Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Biegi hacz膮 - i tym razem nie jest to sprz臋g艂o.  (Przeczytany 18421 razy)
avic
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 44


« : Czwartek, 29 Maj 2014, 09:40 »

Powita膰 ponownie szanown膮 bra膰 forumow膮.
Problem przedstawia si臋 nast臋puj膮co:
-peugeot 107 z 2006r.
-ori przebieg nieca艂e 50 tys
-wymiana kompletnego sprz臋g艂a przy ca 31 tys na LUKa

Na samym pocz膮tku po wymianie by艂o w miar臋 ok - przez kilka tysi臋cy powiedzmy. Potem biegi zacz臋艂y haczy膰 tak mocno, 偶e koniecznie trzeba by艂o jecha膰 do mechanika. Ten tak wyregulowa艂 link臋 sprz臋g艂a, 偶e przy naci艣ni臋ciu sprz臋g艂a strzeli艂a. Za艂o偶y艂 inn膮, zapewne jaki艣 zamiennik i biegi dalej haczy艂y, ale by艂o zno艣nie. Ostatnio postanowi艂em co艣 z tym zrobi膰 i zn贸w odes艂a艂em auto do mechanika - tym razem ponownie tego, kt贸ry montowa艂 sprz臋g艂o troch臋 ponad rok temu. Auto odebra艂em - peda艂 zrobi艂 si臋 duu偶o twardszy, sprz臋g艂o 艂apa艂o praktycznie przy samej g贸rze, przy odpuszczaniu. Biegi te偶 zacz臋艂y by膰 wchodzi膰 du偶o...sztywniej. I bez haczenia. Przedtem prawie za ka偶dym razem zgrzyta艂 wsteczny - po odebraniu nie by艂o nic s艂ycha膰 - tzn by艂o jak by膰 powinno. Po trasie 400km i ok 50 po mie艣cie - jest dok艂adnie do samo z biegami co wcze艣niej - strasznie ci臋偶ko wbi膰 bieg. Tak jakby nie chcia艂 wej艣膰 na w艂a艣ciwe miejsce. Wsteczny zn贸w zgrzyta. Sprz臋g艂o zosta艂o tak jak po regulacji - bierze na samej g贸rze.

Po telefonie do mechanika jego odpowied藕:
1) Przy regulacji linek zmiany bieg贸w nie ma regulacji
2) Ten typ tak ma
3) Bo ten drugi mechanik za艂o偶y艂 inn膮 link臋, pewnie nie orygina艂, co ma gruby pancerz i prze to s膮 problemy.

Jakie艣 pomys艂y co to mo偶e by膰? Obstawiam, 偶e to nie sprz臋g艂o, bo autko zachowywa艂o si臋 tak praktycznie po kilku tys od zmiany kpl sprz臋g艂a. Jak jest z t膮 regulacj膮 na linkach od zmiany bieg贸w? Jak by nie wchodzi艂 1 bieg obstawia艂bym synchro -aloe tutaj ci臋偶ko w艂o偶y膰 WSZYSTKIE biegi a wsteczny zgrzyta. Jakie艣 pomys艂y, nim odprowadz臋 auto na poprawki?
Zapisane

Audi TT 200 KM +

PUG 107 LPG
aygo_driver
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 797



« Odpowiedz #1 : Czwartek, 29 Maj 2014, 11:20 »

Wymiana oleju w skrzyni? Inna sprawa, 偶e stwierdzenie "ten typ tak ma" nie mija si臋 wiele z prawd膮 Kozak
Zapisane

BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #2 : Czwartek, 29 Maj 2014, 14:47 »

moze 艂ozysko oporowe sie rozsypa艂o ..... bo u mnie chyba powoli sie konczy a mam przejechane 31tys i tylko 10tys na nowym sprzeg艂e ale tez juz z nim cos nie tak .....jak by sie linka przeciera艂a lub 艂ozysko oporowe zapieka艂o lub chodzi艂o na sucho ......
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
avic
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 44


« Odpowiedz #3 : Pi膮tek, 30 Maj 2014, 00:11 »

@aygo_driver - to dlaczego przez kilkaset km po "regulacjach" wszystko by艂o zupe艂nie ok? Niby olej wymieni膰 nie zawadzi..ale po co, skoro przez chwil臋 by艂o dobrze?

@BOBAS349FK - nie wykluczam rozsypania 艂o偶yska, ale te biegi dzia艂a艂y ju偶 w ten spos贸b w kilka tys po z艂o偶eniu.

No nic, nied艂ugo mechanik dostanie auto na poprawki i niech szuka przyczyny. Skoro zrobi艂 raz, 偶e by艂o chwil臋 dobrze, to mo偶e uda mu si臋 i kolejny raz. Tym razem na sta艂e
Zapisane

Audi TT 200 KM +

PUG 107 LPG
aygo_driver
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 797



« Odpowiedz #4 : Pi膮tek, 30 Maj 2014, 09:46 »

Skoro poprawa by艂a tylko na chwil臋, to faktycznie wygl膮da jakby gdzie艣 na drodze do sprz臋g艂a by艂o co艣 nie tak. Ostatnio jako艣 wi臋cej tych problem贸w sprz臋g艂owo/biegowych, to jest chyba najs艂abszy punkt trojaczk贸w...
Zapisane

BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #5 : Pi膮tek, 30 Maj 2014, 10:59 »

ale u mnie po wymiane sprzeg艂a po przejechaniu 3-4 tys zacz臋艂o sie cos dziac dziwnego ....... ale ja jak zwykle sobie t艂umacze je pewnie cos zle posk艂ada艂em  lol ale pewnie bym to wyjasni艂 ale ze brak kana艂u lub podno艣nika powoduje  ze bede dusi艂 a偶 sie samo rozsypie ... Niezdecydowany Niezdecydowany

Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Krifordd
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 10


« Odpowiedz #6 : Pi膮tek, 30 Maj 2014, 19:46 »

Witam

mam podobny problem 偶e biegi hacz膮 i dodatkowo czasami pierwszy bieg nie chce wej艣膰. Mam przejechane oko艂o 32 tys. i widz臋 po postach 偶e sprz臋g艂o lub jego pochodne si臋 ko艅cz膮. Przy wymianie sprz臋g艂a powinno si臋 wymieni膰 tak偶e 艂o偶yska i inne elementy gdy ju偶 skrzynia jest roz艂膮czona. Linka do sprz臋g艂a i do zmiany bieg贸w te偶 si臋 rozci膮ga wi臋c powinna by膰 jaka艣 regulacja. Ustawi膰 wszystko (np. naci膮g linki) jak powinno by膰 te偶 nie jest prost膮 spraw膮. Niestety trzeba wzi膮膰 pod uwag臋 偶e to jest auto tanie i cz臋艣ci jak sprz臋g艂o s膮 materia艂owo ma艂o wytrzyma艂e (30 ty. km). Jak ju偶 napisa艂em u mnie po 30 tys km s膮 podobne objawy jak u was. Samoch贸d mam z salonu wi臋c wiem na pewno ile ma km. Mam nadzieje 偶e twoje walki sko艅cz膮 si臋 pomy艣lnie i na pewno b臋dzie to sprz臋g艂o lub 艂o偶ysko.

Pozdrawiam
Zapisane
seraphine
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 307


« Odpowiedz #7 : Sobota, 31 Maj 2014, 22:41 »

Z tego co kojarz臋, to instrukcja serwisowa dosy膰 precyzyjnie okre艣la wysoko艣膰 peda艂u sprz臋g艂a i zakres wysoko艣ci, kiedy ono ma bra膰. Ja bym si臋 zastanowi艂, czy zbyt mocne naci膮gni臋cie linki nie powodowa艂o, 偶e 艂o偶ysko ca艂y czas by艂o obci膮偶one? Kolejne jeszcze mocniejsze podci膮gni臋cie linki spowodowa艂o kr贸tk膮 popraw臋, ale mo偶e do ko艅ca dobi艂o 艂o偶ysko?

BTW: ja wymienia艂em oliw臋 w skrzyni chyba po 16kkm i teraz jest lepiej. Czasami przy zmianie bieg贸w raczej skrzynia, ale to jak za szybko chc臋 bieg w艂o偶y膰.
« Ostatnia zmiana: Sobota, 31 Maj 2014, 22:44 wys艂ane przez seraphine » Zapisane

Br膮zowiutki Duster II klekot 4x4
avic
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 44


« Odpowiedz #8 : Wtorek, 03 Czerwiec 2014, 21:49 »

@Krifordd  - to nie b臋dzie sprz臋g艂o.. Jako艣 mam takie dziwne przeczucie U艣miech Wydaje mi si臋, 偶e u mnie jest co艣 nie tak z prowadzeniem linek - bo ga艂ka lata jak 偶yd po pustym sklepie a po tej regulacji by艂o lepiej. Og贸lnie mam takie wra偶enie, 偶e czasem jest nie藕le - a innym razem tragedia z tymi biegami.

@seraphine - przedtem linka nie by艂a mocno naci膮gni臋ta, sprz臋g艂o bra艂o...normalnie. Teraz po tej regulacji bierze wy偶ej.

Auto idzie do mechanika na najbli偶szy weekend. Po rozmowie telefonicznej i przedstawieniu problem贸w powiedzia艂, 偶e jego zdaniem nie jest to sprz臋g艂o, a mo偶e co艣 z linkami, wybierakiem itp. Synchronizatory w skrzyni raczej wykluczam, bo je艣li si臋 nie myl臋, to po wyhamowaniu wa艂k贸w poprzez odczekanie chwile pomi臋dzy zmianami bieg贸w - by艂aby jaka艣 r贸偶nica - a tej nie ma.

Tak czy inaczej zdam relacj臋 z post臋p贸w leczenia pacjenta Mrugni臋cie
Zapisane

Audi TT 200 KM +

PUG 107 LPG
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #9 : 艢roda, 04 Czerwiec 2014, 07:46 »

Czyta艂em na jakiej艣 angloj臋zycznej stronie, ze wyst臋puj膮 czasem problemy z wybierakiem i wtedy objawia si臋 to w艂a艣nie utrudnionym wk艂adaniem bieg贸w. Czasem pono艣 pomaga smarowanie, a je艣li jest mocno wyrobiony mechanizm to wymiana na taki w lepszym stanie.
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #10 : 艢roda, 04 Czerwiec 2014, 08:14 »

ja te偶 mam wra偶enie, 偶e wybierak i linki to s艂aba strona. Mi haczy 1 i 2 bieg, ale to ma艂y problem w por贸wnaniu do wstecznego, kt贸ry wchodzi czasami ze zgrzytem. Np, tydzien sobie zgrzyta a potem wchodzi pi臋knie i potem zn贸w par臋 dni sobie zgrzyta.
Zapisane

BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #11 : 艢roda, 04 Czerwiec 2014, 10:31 »

mi tez czasem zgrzyta ale to po ostrej zabawie heee
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #12 : 艢roda, 04 Czerwiec 2014, 11:00 »

Mi tam nic nie zgrzyta ale ja mam ma艂y przebieg.
Zapisane
avic
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 44


« Odpowiedz #13 : 艢roda, 04 Czerwiec 2014, 14:44 »

Dzi艣 wsiad艂em od rana w auto, bo moje sta艂o u mechanika i.... pierwsze 10 zmian bieg贸w zupe艂nie ok U艣miech 艁adnie sobie z 1 na 2 wbija艂em i zbija艂em z powrotem (wyjazd z osiedla)... a potem po staremu 艁ohoho

Diagnoz膮 podziel臋 si臋 w poniedzia艂ek/wtorek po wizycie u doktora Mrugni臋cie
Zapisane

Audi TT 200 KM +

PUG 107 LPG
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: