Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1] 2   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: przepalone obudowy tylnych lamp  (Przeczytany 28244 razy)
żaba
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« : Sobota, 05 Listopad 2011, 15:40 »

Mam pytanko - czy Wasze C1-nki też mają przepalone od żarówek obudowy tylnych lamp ?
Bo kilka już takich widziałam i nie wiem jaki powód ....  Smutny
Zapisane
yarpen
Posiadacz
**
Wiadomości: 372



« Odpowiedz #1 : Wtorek, 15 Listopad 2011, 00:03 »

ja też mam lekko przepalone górne lampy, wygląda to tak jakby żarówka była źle zamocowana i topiła górną część lampy.
Zapisane

żaba
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #2 : Wtorek, 15 Listopad 2011, 22:32 »

No - nareszcie Uśmiech Dokładnie o to chodzi - mało osób zwraca na to uwagę bo trzeba się przyjrzeć, najlepiej zresztą to widać jak się palą światła stopu - więc kierowcy trudno to zauważyć  Uśmiech
No - może znajdzie się więcej osób - ja już znam stanowisko citroena w tej sprawie, może jak nas będzie więcej to da się z nimi pogadać....na razie kiepsko. Dla mnie to ewidentna wada konstrukcyjna, chociaż specjalistą jako kobieta to nie jestem Uśmiech
Zapisane
maab
Klubowicz
*
Wiadomości: 97



« Odpowiedz #3 : Czwartek, 17 Listopad 2011, 18:49 »

A możecie napisać w iluletnich samochodach widać te nadtopienia ? Bo oglądałem swoje lampy i nic nie widzę, ale może po prostu za młode mam auto. Zapytałem dzisiaj w sklepie o ledowe pozycje+stopy. Są, podobno niezłe, sprzedawca mówi że dość punktowe, więc nie ma obaw o to że ten z tyłu nie zauważy, inna sprawa to brak homologacji, więc kiedy wreszcie trzeba będzie jechać na przegląd to może różnie być. Ma ktoś może jakieś doświadczenie z ledami w tylnych lampach ? mógłby coś o tym napisać ?
Zapisane

Proszę nie strzelać do pianisty. Robi co może. (Oscar Wilde)
żaba
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #4 : Piątek, 18 Listopad 2011, 00:18 »

Ja u mojej c1-nki zauważyłam po 3 latach. Stopiony jest czerwony plastik wewnątrz lampy - osłaniający żarówkę. Lampy stopu świecą mi przez to na biało-czerwono Smutny.  W serwisie potwierdzili, że obie lampy są do wymiany.
A nie mam pojęcia jaka w tym moja wina - żarówki oryginalne, nie wymieniane,  światła stopu używam - fakt, ale na kursie na prawko uczyli mnie, że od czasu do czasu się przydają   Uśmiech

Moim zdaniem żarówki są za blisko tej plastikowej osłonki i ją topią. W 107-mkach zdaje się tego problemu nie ma bo całe lampy są czerwone, a nie białe jak w c1 -nkach, z czerwoną osłonką żarówki wewnątrz.
No może się czepiam ale nie uśmiecha mi się wymiana obu lamp z żadną gwarancją że po gwarancji stanie się to samo  Łohoho ..... i będę je wymieniać po raz kolejny....




Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomości: 976

Sprzedam wózek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #5 : Piątek, 18 Listopad 2011, 08:54 »

Ja u mojej c1-nki zauważyłam po 3 latach. Stopiony jest czerwony plastik wewnątrz lampy - osłaniający żarówkę. Lampy stopu świecą mi przez to na biało-czerwono Smutny.  W serwisie potwierdzili, że obie lampy są do wymiany.
A nie mam pojęcia jaka w tym moja wina - żarówki oryginalne, nie wymieniane,  światła stopu używam - fakt, ale na kursie na prawko uczyli mnie, że od czasu do czasu się przydają   Uśmiech

Moim zdaniem żarówki są za blisko tej plastikowej osłonki i ją topią. W 107-mkach zdaje się tego problemu nie ma bo całe lampy są czerwone, a nie białe jak w c1 -nkach, z czerwoną osłonką żarówki wewnątrz.
No może się czepiam ale nie uśmiecha mi się wymiana obu lamp z żadną gwarancją że po gwarancji stanie się to samo  Łohoho ..... i będę je wymieniać po raz kolejny....
jesli mieszkasz w terenie pagórkowatym to jest problem. W przeciwnym wypadku nalezy tylko zmienić nawyk stania w korku na hamulcu- no chyba ze masz automata.
Zapisane
żaba
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #6 : Piątek, 18 Listopad 2011, 19:30 »

Cookie - ale ja nie mam nawyku stania na hamulcu w korkach !!!!  Smutny.....no chyba, ze jest górka, a tych u mnie jak na lekarstwo Uśmiech
Kristofch - w c1-nkach też wygląda mi na to, że pierwszy rok - dwa jest ok. I to jest problem bo mija gwarancja.
Zapisane
yarpen
Posiadacz
**
Wiadomości: 372



« Odpowiedz #7 : Sobota, 19 Listopad 2011, 20:27 »

moja cytrynka ma 6 lat, a zauważyłem to już chwilę po zakupie (kupowałem jak miała niecałe 4 lata).
Zapisane

żaba
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #8 : Czwartek, 22 Grudzień 2011, 23:17 »

Niestety - musiałam wymienić lampy  girl_cray - niefajnie - mam nadzieję, że nowe nie przepalą się tak jak poprzednie bo nie powiem żeby była to tania inwestycja.
Stare spalone od środka - po wymontowaniu widać dokładnie
Wasze się nie stopiły? Często c1 tak mają jak obserwuję  Smutny




Zapisane
marysia
V.I.P
*
Wiadomości: 1385



WWW
« Odpowiedz #9 : Piątek, 23 Grudzień 2011, 09:16 »

moje lampy, które mam od C1 Obcego są w idealnym stanie Uśmiech

Tylko że ja bardzo mało na hamulcu jeżdżę, przeważnie trasa i redukcja biegu.
Zapisane

cookie
Maniak
***
Wiadomości: 976

Sprzedam wózek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #10 : Piątek, 23 Grudzień 2011, 12:13 »

Niestety - musiałam wymienić lampy  girl_cray - niefajnie - mam nadzieję, że nowe nie przepalą się tak jak poprzednie bo nie powiem żeby była to tania inwestycja.
Stare spalone od środka - po wymontowaniu widać dokładnie
Wasze się nie stopiły? Często c1 tak mają jak obserwuję  Smutny





Możesz zapodac fotki tych przepalonych lamp ?
Zapisane
żaba
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #11 : Sobota, 24 Grudzień 2011, 03:24 »

Oki cookie - załączę fotkę następnym razem.
Zapisane
konkol
Klubowicz
*
Wiadomości: 80


« Odpowiedz #12 : Środa, 28 Grudzień 2011, 10:40 »

też mam to samo w swoim C1. Przepalona wewnętrzna obudowa żarówki od świateł stopu. Przepalenie jest od góry obudowy. W drugiej lampie tego nie mam. Zgłaszałem to w serwisie jak jeszcze miałem na gwarancji, a zrobiło mi się to jakiś rok od nowości. W serwisie powiedziano mi że wsadziłem za mocną żarówkę, a to się stało na oryginalnych żarówkach. Ale tłumaczenia nie pomogły, gwarancja przepadła i nadzieja na nową lampę też Smutny
Zapisane
żaba
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #13 : Środa, 28 Grudzień 2011, 22:36 »

Konkol - czyli wychodzi na to, że trzymają się jednej wersji. Mi wprawdzie nie napisali nic o żarówkach, ale uznali, że nie widzą wady, pomimo, że wysłałam fotki zrobione po wymontowaniu lamp - z dziurami na wylot  girl_cray. Żarówki miałam od początku oryginalne tak samo jak Ty. 
Widocznie właściciele c1-nek za często używają stopów...
Zapisane
żaba
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #14 : Środa, 28 Grudzień 2011, 23:12 »

Fotka - zgodnie z obietnicą


* lampac1.jpg (152.05 KB, 922x1229 - wyświetlony 2153 razy.)
« Ostatnia zmiana: Środa, 28 Grudzień 2011, 23:22 wysłane przez żaba » Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomości: 976

Sprzedam wózek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #15 : Czwartek, 29 Grudzień 2011, 08:33 »

Żaba,
myslałem ze sa tylko osmalone a tu dziura na wylot. NA wszelki wypadek zrobie sobie dzirki z góry i z dołu tego czerwonego klosza do wentylacji, co by mi takiej niespodzinki żarówka nie zrobiła.
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #16 : Czwartek, 29 Grudzień 2011, 08:47 »

ostro...jestem w szoku... dziura na wylot ...tego nawet w maluchu nie miałem Niezdecydowany
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
konkol
Klubowicz
*
Wiadomości: 80


« Odpowiedz #17 : Czwartek, 29 Grudzień 2011, 11:54 »

Fotka - zgodnie z obietnicą


Mam dokładnie taką samą sytuację.

Zapisane
żaba
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #18 : Czwartek, 29 Grudzień 2011, 22:29 »

O żarówkach myślałam - czerwonych, ale ostatecznie kupiłam nowe lampy. Stopy świeciły już prawie zupełnie na biało. Jeszcze by mi mandat wlepili..... Nie wiem czy dobrze zrobiłam, bo pewnie z tymi nowymi stanie się to samo - ale tym razem już nie odpuszczę tak łatwo. Dzisiaj widziałam 107-mkę z tym samym - czyli to nie tylko bolączka c-1 nek.  Smutny
Zapisane
seraphine
Posiadacz
**
Wiadomości: 307


« Odpowiedz #19 : Czwartek, 05 Styczeń 2012, 20:57 »

A czy nie da się jakoś "wyciąć" tego czerwonego plastiku i założyć barwionych żarówek? Widziałem już takie w "białych" lampach i to działało. Kierunki przecież też są barwione, tylko że na pomarańczowo.
Zapisane

Brązowiutki Duster II klekot 4x4
Strony: [1] 2   Do góry
Drukuj
Skocz do: