Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: kontrolka stop i oleju Prosze o Pomoc  (Przeczytany 13778 razy)
alfa158
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 28


« : Pi膮tek, 10 Luty 2012, 18:11 »

Witam. Mojej 偶ony Cytrynka C1 dzis rano odpali艂a normalnie i po przejechaniu ok 200m zaswieci艂a si臋 kontrolka oleju czerwona oraz napis STOP na desce rozdzielczej. Po tym zatrzyma艂a si臋 zgasi艂a auto i tak zosta艂. Popo艂udniu poszed艂em dokonac wizji i olej stan ok 3/4, czysty 偶adnych wyciek贸w nie wida膰, p艂yn ch艂odniczy w miare przezroczysty, odpali艂em chodzi normalnie bez uwag, kontrolki nie swiec膮 i wszystko w normie, pojezdzilem troche i ok. Co dalej robi膰 i co to mog艂o by膰. Do mechanika jecha膰 czy czeka膰 na dalszy rozw贸j akcji. Czy kto艣 tak mia艂. Prosze o odp.
Zapisane
obcy44
Citybug Maker
*
Wiadomo艣ci: 693


zajefajny w贸zek 艣migaj膮cy po W-wie


« Odpowiedz #1 : Niedziela, 12 Luty 2012, 20:08 »

Stary na moje oko wszystko ok , je偶eli si臋 b臋dzie powtarza艂o to odwied藕 mechanika
Zapisane

Citroen C1 1,0 B 2009r 
Honda CRV 2,2 I-CTDI 175 KM
Kymco New Dink 50
czappi71
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 69



« Odpowiedz #2 : Wtorek, 14 Luty 2012, 15:49 »

Mie艂em identyczn膮 sytuacj臋 wczoraj rano.. ale juz nic sie nie 艣wieci.
hmmm
Zapisane

seraphine
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 307


« Odpowiedz #3 : Wtorek, 14 Luty 2012, 16:46 »

a na jakim oleju je藕dzisz? mo偶e 15w40 daje o sobie zna膰? (z powodu temperatur i wzrostu g臋sto艣ci jaka艣 czujka zg艂upia艂a?)
Zapisane

Br膮zowiutki Duster II klekot 4x4
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #4 : Wtorek, 14 Luty 2012, 20:46 »

bez przesady olej... mineralny przy -20...-25st. dopiero traci troszk臋 na w艂a艣ciwo艣ciach
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
alfa158
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 28


« Odpowiedz #5 : Wtorek, 14 Luty 2012, 20:46 »

pojade wymienie olej tylko mam go nied艂ugo przebieg 18 tys i zrobilem dopiero z 1tys.km jeszcze nie zdazylem wymienic a nawet niewiem jaki. Prosze o podpowiedz ale chyba syntetyk 5w30 czy tez inny?
Zapisane
seraphine
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 307


« Odpowiedz #6 : Wtorek, 14 Luty 2012, 21:04 »

bez przesady olej... mineralny przy -20...-25st. dopiero traci troszk臋 na w艂a艣ciwo艣ciach
Powiedz to mojemu koledze z roboty... w swojej wiekowej 323F ma w艂a艣nie 15W40 z konieczno艣ci (inny po prostu ucieka) i ju偶 przy -15 p艂aka艂, 偶e mu jego bolid ledwo jecha艂. Innego czynnika "hamuj膮cego"poza olejem nie ma... no mo偶e piasty k贸艂. Na dodatek nie wiesz w jakim stanie jest ten olej (filtr oleju) u alfy.

A co oleju to ja bym la艂 5w40... a jak ju偶 30, to Total ma akceptowany przez Citroena/Peugeota 0W30. Je偶eli nie b臋dziesz latem 艣miga艂 po g贸rach na po艂udniu Europy, to 30 powinna da膰 rad臋.
Zapisane

Br膮zowiutki Duster II klekot 4x4
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #7 : Wtorek, 14 Luty 2012, 22:53 »

to niech kolega porz膮dnego minera艂a leje  lol a nie z pierwszego t艂oczenia U艣miech
...ale powa偶nie to ja teraz mam syntetyka Totala 5W30 a poprzedniej zimy mineralny Totala 15W40 i powiem szczerze, 偶e nie czu膰 偶adnej r贸偶nicy przy rozruchu U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
seraphine
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 307


« Odpowiedz #8 : 艢roda, 15 Luty 2012, 15:23 »

Ja przy samym rozruchu te偶 nie czuj臋, ale na zimnym silniku (i oleju) mocniej trzeba by艂o przydusza膰 ten peda艂 po prawej stronie i nie mam tutaj na my艣li wcale pa艂owania, tylko zwyk艂膮 jazd臋 miejsk膮. Na 5W40 jednak autko 偶wawiej jedzie w por贸wnaniu do 15W40. Cz臋sto je偶d偶臋 z wy艂膮czonym radiem i na minerale jednak trojaczkowy odg艂os by艂 dono艣niejszy, a przyspieszenie por贸wnywalne... nie darmo oleje 0W30 maj膮 przypi臋t膮 metk臋 "fuel economy". Po prostu w miejskich warunkach, gdzie czasami auto nie zd膮偶y si臋 nawet w pe艂ni rozgrza膰 przy doje藕dzie do pracy, s膮 bardziej p艂ynne i mniej ci膮gliwe. Mo偶e r贸偶nice s膮 niewielkie, ale zawsze jakie艣... Na pewno przy -25 odczujesz r贸偶nic臋 pomi臋dzy olejem 0W a 15W 艁ohoho
Zapisane

Br膮zowiutki Duster II klekot 4x4
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: