Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1] 2   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Nier贸wna praca silnika.  (Przeczytany 24689 razy)
DoooH
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 52



« : Sobota, 05 Stycze艅 2013, 17:44 »

Witam serdecznie.

Mam pytanie do bardziej do艣wiadczonych u偶ytkownik贸w naszych maluszk贸w.
Ot贸偶 mam problem z obrotami. Jak depn臋 peda艂 gazu do艣膰 mocno (lub do ko艅ca), 偶eby samochodzik szed艂 do przodu to skacz膮 obroty. Najpierw obroty si臋 zwi臋kszaj膮 a po chwili jest spadek - bardzo znaczny) jakby dostawa艂 mniej paliwa ni偶 potrzebuje w danym momencie i po chwili dopiero stopniowo obroty wzrastaj膮 do oczekiwanych. Problem dotyczy przed wszystkim pracy silnika na 3 i 4 biegu. Zdarza si臋 tak偶e na 2 biegu. Zauwa偶y艂em, 偶e opisana sytuacja ma miejsce w l偶ejszej formie lub zanika przy rozgrzanym porz膮dnie silniku na trasie.
Moje podejrzenie to filtr paliwa lub powietrza.

B臋d臋 wdzi臋czny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Je艣li temat ju偶 by艂 to przeoczy艂em bo nie chcia艂em dublowa膰 w膮tku.
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #1 : Sobota, 05 Stycze艅 2013, 18:49 »

....... A moze swiece .... Co??
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
DoooH
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 52



« Odpowiedz #2 : Sobota, 05 Stycze艅 2013, 18:53 »

Ano my艣la艂em o tych 艣wiecach. Nie za bardzo wiem jak si臋 do nich dobra膰 bo to takie klasyczne nie s膮.
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #3 : Sobota, 05 Stycze艅 2013, 19:16 »

jak to nie??? w czym si臋 niby r贸偶ni膮??
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
DoooH
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 52



« Odpowiedz #4 : Sobota, 05 Stycze艅 2013, 19:17 »

No to w takim razie musz膮 by膰 w jakim艣 korpusie bo nie idzie si臋 do nich dosta膰.
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #5 : Sobota, 05 Stycze艅 2013, 21:07 »

usun obudowe filtra powietrza i poodkrecaj cewki zaplonowe i swiece sa pod nimi
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
DoooH
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 52



« Odpowiedz #6 : Sobota, 05 Stycze艅 2013, 22:06 »

Dobra. Jutro si臋 tym zajm臋. By艂bym wdzi臋czny jakby kto艣 jeszcze podpowiedzia艂 mi gdzie szuka膰 filtru paliwa.
Pozdrawiam
Zapisane
GR71
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 345



WWW
« Odpowiedz #7 : Niedziela, 06 Stycze艅 2013, 00:10 »

.... a nie b臋dzie to sprz臋g艂o?
Zapisane

Peugeot 107
Nissan Qashqai 2015 1.6 DIG-T 163kM
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #8 : Niedziela, 06 Stycze艅 2013, 00:17 »

............ oooo tez moze byc ze sie sprzeglo slizga i obroty rosna a jak odpusci gaz to sprzeglo zlapie i obroty tez ma mniejsze .... tylko czy auto przyspiesza razem z rosn膮cymi obrotami???
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
DoooH
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 52



« Odpowiedz #9 : Niedziela, 06 Stycze艅 2013, 01:38 »

Tak, auto przyspiesza gdy po "zadyszce" obrot贸w wchodzi na wy偶sze. Na luzie, postoju czy w trakcie jazdy nie ma tej dolegliwo艣ci. Obroty nie faluj膮. Chodzi tylko o to 偶e jak dam mu gaz dajmy na to w pod艂og臋 na 4 biegu to najpierw obroty spadaj膮, a po chwili rosn膮 ju偶 normalnie i auto przyspiesza.
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #10 : Niedziela, 06 Stycze艅 2013, 22:55 »

w trojaczkach jedyne co mo偶esz wymieni膰 to filtr poch艂aniacza opar贸w paliwa, kt贸ry znajduje si臋 na pompie w baku.


ale temat sprz臋g艂a te偶 nie jest do ko艅ca wykluczony. skoro na postoju jest ok
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #11 : Niedziela, 06 Stycze艅 2013, 23:24 »

no ale jakby sprz臋g艂o 艣lizga艂o to najpierw by obroty ros艂y (bo silnik by chodzi艂 na sucho bez obci膮偶enia), a potem jak chwyci sprz臋g艂o to by spad艂y......a kolega pisz臋 偶e najpierw mu malej膮 ...a potem rosn膮, g艂upio gadam?

ale fakt...dziwne 偶e na postoju ok....a w czasie jazdy 藕le...i do tego nie na wszystkich biegach...co rzeczwysicie mo偶e wygl膮da膰 na co艣 ze sprz臋g艂em  ...bo to przecie偶 nie turbodiesel gdzie by艂aby to sprawa jakiego艣 czujnika......  i'm lost Smutny
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 06 Stycze艅 2013, 23:27 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

DoooH
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 52



« Odpowiedz #12 : Niedziela, 06 Stycze艅 2013, 23:34 »

Ja osobi艣cie mam podejrzenia co do filtra powietrza, 艣wiec lub brudnego paliwa. Zazwyczaj tankuje na orlenie lub shelu. Zdarzy艂o mi si臋 zatankowa膰 ruskie paliwo jak by艂em u naszych s膮siad贸w, ale to by艂o na prze艂omie sierpnia i wrze艣nia wiec negatywny wp艂yw paliwa powinien pojawi膰 si臋 wcze艣niej ni偶 po 3-4 mies. Przypominam, 偶e na rozgrzanym silniku i jak dam mu w p.... usterka praktycznie zanika. Mo偶e kto艣 napisze czy filtr powietrza i 艣wiece mog膮 mie膰 znacz膮cy wp艂yw na to co opisa艂em w w膮tku. Je藕dzicie male艅stwami d艂u偶ej wiec przypuszcza, 偶e i wiedza u was znaczna. ;]





edycja postu - nie stosujemy niecenzuralnych s艂贸w/kaliope
« Ostatnia zmiana: Poniedzia艂ek, 07 Stycze艅 2013, 00:30 wys艂ane przez kaliope » Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #13 : Poniedzia艂ek, 07 Stycze艅 2013, 00:28 »

moze i wiedza znaczna ale jeszcze nikt nie opisywal takich problemow a na odleglosc to ciezko cos powiedziec ............i jednoznacznie okreslic ! co do filtra powietrza to mozna go calkowicie wyjac i zobaczyc czy cos pomorze a swiece wyczysc i tez zobacz czy jest jakas poprawa a jak cos to tylko sprzeglo ....... saam nie wiem hmmm
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
DoooH
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 52



« Odpowiedz #14 : Poniedzia艂ek, 07 Stycze艅 2013, 00:41 »

Jutro po robocie wezm臋 si臋 za to. Dzi臋ki za wskaz贸wki. Poinformuj臋 o wynikach do艣wiadcze艅.
Pozdrawiam  OK
Zapisane
gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #15 : Czwartek, 10 Stycze艅 2013, 23:25 »

i jak si臋 sko艅czy艂o co by艂o przyczyn膮 awari
Zapisane

DoooH
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 52



« Odpowiedz #16 : Pi膮tek, 18 Stycze艅 2013, 15:55 »

No wiec dalej jest zagadka, kt贸ra zaczyna wyp艂ywa膰 na nowy horyzont.
艢wiece sprawdzone. S膮 spoko mimo 偶e maj膮 ju偶 6 lat. Filtr powietrza nowy nie jest, ale do wymiany te偶 jeszcze si臋 nie kwalifikuje.
Sprawdzi艂em auto bez filtru powietrza jak kto艣 wcze艣niej sugerowa艂. Usterka dalej wyst臋puje.
Moje domys艂y skierowa艂em w inn膮 stron臋. Kiedy艣 wspomina艂em o problemie z 3 biegiem (walni臋ty synchronizator, bieg nie chce wej艣膰, p艂yn by艂 wymieniany). Co艣 czuj臋, 偶e skrzynia usilnie domaga si臋 zmiany bo samoch贸d zacz膮艂 jako艣 oci臋偶ale chodzi膰. W艂a艣nie w skrzyni widz臋 przyczyn臋 usterki.
Dodatkowo wyst臋powanie spadku obrot贸w jest tylko podczas jazdy. Na postoju mog臋 gazowa膰 do odcinki i chodzi r贸wniute艅ko.
Tym sposobem zdecydowa艂em si臋 w ko艅cu na wymian臋 skrzyni bieg贸w. Nie chc臋 zak艂ada膰 nowego w膮tku, ale chcia艂bym podzieli膰 si臋 znaleziskiem na alledrogo.

By艂bym wdzi臋czny jakby kt贸ry艣 z bardziej do艣wiadczonych koleg贸w zerkn膮艂 na te aukcje i stwierdzi艂 czy  nadaje si臋 to to czy nie bardzo - chocia偶 tak pobie偶nie.
Z uwagi 偶e ta aktualna skrzynia z defektem ma najechane 24k km to domy艣lam si臋, 偶e da si臋 z niej jakie艣 elementy powyci膮ga膰. Co艣 na zasadzie - zrobi膰 jedn膮 dobr膮 z dw贸ch.
Nie ukrywam 偶e najbardziej interesuje mnie opcja ekonomiczna wiec celuj臋 w t膮 skrzyni臋 za 230 z艂.

http://allegro.pl/ShowItem2.php/itemNotFound/?item=2598519302&title=skrzynia-biegow-toyota-aygo

W dziale gie艂dy na forum zostawi艂em og艂oszenie.

Za wszelk膮 pomoc, rady i sugestie z g贸ry dzi臋kuje.

Pozdrawiam - Maks
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #17 : Pi膮tek, 18 Stycze艅 2013, 17:19 »

odradzam robienie z dwoch jednej !! bo to wymaga naprawde sprawnego doswiadczonego mechanika ..... chyba ze sie takiego zna wiec mozna podzialac ..... ja polecam kupno Calej uzywanej najlepiej z mozliwoscia sprawdzenia w aucie ......i z mozliwoscia oddania jak sie okaze ze to padlo sprzeglo  lol
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
DoooH
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 52



« Odpowiedz #18 : Pi膮tek, 18 Stycze艅 2013, 21:04 »

W starej skrzyni wysypa艂a si臋 jedna z dw贸ch rzeczy - synchronizator III biegu lub sam mechanizm zmiany prze艂o偶e艅. Chodzi mi o to 偶e jak kupi臋 to u偶ywk臋 to chcia艂bym 偶eby mechanior zerkn膮艂, por贸wna艂 obie skrzynie i stwierdzi艂 czy z tej aktualnie u偶ywanej warto co艣 podmieni膰 do tej nowo zakupionej u偶ywki.
Jak mog臋 sprawdzi膰 to sprz臋g艂o? Jakie s膮 objawy, 偶e co艣 ze sprz臋g艂em jest nie halo. Nie czuj臋 r贸偶nicy w jego pracy. Usterka z obrotami zaczyna si臋 wy艂膮cznie w momencie jak dam po gazie. Mo偶e by膰 sekund臋 po zmianie biegu a mo偶e by膰 po x czasie. To uzale偶nione jest na ile maluszkowi depn臋 w pod艂og臋. Ponad to usterka jest "g艂臋bsza" przy zimnym silniku. Przy rozgrzanym jest sporo s艂abszy ten negatywny efekt. Nie wiem mo偶e moje my艣lenie przyczynowo skutkowe jest z艂e, ale mi to na m贸j rozum na sprz臋g艂o nie wygl膮da.
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #19 : Pi膮tek, 18 Stycze艅 2013, 21:24 »

ale o sprzeglo odkrec i zobacz docisk czy jest caly bo moze blaszki pekly jak to ma w zwyczaju ...... ale wszystko zobaczysz jak skrzynie odkrecisz ...
co do skrzyni to ka偶da skrzynia ma swoje luzy  fabryczne i luzy wypracowane przez przebieg km i jak poskladasz z dw贸ch to mo偶ne si臋 uda膰 ze b臋dzie grac a moze sia sta膰 ze bedzie skrzynia WY膯 !!!!
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Strony: [1] 2   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: