Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Geometria k贸艂 przednich  (Przeczytany 12712 razy)
mimi31
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 40


« : Sobota, 16 Listopad 2013, 20:40 »

Czy wie kto艣 jakie s膮 warto艣ci dla geometrii k贸艂 przednich? Auto myszkuje, niby jedzie na wprost, ale ma tendencje do lekkiego 艣ci膮gania w lewo lub w prawo. Przy wychodzeniu z zakr臋tu kierownica nie odbija ca艂kiem i zostaje w pozycji minimalnie odchylonej od jazdy na wprost, niezale偶nie czy to zakr臋t lewy czy prawy. Nie jest to wina wspomagania, bo te od艂膮czy艂em i jest to samo.
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #1 : Poniedzia艂ek, 18 Listopad 2013, 21:43 »

Czy wie kto艣 jakie s膮 warto艣ci dla geometrii k贸艂 przednich? Auto myszkuje, niby jedzie na wprost, ale ma tendencje do lekkiego 艣ci膮gania w lewo lub w prawo. Przy wychodzeniu z zakr臋tu kierownica nie odbija ca艂kiem i zostaje w pozycji minimalnie odchylonej od jazdy na wprost, niezale偶nie czy to zakr臋t lewy czy prawy. Nie jest to wina wspomagania, bo te od艂膮czy艂em i jest to samo.
Myszkowanie w koleinach to objaw lu藕nych lozysk wahaczy,tzw silentblockow. Co do zbierznosci to standard dla przedniego napedu to rozbierznosc w ok 0-3mm. Geometri sie nie ustawia no chyba ze wymagana jest jakas rzexba po dzwonie.
Zapisane
mimi31
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 40


« Odpowiedz #2 : Sobota, 23 Listopad 2013, 09:18 »

Troch臋 藕le si臋 wyrazi艂em. Auto nie myszkuje tylko kierownica po wyj艣ciu z zakr臋tu nie do艅ca wraca do po艂o偶enia na wprost. Je艣艂i jad臋 prosto i obr贸c臋 kierownic膮 w ma艂ym zakresie to zostaje w tym po艂o偶eniu.
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #3 : Sobota, 23 Listopad 2013, 14:27 »

mo偶e g贸rne 艂o偶yska Macphersona sa wywalone i dlatego kiera nie wraca
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
mimi31
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 40


« Odpowiedz #4 : Niedziela, 24 Listopad 2013, 09:15 »

Te偶 tak my艣la艂em. wczoraj od艂膮czy艂em dr膮偶ki kierownicze i zwrotnicw chodz膮 leciutko. Ma艂o tego, je艣li auto stoi w miejscu to ruszanie kierownic膮 powoduje jej samoczynny powr贸t do pozycji wyj艣ciowej. Ale wystarczy tylko 偶e auto toczy si臋 nawet z minimaln膮 pr臋dko艣ci膮 nawet p贸艂 km/h to ju偶 kierownica si臋 usztywnia. Chodzi oczywi艣cie lekko ale jak j膮 ruszysz to zostaje w tym po艂o偶eniu. Przy wi臋kszych pr臋dko艣ciach  kierownica np przy pokonywaniu 艂uk贸w zostaje w po艂o偶eniu oko艂o 15-20 stopni od jazdy na wprost. Trzeba jej dopiero pom贸c wr贸ci膰 do po艂o偶enia zero. B臋d臋 chyba szuka艂 kogo艣 z takim autkiem 偶eby mie膰 por贸wnanie. Bo ten objaw jest od samego pocz膮tku jak auto kupi艂em, wi臋c nie wiadomo czy to nie jest normalne. Od艂膮cznie wspomagania te偶 nic nie daje.
Zapisane
roman
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 4


« Odpowiedz #5 : Wtorek, 10 Grudzie艅 2013, 12:14 »

Hej mam ten sam problem te偶 nie wiem o co chodzi ustawia艂em geometrie niby wszystko ok
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #6 : 艢roda, 11 Grudzie艅 2013, 08:50 »

Hej mam ten sam problem te偶 nie wiem o co chodzi ustawia艂em geometrie niby wszystko ok
A jakie warto艣ci dla zbie偶no艣ci zosta艂y ustawione?
Z innej beczki to 艂ozyska oporowe podporu macpersona mog膮 nie dawac oporu bez obciazenia. Szczeg贸lnie jesli zastosowano zamiast 艂ozysk kulkowych czy rolkowych 艣lizgi teflonowe.
Zapisane
roman
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 4


« Odpowiedz #7 : Czwartek, 12 Grudzie艅 2013, 21:03 »

geometria wysz艂a prawid艂owo wszystko na zielono i wszystkie warto艣ci bliskie 0
jedyna rzecz to pochylenie ko艂a kt贸re odbiega艂o od reszty ale trzyma艂o warto艣ci poprawne
czyli z twojego posta wychodzi 偶e to wada tych aut?? bo nie wiem jakie 艂o偶yska s膮 kolumnie
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #8 : Pi膮tek, 13 Grudzie艅 2013, 14:16 »

geometria wysz艂a prawid艂owo wszystko na zielono i wszystkie warto艣ci bliskie 0
jedyna rzecz to pochylenie ko艂a kt贸re odbiega艂o od reszty ale trzyma艂o warto艣ci poprawne
czyli z twojego posta wychodzi 偶e to wada tych aut?? bo nie wiem jakie 艂o偶yska s膮 kolumnie
Nie wiem jakie sa tam 艂ozyska bo nie rozbiera艂em tego. U mnie wszystko dzia艂a tak jak powinno. Samoch贸d mam z po艂owy 2008 r. z przebiegiem zaledwie 30 tys km. Je艂i by艂aby to kwestia tych 艂ozysk to chwilowo pomog艂oby psikniecie na nie silikonem w sprayu albo jakms smarowid艂em nie degraduj膮cym gumy. D膮st臋p do tego jest zazwyczaj od spodu - po sciagnieciu os艂on przeciwkurzowych amortyzatora. Pochylenie ko艂a odbiegaj膮ce od rezsty moze sugerowac, ze to ko艂o dosta艂o sptrza艂a na jakims kraw臋zniku, a to mog艂o uszkodzi膰 艂ozysko albo skrzywic delikatnie gole艅 amortyzatora i spowodowa膰 problemu z poprawna prace tego 艂ozyska(nie pracuje w贸wczas idealnie osiowo przy kr臋ceniu). Zainteresowa艂bym sie 艂ozyskiem tej strony i amortyzatorem.
Zapisane
roman
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 4


« Odpowiedz #9 : Pi膮tek, 13 Grudzie艅 2013, 22:46 »

Poprzedni w艂a艣ciciel a raczej w艂a艣cicielka wpad艂a kiedy艣 w jak膮艣 dziure bo by艂a nawet opona wymieniana wiec mo偶e w tym tkwi problem samochod odkupi艂em 2 lata temu z te偶 ma艂ym przebiegiem bo 35 ty艣 a auto z 2006r.
Zapisane
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: