - ma przejechane  ponad 10 000- też byłem zbulwersowany tym olejem, ale producent dopuszcza taki olej ( TOTAL QUARTZ  temp. płynięcia -33st. w zimie nie było problemów, poza tym jest dużo lepszy w wyższych temperaturach - tzn. w korkach latem)

Jednak ja pewnie za te 5 000 przy pierwszym przeglądzie wymienię na syntetyka Uśmiech

co do głośności to silniczek ma charakter i fajnie warczy Uśmiech "trochę gorsze małe porsche" przejedź się!!!! 1 bieg 60km/h, 2-prawie 110km/h, 3-150km/h Uśmiech - fraaaajda Uśmiech

-wszystkie trojaczki są takie same i mają ten sam silnik benzynowy i masę ( w zależności od wersji wyposażeniowej) spalanie uzależnione jest od stylu jazdy kierowcy - moje średnie np. to 5,73 Uśmiech a zapewniam Cię, że daleko mi od eco-drivingu  lol

A który z trojaczków kupić Co? Wszystko zależy od tego który Ci się bardziej podoba z zewnątrz - wszystko pozostałe jest identyczne.
(aygo jest najdroższe Z politowaniem )

Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
obcy44
Citybug Maker
*
Wiadomości: 693


zajefajny wózek śmigający po W-wie


« Odpowiedz #166 : Niedziela, 13 Marzec 2011, 10:00 »

znaczek Toyota w przypadku trojaczków to cena  o 20 -  30% w górę i naprawdę nie ma sensu przepłacać.
Zapisane

Citroen C1 1,0 B 2009r 
Honda CRV 2,2 I-CTDI 175 KM
Kymco New Dink 50
kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #167 : Niedziela, 13 Marzec 2011, 13:38 »

dokładnie Uśmiech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #168 : Niedziela, 13 Marzec 2011, 22:09 »

1. Czytam i trochę się podłamałem awariami sprzęgła i skrzyni biegów? Czy to naprawdę częsty przypadek? Jak toyota mogła wypuścić taki feler?

zapomnij... nie pamiętam, żeby ktokolwiek na forum miał problemy przy normalnym użytkowaniu... 2 osoby zgłaszały problemy... Mały bodaj przy 80kkm i Rofag... gdzie auta jeżdżą na wypożyczalni... nic dziwnego...

2. Pisza też ludzie, że w środku strasznie głośno. Rozumiem, że z silnikiem nie ma żadnych problemów bo to to samo co w yaris...i ludzie robią po 300tys bez awarii.

Prawda... bezawaryjność to mega cecha trojaczków!~A w środku jest głośno kiedy ja daję po gazie... w serii jest w pełni normalnie!

3. Jak z zawieszeniem? We fabii regularnie co 25-30tys trzeba wymieniać łaczniki staiblazatora, tuleje wahacza....oczywiście z uwagi na stan dróg.

Zawieszenie jest mega poste w konstrukcji, więc nie ma się co przejmować! tam nie ma co wymieniać.... nawet przy lekko ulepszonych (czyt. większych przeciążeniach) silnikach...

4. Silnik i skrzynia toyoty, a co z pozostałymi podzespołami? Zawieszenie np jest czyje?

Z P jest tylko HDi i stylistyka... benzyna + ukł. napędowy + cała reszta bebechów jest z Toyoty.... oczywięcie tej Polsko/Czeskiej tojoty

5. O co chodzi z tym olejem mineralnym ? Niektóre są zalane tym syfem od nowości?

Wszystkie... ale większość ASO radzi po 3k km przejść na syntetyk... niektóre leją syntetyk przy pierwszym przeglądzie... a niektóre wcale.... MY RADZIMY BEZWZGLĘDNIE JAZDĘ NA SYNTETYKU!

6. Dlaczego według danych użytkowników w autocentrum.pl 107 pali niby najmniej z tych trzech?

Przypadek... taki sam jak to że w ostatnim teście bezawaryjności 107 jest na 60 Citroen na 40 a Aygo na 50.... a to dokłądnie to samo! Idzie po jednej linii produkcyjnej B0

7. Czy nie lepiej szukac aygo niż 107 czy c1? Czy nie bedzie tutaj lepszej jakości ...bezawaryjnosci?
dziekuje     

j.w. skoro nie widać różnicy to po co przepłacać.... a w tym przypadku masz pewne auto z pewnego źródła!
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomości: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #169 : Niedziela, 13 Marzec 2011, 22:44 »

Dziękuje serdecznie za powyższe info.

1. Powiedzcie mi jeszcze proszę czy zdarzyły się wśród was lub słyszeliście o jakichkolwiek problemach z korozją, pęcherzach na jakiś elementach w trojaczkach? Rozumiem, że jest full ocynk. We fabii jest full ocynk, ale w 8 roku pojawiły się pęcherze na klapie bagażnika i a w 10 roku na styku progów i przednich błotników. 

2. Jak chodzi to fabryczne radio? Gdzie sią głosniki i ile, czy łatwo je wymienić na lepsze?

3. Koleżanka ma wersje bez zamykania dopływu powietrza, czytałem, że nie ma więc też filtra przciwpyłkowego...czyli jak przejedziemy np polną zakurzoną drogą to kurz się dostanie do środka? Macie jakieś złe doświacczenia?
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 13 Marzec 2011, 23:47 wysłane przez kaliope » Zapisane

maab
Klubowicz
*
Wiadomości: 97



« Odpowiedz #170 : Poniedziałek, 14 Marzec 2011, 01:20 »

Głośniki są na podszybiu, właśnie niedawno przerabiałem wymianę głośników i powiem że warto, nie jest to jakiś wielki wydatek a zmiana na lepsze bardzo, bardzo zauważalna. W odpowiednim wątku znajdziesz dokładny opis co i jak - i jego się trzymaj (okazało się że jest to prościutkie) !
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 14 Marzec 2011, 01:22 wysłane przez maab » Zapisane

Proszę nie strzelać do pianisty. Robi co może. (Oscar Wilde)
marysia
V.I.P
*
Wiadomości: 1385



WWW
« Odpowiedz #171 : Poniedziałek, 14 Marzec 2011, 13:55 »


3. Koleżanka ma wersje bez zamykania dopływu powietrza, czytałem, że nie ma więc też filtra przciwpyłkowego...czyli jak przejedziemy np polną zakurzoną drogą to kurz się dostanie do środka? Macie jakieś złe doświacczenia?


Przypominam sobie, że kiedyś coś kwitło i przy włączonym nawiewie latało mi pełno białych pyłków w aucie i to było wkurzające bo było gorąco a nie mogłam nawiewu włączyć, bo zasysało wszystko do kabiny.
Jeżeli chodzi o jazdę po piachu, to jeżdzę codziennie takimi drogami i nie odczuwam mocno tego, że się kurzy Uśmiech
Zapisane

odl
Klubowicz
*
Wiadomości: 489



« Odpowiedz #172 : Poniedziałek, 14 Marzec 2011, 16:00 »


3. Koleżanka ma wersje bez zamykania dopływu powietrza, czytałem, że nie ma więc też filtra przciwpyłkowego...czyli jak przejedziemy np polną zakurzoną drogą to kurz się dostanie do środka? Macie jakieś złe doświacczenia?


Przypominam sobie, że kiedyś coś kwitło i przy włączonym nawiewie latało mi pełno białych pyłków w aucie i to było wkurzające bo było gorąco a nie mogłam nawiewu włączyć, bo zasysało wszystko do kabiny.
Jeżeli chodzi o jazdę po piachu, to jeżdzę codziennie takimi drogami i nie odczuwam mocno tego, że się kurzy Uśmiech

zalozenie rajstopy na rure zasysajaca powinno chyba rozwiazac problem pylkow.... ;-)
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #173 : Poniedziałek, 14 Marzec 2011, 18:48 »

 lol

marysia a ty nie masz klimy ??
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
marysia
V.I.P
*
Wiadomości: 1385



WWW
« Odpowiedz #174 : Poniedziałek, 14 Marzec 2011, 20:03 »

lol

marysia a ty nie masz klimy ??

dlatego mam takie niskie spalanie  lol


zalozenie rajstopy na rure zasysajaca powinno chyba rozwiazac problem pylkow.... ;-)

Ciekawy pomysła z tą rajtą muszę o tym pomyśleć.
Zapisane

kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomości: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #175 : Wtorek, 15 Marzec 2011, 16:01 »

Przejrzałem parę stron na temat spalania i powiem, że się trochę rozczarowałem. Tzn ja wiem, że to i tak mało ..ale widzę, że dane jakie ludzie prezentują w autocetnrum są z palca wyssane. Niby 4.3 przy bardzo oszczędnej jeździe  a generalnie 5.0...natomiast max spalaine piszą 6.0.

A ju tu czytam u was i większość  w benzynie ma średnią powyżej 6.0....a 4 z hakiem w trasie to chyba nikt nie wspomniał, a wręcz cieszycie sie jak 5 spali w trasie.     


Czyli jeśli auto będzie używane tylko w mieście, rozumiem że mam się spodziewać około 6 w lecie i 7 zimą.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 15 Marzec 2011, 16:03 wysłane przez kaliope » Zapisane

odl
Klubowicz
*
Wiadomości: 489



« Odpowiedz #176 : Wtorek, 15 Marzec 2011, 16:09 »

jesli jezdzisz w taki sposob, jak ci, ktorzy maja wspomniane przez Ciebie spalanie, to takich wynikow sie mozesz spodziewac.. ;-). ja w trasie potrafie zejsc ponizej 4 (2 osoby w aucie), jak sie bardzo postaram ;-)
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #177 : Wtorek, 15 Marzec 2011, 20:10 »

jeszcze raz powtórzę lol 1 bieg- 60km/h  2 - 100km/h , 3 - 150km/h  - zrób tak innym samochodem niż trojaczek i porównaj spalanie Łohoho 
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
obcy44
Citybug Maker
*
Wiadomości: 693


zajefajny wózek śmigający po W-wie


« Odpowiedz #178 : Wtorek, 15 Marzec 2011, 20:44 »

Przejrzałem parę stron na temat spalania i powiem, że się trochę rozczarowałem. Tzn ja wiem, że to i tak mało ..ale widzę, że dane jakie ludzie prezentują w autocetnrum są z palca wyssane. Niby 4.3 przy bardzo oszczędnej jeździe  a generalnie 5.0...natomiast max spalaine piszą 6.0.

A ju tu czytam u was i większość  w benzynie ma średnią powyżej 6.0....a 4 z hakiem w trasie to chyba nikt nie wspomniał, a wręcz cieszycie sie jak 5 spali w trasie.     


Czyli jeśli auto będzie używane tylko w mieście, rozumiem że mam się spodziewać około 6 w lecie i 7 zimą.

6 litrów na miasto to max , nie sugeruj się moim spalaniem bo to bardzo skomplikowany proceder tj 3 km dziennie w jedną i popołudniu w drugę , a przed ruszeniem w czasie skrobania szyb 5 minut grzania silnika , tak że odpowiedź chyba jasna
Zapisane

Citroen C1 1,0 B 2009r 
Honda CRV 2,2 I-CTDI 175 KM
Kymco New Dink 50
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #179 : Wtorek, 15 Marzec 2011, 20:49 »

to popatrz na motostacie!

szczególnie w statystyki spalania... co widzisz na czołowych miejscach??
http://www.motostat.pl/stats


Ja mam duże bo mam ciężką nogę i mocniejszy setup...
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 26   Do góry
Drukuj
Skocz do: