Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Silnik bierze olej.  (Przeczytany 11666 razy)
_mefius_
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 6


« : Wtorek, 11 Pa藕dziernik 2016, 07:48 »

Cze艣膰,
Jestem tu nowy cho膰 odk膮d "serwisuj臋" Cytryn臋 mojej mamy dosy膰 cz臋sto tu zagl膮dam.
Problem w jej silniku 1.0 to spalanie oleju.
Rocznik 2008, przebieg 152 tys. Olej nie jest spalany, wyciek贸w nie ma 偶adnych, odma czysta.
Zastanawiam si臋 czy zaworami nie idzie, bo ju偶 sko艅czy艂y si臋 pomys艂y.
Wla艂em kiedy艣 doktorka i problem na d艂u偶szy czas znik艂 ale obecnie jest znowu s艂abo i spala ko艂o 0,8 l /1000 km.
Dodam jeszcze, 偶e zmieni艂em olej na Mobil 10W40 a  stare smarowid艂o by艂o czy艣ciutkie jak nowe.
Ma kto艣 podobnie? Poczyta艂em w膮tek o wymianie oleju i kilka os贸b wspomina艂o o tym ale czy kto艣 sobie poradzi艂? 
Zapisane
cookiecookiecook
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 2


« Odpowiedz #1 : Pi膮tek, 03 Luty 2017, 22:14 »

Cze艣膰,
Jestem tu nowy cho膰 odk膮d "serwisuj臋" Cytryn臋 mojej mamy dosy膰 cz臋sto tu zagl膮dam.
Problem w jej silniku 1.0 to spalanie oleju.
Rocznik 2008, przebieg 152 tys. Olej nie jest spalany, wyciek贸w nie ma 偶adnych, odma czysta.
Zastanawiam si臋 czy zaworami nie idzie, bo ju偶 sko艅czy艂y si臋 pomys艂y.
Wla艂em kiedy艣 doktorka i problem na d艂u偶szy czas znik艂 ale obecnie jest znowu s艂abo i spala ko艂o 0,8 l /1000 km.
Dodam jeszcze, 偶e zmieni艂em olej na Mobil 10W40 a  stare smarowid艂o by艂o czy艣ciutkie jak nowe.
Ma kto艣 podobnie? Poczyta艂em w膮tek o wymianie oleju i kilka os贸b wspomina艂o o tym ale czy kto艣 sobie poradzi艂? 
Spaliny nie 艣mierdz膮 palonym olejem? Rura wydechowa nie jest tlusta? Nie ma niebieskich  spalin zaraz po odpaleniu? Je艣li na wszystkie pytania jest odpowied藕 negatywna to raczej nie uszczelniacze zawor贸w a pier艣cienie
Na jakim oleju g艂贸wnie je藕dzi艂?

Wys艂ane z mojego Redmi Note 3 przy u偶yciu Tapatalka

Zapisane
gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #2 : Niedziela, 12 Luty 2017, 16:18 »

diagnoza prosta, alledrogo i nowy u偶ywany silnik Mrugni臋cie koszt ok 1000z艂 i problem zniknie Mrugni臋cie
Zapisane

kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #3 : Niedziela, 12 Luty 2017, 23:55 »

Nie wiem czemu, ale s膮 osoby kt贸rym 1.0 bierze olej przy wi臋kszych przebiegach, Ty jeszcze nie masz tak du偶ego.
Zapisane

gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #4 : Poniedzia艂ek, 13 Luty 2017, 14:23 »

nawet nie my艣l o remoncie, u偶ywka z allegro za艂atwi sprawe
Zapisane

_mefius_
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 6


« Odpowiedz #5 : 艢roda, 22 Marzec 2017, 19:01 »

Troch臋 mamu艣ka poje藕dzi艂a i wzi膮艂em cytryn臋 na sprawdzenie. Wla艂em jej wcze艣niej doktora. Silnik nie pali艂 oleju, bo spaliny nie by艂y niebieskie ani nie 艣mierdzia艂o olejem palonym. Silnik suchy, zero wyciek贸w.
Po doktorze oleju nie uby艂o nic. Jak problem wr贸ci to zajm臋 si臋 zaworami.
Ostatnio zalany by艂 5W40 Mobila. Zastanawiam si臋 cy to by艂 dobry pomys艂, bo w moim samochodzie la艂em Mobila 5W30 to przy wymianie filtr oleju wygl膮da艂 jak po 40 tys a nie po 10.
Zapisane
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: