Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 2 [3] 4   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Lakier na trojaczkach... dobry czy problematyczny??  (Przeczytany 73331 razy)
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #40 : Czwartek, 12 Listopad 2009, 14:10 »

(...) Dzia艂 OFFLINE na lakierni jest wiecznie zapchany autami do poprawek.


ostro U艣miech
偶ebys wiedzial, czasem jest naprawde ostro.
a po czym poznac, ze autko ktoregos z was bylo malowane np 3 razy?  to widac na zakonczeniach zagiec blach... przy 3-cim malowaniu tu偶 przy zakonczeniu blachy widac juz malutkie wg艂臋bienie a na samym zakonczeniu zgrubienie.
Zapisane
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #41 : Czwartek, 12 Listopad 2009, 15:01 »

wiesz nie ma co sie tak przejmowa膰 Mrugni臋cie i tak po roku ju偶 kto艣 nas obetrze na parkingu, szczotki na myjni zostawi膮 艣lady, nieusuni臋te kupy ptak贸w przebarwienia, kobieta rysy od paznokci przy klamce itd. Mrugni臋cie


pozdrawiam
ma艂y

p.s. byle nie rdzewia艂 lol
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #42 : Czwartek, 12 Listopad 2009, 16:56 »

no niby tak, trudno 偶eby za cen臋 egzemplarzy przedliftowych wymaga膰 zajebistej jako艣ci rodem np. z Aston贸w...

cho膰 za cen臋 polift贸w,kt贸ra jest chorendalnie du偶a, to ju偶 mia艂bym wi臋cej zastrze偶e艅!...

p.s. byle nie rdzewia艂 lol


ot贸偶 to 艁ohoho
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 12 Listopad 2009, 23:18 wys艂ane przez ArcherPAF » Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #43 : Pi膮tek, 13 Listopad 2009, 14:00 »

wiesz nie ma co sie tak przejmowa膰 Mrugni臋cie i tak po roku ju偶 kto艣 nas obetrze na parkingu, szczotki na myjni zostawi膮 艣lady, nieusuni臋te kupy ptak贸w przebarwienia, kobieta rysy od paznokci przy klamce itd. Mrugni臋cie

no mnie na szczesie na parkingu jeszcze nigdy nikt nie przytarl, a juz dobrych kilka lat stawiam auto na parkkingach...
co do myjni.. to chyba kazdy wie, ze nowe lakiery na bazie wody nie nadaja sie do myjek mechanicznych....   

co do paznokci...   hehe, na 偶onk臋 nie ma rady!
Zapisane
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #44 : Pi膮tek, 13 Listopad 2009, 14:13 »

masz szcz臋艣cie.
ja codziennie pod firm膮 widze jak ludzie wal膮 drzwiami w inne samochody bez znieczulenia jak cofaj膮 i opieraj膮 sie o inne zderzaki itd. mi ju偶 przytarli w 3 miejscach. ale powiem Wam jedno b臋dzie gorzej bo samochod贸w coraz wi臋cej i ludzie ju偶 se tak du偶o miejsca nie zostawiaj膮 bo walcz膮 o ka偶dy kawa艂ek parkingu. mnie pare chwil we francji nauczy艂o 偶e nie ma miejsca na rozpacz, szkoda sie denerwowa膰 to tylko samoch贸d.

pozdrawiam
ma艂y

p.s. z drugiej strony 偶ycie w CH nauczy艂o mnie 偶e mo偶na mie膰 szacunek do cudzych rzeczy, ale to inna historia
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #45 : Pi膮tek, 13 Listopad 2009, 14:17 »

no we francji to jest specyficzna kultura parkowania. wiem bo 4 lata tam mieszkalem... i jak juz parkowalem auto, to tylko na pierwszym biegu.
Nigdy nie na hamulcu....

bo zawsze bylo rozpychanie sie...  ale oczywiscie nie bylo mowy o odrapanym lakierze!
owszem bylo opieranie sie o zderzak... ale bez przesady....
Zapisane
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #46 : Pi膮tek, 13 Listopad 2009, 14:29 »

ja takie sceny widzia艂em 偶e ........ w Pary偶u mo偶liwe bardziej tak jak piszesz ale w Marsyli ju偶 raczej ham贸wa, szczeg贸lnie jak listonosz jecha艂 Mrugni臋cie
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #47 : Pi膮tek, 13 Listopad 2009, 14:42 »

w marsyli bylem, ale juz nie autem, wiec nie moge sie wypowiedziec...   ;p
ale wracajac do tematu..  zalezy na jakim parkingu w pracy stawaisz furke...    jak jest cham贸wka to i lakier masz obdarty...   ja jak narazie nie narzekam...
Zapisane
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #48 : Pi膮tek, 13 Listopad 2009, 14:47 »

ja te偶.... no mo偶e troche.... z drugiej strony i tak uwa偶am 偶e jest super jak na 105kkm pare wgniotek od drzwi innych samochod贸w jedna obcierka progu z mojej winy i najgorsze czyli porysowany tylny zderzak bo sie kto艣 w miejsce nie zmie艣ci艂 Smutny poza tym super U艣miech
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #49 : Pi膮tek, 13 Listopad 2009, 14:51 »

no ale zastrzezenia mozesz miec tylko do siebie i do innych co ciebie przetarli..   
Zapisane
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #50 : 艢roda, 18 Listopad 2009, 11:17 »

dla ciekawskich.. wczesniej padlo pytanie, czy trojaczki sa w ocynku. napisalem ze sa, a teraz wrzuce foto, zeby wam to pokazac.. na fotce widac, jak wyje偶d偶a auto z ko膮pieli, w jakims kwasie czy roztworze, sam niewiem...   ma to na celu usuniecie jakiejs warstwy, zeby mozna  bylo polozyc farbe na ocynk.

podoba sie foto?
Zapisane
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #51 : 艢roda, 18 Listopad 2009, 13:07 »

No piekna sprawa - fajnie wiedziec, ze autko przechodzi wiele faz produkcji co wplywa na pozniejszy komfort uzytkowania. Osobicie im wiecej fotek tego typu tym lepiej. Chetnie bym sie wybral do fabryki zobaczyc na wlasne oczy jak to sie odbywa.
Pamietam ze moj ojciec kiedys dawno - pracujac dla Huty Katowice mial mozliwosc za proszenia rodziny i znajomych do zwiedzenia huty od srodka. TPCA - wiesz moze czy fabryka w Kolinie tez cos takiego organizuje i jesli tak to na jakiej zasadzie?
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #52 : 艢roda, 18 Listopad 2009, 17:15 »

jakby艣 mia艂 ochot臋 si臋 wybra膰 to prosz臋:

Wycieczka do fabryki - chcecie??

a tu wracamy do tematu procesu lakierowania i samego lakieru  J臋zyk
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #53 : Pi膮tek, 27 Listopad 2009, 00:01 »

jesli jeszcze cos moge dodac o procesie malowania... to wyglada to tak... jak na obrazku.


chodzi o to, ze w kabinie do malowania, przez kt贸r膮 przeje偶d偶aj膮 auta, z g贸ry ca艂y czas jest nadmuchiwane ciep艂e powietrze w d贸艂. a na dole non stop leci strumie艅 wody.

za zadanie ma to.... 偶e je艣li w komorze malowania przez przypadek znajdzie si臋 cho膰 odrobina kurzu ( np zostanie jaki艣 kurz z poprzednich proces贸w np. ze spawalni) i uniesie si臋 on w powietrze, to natychmiast zostanie ten kurz wci膮gni臋ty w d贸艂 komory...   a woda na dole ma za zadanie wy艂apanie tego kurzu! 偶eby nie wirowa艂 w tej komorze.
oczywi艣cie wej艣cie do komory tylko w specjalnym antystatycznym kombinezonie!
a 偶eby pracownicy nie musieli oddycha膰 tym gor膮cym powietrzem... to maja specjalne kombinezony z wentylacj膮 艣wie偶ym powietrzem t艂oczonym im do tych kombinezon贸w za pomoc膮 w臋偶y gumowych.  to mia艂oby zapewni膰 czysto艣膰 w komorze lakierniczej! a jak jest w praktyce? do艣膰 cz臋sto zdarzaj膮 si臋 wady na lakierze, powsta艂e w艂a艣nie  w komorze malowania!
s膮 to przewa偶nie w艂oski, drobniutkie ziarenka, z kurzu... tego kt贸ry nie zosta艂 zdmuchni臋ty.
Zapisane
phan
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 17


« Odpowiedz #54 : Pi膮tek, 10 Czerwiec 2011, 22:50 »

Panie i Panowie, czy kolor czerwony w Aygo jest tylko jeden chodzi o odcie艅 ? czy gdzie艣 mo偶na z VINU odczyta膰 nazw臋 numer lakieru ?
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #55 : Sobota, 11 Czerwiec 2011, 12:09 »

jest tylko jeden... z VINu nie odczytasz kodu lakierniczego koloru tylko jego kod handlowy. Kod lakierniczy jest tylko na s艂upku drzwi przednich.
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
johny83
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 38



« Odpowiedz #56 : Pi膮tek, 12 Sierpie艅 2011, 14:26 »

Heh, a ja po偶yczy艂em dziadkowi samoch贸d na dzie艅 na dzia艂k臋 i mam progi wgniecione po obydwu stronach. I lakier si臋 3ma dzielnie. Tylko z jednej strony musia艂em posi艂kowa膰 si臋 odrdzewiaczem (lakier do go艂ej blachy zdarty). Odpowiednio dobrana kolorystycznie puszka ze sprayem oraz drobniutki papier 艣cierny da艂 rad臋:) Mo偶e kiedy艣 obydwa progi wymieni臋;)

A co do samego lakieru - u mnie na czerwieni wida膰 wszystko, zw艂aszcza w s艂o艅cu. Ale to tylko samoch贸d i najwa偶niejsze, 偶e nigdzie nie rdzewieje i 偶e je藕dzi jak marzenie, wydaj膮c z siebie rasowy gang silnika V6/2:)
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #57 : Pi膮tek, 12 Sierpie艅 2011, 14:28 »

na czerwonym wida膰 ?? a czarny metalik widzia艂e艣  lol lol lol masakra lol lol lol J臋zyk


Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
tom02
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 276



« Odpowiedz #58 : Pi膮tek, 12 Sierpie艅 2011, 15:43 »

Odpowiednio dobrana kolorystycznie puszka ze sprayem oraz drobniutki papier 艣cierny da艂 rad臋:) Mo偶e kiedy艣 obydwa progi wymieni臋;)

Poka偶 jaka艣 fotk臋 jak to wysz艂o :0
Zapisane

johny83
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 38



« Odpowiedz #59 : Pi膮tek, 12 Sierpie艅 2011, 16:21 »

P贸ki co mam tylko fotk臋 profilow膮 - troch臋 wida膰 pogi臋ty pr贸g:) ale niestety zma艣ci艂em spraw臋, poniewa偶 lakier wysycha艂 w s艂o艅cu i mam lekki mat:)


* IMG_5674.jpg (207.04 KB, 1128x752 - wy艣wietlony 1789 razy.)
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: