Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Komfortowe kierunkowskazy  (Przeczytany 13560 razy)
Marvin
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 30


« : Wtorek, 24 Luty 2015, 11:56 »

Witajcie,

Poniewa偶 jestem posiadaczem dw贸ch samochod贸w i w jednym mam tzw. komfortowe kierunkowskazy, zapragn膮艂em mie膰 takie same te偶 w 107. Wszed艂em wi臋c na Allegro i kupi艂em taki modu艂, jedne z wielu, kt贸re tam sprzedaj膮.
Pod艂膮czy艂em, zadzia艂a艂. Niemniej wywali艂em po jednym dniu to pude艂ko w diab艂y. Niestety dzia艂a ono tak, 偶e podczepia si臋 pod kable id膮ce do 偶ar贸wek kierunkowskaz贸w i jak zobaczy 偶e jaka艣 偶ar贸wka zapali艂a si臋 raz to miga jeszcze dwa razy samo.
Efekt jest taki 偶e po kr贸tkim naci艣ni臋ciu manetki przeka藕nik od kierunkowskaz贸w robi kr贸tkie klik-klak, a potem lampy migaj膮 ju偶 bez tej sygnalizacji. W konsekwencji trzeba zerka膰 na kontrolki czy modu艂 domiga艂, czy te偶 nie, bo przeka藕nika nie s艂ycha膰, a to kr贸tkie klikni臋cie po to aby wyzwoli膰 modu艂 to raczej przeszkadza ni偶 pomaga i dezorientuje.

Poniewa偶 wszystkie te sprzedawane modu艂y s膮 takie, zrobi艂em w艂asny, dopasowany idealnie do naszych autek, bo niestety rozwi膮za艅 jest na rynku wiele (manetka podaje mas臋 lub plus, 艣wiat艂a s膮 na masie lub nie, przerywacz te偶 mo偶e by膰 r贸znie podpi臋ty)
Modu艂 bazuje na mikrokontrolerze i jest wolny od tych opisanych wad. Pod艂膮cza si臋 go czterema kablami (masa, plus po stacyjce i dwa kabel do manetki).

Umieszczony jest w pude艂ku wielko艣ci paczki zapa艂ek i ma z艂膮cze do pod艂膮czenia. Wi臋c 艂atwo si臋 pod艂膮cza, ale niestety trzeba si臋 wpi膮c w instalacj臋.

Dzia艂a tak 偶e jak wyczuje 偶e kierowca kr贸tko nacisn膮艂 manetk臋, to przytrzymuje j膮 za niego przez chwil臋, do 3 b艂ysk贸w. Ale pozostaje nieaktywny, gdy naci艣ni臋cie jest d艂u偶sze lub gdy miga si臋 kierunkami naprzemian. Wy艂acza si臋 natychmiast gdy podczas migania automatycznego w艂膮czy si臋 przeciwny kierunek itd.

Fabryczny przeka藕nik od kierunk贸w cyka w tym przypadku elegancko i ca艂o艣c dzia艂a dok艂adnie tak jak w nowych autach.


Jestem z tego modu艂u b. zadowolony i jakby byli ch臋tnie to mog臋 jeszcze kilka takich zrobi膰. Koszt oceniam na 50z艂.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 24 Luty 2015, 12:02 wys艂ane przez Marvin » Zapisane
robchod
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 7


« Odpowiedz #1 : Wtorek, 24 Luty 2015, 19:38 »

jestem ch臋tny i to bardzo  Disco
Zapisane
Marvin
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 30


« Odpowiedz #2 : Wtorek, 24 Luty 2015, 21:30 »

Zrobienie p艂ytki drukowanej w zak艂adzie, monta偶 i testy potrwaj膮 ze dwa tygodnie. Dam zna膰 tu na forum jak b臋dzie gotowy. Zam贸wi艂em 5 p艂ytek wi臋c jak kto艣 jeszcze b臋dzie mia艂 ochot臋 na takie cudo to niech zasygnalizuje zainteresowanie. Wraz z modu艂em do艂膮cz臋 instrukcj臋 pod艂膮czenia (z ty艂u licznika trzeba si臋 podpi膮膰 do kabli w jednym z艂膮czu).
Zapisane
Marvin
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 30


« Odpowiedz #3 : Poniedzia艂ek, 09 Marzec 2015, 22:20 »

No i jest.

Aby nie komplikowa膰 zagadnienia i nie za艣mieca膰 forum wystawi艂em na Allegro cztery posiadane modu艂y:

http://allegro.pl/show_item.php?item=5162929125

Uzna艂em, 偶e tak b臋dzie naj艂atwiej.

Zapisane
robchod
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 7


« Odpowiedz #4 : Poniedzia艂ek, 16 Marzec 2015, 21:01 »

Witam no i jest, roboty by艂o na p贸艂 godzinki (zestaw profesjonalnie przygotowany)
i wszystko dzia艂a jak trzeba.
Dzi臋ki i polecam
Zapisane
milus32
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 14


« Odpowiedz #5 : Pi膮tek, 04 Grudzie艅 2015, 08:11 »

Mo偶na jeszcze kupi膰 taki modu艂 ?
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #6 : Pi膮tek, 04 Grudzie艅 2015, 18:26 »

nom jest jeszcze
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
milus32
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 14


« Odpowiedz #7 : Wtorek, 15 Grudzie艅 2015, 12:13 »

Ok. Modu艂 ju偶 jest u mnie, teraz tylko zamontowa膰 i cieszy膰 si臋 now膮 funkcj膮  U艣miech Napisz臋 kilka s艂贸w jak ju偶 pod艂膮cz臋.
Zapisane
Wally
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 3


« Odpowiedz #8 : Poniedzia艂ek, 31 Pa藕dziernik 2016, 15:07 »

Witam,

Stary temat, ale od niedawna mamy C1 w rodzinie jako drugie wozidło więc się zainteresowałem - można jeszcze dostać moduł kierunków do cytrynki?
Od lat jeżdżę VW i brak mi tego bajeru w C1.

Proszę o info na email: fundak@wp.pl
Zapisane
Marvin
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 30


« Odpowiedz #9 : Poniedzia艂ek, 31 Pa藕dziernik 2016, 22:49 »

Witam,

Stary temat, ale od niedawna mamy C1 w rodzinie jako drugie wozid艂o wi臋c si臋 zainteresowa艂em - mo偶na jeszcze dosta膰 modu艂 kierunk贸w do cytrynki?
Od lat je偶d偶臋 VW i brak mi tego bajeru w C1.

Prosz臋 o info na email: fundak@wp.pl

Jak pisa艂em - sprzedaj臋 je ca艂y czas na ebayu. Na Allegro niestety nie wystawiam z uwagi na du偶e prowizje serwisu i to 偶e zapotrzebowanie z Polski jest w zasadzie pomijanie ma艂e.
Mog臋 te偶 sprzeda膰 modu艂 poza serwisem i w贸wczas prosz臋 o kontakt na pw.
Prosz臋 zajrze膰 na http://comfortindicators.pl
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #10 : Wtorek, 01 Listopad 2016, 01:51 »

instrukcja tez jest Co? heee
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: