Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 2 3 [4]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Lakier na trojaczkach... dobry czy problematyczny??  (Przeczytany 73332 razy)
tom02
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 276



« Odpowiedz #60 : Pi膮tek, 12 Sierpie艅 2011, 19:18 »

P贸ki co mam tylko fotk臋 profilow膮 - troch臋 wida膰 pogi臋ty pr贸g:) ale niestety zma艣ci艂em spraw臋, poniewa偶 lakier wysycha艂 w s艂o艅cu i mam lekki mat:)

To b臋d臋 czeka艂 na fotk臋 zaprawki U艣miech
Zapraszam te偶 do zaprezentowania samochodu w dziale nasze auta lol
Zapisane

grekub
Go艣膰
« Odpowiedz #61 : 艢roda, 24 Sierpie艅 2011, 12:51 »

Tak z zaciekawieniem czyta艂em ten w膮tek, w szczeg贸lno艣ci o ryskach. Oczywi艣cie z ma艂ym niedowierzaniem, 偶e a偶 tak 藕le jest z lakierem, gdy偶 on z definicji ma prawo si臋 ciut zarysowywa膰 - jazda za ci臋偶ar贸wk膮, silne podmuchy wiatru nios膮cego piasek, kamyczki strzelaj膮ce spod k贸艂 itp.

Do wczoraj m贸j pogl膮d by艂 aktualny  Smutny

Pojecha艂em na myjnie r臋czn膮. my艂em Lw贸czka. Super hiper, ale...
Mam 艣lady do艣膰 spore na progach pod drzwiami - ot kamyk贸w to rozumiem, ale inne 艣lady te偶 s膮, jakby si臋 nog膮 zahaczy艂o przy wysiadaniu itp. Jest te偶 jaki艣 dziwny zaciek - musz臋 go potraktowa膰 denaturatem lub benzyn膮, to mo偶e zejdzie.

Ale rozwali艂a mnie maska. Ot贸偶 wyje偶d偶am z boxa na myjni. Patrz臋 se, a ca艂y prz贸d w rozp艂aszczonych owadach. My艣l臋 se: myjka ci艣nieniowa nie da艂a rady, karoseria wilgotna, owady si臋 pewnie namoczy艂y i rozmi臋k艂y, wi臋c... Wzi膮艂em listek mi臋ciutkiego r臋cznika kuchennego i zacz膮艂em przeciera 3 muchy. Muchy zesz艂y. Pojawi艂y si臋 smugi, kt贸re ju偶 nie chc膮 zej艣膰 Niezdecydowany
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #62 : 艢roda, 24 Sierpie艅 2011, 13:51 »

no niestety... mam podobne do艣wiadczenia ( dodatkowo czarny lakier  Niezdecydowany)  dlatego rzadko myje autko  J臋zyk
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
Robert28
Go艣膰
« Odpowiedz #63 : 艢roda, 24 Sierpie艅 2011, 14:15 »

M贸j 107 te偶 jest czarny i te偶 wyszed艂em z za艂o偶enia 偶e na brudnym rys nie wida膰 . 艁ohoho
Czasem myj臋 go samemu na myjce bezobs艂ugowej , tylko omijam program nr 2 gdzie dodawane s膮 drobinki a,la piasek w celu usuni臋cia pozosta艂o艣ci , bo to strasznie katuje lakier . Na koniec przecieram irch膮 i to koniec piel臋gnacji .
 Po u偶yciu irchy b艂yszczy si臋 jak nawoskowany .
Odk膮d od nak艂adania i polerowania wosku zrobi艂y mi si臋 na masce dwie matowe du偶e plamy , zaprzesta艂em polerowania , wcierania , wklepywania oraz innych zabieg贸w zwi膮zanych z piel臋gnacj膮 lakieru . To nie ma sensu .
 Im wi臋cej cz艂owiek wk艂ada w to serca , tym wi臋kszy chaos powstaje .
Po pi臋ciu latach u偶ytkowania ju偶 nie ruszaj膮 mnie kolejne nowe rysy czy obt艂uczenia na bokach powsta艂e pod marketami .
 Furka jest po to , by je藕dzi膰 (przemieszcza膰 si臋 z punktu A do punktu B ) i delektowa膰 si臋 widokiem za oknem oraz czerpa膰 przyjemno艣膰 z jazdy a nie zamartwia膰 偶e lakier jest taki czy owaki .
Na pocieszenie dodam 偶e o wiele dro偶sze wozy np. BMW czy Mercedes te偶 maj膮 lakier do d..y.
Pozdrawiam. Kozak
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #64 : 艢roda, 24 Sierpie艅 2011, 15:23 »

U艣miech aha dok艂adnie tak jak piszesz U艣miech chocia偶 nawoskowane autko nie powiem daje efekt nieziemski  艁ohoho
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
Robert28
Go艣膰
« Odpowiedz #65 : 艢roda, 24 Sierpie艅 2011, 15:32 »

Wiem  OK, do niedawna stosowa艂em , zreszt膮 jeszcze mi zosta艂 wosk Formu艂y 1 .

http://www.formula1.com.pl/index.php?option=com_provider&task=prod&id=33&Itemid=22

Fajny , bo jak go dobrze wypolerowa艂e艣 to woda w oczach sp艂ywa艂a . Jego zalet膮 jest tez to , 偶e nie wida膰 go na uszczelkach i czarnych elementach wykonanych z tworzywa .
Zapisane
johny83
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 38



« Odpowiedz #66 : 艢roda, 24 Sierpie艅 2011, 16:39 »

czasem mam wrazenie, ze to nie kiepski lakier jest ale raczej, ze muchy i inne latajace jebaki celowo zwirek i piasek polykaja i nastepnie z wyszukana gracja odbieraja sobie zycie na naszych scigaczach
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #67 : 艢roda, 24 Sierpie艅 2011, 23:21 »

czasem mam wrazenie, ze to nie kiepski lakier jest ale raczej, ze muchy i inne latajace jebaki celowo zwirek i piasek polykaja i nastepnie z wyszukana gracja odbieraja sobie zycie na naszych scigaczach

w艂a艣nie tak U艣miech

PS
nigdy nie pr贸bujcie czy艣ci膰 samochodu r臋cznikiem papierowym U艣miech tylko mi臋ciutka szmatka CZYSTA!!!!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Robert28
Go艣膰
« Odpowiedz #68 : Czwartek, 25 Sierpie艅 2011, 09:30 »

R臋cznikiem papierowym + p艂ynem do szyb to ja szyby czyszcz臋 od 艣rodka . Kozak
Zapisane
grekub
Go艣膰
« Odpowiedz #69 : Pi膮tek, 26 Sierpie艅 2011, 14:02 »

R臋cznikiem papierowym + p艂ynem do szyb to ja szyby czyszcz臋 od 艣rodka . Kozak

Oj tam, oj tam. Mia艂o by膰 na glanc, a wysz艂o jak zawsze.
Zapisane
adrianlos
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 161



WWW
« Odpowiedz #70 : Niedziela, 04 Wrzesie艅 2011, 21:17 »

z papierem radz臋 uwa偶a膰 ,
bardzo 艂atwo rysuje powierzchni臋 - szczeg贸lnie gdy papier jest suchy - kolega tak za艂atwi艂 sobie lusterko  J臋zyk
Zapisane

grekub
Go艣膰
« Odpowiedz #71 : Poniedzia艂ek, 14 Maj 2012, 19:13 »

Po ostatnich do艣wiadczeniach ze skur!@#$$%^ Niezdecydowany na parkingu pod domem mam do Was pytanie: czy istnieje jaka艣 pasta lub inny 艣rodek/spos贸b, kt贸rym da艂oby si臋 grubsze rysy i zmatowienia na lakierze w miar臋 "zatuszowa膰?
Zapisane
aygo_driver
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 797



« Odpowiedz #72 : Poniedzia艂ek, 14 Maj 2012, 20:41 »

Jaki masz lakier? Zwyk艂y czy metalik? Na zwyk艂y pasta Tempo i wi臋kszo艣膰 schodzi, nawet do艣膰 g艂臋bokie, ale trzeba uwa偶a膰, 偶eby nie zetrze膰 za bardzo lol
Poza tym s膮 kredki do lakieru, albo woski, kt贸re wype艂niaj膮 szczeliny. Jak poszukasz w necie to na pewno znajdziesz sporo artyku艂贸w o renowacji lakieru. Gorzej je艣li masz metalika... tu sprawa si臋 raczej mocno komplikuje, bo nie mo偶na u偶ywa膰 艣ciernych past Co?
Zapisane

Dochu
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 283



« Odpowiedz #73 : Poniedzia艂ek, 14 Maj 2012, 21:37 »

A ja jak mam przyk艂adowo czarny metalic, a mam taki problem, 偶e widz臋 takie r贸偶ne smugi na autku to co powinienem zrobi膰? spr贸buje jutro to sfotografowa膰 J臋zyk
Zapisane
grekub
Go艣膰
« Odpowiedz #74 : Poniedzia艂ek, 14 Maj 2012, 22:35 »

Jaki masz lakier? Zwyk艂y czy metalik? Na zwyk艂y pasta Tempo i wi臋kszo艣膰 schodzi, nawet do艣膰 g艂臋bokie, ale trzeba uwa偶a膰, 偶eby nie zetrze膰 za bardzo lol
Poza tym s膮 kredki do lakieru, albo woski, kt贸re wype艂niaj膮 szczeliny. Jak poszukasz w necie to na pewno znajdziesz sporo artyku艂贸w o renowacji lakieru. Gorzej je艣li masz metalika... tu sprawa si臋 raczej mocno komplikuje, bo nie mo偶na u偶ywa膰 艣ciernych past Co?

Mam niebieski metalik lol
Zapisane
piotrAYGO2007
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 284



WWW
« Odpowiedz #75 : Poniedzia艂ek, 14 Maj 2012, 23:28 »

A ja jak mam przyk艂adowo czarny metalic, a mam taki problem, 偶e widz臋 takie r贸偶ne smugi na autku to co powinienem zrobi膰? spr贸buje jutro to sfotografowa膰 J臋zyk

Auto z salonu?
Jak z drugiej r臋ki to pewnie by艂 polerowany mechanicznie(nieumiej臋tnie) i na s艂o艅cu wida膰 smugi.
Zapisane

agrestrybnik
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 177


« Odpowiedz #76 : Wtorek, 15 Maj 2012, 03:12 »

kosmetykaaut.pl   tam jest wszystko !
Zapisane
phan
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 17


« Odpowiedz #77 : Czwartek, 31 Stycze艅 2013, 14:39 »

Czerwony kolor a Aygo to 3P0 ?
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 31 Stycze艅 2013, 14:47 wys艂ane przez phan » Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #78 : Czwartek, 31 Stycze艅 2013, 14:46 »

tak zbadza sie ! troszke zdjecie jest nie ostre
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Strony: 1 2 3 [4]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: