Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: 膯wierkanie pod mask膮 i kilka innych  (Przeczytany 5584 razy)
colo254
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 6


« : Pi膮tek, 13 Lipiec 2018, 13:40 »

Witam,
Po pierwsze dzisiaj po opadach deszczu w 107 mojej cioci zauwa偶y艂em specyficzne dosy膰 g艂o艣ne 膰wierkanie pod mask膮, czego to mo偶e by膰 skutkiem?

Po drugie, chcia艂bym wymieni膰 olej, zalany jest Orlen Platinum 10W40, silnik ma 90 ty艣 km przebiegu. Dalej zalewa膰 Platinum, czy zmieni膰 np. na Shell (kt贸ry mam w drugim samochodzie) czy Valvoline. Oba maj膮 dosy膰 dobre opinie.

Po trzecie czy silnik ma bardzo du偶e drgania? Mam wra偶enie, 偶e m贸j strasznie dr偶y, nawet w Matizie, kt贸ry r贸wnie偶 ma 3 cylindry tak nie dr偶y
Zapisane
Naram
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 4


« Odpowiedz #1 : 艢roda, 25 Lipiec 2018, 22:18 »

膯wierkanie moze buc spowodowane jakims gumowym elementem ktory obciera o cos.Mokra huma tak robi.
Olej orlen to straszna bud偶et贸wa..do tego 10w to p贸艂synteryk,jak do teraz silnik nie pad艂 po tym oleju to po cp zmieniac...a jak jiz to valvoline..shell strasznie 偶adki olej.
Drgania...moj te偶 drga jak wibrator 偶ony wieczorkiem.Ten typ tak ma...ewentualnie sprawdz stan poduszek silnika.
Zapisane
colo254
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 6


« Odpowiedz #2 : Czwartek, 23 Sierpie艅 2018, 23:50 »

Jeden problem z drganiami odnaleziony  Disco . Problemem jest podstawa akumulatora, kt贸ra w okre艣lonym zakresie obrot贸w zaczyna drga膰 i wydawa膰 dziwne d藕wi臋ki. Olej zmieni艂em na Shell Helix 10W40. Silnik pracuje zauwa偶alnie ciszej i kulturalnej. Nie kopci, nie bierze oleju.
Zapisane
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: