Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Wra偶enia po pierwszej trasie w C1  (Przeczytany 14930 razy)
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« : 艢roda, 30 Listopad 2011, 09:26 »

Witam,
Jak wiece C1 mam juz 3 lata od nowo艣ci ale pierwszy raz wybra艂em sie nim w trase z powodu awarii g艂贸wnego rodzinnego wozid艂a.
Mia艂em okazje przez 4 dni wyje藕dzi膰 do sucha 2 zbiorniki paliwa, a oto wrazenia z jazdy:
Generalnie zawsze C1 jexdzi艂em po p艂askim i to by艂 piwerszy sprawdzian c1 w g贸rach - mo偶e nie za wysokich ale jednak par臋 metr贸n npm to by艂o w okolicach K艂odzka, no i w por贸wnaniu do jak mniema艂em s艂abego diesela, kt贸rego mam w du偶ym samochodzie to w benzynowym C1 zdecydowanie brakuje momentu obrotowego w g贸rach. Poczu艂em to juz za Czestochowa gdzie nierzadko musia艂em redukowac do czw贸rki zeby sie wdrapywac pod g贸rk臋, kt贸rej w dieselu nawet bym nie poczu艂. Samoch贸d by艂 za艂adowany w oko艂o 220kg. Kierowca 100kg, kierowniczka 50kg, dzieci, baga偶e, foteliki to reszta.
W g贸rach bardzo czesto redukcja do 3 biegu a na podjazdach generalnie 2 bieg.
Wra偶enia ze spalania bardzo pozytywne. Przy je藕dzie z Warszawy w g贸ry (sumarycznie ok 600m wspinaczki z danych gpsa) w trybie eko do odci臋cia czyli jakie艣 150km w g贸wnianiej drogi w korku do Be艂chatowa, gdzie co chwile trzeba by艂o zwalniac albo przyspiesza膰, a jak ju偶 siekorek sko艅czy艂 predko艣ci autostradowe i lepiej (140-150 z gpsa) 艣rednie spalanie wysz艂o dok膮艂dnie 6,6l/100km. Tankowanie wypad艂o mi juz na Sl膮sku i z 200km po g贸rach, czechach i sl膮sku oraz 300 km powrotu autostrada spalanie wysz艂o na poziomie 5,5l/100km. Generalnie bywa艂o 艣lisko wiec po nieznanym terenie je藕dzi艂em raczej spokojnie i zadko przekracza艂em 3000rpm, a w drodze powrotnej na autostradzie goni艂em w granicach 130km/h.
Zapisane
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #1 : 艢roda, 30 Listopad 2011, 12:35 »

No to masz dokladnie te same wrazenia jak i ja. Jadac fiatem dysponujacym 350Nm momentu i mocy 165 koni mechanicznych nie zauwazam gorek, autentycznie widze gorke, ale na aucie nie robi to wrazenia. Ta sama gora powodowala ze malenstwo tylko ze mna na pokladzie nie dawalo rady i tylko 4-ka ratowala sprawe aby utrzymac predkosc nie mowiac juz o przyspieszaniu. Oczywiscie nie jest to narzekanie a stwierdzenie faktu ze jednak biedrony to autka miejskie i tam sie bardzo dobrze odnajduja, a poza miastem tez dadza rade, ale raczej juz mniej przyjemnosci. Tak czy inaczej, dalej podtrzynuje zdanie ze autko jest super.
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #2 : 艢roda, 30 Listopad 2011, 13:59 »

To co piszecie to prawda, ale.....

Diesel rozleniwia i to wszystko Mrugni臋cie


pozdrawiam
maly


ps dla przypomnienia dodam, ze ja majac 265KM/350Nm w turbo benzynie przesiadajac sie do 107 nie zauwazylem ZADNEJ zwiekszonej potrzeby zmieniania biegow Mrugni臋cie a to, ze trzeba bylo zrezygnowac z wyprzedzania to inna sprawa.
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #3 : 艢roda, 30 Listopad 2011, 17:53 »

Daleki jestem od narzekania. Poprostu mia艂em pierwsza okazj臋 por贸wnania male艅stwa na trasie z u偶ywanym zwykle do tego celu starym 90konnym trupem ze 190Nm momentu. Pewnie gdybym pomyka艂 solo by艂oby troch臋 艂atwiej pod g贸rk臋 ale tak czy inaczej jest zauwa偶alna r贸偶nica. Ciekawe jak w podobnych warunkach sprawuje sie trojaczek HDI. No i ciekawe jak si臋 spisuje przy pr臋dko艣ciach w okolicach 150-160km/h.
Zapisane
ziaro
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 247


Py偶oholik


« Odpowiedz #4 : 艢roda, 30 Listopad 2011, 19:59 »

No ja przyznam, 偶e te偶 nie narzekam. Patrz膮c na autko typowo miejskie jad膮c w g贸ry trzeba liczy膰 si臋 z redukcj膮 bieg贸w. Kwestia te偶 jak strome by艂y podjazdy.

Ja sam przetestowa艂em trojaczka w Alpach w Austrii. Jecha艂em ja, moja kobieta plus baga偶. I super si臋 jecha艂o. My艣l臋, 偶e nie raz jeszcze tak膮 tras臋 zrobi臋 gdy偶 na spalaniu nie straci艂em wiele got贸wki.
Zapisane

cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #5 : 艢roda, 30 Listopad 2011, 20:34 »

No ja, po tankowaniu pod Katowicami nie mog艂em si臋 ju偶 utrzymac w trybie eco i ograniczac si臋 do 130 na szafie;-)
dla g艂upiego litra na 100km nie mog艂em sobie odm贸wic siedzenia na ogonie paru innym twardzielom az im rura zmi臋k艂a, bo jako艣 ma艂o kto mia艂 ochot臋 d艂u偶ej trzymac takie tempo, a w trojaczku je艣li nie ma wzniesie艅 to 150-160 na szafie nie jest problemem ani wirem w baku.
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #6 : 艢roda, 30 Listopad 2011, 20:55 »

...ja gania艂em 107 na Krecie po g贸rach to 2 bieg by艂 mega super U艣miech  czasami 3 a czw贸rka rzadko  J臋zyk -spalanie takie jak piszecie co艣 w granicach 6l. dla por贸wnania kilka lat wcze艣niej gania艂em Pand膮 1.2 (60KM) w g贸rach na wyspie Kos na biegach 1 i 2 to fiacik spali艂 prawie ca艂y bak paliwa na 100km  lol czyli co艣 ok. 30!!! ale to troszk臋 hardkorowa jazda by艂a U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
piszczalka1980
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 130



« Odpowiedz #7 : 艢roda, 30 Listopad 2011, 20:57 »

ja tam za 偶adne skarby nie oddam ju偶 nikomu mojego Aygolota (chyba 偶e bedzie trzeba go wyz艂omowa膰 )
Zapisane

kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #8 : 艢roda, 30 Listopad 2011, 21:00 »

U艣miech i bardzo dobrze U艣miech

...ja gania艂em 107 na Krecie po g贸rach to 2 bieg by艂 mega super U艣miech  czasami 3 a czw贸rka rzadko  J臋zyk -spalanie takie jak piszecie co艣 w granicach 6l. dla por贸wnania kilka lat wcze艣niej gania艂em Pand膮 1.2 (60KM) w g贸rach na wyspie Kos na biegach 1 i 2 to fiacik spali艂 prawie ca艂y bak paliwa na 100km  lol czyli co艣 ok. 30!!! ale to troszk臋 hardkorowa jazda by艂a U艣miech

A to ma艂e wspomnienie U艣miech ... po powrocie z Krety kupi艂em z salonu C1 U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
Cendra
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 34



« Odpowiedz #9 : Czwartek, 05 Stycze艅 2012, 00:28 »

Piszecie, 偶e brakuje niutk贸w, redukcja itp, a jak z g艂o艣no艣ci膮, do jakiej pr臋dko艣ci da si臋 zaakceptowa膰 ha艂as?
Zapisane

Skoda Citigo
biela
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 1502


Auto maniak


« Odpowiedz #10 : Czwartek, 05 Stycze艅 2012, 09:21 »

Cendra trudno powiedzie膰 bo ka偶dy ma inne ucho, ja np. wola艂em z powrotem przesi膮艣膰 si臋 w tras臋e do lanosa 1.5 8V z w miar臋 g艂o艣nym wydechem Mrugni臋cie chocia偶 nie z powodu g艂o艣no艣ci to zrobi艂em. Zale偶y my艣l臋 od tego czym wcze艣niej je藕dzi艂e艣, jak czym艣 sporo lepiej wyciszonym to mo偶e ci臋 wkurza膰
Zapisane

Kia Ceed SW '20 1.0 120KM
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #11 : Czwartek, 05 Stycze艅 2012, 11:56 »

Piszecie, 偶e brakuje niutk贸w, redukcja itp, a jak z g艂o艣no艣ci膮, do jakiej pr臋dko艣ci da si臋 zaakceptowa膰 ha艂as?
Do ko艅ca skali. Powy偶ej 160 ha艂as nie ma juz 偶adnego znaczenia;-)
Tragedii z tym nie ma dzieciaki na tylnych siedzeniach oglada艂y filmu bez s艂uchawek i nie narzeka艂y a ja nie w艂acza艂臋m radia (g艂o艣niki tylko na przodzie) zeby im dialog贸w nie zag艂usza膰.
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #12 : Wtorek, 06 Marzec 2012, 00:53 »

Chyba koledzy za bardzo narzekacie.....ja je偶dz臋 zafira 1.9 i tu rzeczywi艣cie jest ogie艅......pod ka偶d膮 g贸rk臋 przyspiesza.....nie mam tak 偶e peda艂 w pod艂oge i nic sie nie dzieje....ale moja ma艂偶onka je藕dzi fabi膮 1.4 60KM i autko sobie w miar臋 radzi......takze mniejszy trojaczek.....przy prawie 70 koniach musi chodzi膰 jak rakieta... U艣miech Ju偶 nie moge sie doczeka膰 pierwszych wra偶e艅....byle do czerwca...
Zapisane

cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #13 : Wtorek, 06 Marzec 2012, 09:09 »

...mniejszy trojaczek.....przy prawie 70 koniach musi chodzi膰 jak rakieta... U艣miech Ju偶 nie moge sie doczeka膰 pierwszych wra偶e艅....byle do czerwca...
Pod warunkiem, 偶e jedziesz solo;-) Generalnie nie ma na co narzekac ale jak sie zwykle powozi turboklekotem to jest pewne zdziwienie pod g贸rke;-)
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #14 : Wtorek, 06 Marzec 2012, 11:23 »

trojaczek w por贸wnaniu z fabi膮 1.2 to moim zdaniem jest rakieta U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #15 : Wtorek, 06 Marzec 2012, 12:39 »

na pewno... i to nawet por贸wnuj膮c z t膮 mocniejsz膮 czyli HTP
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: