Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Nowa piasta tylna po wymianie szumi - wcześniej nie szumiała  (Przeczytany 8480 razy)
hammerite
Użytkownik
*
Wiadomości: 17



« : Sobota, 13 Luty 2016, 18:49 »

Witajcie, proszę o pomoc w mojej sprawie:

na ostatnim przeglądzie serwis Toyoty stwierdził że do wymiana tylna piasta zespolona z łożyskiem z prawej strony.
Objawów zużycia nie czułem (brak szumienia itp.) jedynie mechanicy kręcąc koła czuli, że prawe kręci się z dużo większym oporem niż lewe.
Z uwagi na pewne problemy z tym serwisem i moje niezadowolenie z innej usługi teraz wymianę piasty zleciłem Peugeotowi.
Dzisiaj wymienili mi piastę na nową (firma dobra ta co na pierwszy montaż) i po wyjeździe z warsztatu na pierwszym szybkim zakręcie usłyszałem szum. Szumi jak skręcam z większą prędkością w lewo. Szum wydobywa się z tyłu po prawej czyli tam, gdzie wymieniono piastę.

Macie pomysł co jest nie tak? Nie szumiało przed a teraz szumi po wymianie?

Zdjęta piasta, która nie szumiała ale stawiała opór okazała się firmy KOYO (z moich informacji wynika, że to piasta na pierwszy montaż).
Kupiłem zamiennik świadomie, po konsultacji wiedziałem, że FAG i OYODO mają w środku KOYO dla naszych trojaczków. Tak też było, w opakowaniu FAG była piasta z logiem KOYO. Przy okazji można zaoszczędzić bo zamiast 450 PLN w Toyocie można zapłacić 230 PLN za tą samą część.

Tylko teraz nie wiem co może być przyczyną szumu. Czy da się spaprać montaż, że teraz szumi? Czy powinienem zdemontować część i wysłać na reklamację? Robocizna zakładanie i zdejmowanie kosztuje, a ja muszę teraz autem tydzień jeździć i dopiero za tydzień w sobotę mogę ściągnąć założoną teraz piastę.

Czy jest szansa że część się rozchodzi i przestanie szumieć?
z góry dzięki za pomoc
Zapisane

Toyota Aygo 1.0 LPG 2008
hammerite
Użytkownik
*
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #1 : Poniedziałek, 15 Luty 2016, 09:59 »

Po dluzszej podrozy (230km) nie zauwazylem szumu ani przy predkosciach wyzszych ani przy skrecaniu, choc nie pojechalem na parking aby sprawdzic czy przy mocnym skrecie i wiekszej predkosci nadal szumi. Slyszalem ze podobno jest mozliwosc ze to tylne bebny/szczeki po demontazu i montazu piasty moga musiec sie dotrzec. Tak czy inaczej zglosilem problem w warsztacie i u sprzedawcy czesci tak w razie czego. Czy ktos potwierdza wersje o tylnych bebnach?
Dzieki
Zapisane

Toyota Aygo 1.0 LPG 2008
hammerite
Użytkownik
*
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #2 : Czwartek, 07 Kwiecień 2016, 15:15 »

Tak informacyjnie gdyby ktos mial kiedys taki problem, piasta sie rozchodzila (byc moze bebny/szczeki dopasowaly) i jest cisza. Obeszlo sie bez reklamacji Uśmiech
Zapisane

Toyota Aygo 1.0 LPG 2008
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do: