Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: rami臋 wycieraczki przedniej - demonta偶  (Przeczytany 12113 razy)
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« : Sobota, 18 Sierpie艅 2012, 00:19 »

Powiedzcie mi jak 艣ci膮gni膮膰 rami臋? T臋 zasadnicz膮 cz臋艣膰 to zapewne 艣ci膮gaczem, a to drugie cie艅sze ramie? Rwa膰 do g贸ry?
Zapisane

kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #1 : Sobota, 25 Sierpie艅 2012, 21:25 »

Nikt nie 艣ci膮ga艂 ramiona?  Smutny
Zapisane

gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #2 : Sobota, 25 Sierpie艅 2012, 23:10 »

Raczej nie, ale wygl膮da mi na to 偶e 艣rubokr臋tem podwadzi膰 i p贸jdzie
Zapisane

BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #3 : Niedziela, 26 Sierpie艅 2012, 00:40 »

wycieraczka jest na stozku z wieloklinem ..... ford tak ma a tam ciezko sie wycieraczki demontuje i robimy to sciagaczem .....lub na sile czym sie da lol lol lol ale bedzie trzeba podwarzyc ....
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #4 : Niedziela, 26 Sierpie艅 2012, 09:59 »

to grube rami臋 to wiem, 偶e 艣ci膮gaczem, chodzi mi o to cienkie ramie. Wygl膮da na to, 偶e jest na wcisk...... i jak je zdemontowa膰 bezbole艣nie 偶eby nie p臋k艂o na mocowaniu lub 偶eby potem nie wyskakiwa艂o...

R贸偶owa strza艂ka pokazuje mocowanie grubego ramienia, a zielona cienkiego. Wida膰 taki grzybek, kulk臋, i na ni膮 chyba na wcisk wchodzi to cienkie rami臋. Tylko, 偶e w tym ramieniu musi by膰 jaka艣 blokada, jaki艣 pier艣cie艅 kt贸ry  powstrzymuje go przed wyskoczeniem z tej kulki. I teraz w艂膮snie jak 艣ci膮gn膮c by go nie uszkodzi膰?

   

« Ostatnia zmiana: Niedziela, 26 Sierpie艅 2012, 13:33 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #5 : Czwartek, 30 Sierpie艅 2012, 00:05 »

Czyli tak, g艂贸wne rami臋 艣ci膮gamy 艣ci膮gaczem, no Yato 0846 za 25 z艂 na alle. Natomiast to cienkie rami臋 jest osadzone na kulce i poprzez to kiwa si臋 na boki. Przechylamy je w艂a艣nie na bok i rwiemy do g贸ry.  Ja przy zak艂adaniu ramienia celowo przesun膮艂em je ciut wy偶ej, 偶eby g艂ebiej wyciera艂a szyb臋, bo mnie to strasznie wkurza艂o, 偶e wycieraczka nie wyciera oko艂o 10 cm szybu przy lewym supku. Teraz wyciera o jakie艣 4 cm g艂臋biej bo o tyle w艂膮snie j膮 przesnun膮艂em.
Zapisane

seraphine
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 307


« Odpowiedz #6 : Sobota, 03 Listopad 2012, 19:47 »

ja podpatrywa艂em go艣cia w serwisie i jemu to sz艂o r臋cznie (bez 艣ci膮gacz), a kiedy ja to robi臋 (pr贸buj臋), to mam wra偶enie, 偶e urw臋 zaraz to rami臋, albo silnik... ca艂y samoch贸d si臋 a偶 buja, a ramie ani drgnie (tak, odkr臋ci艂em je).

mam jeszcze jedno pytanko... da si臋 jako艣膰 inaczej ustawi膰 ten bolec przy silniku, kt贸ry jest odpowiedzialny za prowadzenie ramienia? (ten mniejszy element, na kt贸ry zak艂ada si臋 to pomocnicze rami臋)? jakby przesun膮膰 go nieco w stron臋 pasa偶era, to wycieraczka le偶a艂a by bardziej poziomo, a po doj艣ciu do ko艅ca, by艂aby bardziej r贸wnolegle ze s艂upkiem...  hmm??
Zapisane

Br膮zowiutki Duster II klekot 4x4
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #7 : Sobota, 03 Listopad 2012, 21:27 »

偶eby wycieraczka dochodzi艂a do ko艅ca s艂upka kierowcy, trzeba j膮 zdj膮膰 i po prostu j膮 za艂o偶y膰 wy偶ej, tzn powy偶ej tej czarnej obram贸wki szyby. O tym m贸wimy w tym temacie: http://c1aygo107.net/index.php?topic=250.100;topicseen
Zapisane

seraphine
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 307


« Odpowiedz #8 : Sobota, 03 Listopad 2012, 22:08 »

wiem, 偶e tak.... tylko wtedy przy samym s艂upku pi贸ro na g贸rze dochodzi do kraw臋dzi szyby, a na dole zostaje jeszcze ca艂kiem spory niewytarty pas... natomiast przesuni臋cie tego bolca zmieni艂o by troch臋 u艂o偶enie ramienia - tak, aby wycieraczka ko艅czy艂a r贸wnie偶 dolnym ko艅cem bli偶ej s艂upka... tylko na fotkach silnika ze 艣limakiem nie widz臋 偶adnej regulacji... :/
Zapisane

Br膮zowiutki Duster II klekot 4x4
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #9 : Sobota, 03 Listopad 2012, 23:35 »

nie ma 偶adnej regulacji, ale dolny fragment szyby nie jest a偶 tak istotny...wa偶ne 偶eby g贸ra by艂a czysta a偶 do s艂upka
Zapisane

Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: