Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: zapach zgnilizny  (Przeczytany 9032 razy)
zazasz
Użytkownik
*
Wiadomości: 5


« : Poniedziałek, 24 Styczeń 2011, 20:42 »

1."Niemiły zapach" to w zasadzie taki eufemizm wyrażenia "potworny smród", ale nie mogłam tak od razu w tytule  Uśmiech
Generalnie sprawa wyglada tak: Od kilku dni śmierdzi w kabinie, ale tylko na postoju, jak jest zimny, po ruszeniu z miejsca, włączeniu nawiewów smród znika aż do następnego wychłodzenia. Przeglądnęłam wszystko w kabinie, poprzyglądałam się silnikowi, ale tylko od góry - za to dosyć dokładnie - nic nie ma! Kiedyś w fordzie koty zaciągnęły gołębia pod maskę, ale śmierdziało podczas jazdy, a teraz nie. Smród jest trochę jak zgniłe jaja/zgniłe mięso aż mnie normalnie odrzuca. Proszę poradźcie co jeszcze mogę zrobić, albo gdzie pojechać (Szczecin lub środa, czwartek - Poznań), bo już nie mam na to siły... Nie mam klimy - to taka podstawowa 3-drzwiowa wersja.
2. Aha i jeszcze mam problem z zamkiem - ponad rok temu poprzedniemu właścicielowi się włamywali i zamek był wymieniany w serwisie, bo auto było jeszcze na gwarancji - teraz zamek w drzwiach od kierowcy nie wpuszcza kluczyka Mrugnięcie Sam zamek działa, ale nie mogę włożyć klucza - psikałam już różnymi ustrojstwami, ale nie pomogło... Gdzie w Szczecinie można to naprawić?
3. I tak na przyszłość - widziałam, że jest ktoś ze Szczecina - proszę o polecenie jakiegoś warsztatu- przeglądy, drobne i grubsze naprawy, itd.

Pozdrawiam
Iza
« Ostatnia zmiana: Środa, 24 Październik 2012, 20:21 wysłane przez kaliope » Zapisane
marysia
V.I.P
*
Wiadomości: 1385



WWW
« Odpowiedz #1 : Poniedziałek, 24 Styczeń 2011, 23:43 »

Niemiły zapach to fatalna sprawa. Może jakaś mysza zdechła? Chodziaż myszy to tak specyficznie 'pachną', że chyba nie da się tego pomylić z czymś innym.  Proponowała bym jednak sprawdzić dokładnie w środku auta. W fotelach, pod dywanami  w bagażniku. Może źródło zapachu jest w środku a nie pod maską. Pamiętam jak u mnie się mysza zadomowiła to miałam wszędzie brudno nawet pod tapicerką w bagazniku  Uśmiech
Zapisane

zazasz
Użytkownik
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #2 : Wtorek, 25 Styczeń 2011, 09:29 »

Dzięki za odpowiedź. Co prawda nigdzie nie ma śladu myszy, ani jej pozostałości, ale poszukam. Czy myślicie, że przyczyną może być jakaś nieszczelność i np. woda, która się zbiera w bagazniku? Bo tam nie szukałam zbyt dokładnie...
Zapisane
piotrAYGO2007
Klubowicz
*
Wiadomości: 284



WWW
« Odpowiedz #3 : Wtorek, 25 Styczeń 2011, 16:13 »

Kiedyś znajomy miał podobny problem, Natomiast twierdził że pachnie mu ''MAGGI'' w aucie.
Jak się okazało wystarczyło wymienić płyn w chłodnicy i było dobrze.
Jeżeli jest możliwość to trzeba posprawdzać:
-nawiewy
-gnicie pod dywanikami.

UWAGA!!! JEŻELI ZAPACH TEN TO COŚ W OKOLICACH "KAPUCHY KISZONEJ I BIGOSU" TO PALISZ SPRZĘGŁO

Pozdrawiam i powodzenia
Zapisane

zazasz
Użytkownik
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #4 : Wtorek, 25 Styczeń 2011, 18:07 »

Kapusta kiszona i bigos - dobre...  Łohoho To już przerabiałam jak się zakopałam w śniegu, to faktycznie tak właśnie śmierdziało...
Ale do rzeczy, znalazłam źródło i to właśnie dzięki Wam! Co prawda nie w tym temacie, ale w temacie - woda pod kołem zapasowym - i to właśnie tam zgniła mi ta gąbka, która służy do wyciszenia - ta na spodzie plastikowej pokrywy od koła i śmierdziała... a leje się chyba z okolic prawego światła, albo uszczelki - nie mam pojęcia... Jak to dziadostwo uszczelnić??
pozdrawiam
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #5 : Wtorek, 25 Styczeń 2011, 23:26 »

jest już taki temat od dawna na forum:) poszukaj Uśmiech
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomości: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #6 : Środa, 24 Październik 2012, 20:23 »

temat zamknięty z uwagi na istniejący już temat o przecieku do bagażnika:

http://c1aygo107.net/index.php?topic=23.0
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 12 Wrzesień 2013, 21:50 wysłane przez kaliope » Zapisane

Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do: