Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Problem przy przy艣pieszaniu.  (Przeczytany 7858 razy)
kb1910
Go艣膰
« : Pi膮tek, 04 Kwiecie艅 2014, 23:25 »

Witam! Ostatnio w moim 107 wymienia艂em maglownice ( podobno mia艂a luzy ) , dr膮偶ki razem z ko艅c贸wkami i z lewej strony przegub (poniewa偶 zacz臋艂o mi co艣 puka膰 przy skr臋caniu w prawo) , po wymianie zrobi艂em zbie偶no艣膰 i ruszy艂em na jazd臋 testow膮. Niestety nie jestem do ko艅ca zadowolony , luzy wszystkie znikn臋艂y, jednak przy skr臋caniu w prawo nadal s艂ycha膰 "trr, trr" w dodatku przy przy艣pieszaniu trz臋sie autem z lewej strony. Pomy艣la艂em, 偶e przegub musi si臋 u艂o偶y膰 i po przejechaniu kilku km wszystko wr贸ci do normy,ale nic si臋 nie zmieni艂o. My艣l臋 ,偶e to mo偶e by膰 przegub wewn臋trzny. Jak my艣licie mo偶e by膰 to trafna diagnoza? Jak wygl膮da wymiana przegubu wewn臋trznego i czy da si臋 go tak wymieni膰 偶eby nie robi膰 ponownie zbie偶no艣ci ?
Czekam na wasze odpowiedzi U艣miech
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #1 : Pi膮tek, 04 Kwiecie艅 2014, 23:51 »

wystarczy wybic sworze艅 i rozdzieli膰 wahacz od piasty  i to wszystko a potem wyci膮gn膮膰 p贸艂oske i zbie偶no艣膰 bedzie nieruszona   
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
kb1910
Go艣膰
« Odpowiedz #2 : Sobota, 05 Kwiecie艅 2014, 12:16 »

a wymiana tego przegubu wewn臋trznego jako艣 bardzo skomplikowana ?
I czy p贸艂o艣 normalnie mog臋 wyci膮gn膮膰 czy jest jako艣 zabezpieczona ?
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #3 : Sobota, 05 Kwiecie艅 2014, 13:08 »

p贸艂os jest na wcisk zatrzask i sie ja wyszarpuje lub lycha do opon sie ja wypycha
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #4 : Sobota, 05 Kwiecie艅 2014, 16:53 »

najpierw dobrze zdiagnozuj, czyli zastosuj metod臋 tego go艣cia z Jetty, u kt贸rego t艂uk艂 si臋 przegub wewn臋trzny.  Mianowicie podnie艣 sobie auto, zapal, wrzu膰 biegi, najlepiej 5-ty, wejd藕 pod auto i s艂uchaj. Kto艣 niech kr臋ci kierownic膮, wciska i puszcza sprz臋g艂o itd


https://www.youtube.com/watch?v=Pi67-1UrDaM    
Zapisane

Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: