Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 [2] 3   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Zawory - regulacja, dyskusja  (Przeczytany 74166 razy)
Robert28
Go艣膰
« Odpowiedz #20 : 艢roda, 03 Listopad 2010, 12:23 »

Przy nast臋pnej wymianie oleju zalej syntetyka 5W40 . I tak musisz wymieni膰 oliw臋 wi臋c nic nie stoi na przeszkodzie aby艣 spr贸bowa艂 z syntetykiem . Mo偶e si臋 okaza膰 偶e pomo偶e . Je偶eli nie to zostanie  tylko jedno wyj艣cie .
Zapisane
321filip
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 98



« Odpowiedz #21 : 艢roda, 03 Listopad 2010, 22:50 »

Cytat: cookie
Zna kto艣 jaki艣 silnik japo艅ski z hydraulik膮 na zaworach?

Ka偶dy benzynowy w Mazdzie 626 U艣miech
Chyba wszystkie V6  24V (ale tu mog臋 si臋 myli膰).

Zapisane
Karter
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 33



« Odpowiedz #22 : Poniedzia艂ek, 03 Pa藕dziernik 2011, 14:10 »

S艂uchajcie, a jakie s膮 objawy tego, 偶e trzeba ju偶 zabra膰 si臋 za regulacj臋 luzu zaworowego? Pytam bo mam ju偶 przelatane 80 000 km i si臋 zastanawiam czy odda膰 auto do ASO do regulacji czy je藕dzi膰 dalej i czeka膰 na jaki艣 objaw?
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #23 : Wtorek, 04 Pa藕dziernik 2011, 07:48 »

S艂uchajcie, a jakie s膮 objawy tego, 偶e trzeba ju偶 zabra膰 si臋 za regulacj臋 luzu zaworowego? Pytam bo mam ju偶 przelatane 80 000 km i si臋 zastanawiam czy odda膰 auto do ASO do regulacji czy je藕dzi膰 dalej i czeka膰 na jaki艣 objaw?
S艂yszalna praca zawor贸w po rozgrzaniu silnika.
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #24 : Wtorek, 04 Pa藕dziernik 2011, 10:43 »

no mnie te偶 to czeka, ale nie wiem komu to odda膰 do roboty...
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Karter
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 33



« Odpowiedz #25 : Wtorek, 04 Pa藕dziernik 2011, 12:15 »

Tak patrzy艂em na rysunek przekrojowy naszego silniczka to stwierdzam 偶e aby wyregulowa膰 luz trzeba troch臋 porozbiera膰: obudowa filtra, cewki zap艂onowe, pokrywa zawor贸w (wiadomo!!), rozrz膮d, wa艂ki rozrz膮du. Chyba najlepiej b臋dzie odda膰 do ASO poniewa偶 w膮tpi臋 w to, 偶e normalne warsztaty maj膮 pe艂n膮 palet臋 wymiarow膮 "szklanek". A ile jest wymiar贸w co 0,02!! http://www.auto-parts.spb.ru/cat/pe/pe2.mycat?SelGr&t=FQwoNUANKDX6DCg1V1ZADCRNcRNGVaXqDHUoNTrTqAUVRSpKt7OD6JUihooVPCj4o4iAJh9uFRUWTwg1z5Uurzw44aXEn24TNkEwE5UejnAoLOzk/AEutWxMK3Is5Ql3zDA430H9c8HZOknH0UMyr5RgaKAfRXypdg9RfUUZpjXoP4h6F3twoaBN6Uy/yny/wQkGsVtsqJoNkim1EEY6vdW2jSkZF2FSH6Rq4aHSenE3i/9bsz6bsUhpjBQWlB8vfUNOvg0wkXM2yU03Bx3IkHhoorKYKqB1N0R6G/2zVdIwieXeYYVQAjvKEsMKgBjW6VHhIfROagJpacw= A prawdopodobnie "szklanek" nie ma w 偶adnym zamienniku, tylko orygina艂!
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 04 Pa藕dziernik 2011, 12:17 wys艂ane przez Karter » Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #26 : Wtorek, 04 Pa藕dziernik 2011, 14:41 »

no mnie te偶 to czeka, ale nie wiem komu to odda膰 do roboty...
A s艂ychac je na goraco? Przy jakim przebiegu?
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #27 : Wtorek, 04 Pa藕dziernik 2011, 15:46 »

nie... po odpaleniu czasami klekocz膮... 50kkm
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
adrianlos
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 161



WWW
« Odpowiedz #28 : 艢roda, 05 Pa藕dziernik 2011, 19:08 »

m贸j na zimno tryka jak wys艂u偶ony diesel mam 114k km,  rozmawia艂em ostatnio z kolesiem z serwisu m贸wi艂 偶e reguluje si臋 podk艂adkami [patrz rys z linka od Karter]
 jedna podk艂adka kosztuje u nas ok 20鈧 ale pracownik serwisu uspokoi艂 mnie m贸wi膮c 偶e nie trzeba 16 szt. bo podk艂adki zu偶ywaj膮 si臋 w r贸偶nym stopniu,
wi臋c mo偶na je po prostu zamieni膰 miejscami by luz zaworowy by艂 w granicy normy.
Zapisane

alergik
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 32


« Odpowiedz #29 : 艢roda, 05 Pa藕dziernik 2011, 19:58 »

S艂uchajcie, po odpaleniu, na zimnym silniku, dopuszczalne jest stukanie popychaczy zaworowych, problem by by艂 jak wam stuka na zimnym i gor膮cym silniku.
Zapisane
seraphine
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 307


« Odpowiedz #30 : 艢roda, 05 Pa藕dziernik 2011, 23:51 »

Tak patrzy艂em na rysunek przekrojowy naszego silniczka to stwierdzam 偶e aby wyregulowa膰 luz trzeba troch臋 porozbiera膰: obudowa filtra, cewki zap艂onowe, pokrywa zawor贸w (wiadomo!!), rozrz膮d, wa艂ki rozrz膮du.

Je偶eli jest tak, jak piszesz, to oznacza艂oby 偶e silnik trojaczka jest przerostem formy nad tre艣ci膮.... bo po jaki (...) grzyb robi膰 rozrz膮d na "bezobs艂ugowym" 艂a艅cuchu, skoro i tak w trakcie trzeba robi膰 popychacze i rozbiera膰 to wszystko? A przecie偶 rozebranie rozrz膮du na 艂a艅cuchu jest bardziej pracoch艂onne (a przez to i kosztowne) ni偶 na pasku.  Smutny
Zapisane

Br膮zowiutki Duster II klekot 4x4
Karter
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 33



« Odpowiedz #31 : Czwartek, 06 Pa藕dziernik 2011, 07:33 »

Tak patrzy艂em na rysunek przekrojowy naszego silniczka to stwierdzam 偶e aby wyregulowa膰 luz trzeba troch臋 porozbiera膰: obudowa filtra, cewki zap艂onowe, pokrywa zawor贸w (wiadomo!!), rozrz膮d, wa艂ki rozrz膮du.

Je偶eli jest tak, jak piszesz, to oznacza艂oby 偶e silnik trojaczka jest przerostem formy nad tre艣ci膮.... bo po jaki (...) grzyb robi膰 rozrz膮d na "bezobs艂ugowym" 艂a艅cuchu, skoro i tak w trakcie trzeba robi膰 popychacze i rozbiera膰 to wszystko? A przecie偶 rozebranie rozrz膮du na 艂a艅cuchu jest bardziej pracoch艂onne (a przez to i kosztowne) ni偶 na pasku.  Smutny

No i ju偶 mo偶e nie by膰 tak posk艂adany jak oryginalnie!
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #32 : Czwartek, 06 Pa藕dziernik 2011, 07:58 »

nie... po odpaleniu czasami klekocz膮... 50kkm
Po odpaleniu to norma- m贸j od nowo艣ci klekota艂 na zimno ale po 2-3 minutach pracy jest cisza. Latem to w艂a艣ciwie wog贸le nie s艂ychac. Klekot u mnie jest wyraxny(ale tylko na zimno) jak temperatura spada poni偶ej ok.10C. Tak mam od nowo艣ci do teraz czyli ok 19 000 przebiegu.
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #33 : Czwartek, 06 Pa藕dziernik 2011, 08:12 »

Je偶eli jest tak, jak piszesz, to oznacza艂oby 偶e silnik trojaczka jest przerostem formy nad tre艣ci膮.... bo po jaki (...) grzyb robi膰 rozrz膮d na "bezobs艂ugowym" 艂a艅cuchu, skoro i tak w trakcie trzeba robi膰 popychacze i rozbiera膰 to wszystko? A przecie偶 rozebranie rozrz膮du na 艂a艅cuchu jest bardziej pracoch艂onne (a przez to i kosztowne) ni偶 na pasku.  Smutny
Nie koniecznie, mam pewne do艣wiadczenie z silnikami zregulacja luzu zaworowego na p艂ytkach i dzwigniach. W matizie jest regulacja luzu na dzwigni popychcza, kt贸ra zu偶ywa si臋 wielokrotnie szybciej niz p艂ytka(mniejsza powierzchnia styku) i konieczno艣c regulacji luzu pojawi艂a sie dopiero przy przebiegu w okolicy 90 tys km. Mam tez turboklekota z regulacja na p艂ytkach i tam mimo przebiegu ponad 300 tys km nie by艂o potrzeby regulacji. Mysle, 偶e jesli stosuje sie w miar臋 dobry olej i go regularnie wymienia to generalnie w trojaczku nie powinno by膰 problemu z luzem zaworowym do przebiegu w okolicach 150-200tys. No chyba 偶e japo艅czycy wymyslili to gorzej niz francuzi w moim turboklekocie.
Zapisane
Karter
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 33



« Odpowiedz #34 : Czwartek, 06 Pa藕dziernik 2011, 08:40 »

Wnoskuj膮c z Naszej dyskusji jest tak: nie rusza膰 dop贸ki na ciep艂ym silniku wszystko jest ok!!
Zapisane
seraphine
Posiadacz
**
Wiadomo艣ci: 307


« Odpowiedz #35 : Czwartek, 06 Pa藕dziernik 2011, 22:45 »

Zapytam czysto teoretycznie:  Jakie mog膮 by膰 konsekwencje jazdy z luzem zaworowym?

...bo tak wnioskuj膮c na ch艂opski rozum, to chyba zawory nie b臋d膮 si臋 otwiera艂y "do ko艅ca" i k膮t otwarcia b臋dzie mniejszy (kr贸tszy czas)? W przypadku dolotowych silnik b臋dzie dostawa艂 za ma艂o mieszanki (albo sk艂ad b臋dzie inny) - co w sumie mog艂aby skorygowa膰 lambda. Co do wydechowych, to czy one nie s膮 na zmiennych fazach? Je偶eli tak, to mo偶e i tu komputer poradzi艂by sobie poprzez korekt臋 fazy (o ile korekta jest wykonywana inteligentnie, a nie np. sztywno w stosunku do obrot贸w silnika)? Skorygujcie mnie je偶eli mo偶ecie, bo ja to w sumie jestem czysty teoretyk  Dzie艅dobry
Zapisane

Br膮zowiutki Duster II klekot 4x4
Karter
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 33



« Odpowiedz #36 : Pi膮tek, 07 Pa藕dziernik 2011, 09:07 »

W silniku ze zmiennymi fazami rozrz膮du uk艂ad ten (prawdopodobnie) reguluje k膮t krzywki wa艂ka wobec popychacza natomiast luz zaworowy pozostaje ten sam!
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #37 : Czwartek, 29 Listopad 2012, 14:54 »

Zapytam czysto teoretycznie:  Jakie mog膮 by膰 konsekwencje jazdy z luzem zaworowym?

...bo tak wnioskuj膮c na ch艂opski rozum, to chyba zawory nie b臋d膮 si臋 otwiera艂y "do ko艅ca" i k膮t otwarcia b臋dzie mniejszy (kr贸tszy czas)? W przypadku dolotowych silnik b臋dzie dostawa艂 za ma艂o mieszanki (albo sk艂ad b臋dzie inny) - co w sumie mog艂aby skorygowa膰 lambda. Co do wydechowych, to czy one nie s膮 na zmiennych fazach? Je偶eli tak, to mo偶e i tu komputer poradzi艂by sobie poprzez korekt臋 fazy (o ile korekta jest wykonywana inteligentnie, a nie np. sztywno w stosunku do obrot贸w silnika)? Skorygujcie mnie je偶eli mo偶ecie, bo ja to w sumie jestem czysty teoretyk  Dzie艅dobry
Zbyt duzy luz zaworowy to raczej domena niesprawnych popychczy hydraulicznych, a wi臋c nas nie dotyczy. Przy regulacji mechanicznej wraz z przebiegiem luz zanika czyli silnik przestaje ha艂asowac klawiatura na zimnym silniku. W efekcie zawory mog膮 si臋 niedomykac albo pozostawac zbyt d艂ugo otwarte czego efektem b臋dzie wypalanie gniazd zaworowych. Spada wtedy tez moc sprawno艣膰 i moc silnika czego bjawem sa przepa艂y paliwa. Na zimno klawiatura powinna byc s艂uszalna- r贸wnomierny szum wszystkich zawor贸w, kt贸ry cichnie po kilkudziei臋ciu sekundach albo po rozgrzaniu silnika.
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #38 : Czwartek, 29 Listopad 2012, 15:32 »

Na zimno klawiatura powinna byc s艂uszalna- r贸wnomierny szum wszystkich zawor贸w, kt贸ry cichnie po kilkudziei臋ciu sekundach albo po rozgrzaniu silnika.

w艂a艣nie mia艂em pyta膰....bo trojaczkach wyj膮tkowo je s艂ycha膰 na zimnym silniku. We fabii nie przypominam sobie, owszem silnik chodzi艂 ciut g艂o艣niej po odpaleniu...ale to sprawa chwilowego ssania. Ale rozumiem, 偶e ta r贸偶nica w艂a艣nie pochodzi st膮d, 偶e w fabii mia艂em hydraulik臋 a tu mechanika, tak?   
Zapisane

cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #39 : Czwartek, 29 Listopad 2012, 17:13 »

We fabii nie przypominam sobie, owszem silnik chodzi艂 ciut g艂o艣niej po odpaleniu...ale to sprawa chwilowego ssania. Ale rozumiem, 偶e ta r贸偶nica w艂a艣nie pochodzi st膮d, 偶e w fabii mia艂em hydraulik臋 a tu mechanika, tak?   
Dok艂adnie tak. Vw od chyba dwudziestu paru lat stosuje popychacze z automatyczn膮- hudrauliczn膮 regulacj膮 luzu zaworowego. Toyota - jak wi臋kszo艣膰 japo艅czyk贸w stosuje regulacj臋 manualn膮.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: