Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Problem z hamulcami  (Przeczytany 12814 razy)
brov
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 8


« : Wtorek, 01 Kwiecie艅 2014, 21:31 »

Na pocz膮tku witam wszystkich serdecznie.

Bardzo prosz臋 o informacj臋 czy mia艂 kto艣 podobny problem z hamulcami, mianowicie:
od pewnego czasu zauwa偶y艂em, 偶e podczas wciskania hamulca, peda艂 staje si臋 mi臋kki - wciskam go w pod艂og臋, a samoch贸d praktycznie nie hamuje - si艂a hamowania jest niewielka. Je偶eli od razu puszcze hamulec i wcisn臋 jeszcze raz, przewa偶nie "艂apie" ju偶 normalnie i hamuje bez zastrze偶e艅 (mo偶na uderzy膰 g艂ow膮 w szyb臋 U艣miech). Przy hamowaniu z wci艣ni臋tym sprz臋g艂em jest ok.
My艣la艂em, 偶e mo偶e to problem z p艂ynem hamulcowym - ale p艂yn zosta艂 zmieniony i jest to samo. Jest to do艣膰 niebezpieczne zjawisko, szczeg贸lnie w ruchu miejskim i korkach wi臋c bardzo prosz臋 o informacj臋 czy kto艣 spotka艂 si臋 z takim przypadkiem lub mo偶e macie jakie艣 propozycje z tym robi膰?
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #1 : Wtorek, 01 Kwiecie艅 2014, 22:33 »

czy uk艂ad nie jest gdzie艣 zapowietrzony?
Zapisane

brov
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 8


« Odpowiedz #2 : 艢roda, 02 Kwiecie艅 2014, 05:54 »

To by艂a moja pierwsza diagnoza, druga p艂yn. Auto jest u mechanika, kt贸ry sam nie by艂 przekonany do mojego opisu problemy - ale potem si臋 przejecha艂 U艣miech.
Zmieni艂 p艂yn i odpowietrza艂 uk艂ad ale nic nie pomog艂o. Podejrzewamy pomp臋.
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #3 : 艢roda, 02 Kwiecie艅 2014, 07:23 »

To by艂a moja pierwsza diagnoza, druga p艂yn. Auto jest u mechanika, kt贸ry sam nie by艂 przekonany do mojego opisu problemy - ale potem si臋 przejecha艂 U艣miech.
Zmieni艂 p艂yn i odpowietrza艂 uk艂ad ale nic nie pomog艂o. Podejrzewamy pomp臋.
Zdech艂a pompa hamulcowa. Za pierwszym depnieciem uszczelnienia jednej z sekcji nie trzymaja ale juz przy drugim depnieciu sie zasysaja i hamuje w miar臋 normalnie. Problem z serwem raczej to nie jest bo wtedy peda艂 by by艂 twardy, no i jakbys sie zapar艂 to by mimo wszystko hamowa艂.
Zapisane
brov
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 8


« Odpowiedz #4 : 艢roda, 02 Kwiecie艅 2014, 09:51 »

Tak to si臋 w艂a艣nie objawia艂o - raz hamowa艂, raz by艂 problem. Zobaczymy...pompa zakupiona, po zmianie i sprawdzeniu dam zna膰 czy uda艂o si臋 naprawi膰.
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #5 : 艢roda, 02 Kwiecie艅 2014, 10:26 »

Jaki masz przebieg i jaki rocznik? Nie pamietam by tu ktos z forum wymienia艂 pompe hamulcow膮. Uszczelnienia w pompie albo cylinderkach potrafia spuchn膮c po zmianie p艂ynu hamulcowego. Mia艂em kilka takich przypadk贸w w zyciu po zmianie p艂ynu. Czasem nowy p艂yn ma co艣 w sk艂adzie co degraduje uszczelnienia nasi膮kniete starym p艂ynem.
Zapisane
brov
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 8


« Odpowiedz #6 : 艢roda, 02 Kwiecie艅 2014, 16:00 »

rok produkcji 2008, przebieg 28 500 km.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 08 Kwiecie艅 2014, 15:14 wys艂ane przez brov » Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #7 : 艢roda, 02 Kwiecie艅 2014, 16:56 »

rok produkcji 2008, przebiegu dok艂adnie nie pami臋tam ale oko艂o 30 000 km.

nawet nie strasz bo ja tez mam 2008r i 31tys przebiegu  Niezdecydowany
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
brov
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 8


« Odpowiedz #8 : 艢roda, 02 Kwiecie艅 2014, 17:27 »

Moi drodzy, w 偶adnym wypadku nie chcia艂em nikogo straszy膰 U艣miechU艣miechU艣miech, ale faktem jest, 偶e jest to przypadek do艣膰 dziwny. M贸j mechanik mi nie wierzy艂 jak mu opisywa艂em objawy - dop贸ki si臋 nie przejecha艂, a teraz szuka przyczyny problemu. Mam nadziej臋, 偶e to pompa i b臋dzie po sprawie.
Jest to jednak o tyle niebezpieczne, 偶e nie wiadomo kiedy hamulec mo偶e nie zadzia艂a膰 (albo ju偶 si臋 nie zd膮偶y drugi raz "depn膮膰") i b臋dzie nieweso艂o...
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #9 : 艢roda, 02 Kwiecie艅 2014, 17:52 »

rok produkcji 2008, przebiegu dok艂adnie nie pami臋tam ale oko艂o 30 000 km.

nawet nie strasz bo ja tez mam 2008r i 31tys przebiegu  Niezdecydowany
,ja mam ten sam rocznik i przebieg ale u mnie hamulce s膮 jak trzeba.
Zapisane
brov
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 8


« Odpowiedz #10 : Poniedzia艂ek, 07 Kwiecie艅 2014, 15:17 »

..i ju偶 wszystko jasne. Pad艂a pompa hamulcowa - na szcz臋艣cie uda艂o si臋 szybko i tanio kupi膰 u偶ywan膮 (mam nadziej臋, 偶e b臋dzie dzia艂a艂a bo cena nowej jest do艣膰 du偶a), do tego jeszcze doszed艂 jeszcze cylinderek, tak 偶e koszt niema艂y ale autko na razie 艣miga.
Zapisane
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: