Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 [2] 3   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Odg艂osy dobiegaj膮ce z kokpitu  (Przeczytany 52661 razy)
grekub
Go艣膰
« Odpowiedz #20 : Pi膮tek, 10 Grudzie艅 2010, 20:49 »

Hej.
Mnie niestety r贸wnie偶 dopad艂y stuki, puki, szelest spod kokpitu, z okolic podszybia przed pasa偶erem. Pomijam fakt stukania obudowy przednich s艂upk贸w, przys艂on przeciws艂onecznych czy p贸艂ki w baga偶niku, ale to pykanie z kokpitu jest wyj膮tkowo irytuj膮ce  Smutny

Podziel臋 si臋 Wami tak膮 histori膮. Napisa艂em maila do salonu z pytaniem, czy te stuki obejmuje gwarancja, a je艣li nie, to w jakim zakresie mog臋 sam rozkr臋ci膰 kokpit, by nie straci膰 gwarancji. Otrzyma艂em odpowied藕, abym nic nie robi艂, tylko zg艂osi艂 si臋 do serwisu. Tak te偶 zrobi艂em. Oczywi艣cie na wst臋pie jazda pr贸bna z serwisantem, i jak to do艣wiadczenie uczy, to w jej trakcie nic nie stuka艂o Co? Ale serwisant zobowi膮za艂 si臋 popatrze膰. Po 30 minutach odebra艂em auto. Pono膰 inaczej zamontowali kabel antenowy. To irytuj膮ce pykanie jednak nie znikn臋艂o Niezdecydowany

I teraz pytanie do os贸b, kt贸re kupi艂y trojaczka jako nowe auto z salonu: czy Wy te偶 mieli艣cie tak, 偶e stuki w kokpicie pojawi艂y si臋 po przejechaniu ju偶 3.500 km ? Pytam, bo chc臋 wiedzie膰, czy ten typ tak ma, czy po prostu ja mam pecha...
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #21 : Pi膮tek, 10 Grudzie艅 2010, 21:20 »

... ja mam ok 7000 i nic na razie takiego nie ma - chyba, mo偶e zaraz wyjad臋 i zacznie - na pewno dam zna膰 U艣miech ( aaa fotel to trzeszczy lol ) ale co tam ola膰 to U艣miech wi臋cej gazu i nic nie s艂ycha膰 U艣miech

...w zasadzie zanim kupi艂em cytryniaka to sporo o nim si臋 dowiedzia艂em i wiedzia艂em  co kupuje- 艣wiadomie - wi臋c trzeszczenia itp. bra艂em pod uwag膮- a tak naprawd臋 to ma艂o mnie to interesowa艂o; w tych autkach liczy si臋 co innego - MEGA FAN Z JAZDY, a nie wygoda czy tam jako艣膰 wyko艅czenia, komfort itp. (...albo np.du偶y baga偶nik lol lol lol )
« Ostatnia zmiana: Pi膮tek, 10 Grudzie艅 2010, 21:30 wys艂ane przez kristofch » Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #22 : Sobota, 11 Grudzie艅 2010, 14:37 »

u mnie stuka puka trzeszczy piszczy.... ale najlepsze jest to, 偶e ju偶 mi si臋 nie chce z tym walczy膰 J臋zyk

g艂o艣niej muza i gites U艣miech peda艂 do pod艂ogi i wszystko wraca do normy U艣miech
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Wojtek1981
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 50


« Odpowiedz #23 : Niedziela, 12 Grudzie艅 2010, 00:39 »

W mojej cytrynie praktycznie od poczatku piszczala (ruszala sie i tarciem piszczala) poduszka pasazera, zglaszalem przy 2tys kilometrow przy przegladzie. Powiedzieli, ze zrobione. Po krotkim czasie okazalo sie ze nie zrobili nic. Na nastepnym przegladzie zglosilem ponownie przy 15tys, pan z serwisu powiedzial zesprawdzone poduszka jest zamontowana tak jak byc powinna i wszystko jest OK. Wkur..... mnie to niezmiernie przez nastepne 15tys. i przy nastepnej i ostatniej mojej wizycie w serwisie powiedzialem panu mechanikowi. ze jak tego nie zrobi to jestem w serwisie autoryzowanym ostatni raz. I tak jak na poprzedniej bylo niby OK! To byla moja ostatnia przygoda z serwisem. Po cchyba miesi膮cu wpadlem na pomysl, kupilem smar silikonowy. Posmarowalem jeden raz i mam spokuj do tej pory. Ten smar przydaje sie naruzne piszczace itp. rzeczy.

Przepraszam za bledy ale pisze na telefonie.
Zapisane
grekub
Go艣膰
« Odpowiedz #24 : Niedziela, 12 Grudzie艅 2010, 10:38 »

To stukanie sprawia mi b贸l, bo auto kupi艂em za pieni膮dze obsesyjnie odk艂adane przez par臋 lat, czyli poprzez dziesi膮tki wyrzecze艅... Liczy艂em, 偶e przez kilkana艣cie tysi臋cy kilometr贸w b臋d臋 mia艂 spok贸j Smutny

Ale skoro ka偶demu co innego postukuje, popukuje, to oznacza jedno: TEN TYP TAK MA J臋zyk

Jednocze艣nie z ca艂膮 rozci膮g艂o艣ci膮 przyznaj臋 racj臋 kristofch-owi, 偶e trojaczek sprawia niesamowit膮 frajd臋 z jazdy 艁ohoho
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #25 : Niedziela, 12 Grudzie艅 2010, 19:47 »

 lol lol lol wiemy !!! moim zdaniem o to w艂a艣nie chodzi w samochodach U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #26 : Poniedzia艂ek, 13 Grudzie艅 2010, 20:44 »

macie pe艂n膮 racj臋, czasem popiszczy, czasem potrzeszczy, ale kurcze... por贸wnajcie z sejem pand膮 itp...

Frajda z jazdy wi臋ksza ni偶 z niejednego wi臋kszego "niby hothatch'a"
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #27 : Wtorek, 14 Grudzie艅 2010, 08:39 »

aha U艣miech znowu masz racj臋 U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
grekub
Go艣膰
« Odpowiedz #28 : Niedziela, 20 Luty 2011, 23:38 »

Hej. Mam pytanko. Gdzie艣 kiedy艣  J臋zyk na forum widzia艂em instrukcj臋 demonta偶u kokpitu. Pr贸buj臋 j膮 odszuka膰, ale nie mog臋 jej znale藕膰 Smutny . Chyba by艂a gdzie艣 w dziele audio. Czy m贸g艂by mi kto艣 poda膰 link do w膮tku. Z g贸ry dzi臋kuj臋 i pozdrawiam U艣miech

P.S. Postanowi艂em sam zawalczy膰 z tym stukaniem, bo ju偶 nie wytrzymuj臋, ca艂a magia i frajda z jazdy pryska, bo mi trzeszczy i stuka gdzie艣 w podszybiu...
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #29 : Niedziela, 20 Luty 2011, 23:42 »

nie chce mi si臋 szuka膰 to Ci napisze J臋zyk

Rozbi贸rka:

1. Pod pokr臋t艂em si艂y ogrzewania ogrzewania jest jedna 艣rubka (pokr臋t艂o na II i og g贸ry taka szpara zeby je podwa偶y膰)
2. Panel podwa偶asz i masz go w r臋ku (trzeba u偶y膰 troch臋 si艂y) nie b贸j si臋 nie p臋knie
3. odpinasz kostki od awaryjek itp. (trzeb przy odpinaniu taki bolec tam odci膮gn膮膰 w stron臋 kabelk贸w i wychodz膮) wtyczki s膮 w ro偶n膮 stron臋 i dlatego po r贸偶nych stronach s膮 te zabezpieczenia (zwr贸膰 uwag臋!!!)
4. Odpinasz radio je偶eli masz
5. Na g贸rze konsoli po prawo i lewo dwie ma艂e 艣rubki i te偶 je trzeba odkr臋ci膰
6. zdejmujesz obudow臋 licznika (dwie 艣rubki pod kierownic膮 na prawo i lewo i hops do g贸ry)
7. Zdejmujesz os艂ony g艂o艣nik贸w w podszybiu i odkr臋casz g艂o艣niki (je艣li masz)
8. pod os艂on膮 deska jest przykr臋cona nakr臋tk膮 z podk艂adk膮 (zespolone) do szpilki nagwintowanej i musisz odkr臋ci膰 po 1 nakr臋tce z ka偶dej strony (z prawej s膮 dwie obok siebie to uwa偶aj kt贸r膮 odkr臋casz)
9. Schylasz si臋 do schowka przed pasa偶erem i tam jest klapka a pod ni膮 metalowa 艣ruba trzymaj膮ca poduszk臋 powietrzn膮.
10. kostk臋 od poduszki odpina si臋 w dziwny spos贸b, bo na boku jest taki dynks na suwnicy co go trzeba do siebie przesun膮膰 i dopiero wypi膮膰 wtyczk臋... polecam dok艂adnie obejrze膰 t膮 kostk臋 z latark膮.
11. otwierasz szeroko drzwi i blokujesz.
12. Wyci膮gasz uszczelki drzwi na odcinku s艂upk贸w i odrywasz te plastikowe os艂ony s艂upk贸w (s膮 tylko na zatrzaski)
13. Podbijaj膮c pi臋艣ci膮 do g贸ry ten wystaj膮cy du偶y okr膮g艂y rant deski powiniene艣 j膮 wybi膰 z reszty zatrzask贸w

14 GOTOWE deska powinna by膰 ju偶 wolna!

mo偶e by膰?? J臋zyk
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Black Pearl
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 55



« Odpowiedz #30 : Poniedzia艂ek, 21 Luty 2011, 01:46 »

To ja mam szczescie 43000 km przejechane w rok i nic nie stuka ani nie skrzypi,ale regularnie smaruje wszystkie uszczelki. Stukaly mocowania pasow na dole ale gumka zalatwila sprawe.
Zapisane
grekub
Go艣膰
« Odpowiedz #31 : Poniedzia艂ek, 21 Luty 2011, 08:55 »

nie chce mi si臋 szuka膰 to Ci napisze J臋zyk

Rozbi贸rka:

1. Pod pokr臋t艂em si艂y ogrzewania ogrzewania jest jedna 艣rubka (pokr臋t艂o na II i og g贸ry taka szpara zeby je podwa偶y膰)
2. Panel podwa偶asz i masz go w r臋ku (trzeba u偶y膰 troch臋 si艂y) nie b贸j si臋 nie p臋knie
3. odpinasz kostki od awaryjek itp. (trzeb przy odpinaniu taki bolec tam odci膮gn膮膰 w stron臋 kabelk贸w i wychodz膮) wtyczki s膮 w ro偶n膮 stron臋 i dlatego po r贸偶nych stronach s膮 te zabezpieczenia (zwr贸膰 uwag臋!!!)
4. Odpinasz radio je偶eli masz
5. Na g贸rze konsoli po prawo i lewo dwie ma艂e 艣rubki i te偶 je trzeba odkr臋ci膰
6. zdejmujesz obudow臋 licznika (dwie 艣rubki pod kierownic膮 na prawo i lewo i hops do g贸ry)
7. Zdejmujesz os艂ony g艂o艣nik贸w w podszybiu i odkr臋casz g艂o艣niki (je艣li masz)
8. pod os艂on膮 deska jest przykr臋cona nakr臋tk膮 z podk艂adk膮 (zespolone) do szpilki nagwintowanej i musisz odkr臋ci膰 po 1 nakr臋tce z ka偶dej strony (z prawej s膮 dwie obok siebie to uwa偶aj kt贸r膮 odkr臋casz)
9. Schylasz si臋 do schowka przed pasa偶erem i tam jest klapka a pod ni膮 metalowa 艣ruba trzymaj膮ca poduszk臋 powietrzn膮.
10. kostk臋 od poduszki odpina si臋 w dziwny spos贸b, bo na boku jest taki dynks na suwnicy co go trzeba do siebie przesun膮膰 i dopiero wypi膮膰 wtyczk臋... polecam dok艂adnie obejrze膰 t膮 kostk臋 z latark膮.
11. otwierasz szeroko drzwi i blokujesz.
12. Wyci膮gasz uszczelki drzwi na odcinku s艂upk贸w i odrywasz te plastikowe os艂ony s艂upk贸w (s膮 tylko na zatrzaski)
13. Podbijaj膮c pi臋艣ci膮 do g贸ry ten wystaj膮cy du偶y okr膮g艂y rant deski powiniene艣 j膮 wybi膰 z reszty zatrzask贸w

14 GOTOWE deska powinna by膰 ju偶 wolna!

mo偶e by膰?? J臋zyk

Eeeeeeee Yyyyyyyyyyy Spoko. Dzi臋kuj臋. Ale nie my艣la艂em, 偶e to a偶 tak skomplikowane Smutny Chodzi mi po g艂owie w膮tek na forum, gdzie by艂o to opisane, i wydawa艂o mi si臋 to ciut 艂atwiejsze鈥 No c贸偶. Jak pogoda si臋 poprawi, to przynajmniej przestudiuj臋 Twoj膮 instrukcj臋 w aucie punkt po punkcie, a na faktyczny demonta偶 zdecyduj臋 si臋 jednak, jak si臋 pogoda zdecydowanie poprawi na wiosenn膮. Jeszcze raz dzi臋kuj臋 U艣miech U艣miech U艣miech
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #32 : Poniedzia艂ek, 21 Luty 2011, 16:03 »

Prostszy opis pewnie dotyczy艂 demonta偶u samej konsoli 艣rodkowej (tego plastiku z radiem).

Tu zdejmujesz ca艂膮 g贸rn膮 cz臋艣膰 deski... dla mnie to nieca艂e 5min roboty, bo ju偶 wprawiony w boju jestem J臋zyk
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
czappi71
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 69



« Odpowiedz #33 : Wtorek, 11 Pa藕dziernik 2011, 14:34 »

U mnie cos trzeszczy w okolicy tylniej szyby.. strasznie wku...rza Du偶y u艣miech mo偶e mia艂 ktos podobny problem??
dzwi臋k jest jakis dziwny, nie plastik a jakby w艂a艣nie to by艂a szyba, pomy艣la艂em ze mo偶e jest 藕le dokr臋cona?
nie moge namierzy膰, ju偶 sadza艂em pasa偶era na tylnej kanapie i dalej nie wiem co to a strasznie irytuje..
Zapisane

ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #34 : Wtorek, 11 Pa藕dziernik 2011, 15:17 »

skrzypi szyba przy zamku i tylna p贸艂ka U艣miech
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
czappi71
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 69



« Odpowiedz #35 : Wtorek, 11 Pa藕dziernik 2011, 16:23 »

co moge z tym zrobic ?U艣miech
tzn z tym zamkiem, bo p贸艂k臋 艣ci膮ga艂em i dalej skrzypia艂o..
nie moge z tym wytrzyma膰 Du偶y u艣miech
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 11 Pa藕dziernik 2011, 16:26 wys艂ane przez czappi71 » Zapisane

ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #36 : Wtorek, 11 Pa藕dziernik 2011, 17:10 »

nie wiem.. u mnie skrzypia艂a tylko tylna p贸艂ka...
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
czappi71
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 69



« Odpowiedz #37 : 艢roda, 12 Pa藕dziernik 2011, 15:03 »

Dzisiaj jeszcze wyci膮gne ko艂o zapasowe na wszelki wypadek zeby sprawdzic czy to ono nie ociera w bagajerze.
Jesli to nie ono, to sie poddaje, nie wiem co to moze byc. Ten dzwiek doprowadza mnie do sza艂u. Najbardziej go s艂ychac na kostce brukowej..
Zapisane

agentka_107
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 3


« Odpowiedz #38 : Sobota, 22 Pa藕dziernik 2011, 05:44 »

Te偶 swego czasu walczy艂am z ha艂asem wydobywaj膮cym si臋 z kokpitu, a 艣ci艣lej okolic poduszki pasa偶era. Prawie osiwia艂am, tak mnie to irytowa艂o. W ko艅cu okaza艂o si臋, 偶e to ga艣nica umieszczona pod siedzeniem pasa偶era.  U艣miech Pobudka!
Zapisane
odl
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 489



« Odpowiedz #39 : Sobota, 22 Pa藕dziernik 2011, 12:30 »

W ko艅cu okaza艂o si臋, 偶e to ga艣nica umieszczona pod siedzeniem pasa偶era.  U艣miech Pobudka!

o tak.. gasnica potrafi doprowadzic do szalu.. u mnie juz w bagazniku wyladowala.. ;-) zostal tylko skrzypiacy fotel pasazera, z ktorym nie wiem co zrobic..
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: