Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Stukanie na postojach na biegu ja艂owym (audio)  (Przeczytany 9414 razy)
tomek_90
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 6


« : Sobota, 21 Kwiecie艅 2018, 22:40 »

Witam forumowicz贸w,

kilka problem贸w w c1 mojej 偶ony uda艂o mi si臋 ju偶 z pomoc膮 forumowicz贸w rozwi膮za膰, niestety jedna usterka zostaje usuni臋ta i pojawia si臋 nast臋pna U艣miech Tym razem tak jak w temacie zauwa偶y艂em 偶e w trakcie postoju np na 艣wiat艂ach na biegu ja艂owym zaraz po zdj臋ciu nogi z gazu pojawia si臋 d藕wi臋k (stukania, dr偶enia) kt贸ry ustaje kiedy samoch贸d jest w ruchu. D藕wi臋k ten nie jest s艂yszalny pod mask膮 silnika tylko wewn膮trz samochodu. Czy kto艣 z Was spotka艂 si臋 z tak膮 usterk膮 ? Dodatkowo przekazuje link gdzie s艂ycha膰 opisane stukanie.

https://vimeo.com/265915520

Samoch贸d :
Citroen C1
2007 ROK
Silnik 1.0

Z g贸ry dzi臋kuje za ewentualne sugestie. Mrugni臋cie
Pozdrawiam Tomasz
 
« Ostatnia zmiana: Sobota, 21 Kwiecie艅 2018, 22:42 wys艂ane przez tomek_90 » Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #1 : Niedziela, 22 Kwiecie艅 2018, 12:09 »

hmmm... sprawd藕 wydech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
patryczysko
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 38

Peugeot 107 1.0 MMT 2007 r.


« Odpowiedz #2 : Niedziela, 22 Kwiecie艅 2018, 20:47 »

Sprawd藕 poduszk臋 skrzyni
Zapisane

ford1
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 8


« Odpowiedz #3 : 艢roda, 15 Stycze艅 2020, 12:13 »

Witam,
czy uda艂o si臋 Panu zdiagnozowa膰 przyczyn臋 tych dziwnych d藕wi臋k贸w przy schodzeniu silnika z obrot贸w.
Mam to samo lekko powy偶ej obrot贸w ja艂owych, s艂yszalne tylko w kabinie. Manipuluj膮c link膮 gazu w komorze silnika nie jestem w stanie uzyska膰 tego efektu.

A mo偶e kto艣 inny mia艂 identyczny problem. Pozdrawiam.
Zapisane
ford1
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 8


« Odpowiedz #4 : 艢roda, 06 Maj 2020, 10:05 »

R贸wnie偶 skorzysta艂em z manuala wymiany uszczelki kolektora dolotowego, ale bez rozbierania podszybia. Dzi臋ki. Przy okazji ust膮pi艂 mi dziwny objaw lekkich wibracji silnika przy dodaniu gazu na luzie i schodzeniu obrot贸w w okolicy 1100-1200 obrot贸w. Mo偶e dostawa艂o si臋 jakie艣 lewe powietrze pod uszczelk膮 lub przy jej wymianie co艣 uszczelni艂em, albo pomog艂o czyszczenie przepustnicy.
Zapisane
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: