Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 [2] 3 4 5   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Klekot silnika, klepanie, silnik chodzi jak traktor itp, itd  (Przeczytany 90635 razy)
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #20 : Poniedzia艂ek, 20 Lipiec 2015, 08:57 »

Generalnie t艂umik jest dosc g艂o艣ny pod obciazeniem w tym samochodzi. Najlepeij por贸wnaj z innym. M贸j jest g艂osny ale klekotu diesla to nie przypomina. Klekot zaworow s艂ysze tylko przez ok minute od odpalenia chyba, ze jest bardzo zimno. Wtedy trwa to troche d艂uzej. 艁膮ncuch wog贸le nie s艂ysze. Od sprawdzenia wydechu bym zacz膮艂.
Zapisane
maras
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 7


« Odpowiedz #21 : Poniedzia艂ek, 20 Lipiec 2015, 22:28 »

w tym przypadku przy odpalaniu i na wolnych czy sta艂ych obrotach jest ok - tylko i wy艂膮cznie przy samym przyspieszaniu klekocze. Potem po jaki艣 mo偶e 5 km zanika i ju偶 pracuje ok nie klekocze przy dodawaniu gazu.

Postaram si臋 podjecha膰 do jakiego艣 warsztatu na sprawdzenie w tym tygodniu.
Zapisane
maras
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 7


« Odpowiedz #22 : 艢roda, 29 Lipiec 2015, 21:58 »

Byłem u mechanika i stwierdził, że to zawory klekoczą  jak silnik zimny przy dodawaniu gazu. Na wolnych po odpaleniu też jednak troszkę słychać zawory.

Czy ktoś wie jakie są koszty regulacji zaworów w aygo?
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 30 Lipiec 2015, 14:10 wys艂ane przez maras » Zapisane
r4do
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 15


107 aka. potwor


« Odpowiedz #23 : Poniedzia艂ek, 02 Listopad 2015, 21:22 »

Haha, mam to samo wlasnie zalozylem nowy temat nie potrzebnie, filmik tutaj z glosami, chetnie poczytam wypowedzi ekspertow:

https://www.youtube.com/watch?v=8HNl7nbIaVU&feature=youtu.be
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #24 : Wtorek, 03 Listopad 2015, 08:22 »

By艂em u mechanika i stwierdzi艂, 偶e to zawory klekocz膮  jak silnik zimny przy dodawaniu gazu. Na wolnych po odpaleniu te偶 jednak troszk臋 s艂ycha膰 zawory.

Czy kto艣 wie jakie s膮 koszty regulacji zawor贸w w aygo?
Pewnie z 300-400 zeta trzeba b臋dzie wyskoczy膰, bo trzeba 艣ciagn膮c waki rozrz膮du i dobiera膰 szklanki  popychaczy pod wymiar.
Zapisane
gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #25 : Wtorek, 03 Listopad 2015, 09:44 »

Je艣li chodzi o zmniejszanie luzu zaworowego to dobra膰 nowe szklanki ale je艣li chodzi o zwi臋kszanie to raczej da sie obrobi膰 stare szklanki... Przynajmniej u mnie do "motorka" tak robili u fachowc贸w kt贸rzy zajmuj膮 si臋 obrabianiem g艂owic Mrugni臋cie
Zapisane

r4do
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 15


107 aka. potwor


« Odpowiedz #26 : Wtorek, 03 Listopad 2015, 23:53 »

Myslicie ze mozna zniwelowac ten dzwiek za pomoca chemii? gestszego oleju np. 5w40 lub sa takie preparaty oil flush, ktore czyszcza komore silnika, czy mechanik bedzie potrzebny?
Czytalem ze zawory nie sa hydrauliczne, no i ze trzeba sie troche narobic zeby sie dostac do zaworow.

Dzieki!
Zapisane
gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #27 : 艢roda, 04 Listopad 2015, 15:59 »

poprawi膰 mo偶e co艣 poprawi ale usterka b臋dzie tylko zakryta, tak czy siak trzeba b臋dzie jecha膰 do mechanika wcze艣niej czy p贸藕niej Mrugni臋cie
Jed藕 zap艂a膰 i miej spok贸j na d艂ugo d艂ugo Mrugni臋cie
Zapisane

cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #28 : 艢roda, 04 Listopad 2015, 18:31 »

Je艣li chodzi o zmniejszanie luzu zaworowego to dobra膰 nowe szklanki ale je艣li chodzi o zwi臋kszanie to raczej da sie obrobi膰 stare szklanki... Przynajmniej u mnie do "motorka" tak robili u fachowc贸w kt贸rzy zajmuj膮 si臋 obrabianiem g艂owic Mrugni臋cie
jak klepia na ciep艂o to 艂u偶 jest zbyt du偶y, wi臋c trzeba dobiera膰 nowe szklanki. Zbyt ma艂y lyz to cicha klawiatura na zimnym silniku, utrata mocy i zwi臋kszenie spalania.
Zapisane
r4do
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 15


107 aka. potwor


« Odpowiedz #29 : 艢roda, 04 Listopad 2015, 19:38 »

Bylem u mechanika, ktory sie wsluchiwal, przejechal sie i stwierdzil ze to koncowka walka halasuje. W tym silniku sa dwa walki i to ten wiekszy z wieksza koncowka, czyli chyba wymiana tego walka i lancuch. Ja mieszkam w UK i tutaj taka wymiana bedzie mnie kosztowac z czesciami 450拢 co jest za duzo dla mnie poki co, w sumie jak poczytam jak sciagnac lancuch to sam sobie wymienie, tylko musze dorwac czesc, silnik caly moge kupic juz za 250拢, kierwa a dopiero co ten samochod kupilem...

Czekam na kolege ktory zapoczatkowal temat, ale sie nie odzywa.

Sprobuje zmienic olej na 5W40(gestrzy):

Motul 8100 5W40,

przedtem wyplukac jakims preparatem typu:

STP engine flush

Moze zapodac jakis ceramizer ( o ile to dziala )

Powiedzial ze moge z tym jezdzic, lecz z czasem moze bardziej halasowac, dzwiek bardzo dernerwuje.

Samochod ma przelatane 119k mil, czyli jakies 200k km.

Co myslicie?

Dzieki.



* wal7.jpg (140.18 KB, 583x871 - wy艣wietlony 1840 razy.)
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #30 : 艢roda, 04 Listopad 2015, 19:57 »

szczerze... to jak masz zamiar po艣miga膰 sobie tym autkiem d艂u偶ej...to zainwestuj te 450 funciak贸w w konkretn膮 napraw臋...
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #31 : 艢roda, 04 Listopad 2015, 21:24 »

250funt贸w? 1250z艂 za tyle to kupisz u nas silnik po przebiegu ma 100kkm gotowy plug and play 艁ohoho
Zapisane

Karter
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 33



« Odpowiedz #32 : Pi膮tek, 06 Listopad 2015, 14:20 »

Cze艣膰, nie lejcie do tego silnika 偶adnych ceramizer贸w, motodoctor贸w, uszlachetniaczy typu MoS2 bo to nic nie daje a bardziej szkodzi. To jest tylko chwyt marketingowy i nic wi臋cej. Silniki Toyoty s膮 ciasno spasowane i ka偶de dodatnie jakowy艣 dziwade艂 doprowadza do wi臋kszego zu偶ycia oleju i gorszej pracy. Niestety stwierdzam to na podstawie swojego do艣wiadczenia. Teraz przy przebiegu 113 700 km musz臋 dolewa膰 mi臋dzy wymianami co 10000 km oko艂o 1 litr oleju po przebiegu 6000km.
Zapisane
r4do
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 15


107 aka. potwor


« Odpowiedz #33 : Poniedzia艂ek, 09 Listopad 2015, 23:58 »

Cze艣膰, nie lejcie do tego silnika 偶adnych ceramizer贸w, motodoctor贸w, uszlachetniaczy typu MoS2 bo to nic nie daje a bardziej szkodzi. To jest tylko chwyt marketingowy i nic wi臋cej. Silniki Toyoty s膮 ciasno spasowane i ka偶de dodatnie jakowy艣 dziwade艂 doprowadza do wi臋kszego zu偶ycia oleju i gorszej pracy. Niestety stwierdzam to na podstawie swojego do艣wiadczenia. Teraz przy przebiegu 113 700 km musz臋 dolewa膰 mi臋dzy wymianami co 10000 km oko艂o 1 litr oleju po przebiegu 6000km.

Przeczytalalem, ale przed napisaniem tego posta kolego juz zalalem z ciekawosci STP Oil Treatment, przejechalem jakies 100km do tej pory i nie zauwazylem roznicy, mam nadzieje ze pug nie wejdzie w nalog hehe.
Odnosnie fury to dalej jezdze z tym dzwiekiem, jest denerwujacy, jeszcze chyba pasek zaczal sie odzywac po dluzszym postoju, w weekend wymienie olej filtr i zobacze, ale zastanawiam sie jeszcze jaki olej wybrac, kupilem 5W40 Shella, ale zastanawiam sie nad 10W40 pol syntetyk, troche ma przelatane samochod. Wymienie jeszcze swiece i jak to nic nie da, to podjade do jeszcze innego mechanika.

Dzieki za pomoc i pozdro.
Zapisane
poldi76
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 33


« Odpowiedz #34 : Wtorek, 24 Listopad 2015, 09:40 »

Witam mam ten sam problem 95000 km , jutro jadę na reg. zaworów , zastanawiam się jeszcze nd pompa wody czy tak nie stukocze.

Pozdrawiam

po wsłuchaniu się w materiał audio Mrugni臋cie - to jednak nie pompa
byłem a aso szczeliny ok , klepie dalej...., przy okazji chyba wymienię tą pompę , czy jest to możliwe że ten jej klekot nasila się na zimnym przy pompie??/ albo również dołączę materiał audio ')

« Ostatnia zmiana: Czwartek, 26 Listopad 2015, 21:27 wys艂ane przez poldi76 » Zapisane
gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #35 : Wtorek, 24 Listopad 2015, 11:28 »

tak brzmi pompa wody
https://www.youtube.com/watch?v=ytZGy7Yb0U4
PS. Podzi臋kuj Kaliope za filmik ;p
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 08 Grudzie艅 2016, 18:12 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

Karter
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 33



« Odpowiedz #36 : Wtorek, 24 Listopad 2015, 13:36 »

r4do: mo偶na powiedzie膰 "ten typ tak ma"; wiem 偶e to jest denerwuj膮ce ale ju偶 si臋 przyzwyczai艂em! Gorzej b臋dzie wyt艂umaczy膰 w przysz艂o艣ci kupuj膮cemu 偶e ten silnik tak chodzi. He, he.....
Zapisane
r4do
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 15


107 aka. potwor


« Odpowiedz #37 : Wtorek, 24 Listopad 2015, 21:57 »

Witam mam ten sam problem 95000 km , jutro jadę na reg. zaworów , zastanawiam się jeszcze nd pompa wody czy tak nie stukocze.

Pozdrawiam

po wsłuchaniu się w materiał audio Mrugni臋cie - to jednak nie pompa


Koniecznie daj znac co zrobil mechanik i najwazniejsze czy juz nie halasuje ;]


r4do: można powiedzieć "ten typ tak ma"; wiem że to jest denerwujące ale już się przyzwyczaiłem! Gorzej będzie wytłumaczyć w przyszłości kupującemu że ten silnik tak chodzi. He, he.....

Dobra sciema nie jest zla, mozna wmawiac ze trzy cylindry, nie rowna praca silnika itp, albo dolac duzo wiecej oleju ;p ale chce troche pojezdzic samochodem. Nawet fajnie sie nim jezdzi, wszedzie sie miesci, dzisiaj dotankuje i zobacze ile spala, ogolnie jestem zadowolone, zeby tylko jeszcze cichutko silniczek pracowal...
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 24 Listopad 2015, 22:05 wys艂ane przez r4do » Zapisane
poldi76
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 33


« Odpowiedz #38 : Wtorek, 01 Listopad 2016, 15:52 »

Witam nadchodzi zima problem wraca , klekot na zimnym silniku..tak zachodz臋 w g艂ow臋 , czy kto艣 wymienia艂 mo偶e kolektor dolotowy i pozby艂 si臋 przypadkowo tej wady?
Nasz艂y mnie tego typu rozmy艣lenia poniewa偶 np corolki e12 te偶 mia艂y taki podobny obiaw klekot na zimnym , a powodem by艂 rozwarstwiaj膮cy si臋 dolot czy problemy z jakimi艣 klapkami. Noie orientujecie si臋 czy mo偶e nasze kolektory maja podobn膮 budow臋 ?  Najlepiej kupi臋 taki za 40 z艂 na alle i rozbebesz臋 go.
Pozdrawiam
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #39 : Wtorek, 01 Listopad 2016, 22:03 »

klepia zawory a raczej popychacze bo silnik zimny i olej gesty dlatego w zimie sie to nasila ...... klapy sa w kolektorach .... ale sa to klapy gaszace ale u nas takich nie ma
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: