Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Klocki, tarcze, szcz臋ki, b臋bny - dysksusja, problemy, wymiana, rekomendacje  (Przeczytany 260349 razy)
pszczolka
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 81



« Odpowiedz #40 : Czwartek, 26 Listopad 2009, 15:32 »

Dzi臋kuj臋, a juz si臋 zastanawia艂am czy nie jecha膰 do ASO. 
Zapisane

pszczolka
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #41 : Czwartek, 26 Listopad 2009, 17:47 »

ABS U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #42 : Pi膮tek, 27 Listopad 2009, 19:27 »

jak przy hamowaniu nag艂ym to tylko ABS - czyli wszystko OKI

sterownik absu jest ustawiony bardzo nadgorliwie!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« Odpowiedz #43 : Pi膮tek, 27 Listopad 2009, 20:21 »

a jak przy hamowaniu nienaglym..? ;-) jade powoli (10-20km) droga osiedlowa, delikatnie naciskam hamulec i cos mi robi chrr rrr przez chwile ;-) (nie slychac tego - odczuwalne wibracje w pedale hamulca) potem juz nic sie nie dzieje. z reguly zdarza mi sie to jak jade po jakichs nierownosciach.
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #44 : Pi膮tek, 27 Listopad 2009, 20:43 »

no bo to w艂a艣nie jest nasz nadgorliwy abs... dzia艂a przy najmniejszych nier贸wno艣ciach.... i odczytuje to jako sygna艂 do dzia艂ania... w 艂odzi na kocich 艂bach to jest bardzo niebezpieczne ale co zrobi膰!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #45 : Poniedzia艂ek, 30 Listopad 2009, 09:48 »

no bo to w艂a艣nie jest nasz nadgorliwy abs... dzia艂a przy najmniejszych nier贸wno艣ciach.... i odczytuje to jako sygna艂 do dzia艂ania... w 艂odzi na kocich 艂bach to jest bardzo niebezpieczne ale co zrobi膰!
To nie nadgorliwo艣膰 abs-u tylko stan tego co si臋 u nas nazywa drogami w zetknieciu ze sztywno zestrojonym zawiasem w sumie lekkiego i bardzo ma艂ego autka. M贸j jak by艂 nowy to w艂asciwie na ka偶dym hamowaniu abs sie za艂acza艂. Teraz amory dosta艂y ju偶 troche po dupie i jest lepiej ale jak jest zimno to zaraz po ruszeniu jeszcze sie mu zdaza terkotac dokad p艂yn hydrauliczny w amorach sie troch臋 nie podgrzeje prac膮.
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #46 : Poniedzia艂ek, 30 Listopad 2009, 12:16 »

dlatego polecam gazowe- a tak naprawd臋 to gazowo-olejowe U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #47 : Poniedzia艂ek, 30 Listopad 2009, 15:09 »

dlatego polecam gazowe- a tak naprawd臋 to gazowo-olejowe U艣miech
Nie r贸b sobie 偶art贸w- tam s膮 w艂asnei takie- innych sie ju偶 chyba w nowych samochodach nei montuje.
POduszka gazowa ma na celu zmniejszenie zjawiska pienienia sie p艂ynu kt贸re wystepuje w warunkach ciezkeij pracy amor贸w czyli na naszych drogach permanentnie. Jak p艂yn zaczyna siep ienic to amory przestaja trzymac jak nalezy. W tym przypadku problem abs-u to w艂asnie zbyt mocne trzymanie amor贸w. Dopiero jak straca troche na sprawno艣ci z racji przebiegu albo jak sie ostro pojedzie po kocich 艂bach zaczyna to jako tako grac. W moim przypadku pomog艂o 8 tys przebiegu po kostce brukowej i trelince. Teraz problemu juz prawie nie ma choc pewnie amory straci艂y z 10% swej pierwotnej si艂y t艂umienia.
Zapisane
pszczolka
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 81



« Odpowiedz #48 : Czwartek, 07 Stycze艅 2010, 14:52 »

ABS wczoraj na sniegowym b艂otku by艂 po prostu niebezpieczny. Czy jest jaka艣 mozliwo艣膰 wy艂膮czenia?
Z艂apa艂am drugie pobocze ma艂pim slizgiem dobrze, ze nic nie jecha艂o z naprzeciwka....
Zapisane

pszczolka
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #49 : Czwartek, 07 Stycze艅 2010, 15:10 »

Ten temat juz opisywalem kilkukrotnie na rozych forach i wszedzie mnie wysmiano ze jestem inny. Ja dalej uwazam ze ABS jest rewelacyjny na suchej rownej nawierzchni. Niestety jest dwa razy gorszy jezli nawierzchnia jest mokra badz zalodowacona. Nie mowiac juz o nierownosciach. W takich warunkach bylo mi awaryjnie hamowac i o malo nie zabilem goscia na pasach. Wszystko przez dziury i koleiny przed nimi. Po tym fakcie musialem sie zatrzymac na chwile i oddychnac i od tamtej pory jesli nawierzchnia jest nierowna a przede mna sa auta badz ludzie na jezdni zawsze zwalniam za czasu.

ps. ciekaw jestem czy znowu zostane zjechany i zostanie mi powiedziane ze ABS to cud i ze gdyby to nie dzialalo dobze to by nie bylo instalowane.
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #50 : Czwartek, 07 Stycze艅 2010, 21:43 »

ja cie nie zjad臋... bo rzeczywi艣cie tak jest ale nadal twierdze, 偶e to bardzo dobrze 偶e montuj膮 go seryjnie!!!

co prawda nasz ABS jest ostro nadgorliwy i bardzo go nie lubi臋, ale trzeba nauczy膰 si臋 nim obs艂ugiwa膰 by膰 przygotowanym i po prostu bra膰 na niego poprawk臋!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
biela
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 1502


Auto maniak


« Odpowiedz #51 : Pi膮tek, 08 Stycze艅 2010, 09:39 »

pszczolka zwolnij po prostu, jakie masz oponki 偶e ci si臋 tak 艣lizga?
Zapisane

Kia Ceed SW '20 1.0 120KM
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #52 : Pi膮tek, 08 Stycze艅 2010, 09:42 »

Ten temat juz opisywalem kilkukrotnie na rozych forach i wszedzie mnie wysmiano ze jestem inny. Ja dalej uwazam ze ABS jest rewelacyjny na suchej rownej nawierzchni. Niestety jest dwa razy gorszy jezli nawierzchnia jest mokra badz zalodowacona. Nie mowiac juz o nierownosciach. W takich warunkach bylo mi awaryjnie hamowac i o malo nie zabilem goscia na pasach. Wszystko przez dziury i koleiny przed nimi. Po tym fakcie musialem sie zatrzymac na chwile i oddychnac i od tamtej pory jesli nawierzchnia jest nierowna a przede mna sa auta badz ludzie na jezdni zawsze zwalniam za czasu.

ps. ciekaw jestem czy znowu zostane zjechany i zostanie mi powiedziane ze ABS to cud i ze gdyby to nie dzialalo dobze to by nie bylo instalowane.
Posmigaj troch臋 po kocich 艂bach albo trylince- powinno si臋 poprawi膰. U mnie jest teraz zdecydownie lepiej ale smign膮艂em juz nim niemal 10 tys km i to g艂贸wnie po kocich 艂bach i g贸wnianej drodze z le偶acymi policjantami wiec amory w moim przypadku mia艂y szans臋 sie w szybkim tepie u艂ozy膰. Nadla jednak sa wyraxnie twardsze zaraz po ruszeniu samochodem ale teraz w艂asciwie po minucie jazdy nadwra偶liwosc absu zanika. Imho fabryka da艂a zbyt sztywne amory jak na nasze polskie warunki.
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #53 : Pi膮tek, 08 Stycze艅 2010, 09:45 »

ABS wczoraj na sniegowym b艂otku by艂 po prostu niebezpieczny. Czy jest jaka艣 mozliwo艣膰 wy艂膮czenia?
Z艂apa艂am drugie pobocze ma艂pim slizgiem dobrze, ze nic nie jecha艂o z naprzeciwka....
Dziwne- mi w takich warunkach abs dzia艂a wzorcowo i trzyma idealnie tor jazdy. Gorzej jest na suchym asfalcie kiedy abs nie dzia艂a bo z raci wagi i d艂ugo艣ci samochodu oraz mojej skromnej masy przy ostrym hamowaniu z dyzych pr臋dko艣ci regularnie zarzuca ty艂em. Problem ten wystepuje jedynie w przypadku kiedy jade solo. Jak ktos siedzi obok problem zarzucania dupy przy awaryjnym hamowaniu nie istnieje.
Zapisane
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #54 : Pi膮tek, 08 Stycze艅 2010, 14:38 »

Ten temat juz opisywalem kilkukrotnie na rozych forach i wszedzie mnie wysmiano ze jestem inny. Ja dalej uwazam ze ABS jest rewelacyjny na suchej rownej nawierzchni. Niestety jest dwa razy gorszy jezli nawierzchnia jest mokra badz zalodowacona.(...)

jak chcesz to ja Cie wy艣mieje, podobno wy艣miewam wszystkich wi臋c co mi tam lol

a tak na powa偶nie to masz 100% racji i zosta艂o to nawet udowodnione w wielu testach, oczywi艣cie s膮 systemy abs w kt贸rych nazwijmy to jest oprogramowanie sportowe i nie ma potrzeby ingerencji ale w naszych ma艂ych pad艂ach abs jest po prostu kaszmarny. dziaca co prawda dobrze w sensie samego "pulsowania" w por贸naniu do mojego drugiego pad艂a rocznik 94 ale za ca艂okszta艂t ma u mnie 1 tak czy siak.
w GT mam wyj臋ty ca艂y uk艂ad 艂膮cznie z pomp膮 itd. nowe przewody i po abs jest tylko wspomnienie bo nawet czujniki s膮 wyj臋te a pompa od wersji bez abs.
wcze艣niej mia艂em i tu rozwi膮zanie dla Pszcz贸艂ki wy艂膮cznik - znajdujesz bezpiecznik kt贸ry odpowiada za abs pod艂anczasz pstryczek i tyle jak potrzeba to masz jak nie trzeba to wy艂anczasz.

pozdrawiam
maly
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #55 : Pi膮tek, 08 Stycze艅 2010, 20:48 »

... a ja robie sobie sam ABS jak potrzebuje U艣miech, raz mi sie zdarzy艂o w Pandzie 偶e ma艂o nie potr膮ci艂em przechodnia- w艂asnie przez ABS- w SC Brush-u nie  ma ABS i wszystko w r臋kach kierowcy ( hamowanie pulsacyjne)... ale jak tu by艂o juz wspomniane s膮 r贸zne czu艂o艣ci ABS- r贸zne oprogramowania i r贸zne opony i r贸偶ni kierowcy - generalnie polecam opcj臋 zwolnic! a dla bardziej wprawnych od艂膮czy膰 ABS ( nie wiem jak w trojaczkach ale pewnie da sie wyj膮膰 bezpiecznik)
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #56 : Wtorek, 12 Stycze艅 2010, 20:08 »

takie zgrzytanie to normalna praca przy ABSie... jest takie trtrtrtrtrt 艁ohoho
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Daniel
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 34



« Odpowiedz #57 : 艢roda, 13 Stycze艅 2010, 16:22 »

oponki zimowe Kleber do tej chwili super tylko na tym b艂otku mnie tak pociagn臋艂o
Bo pod b艂otkiem mo偶e by膰 lodek U艣miech
Ale mo偶e to by膰 troch臋 wina opon. Mam te偶 Klebery i zauwa偶y艂em 偶e nie trzymaj膮 w zakr臋tach tak jak bym tego chcia艂.
Na wprost nie mam zastrze偶e艅.
W takich warunkach najlepiej p贸艂 ciuta wolniej, a jak komu艣 za tob膮 si臋 to nie podoba to juz jego problem  Kozak
Zapisane

pietras
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 903


Radom / Warszawa


« Odpowiedz #58 : 艢roda, 13 Stycze艅 2010, 20:51 »

na tarczach skrapla si臋 woda i zamarza U艣miech
Zapisane

U艣miech
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #59 : Czwartek, 14 Stycze艅 2010, 12:30 »

klocki zamarzaja czy co..?


To bardzo dziwny objaw. Wspomaganie ukladu hamulcowego powinno miec miejsce momentalnie po odpaleniu silnika. SPrawdzales czy jak depniesz w hamulec z calych sil to auto hamuj? Jesli tak to znaczy ze wspomaganie nie dziala od razu i trzeba sprawdzic uklad. Nic innego do glowy mi nie przychodzi.
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: