Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Przegub oraz p贸艂o艣 - usterka, naprawa, diagnoza  (Przeczytany 24977 razy)
Selenit
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 13



« : Poniedzia艂ek, 14 Luty 2011, 21:34 »

Poniewa偶 to m贸j pierwszy w膮tek, Witam Serdecznie wszystkich forumowicz贸w:)

W艂a艣nie wczoraj mia艂am ma艂a awari臋 jak sie p贸藕niej okaza艂o p臋k艂a prawa p贸艂o艣ka. Smutny

Pan w serwisie (w warszawie) powiedzia艂 偶e oczywi艣cie wymieni ale oryginalna kosztuje ponad 1100 z艂 (na allegro znalaz艂am za 400) do tego robocizna plus wymiana oleju w skrzyni bieg贸w (czy konieczne?).

http://allegro.pl/polos-oska-peugeot-107-citroen-c1-toyota-aygo-1-0-i1453064957.html

Czy ktokolwiek spotka艂 sie z podobn膮 sytuacja, jak mi powiedziano to si臋 raczej nie zdarza.
Podobno nie ma zamiennik贸w p贸艂o艣ki do benzyny s膮 tylko do diesla.
Samoch贸d jest z 2006 r. ma przejechane ponad 34000km.

Czy w og贸le mam bra膰 pod uwag臋 wymian臋 na now膮 p贸艂o艣k臋, u偶ywana to 1/10 ceny by膰 mo偶e kto艣 chce mnie troch臋 naci膮gn膮膰.

Z g贸ry dzi臋kuj臋 za odpowied藕
pzd Sylwia
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 22 Stycze艅 2013, 00:32 wys艂ane przez kaliope » Zapisane
obcy44
Citybug Maker
*
Wiadomo艣ci: 693


zajefajny w贸zek 艣migaj膮cy po W-wie


« Odpowiedz #1 : Poniedzia艂ek, 14 Luty 2011, 22:03 »

Odezwij si臋 do mnie te偶 jestem z W-wy ,z pewno艣ci膮 chc膮 Ci臋 naci膮gn膮膰 ,  mam p贸艂o艣ki do sprzedania , kontakt 787452866 pawe艂 pozdro
Zapisane

Citroen C1 1,0 B 2009r 
Honda CRV 2,2 I-CTDI 175 KM
Kymco New Dink 50
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #2 : Wtorek, 15 Luty 2011, 12:33 »

Polecam si臋 przywita膰 w odpowiednim dziale U艣miech

Nasz Obcy to zaufany cz艂owiek U艣miech warto korzysta膰 z jego us艂ug...

Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Selenit
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 13



« Odpowiedz #3 : 艢roda, 16 Luty 2011, 21:59 »

A wracaj膮c do tematu: cytrynka dzi艣 wieczorem zosta艂a naprawiona U艣miech
dzi臋kuje Paw艂owi za kontakt i pomoc (jeden forumowicz ju偶 osobi艣cie zapoznany U艣miech)

Panowie w warsztacie byli zdziwieni:
- tak szybko uda艂o sie pani za艂atwi膰 o艣k臋 Co?
- tak, przez znajomego, mam dobre kontakty U艣miech
- chyba mafijne...
Na pewno NIE!

jednak najwazniejsze aby autko dalej 艣miga艂o bezpiecznie i bezawaryjnie

dobranoc
Zapisane
fazi
Go艣膰
« Odpowiedz #4 : Pi膮tek, 12 Pa藕dziernik 2012, 19:43 »

witam Pacjent aygo 2007 1,0
dzisiaj moja szacowna ma艂偶onka dzwoni do mnie 偶e jak cofa to jej co艣 chrobocze tak 偶e a偶 buda drga...
Wchodz臋 pod autko a tutaj sobie przegub wewn臋trzny ledwo co si臋 chowa w kielichu....
wiem 偶e dosta艂a strza艂a od strony kierowcy ... my艣la艂em 偶e mo偶e poducha si臋 poodkr臋ca艂a ale co ujrza艂em po dok艂adnych ogl臋dzinach....
poduszka skrzyni bieg贸w pop臋kana , lewa p贸艂o艣 jakby 艣ci艣ni臋ta, prawa o ma艂o co nie wyleci... tak si臋 kupuje samoch贸d od dilera okazyjnie......
krew mnie zala艂a jak kto艣 to poustawia艂 najwidoczniej przesuni臋ty jest silnik na mocowaniach - prawdopodobnie za mocno j膮 poci膮gn臋li
w zwi膮zku z tym mam pro艣b臋 o wymiary odniesienia co do punkt贸w mocowania silnika na poduchach.Chyba ze kto艣 za艂o偶y艂 za kr贸tk膮 p贸艂o艣k臋 je偶eli kto艣 z szanownych forumowicz贸w b臋dzie w najbli偶szych dniach pod swoim autkiem i mia艂by ch臋膰 zmierzy膰 odleg艂o艣膰 od kielicha w skrzyni do zwrotnicy by艂bym niezmiernie wdzi臋czny
dzi臋kuj臋...
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #5 : Pi膮tek, 12 Pa藕dziernik 2012, 19:58 »

ja bym geometrie zrobil i by wyszlo czy cos jest krzywe lub czy czterech sladow nie robi .......
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #6 : Pi膮tek, 12 Pa藕dziernik 2012, 22:51 »

No to niezla mina. Nie mow ze kupiles u dilera zepota czy innego trojaczkowego i takie wianki. Jesli jest tak jak mowisz to strzala do dilera i rozwal przedstawiciela psychicznie. Zapodaj mu wszystkie informacje ktorych tutaj udzieliles i niech chlopina odbierze od Ciebie ten zlom i da Ci lepszy egzmplarz ...
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #7 : Pi膮tek, 12 Pa藕dziernik 2012, 22:57 »

dth ma racje a jak nie to TURBO KAMERA !!!! lol
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
fazi
Go艣膰
« Odpowiedz #8 : Sobota, 13 Pa藕dziernik 2012, 19:50 »

dzi臋ki ale autko jest ju偶 3 zim臋 w moich r臋kach i pewnie wypn膮 si臋 na wszystko...
pozostaje tylko zlokalizowa膰 przyczyn臋 i poprawi膰 co trzeba - mo偶na by j膮 sprzeda膰 ale ja niestety nie nalez臋 do ludzi za pewnej kategorii
dziwne jest to ze 3 sezony by艂o ok a tutaj zonk
Zapisane
gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #9 : Sobota, 13 Pa藕dziernik 2012, 21:54 »

powiem Ci 偶e mo偶e by艂a jaka艣 ma艂a wada fabryczna tego przegubu czy czego艣 tam i tak powoli rozpada艂o si臋.
U mnie silnik przez 5 lat je藕dzi艂 normalnie a tu nagle korbow贸d wyszed艂 bokiem Mrugni臋cie
Zapisane

fazi
Go艣膰
« Odpowiedz #10 : Niedziela, 14 Pa藕dziernik 2012, 15:00 »

dzi臋ki
mam nadziej臋 偶e wystarczy zmieni膰 przegub a nie bawi膰 sie w blachark臋
jezeli komu艣 si臋 chcia艂oby wej艣膰 pod swoje autko i pomierzy膰 mi odleg艂o艣ci od skrzyni do przegub贸w do zwrotnici od poduszki g贸rnej od pokrywy rozrz膮du do nadwozia
mo偶e wtedy stwierdz臋 jak膮艣 nieprawid艂owo艣膰
dzzi臋ki
Zapisane
mimi31
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 40


« Odpowiedz #11 : 艢roda, 23 Kwiecie艅 2014, 14:58 »

ja bym geometrie zrobil i by wyszlo czy cos jest krzywe lub czy czterech sladow nie robi .......

Witam.
Od艣wie偶am temat po p贸艂torej roku, ale mo偶e kto艣 b臋dzie w stanie pom贸c. Mam ten sam problem kt贸ry opisywa艂 Fazi. Prawy wewn臋trzny przegub wyszed艂 z p贸艂osi i nie wiem jaka mo偶e by膰 przyczyna i jak temu zaradzi膰. Wyj膮艂em p贸艂o艣 i sprawdzi艂em organoleptycznie 艂膮cznie z kielichem. Cz臋艣ci wydaj膮 si臋 by膰 sprawne. Czy jest mo偶liwo艣膰 regulacji zawieszenia silnika aby przesun膮膰 go troch臋 w prawo?
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #12 : 艢roda, 23 Kwiecie艅 2014, 21:52 »

ja bym geometrie zrobil i by wyszlo czy cos jest krzywe lub czy czterech sladow nie robi .......

Witam.
Od艣wie偶am temat po p贸艂torej roku, ale mo偶e kto艣 b臋dzie w stanie pom贸c. Mam ten sam problem kt贸ry opisywa艂 Fazi. Prawy wewn臋trzny przegub wyszed艂 z p贸艂osi i nie wiem jaka mo偶e by膰 przyczyna i jak temu zaradzi膰. Wyj膮艂em p贸艂o艣 i sprawdzi艂em organoleptycznie 艂膮cznie z kielichem. Cz臋艣ci wydaj膮 si臋 by膰 sprawne. Czy jest mo偶liwo艣膰 regulacji zawieszenia silnika aby przesun膮膰 go troch臋 w prawo?
sprawd藕 poduszki silnika i skrzyni oraz silentbloki wahacza. To jedyne elementy ustalaj膮ce odleg艂o艣膰 skrzyni od piasty.
« Ostatnia zmiana: Pi膮tek, 25 Kwiecie艅 2014, 07:23 wys艂ane przez cookie » Zapisane
mimi31
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 40


« Odpowiedz #13 : Czwartek, 24 Kwiecie艅 2014, 18:03 »

Poduszki sprawdzone. Na silniku s膮 ok, poduszka skrzyni te偶 wydaje si臋 dobra, ale dla spokoju zam贸wilem now膮. W艂o偶y艂em dzi艣 p贸艂o艣 na sucho i krzyzak wchodzi do kielicha na prawid艂ow膮 g艂臋boko艣膰. Nie mam poj臋cia co mog艂o by膰 przyczyn膮 wysuni臋cia. Jutro odbior臋 nowa poduszk臋 i os艂on臋 p贸艂osi, posk艂adam i zobacz臋 jak d艂ugo poje偶d偶臋.
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #14 : Pi膮tek, 25 Kwiecie艅 2014, 07:26 »

Poduszki sprawdzone. Na silniku s膮 ok, poduszka skrzyni te偶 wydaje si臋 dobra, ale dla spokoju zam贸wilem now膮. W艂o偶y艂em dzi艣 p贸艂o艣 na sucho i krzyzak wchodzi do kielicha na prawid艂ow膮 g艂臋boko艣膰. Nie mam poj臋cia co mog艂o by膰 przyczyn膮 wysuni臋cia. Jutro odbior臋 nowa poduszk臋 i os艂on臋 p贸艂osi, posk艂adam i zobacz臋 jak d艂ugo poje偶d偶臋.
Jaki masz przebieg oraz czy wymienia艂e艣 ju偶 kiedy艣 poduszki wahacza- te wi臋ksze wprasowywane. One maj膮 do艣膰 du偶膮 powierzchnie i je艣li s膮 naderwane to ca艂y zesp贸艂 zwrotnicy mo偶e do艣膰 mocno pracowa膰. tyle ze to dawa艂oby dodatkowe objawy w postaci os艂abionej precyzji prowadzenia(szczeg贸lnie w koleinach) i wyci臋ta albo z膮bkuj膮ca opona.
Zapisane
mimi31
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 40


« Odpowiedz #15 : Poniedzia艂ek, 02 Czerwiec 2014, 19:51 »

Ca艂kiem zapomnia艂em napisa膰 co by艂o przyczyn膮, wi臋c ju偶 si臋 poprawiam. Od pocz膮tku: samoch贸d nagle straci艂 nap臋d. Po podniesieniu auta i w艂膮czeniu biegu kielich si臋 obraca艂 a p贸艂o艣 sta艂a w miejscu. Przyczyn膮 by艂o wysuni臋cie si臋 krzy偶aka z wieloklinu p贸艂osi. Wcze艣niej kto艣 wymienia艂 os艂on臋 przegubu. Aby j膮 wymieni膰 trzeba 艣ci膮gn膮膰 krzy偶ak. Ten zabezpieczony jest specjalnym pier艣cieniem jednorazowego u偶ytku. Kto艣 po wymianie os艂ony za艂o偶y艂 krzy偶ak ale nie zabezpieczy艂 go. Krzy偶ak po jakim艣 czasie po prostu zsun膮艂 si臋 z p贸艂osi. Mnie zmyli艂o to 偶e po wyj臋ciu p贸艂osi krzy偶ak by艂 na swoim miejscu, ale jak si臋 okaza艂o przy wyci膮ganiu p贸艂osi z piasty trzeba j膮 mocno przesun膮膰 w kierunku skrzyni. I w tym w艂a艣nie momencie krzy偶ak wskoczy艂 z powrotem na swoje miejsce. Wystarczy艂o za艂o偶y膰 nowy pier艣cie艅 i po k艂opocie. Poduszk臋 skrzyni niepotrzebnie wymienia艂em.
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #16 : Wtorek, 03 Czerwiec 2014, 10:46 »

Dzi臋ki, 偶e napisa艂e艣 co by艂o przyczyn膮.

Grunt, 偶e ju偶 wszystko dzia艂a.
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: