Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 [2]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Nier贸wna praca silnika.  (Przeczytany 24665 razy)
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #20 : Pi膮tek, 18 Stycze艅 2013, 21:46 »

Spuszcza艂es olej ze skrzyni? Jak wyglada艂? Czy jak sie pu艣ci ko艂a luzem (samoch贸d na koby艂kach ) co艣 ha艂asuje w skrzyni?
Co do uszkodzenia skrzyni to przy tak ma艂ym przebiegu to albo ktos sie mocno postara艂 albo jest wada fabryczna. Przy katowaniu najbardziej po dupie dostaje r贸偶nic贸wka - no chyba 偶e kto艣 wbija biegi bez sprzeg艂a;-).

Naprawia艂em kilka skrzy艅 z poprzednij epoki i uwierz mi, je艣li skrzynia kosztuje 500 zeta to nie op艂膮ca si膮 nawet rozbiera膰 trupa no chyba 偶e dasz to komu艣 kto z tego zyje i ma dost臋p do do艣膰 specyficznych 艂o偶ysk, podk艂adek itp i b臋dzie wiedzia艂 gdzie jaki luz ma by膰.
Zapisane
DoooH
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 52



« Odpowiedz #21 : Sobota, 19 Stycze艅 2013, 14:58 »

Tak spuszczałem olej ze skrzyni w tamtym roku. Powiem tak - w wiaderku się srebrzyło. Skrzynia wtedy została przeczyszczona i zalany nowy olej. Przez jakiś czas bieg "wrócił", na jakieś 2 miesiące. Przed kupnem samochód często gęsto stał u dziadka nie jeżdżony. Bywało że po 2-3 mies. Kupiłem od niego oponki klebera krisalpy za 400 zł (5letnie) na których przez wszystkie zimy zrobił... - 200 km. Kiedy ja przejąłem auto to zacząłem jeździć regularnie. Wysoce prawdopodobne, że rozchodziłem mechanizmy, które do tej pory były zastałe. Jak zaczęła nawalać skrzynia to po zlaniu płynu wyszło go z jakieś 400 ml. Gdzie normalnie wchodzi dużo więcej. Na bank były suche tarcia, ale z uwagi na niski przebieg uznałem, że może da się jeszcze pojeździć.  Do tej pory oprócz tego 3 biegu skrzynia chodziła dobrze. Ale tak jak wcześniej pisałem mam wrażenie że dokonuje żywota co daje efekt zwalniania obrotów.
Samochód jest po starym dziadku tak jak pisałem. Możliwe, że obchodził się z tą skrzynią nie tak jak trza. Wysoce możliwe jest jeszcze to też wada skrzyni z których nasze maluchy słyną.
Czy możliwe jest że przez sprzęgło (chodzi mi o te blaszki i dociski), że nie wchodzi ten 3 bieg?? Możliwe że mając coś z tym sprzęgłem reszta biegów chodzi ok, a nawala tylko ten trzeci?
Czy możliwe, że przez niedrożną odmę przy filtrze powietrza może nierówno zapodawać te obroty??
« Ostatnia zmiana: Sobota, 19 Stycze艅 2013, 15:15 wys艂ane przez DoooH » Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #22 : Poniedzia艂ek, 21 Stycze艅 2013, 13:05 »

Zalej mu oliwe shella z norm膮 BV do skrzy艅 psa. Ta oliwa jest do skrzy艅 z delikatnymi synchronizatorami. Genralnie w skrzyniach psa biegi na innym oleju nie wchodz膮 wiec mo偶e taka oliwa Ci pomo偶e. 2 litry kosztuja 60 zeta wi臋c nie ma tragedii. Mo偶esz jeszcze spr贸bowa膰 z ceramizerem. Mojemu znajomemu wyciszy艂 i wyg艂adzi艂 prace skrzyni. Z dociskiem bym tych problem贸w nie wiza艂 bo jego ustrki skutkuja 艣lizganiem sie sprzeg艂a a nie oporami dla silnika.
Co do zatkanej odmy to nie mam pojecia czy to mo偶e az tak wp艂ywa膰 na prace silnika- wydaje mi si臋 偶e pr臋dzej bycos ci艣nienie wywali艂o z silnika niz go zatrzyma艂o. W innych silnikach zatkani odmy koczy sie spadnieciem w臋za odmy albo jego rozsadzeniem.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: