Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1] 2   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: jaki olej do 1.4 diesla ?  (Przeczytany 24284 razy)
tomc
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 28


« : Niedziela, 29 Grudzie艅 2013, 18:03 »

samoch贸d kupiony by艂 niestety bez ksi膮偶ki serwisowej (nie wiadomo co by艂o robione...Smutny ) - nie wiem jaki jest olej zalany , nie ma nawet zawieszki... autko jest z 2006 lekko ponad 10 tys km... wiec mo偶e p贸艂syntetyk zastosowa膰? b臋dzie bezpiecznie...? mam pytanie do w艂a艣cicieli diesli jakim olejem zalewaj膮 swoje autka... na co sie decydowa膰 Shell, Motul, Total...?? jaka lepko艣膰??? mam du偶o pyta艅 i licz臋 na pomoc i jakie艣 podpowiedzi bo mechanikowi to mo偶e wszystko jedno, aby zala膰 i wio za bram臋.... Mrugni臋cie
Zapisane
adzik840
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 16


« Odpowiedz #1 : Niedziela, 29 Grudzie艅 2013, 18:08 »

total ineo jest to olej dla grupy diesli z koncernu PSA
Zapisane
tomc
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 28


« Odpowiedz #2 : Niedziela, 29 Grudzie艅 2013, 19:13 »

total ineo jest to olej dla grupy diesli z koncernu PSA


A jaki by艣 mi poleci艂 olej? wspomn臋, 偶e nie wiem co tam jest zalane  Smutny  la膰 syntetyk czy p贸艂syntetyk? jest przelatane troszk臋 ponad 100 tys. km....
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #3 : Niedziela, 29 Grudzie艅 2013, 20:22 »

auto bez ksiazki serwisowej i bez kontrolek serwisowych to troszke dziwne ..... jak dla mnie to ktos chcia艂 ukry膰 faktyczny przebieg 
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #4 : Niedziela, 29 Grudzie艅 2013, 20:28 »

Napisz Pw do archera na pewno Ci pomo偶e pozna膰 histori臋 auta U艣miech
Zapisane

adzik840
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 16


« Odpowiedz #5 : Niedziela, 29 Grudzie艅 2013, 20:33 »

pe艂en syntetyk wlej, zabronione jest lanie do tego silnika p贸艂syntetyku ,zapycha si臋 sitko od przewodu zasilaj膮cego turbine w olej,problem wyst臋puje w silnikach 1.4 hdi i 1,6 hdi 16v,
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 29 Grudzie艅 2013, 20:51 wys艂ane przez adzik840 » Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #6 : Niedziela, 29 Grudzie艅 2013, 21:22 »

Napisz Pw do archera na pewno Ci pomo偶e pozna膰 histori臋 auta U艣miech

archer tylko do pe偶ot贸w, a tu widz臋 Aygo
Zapisane

gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #7 : Niedziela, 29 Grudzie艅 2013, 22:24 »

O przepraszam Kaliope masz racj臋.
Zapisane

cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #8 : Poniedzia艂ek, 30 Grudzie艅 2013, 00:03 »

samoch贸d kupiony by艂 niestety bez ksi膮偶ki serwisowej (nie wiadomo co by艂o robione...Smutny ) - nie wiem jaki jest olej zalany , nie ma nawet zawieszki... autko jest z 2006 lekko ponad 10 tys km... wiec mo偶e p贸艂syntetyk zastosowa膰? b臋dzie bezpiecznie...? mam pytanie do w艂a艣cicieli diesli jakim olejem zalewaj膮 swoje autka... na co sie decydowa膰 Shell, Motul, Total...?? jaka lepko艣膰??? mam du偶o pyta艅 i licz臋 na pomoc i jakie艣 podpowiedzi bo mechanikowi to mo偶e wszystko jedno, aby zala膰 i wio za bram臋.... Mrugni臋cie
Turboklekot to tylko pe艂en syntetyk. Pocztytaj na forum puga albo cytryny o tym silniku w C3 czy C2 bo w trojakach to ma艂o spotykany temat. Tu aktualnie niekt z dieslem sie nie udziela.
Zapisane
gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #9 : Poniedzia艂ek, 30 Grudzie艅 2013, 00:36 »

jak chcesz wiedzie膰 to pisz do Marysi ona nastuka艂a kilkaset tysi臋cy swoim 1.4
Zapisane

ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #10 : Poniedzia艂ek, 30 Grudzie艅 2013, 11:02 »

do tego diesla powinien by膰 lany Total Quartz Ineo Ecs 5w30 lub ew. patrz膮c 偶e to starsze auto to wtedy zalecany by艂 Total Quartz 9000 Energy 5W40
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
tomc
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 28


« Odpowiedz #11 : Poniedzia艂ek, 30 Grudzie艅 2013, 11:07 »

do tego diesla powinien by膰 lany Total Quartz Ineo Ecs 5w30 lub ew. patrz膮c 偶e to starsze auto to wtedy zalecany by艂 Total Quartz 9000 Energy 5W40



A Castrol? je偶dzi kto na Edge Turbo Diesel 5W40? Co s膮dzicieo tym bo gdzie艣 wyczyta艂em 偶e Total chyba jest bardzo drogi
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #12 : Poniedzia艂ek, 30 Grudzie艅 2013, 12:54 »

do tego diesla powinien by膰 lany Total Quartz Ineo Ecs 5w30 lub ew. patrz膮c 偶e to starsze auto to wtedy zalecany by艂 Total Quartz 9000 Energy 5W40



A Castrol? je偶dzi kto na Edge Turbo Diesel 5W40? Co s膮dzicieo tym bo gdzie艣 wyczyta艂em 偶e Total chyba jest bardzo drogi
Castrola sobie odpu艣膰- przereklamowany, podrabiany i w sumie lichy w por贸wnaniu z konkurencj膮. Ze swej strony mog臋 poleci膰 ma艂o popularne w Polsce marki ale robiace naprawde dobre oliwy tj. Gulf i troche dro偶szy ostatnimi czasy z racji drogiego franka Midland. Na midlandzie avanza 5w40 przelata艂em turboklekotem ponad 150 tys km, a warto wspomnie膰, ze ten klekot mia艂 juz wczesniej oficjalnie ponad 200 a nieoficjalnie pewnie 2 razy tyle.
Zapisane
tomc
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 28


« Odpowiedz #13 : Poniedzia艂ek, 30 Grudzie艅 2013, 15:22 »

do tego diesla powinien by膰 lany Total Quartz Ineo Ecs 5w30 lub ew. patrz膮c 偶e to starsze auto to wtedy zalecany by艂 Total Quartz 9000 Energy 5W40



A Castrol? je偶dzi kto na Edge Turbo Diesel 5W40? Co s膮dzicieo tym bo gdzie艣 wyczyta艂em 偶e Total chyba jest bardzo drogi
Castrola sobie odpu艣膰- przereklamowany, podrabiany i w sumie lichy w por贸wnaniu z konkurencj膮. Ze swej strony mog臋 poleci膰 ma艂o popularne w Polsce marki ale robiace naprawde dobre oliwy tj. Gulf i troche dro偶szy ostatnimi czasy z racji drogiego franka Midland. Na midlandzie avanza 5w40 przelata艂em turboklekotem ponad 150 tys km, a warto wspomnie膰, ze ten klekot mia艂 juz wczesniej oficjalnie ponad 200 a nieoficjalnie pewnie 2 razy tyle.


aaaha... jeszcze gdzie艣 wyczyta艂em 偶e olej Motul kto艣 stosowa艂 ale nie wiem czy w benzynie czy dieslu... Warto Motula? Jak膮 mo偶ecie mu wyda膰 opini臋?
sprawdza艂em cene Totala... no jest drogi... Shell diesel ultra 5w40 chyba mi pozostanie... cena optymalna... Jak shell ma sie w tych autkach?? Shell przeciez nie jest byle co...Co?



« Ostatnia zmiana: Poniedzia艂ek, 30 Grudzie艅 2013, 17:09 wys艂ane przez tomc » Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #14 : Poniedzia艂ek, 30 Grudzie艅 2013, 19:42 »

...z tymi olejami to temat rzeka... ile os贸b tyle opinii - poniewa偶 teraz siedz臋 ci膮gle w temacie motocyklowym to oleje s膮 na porz膮dku dziennym, bo w moto troszk臋 ciekawsze oleje s膮 - smaruj膮 wszystko od cylindr贸w po sprz臋g艂o i skrzyni臋, i obroty r贸wnie偶 inne itp. ( oczywi艣cie w zale偶no艣ci od konkretnej konstrukcji itp.)
Ja np. w swoim suzuki gania艂em obecnie na Castrolu Power Racingu 5W50 po zmianie z Motula 5100 10W40 - kt贸ry to jest uwa偶any teraz troszk臋 za "kaszank臋" ...coraz bardziej i wi臋cej os贸b ceni sobie w艂a艣nie oleje shella

Z kolei w rankingu olei motocyklowych Castrol w tym roku wygra艂.
Moj brat do Hondy leje tylko MOTULA - a wymiany robi co najmniej 2 razy na sezon.

Z kolei ja do C1 Totala INEO ECS - pe艂ny syntetyk od drugiej wymiany po zmianie z mineralnego U艣miech

Moim skromnym zdaniem to warto la膰 pe艂nego syntetyka z pewnego 藕r贸d艂a - bo "chrzczenie" oliwy jest na porz膮dku dziennym...szczeg贸lnie znanych producent贸w od Castrola, przez Motula po inne Bel Raye.
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
tomc
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 28


« Odpowiedz #15 : Poniedzia艂ek, 30 Grudzie艅 2013, 21:01 »

...z tymi olejami to temat rzeka... ile os贸b tyle opinii - poniewa偶 teraz siedz臋 ci膮gle w temacie motocyklowym to oleje s膮 na porz膮dku dziennym, bo w moto troszk臋 ciekawsze oleje s膮 - smaruj膮 wszystko od cylindr贸w po sprz臋g艂o i skrzyni臋, i obroty r贸wnie偶 inne itp. ( oczywi艣cie w zale偶no艣ci od konkretnej konstrukcji itp.)
Ja np. w swoim suzuki gania艂em obecnie na Castrolu Power Racingu 5W50 po zmianie z Motula 5100 10W40 - kt贸ry to jest uwa偶any teraz troszk臋 za "kaszank臋" ...coraz bardziej i wi臋cej os贸b ceni sobie w艂a艣nie oleje shella

Z kolei w rankingu olei motocyklowych Castrol w tym roku wygra艂.
Moj brat do Hondy leje tylko MOTULA - a wymiany robi co najmniej 2 razy na sezon.

Z kolei ja do C1 Totala INEO ECS - pe艂ny syntetyk od drugiej wymiany po zmianie z mineralnego U艣miech

Moim skromnym zdaniem to warto la膰 pe艂nego syntetyka z pewnego 藕r贸d艂a - bo "chrzczenie" oliwy jest na porz膮dku dziennym...szczeg贸lnie znanych producent贸w od Castrola, przez Motula po inne Bel Raye.




czyli polecasz Shella albo Totala?  sprawdzi艂em jeszcze raz cen臋 Totala i chyba wcze艣niej co艣 藕le spojrza艂em albo inny olej by艂 bo wcale taki drogie nie jest...
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #16 : Poniedzia艂ek, 30 Grudzie艅 2013, 22:51 »

ten total wydaje si臋 by膰 rozs膮dnym wyborem U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
marysia
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1385



WWW
« Odpowiedz #17 : Wtorek, 31 Grudzie艅 2013, 13:41 »

Ksi膮偶ka serwisowa citroena:

Zapisane

tomc
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 28


« Odpowiedz #18 : Wtorek, 31 Grudzie艅 2013, 20:15 »

Dzi臋ki za skan.

Teraz si臋 zastanawiam czy Aygo 1.4 ma filtr cz膮stek sta艂ych?Co?

Kupione autko ma 117 tys km. La膰 syntetyk czy p贸艂syntetyk - znowu mam "b贸l" g艂owy po analizie tego skanu....

ze skanu wychodz膮 dwie opcje albo 5W40 albo 10W40...

czy kto艣 lepiej "mechanikowaty" ode mnie poradzi mi kt贸ry la膰? wcze艣niej proponowano syntetyk ale teraz zg艂upia艂em U艣miech
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #19 : Wtorek, 31 Grudzie艅 2013, 20:35 »

to stara ksi膮偶ka U艣miech w nowej ju偶 nie ma wpisu o oleju mineralnym 15W40 U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
Strony: [1] 2   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: