Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1] 2   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Hamulce - problemy, dyskusja  (Przeczytany 29341 razy)
obcy44
Citybug Maker
*
Wiadomo艣ci: 693


zajefajny w贸zek 艣migaj膮cy po W-wie


« : Niedziela, 06 Marzec 2011, 14:26 »

Witam w膮tek pisze ku ma艂ej przestrodze dla u偶ytkowanik贸w naszych wspania艂ych ma艂ych trojaczk贸w.
Oto opisz臋 moj膮 wczorajsz臋 pierwsz膮 w moim 偶yciu kierowcy , tak nieprzyjemn膮 przygod臋. Podjecha艂em swoim C1 do kolegi 艣piesz膮c si臋 przy tym , i tak jako艣 szybko zgasi艂em furk臋 , wyskoczy艂em , zostawi艂em to co mia艂em zostawi膰 i z racji tego 偶e ju偶 by艂em sp贸藕niony w inne miejsce szybko ruszy艂em i po oko艂o 100 metrach mam skrzy偶owanie r贸wnorz臋dne , z prawej jedzie auto no to hamuj臋 A TU NIC peda艂 twardy nawet nie drgnie , przyciskam kilka razy i nic , auto leci normalnie na samoch贸d obok , no to odruhowo r臋czny i stoj臋 - oczywi艣cie w delikatnym szoku. NA szcz臋艣cie wychamowa艂em , ale facet z samochodu z prawej strony co艣 tam mi pos艂a艂 bo si臋 te偶 troch臋 zestresowa艂 i wcale m,u si臋 nie dziwi臋. Po zatrzymaniu od razu patrz臋 na poziom p艂ynu hamulcowego - w normie, wymiany te偶 nie robi艂em wcze艣niej bo autko dopiero w maju br sko艅czy dwa latka , przebieg nieca艂e 9000 km wi臋c nie ma potrzeby wymienia膰. Oczywi艣cie wsiad艂em do C1 , zapali艂em silnik sprawdzi艂em peda艂 i wszystko w jak najlepszym porz膮dku. Przypomnia艂a mi si臋 rada do艣wiadczonego kierowcy kt贸ry m贸wi艂 mi 偶eby przed ka偶dym ruszeniem z miejsca po zapaleniu nacisn膮膰 peda艂 hamula , tak o dla testu. Nawet Polacy byli z tego co wiem prekursorami w tego typu testach bo w Polonezach tych ostatnich by艂a nawet taka kontrolka , kt贸ra zapala艂a si臋 zaraz po uruchomieniu mia艂a symbol naciskaj膮cej nogi na peda艂 hamulca i gas艂a jak ju偶 si臋 go nacisne艂o. Tak 偶e ku przestrodze.....
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 11 Listopad 2012, 10:09 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

Citroen C1 1,0 B 2009r 
Honda CRV 2,2 I-CTDI 175 KM
Kymco New Dink 50
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« Odpowiedz #1 : Niedziela, 06 Marzec 2011, 15:41 »

tez mi sie raz zdarzylo to samo co Tobie.. na szczescie auto powoli sie toczylo i w koncu samo stanelo przed skrzyzowaniem.
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #2 : Niedziela, 06 Marzec 2011, 17:06 »

te偶 to mia艂em bo wje偶d偶am na luzie z g贸rki do gara偶u U艣miech To normalne wspomaganie hamulc贸w dzia艂a na zasadzie podcisnienia wytworzonego przez silnik U艣miech dlatego peda艂 hamulca  po wy艂膮czeniu silnika twardnieje U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
tom02
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 276



« Odpowiedz #3 : Niedziela, 06 Marzec 2011, 18:38 »

Jako艣 odruchowo wykonuje taki ruch sprawdzaj膮cy peda艂 hamulca :)przed ruszeniem. Ale teraz bed臋 robi to bardziej 艣wiadomie U艣miech
w nowszych samochodach bardziej to czu膰 bo np w golfie V bo zgaszeniu silnika nacisn臋 raz i odrazu twrady  lol a w sseicento tego nie zauwa偶am :0
Zapisane

obcy44
Citybug Maker
*
Wiadomo艣ci: 693


zajefajny w贸zek 艣migaj膮cy po W-wie


« Odpowiedz #4 : Niedziela, 06 Marzec 2011, 19:10 »

te偶 to mia艂em bo wje偶d偶am na luzie z g贸rki do gara偶u U艣miech To normalne wspomaganie hamulc贸w dzia艂a na zasadzie podcisnienia wytworzonego przez silnik U艣miech dlatego peda艂 hamulca  po wy艂膮czeniu silnika twardnieje U艣miech
Tylko 偶e w moim przypadku silnik by艂 uruchomiony
Zapisane

Citroen C1 1,0 B 2009r 
Honda CRV 2,2 I-CTDI 175 KM
Kymco New Dink 50
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« Odpowiedz #5 : Niedziela, 06 Marzec 2011, 20:04 »

te偶 to mia艂em bo wje偶d偶am na luzie z g贸rki do gara偶u U艣miech To normalne wspomaganie hamulc贸w dzia艂a na zasadzie podcisnienia wytworzonego przez silnik U艣miech dlatego peda艂 hamulca  po wy艂膮czeniu silnika twardnieje U艣miech
Tylko 偶e w moim przypadku silnik by艂 uruchomiony

jak rowniez w moim. ponadto zdazylem dobrych kilkaset metrow zrobic na tym uruchomionym silniku. zaczal dzialac samoistnie (bez gaszenia/ponownego odpalania) po przejechaniu kolejnych kilkunastu metrow. a o tym, ze hamulce przestaja dzialac przy zgaszonym silniku przekonalem sie przy innej okazji.. ;-)
Zapisane
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #6 : Poniedzia艂ek, 07 Marzec 2011, 17:38 »

dziwne kosmosy tu piszecie moi mili. mi sie NIGDY cos takiego nie przytrafilo a w/w operacji nigdy nie wykonuje. dodam ze 107 przejechalem ok 120kkm.

pozdrawiam
maly

ps a moze to dla tego ze ja nigdy taki szybki nie jestem Mrugni臋cie
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
biela
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 1502


Auto maniak


« Odpowiedz #7 : 艢roda, 09 Marzec 2011, 14:22 »

te偶 nigdy nic takiego nie mia艂em, btw w saabach przy odpaleniu pokazuje si臋 komunikat test brake, dopiero jak zahamujesz to jest OK U艣miech
Zapisane

Kia Ceed SW '20 1.0 120KM
obcy44
Citybug Maker
*
Wiadomo艣ci: 693


zajefajny w贸zek 艣migaj膮cy po W-wie


« Odpowiedz #8 : Niedziela, 20 Marzec 2011, 09:55 »

I ja te偶 nic takiego wcze艣niej nie mia艂em a tu pierwszy raz musi by膰 , tak 偶e hamulec pomocniczy ( r臋czny )  by艂 naprawd臋 pomocniczy  U艣miech
Zapisane

Citroen C1 1,0 B 2009r 
Honda CRV 2,2 I-CTDI 175 KM
Kymco New Dink 50
galiczeq
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 36



« Odpowiedz #9 : Niedziela, 20 Marzec 2011, 16:15 »

szybko ruszy艂em i po oko艂o 100 metrach mam skrzy偶owanie r贸wnorz臋dne , z prawej jedzie auto no to hamuj臋 A TU NIC peda艂 twardy nawet nie drgnie , przyciskam kilka razy i nic , auto leci normalnie na samoch贸d obok , no to odruhowo r臋czny i stoj臋 - oczywi艣cie w delikatnym szoku. NA

Ja za to w swoim passacie mia艂em peda艂 mi臋kki - wcisn膮艂em do ko艅ca i nic U艣miech. Ale u mnie sytuacja by艂a taka, 偶e samoch贸d sta艂 tydzie艅 na mrozach -10 -15. Wsiad艂em, odpali艂em ruszy艂em i przy pierwszej pr贸bie hamowania troch臋 si臋 spoci艂em, ale klika porz膮dnych uderze艅 w peda艂 hamulca i si臋 "napompowa艂" U艣miech

Zapisane

VW PASSAT 1.9 TDI 96kW C1 MAP 2D DESIRE
polobis
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 81



« Odpowiedz #10 : 艢roda, 06 Kwiecie艅 2011, 18:39 »

podobnie mialem w TICO, przy -15, w okolicach zera juz bylo ok. Podobno to kwestia wlasciwosci zaworu serwa
Zapisane
kosior
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 9


Nie pomo偶e koni kupa jak kierowca dupa


« Odpowiedz #11 : Sobota, 18 Luty 2012, 15:30 »

Witam. Wczoraj rano po nocy wsiadam do 107 ruszam sobie wyje偶d偶aj膮c z parkingu wciskam hamulec, a on praktycznie nie reaguje (tzn. dzia艂a ale odczucie jest takie jakby dzia艂a艂y w 50%). Ale nic jad臋 dalej wciskam pary razy hamulec po 20m i ju偶 ok.Dzia艂aj膮 jak nale偶y. Dzisiaj problem rano znowu si臋 powt贸rzy艂 i zaczynam si臋 ju偶 ba膰.Mia艂 kto艣 podobny przypadek. Auto ma dopiero 16000 tys km przebiegu i 2 lata.Dopiero co si臋 gwarancja sko艅czy艂a.P艂yn hamulcowy niby jest (nie wida膰 go za bardzo bo jest schowany z ty艂u ale sprawdza艂em palcem to co艣 jest).
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #12 : Sobota, 18 Luty 2012, 19:59 »

przypadki takie juz byly .....ktos juz cos takiego opisywal
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
marysia
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1385



WWW
« Odpowiedz #13 : Sobota, 18 Luty 2012, 23:09 »

http://c1aygo107.net/index.php?topic=8736.0

tu co艣 pisali
Zapisane

mat
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 518



« Odpowiedz #14 : Niedziela, 19 Luty 2012, 00:05 »

"sprawdza艂em palcem to co艣 jest" Co?Co???




...
Zapisane

107 lift GT-line by Irmscher
Keep Driving FUN!
marysia
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1385



WWW
« Odpowiedz #15 : Niedziela, 19 Luty 2012, 00:14 »

"sprawdza艂em palcem to co艣 jest" Co?Co???




...


偶e niby ma艂o dok艂adny pomiar聽  lol
Zapisane

mat
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 518



« Odpowiedz #16 : Niedziela, 19 Luty 2012, 00:16 »

偶e niby to jest 偶r膮ce tak troszke 艁ohoho
Zapisane

107 lift GT-line by Irmscher
Keep Driving FUN!
marysia
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1385



WWW
« Odpowiedz #17 : Niedziela, 19 Luty 2012, 00:35 »

no napisa艂 przecie偶, 偶e 麓co艣麓...   艁ohoho
a tak z g艂upia franc to mo偶e co艣 faktycznie nie tak z samym p艂ynem skoro s艂abo 麓偶re麓 U艣miech
Zapisane

107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #18 : Niedziela, 19 Luty 2012, 14:45 »

Ludzie ogarnijcie sie troche i wymieniajcie ten plyn hamulcowy, chociaz raz na 2 lata jak koszt 60pln raz do roku Was przeraza. A juz tym bardziej jak sie samochod kupi to "wypadalo" by jednak to i owo sprawdzic i wymienic.
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #19 : Niedziela, 19 Luty 2012, 14:47 »

zgadza sie !!!
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Strony: [1] 2   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: