Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Automat - Sylwestrowa przygoda  (Przeczytany 5536 razy)
107Poznan
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 3


« : Poniedzia艂ek, 02 Stycze艅 2017, 17:09 »

Witam wszystkich w nowym roku U艣miech
Niestety ko艅c贸wka 2016 da艂a o sobie jeszcze zna膰 i w sylwestra pojawi艂y si臋 ma艂e problemy z 107. Auto nale偶y do mojej mamy, przebieg 55 000, automat. Ostatnio w maju wymieniana pompa wody i olej. Poprzedni w艂a艣ciciel podobno po 50 000 wymieni艂 olej na skrzyni.

Auto sprawowa艂o si臋 bez problem贸w do przedwczoraj. Na wst臋pie zaznacz臋, 偶e Mama jest ma艂o do艣wiadczonym kierowc膮 i jej relacja mo偶e nie by膰 dok艂adna. Auto podczas powrotu "samo przyspiesza艂o" nawet bez dodawania gazu oraz pod koniec trasy praca - dom, zacz臋艂o lekko szarpa膰. Przy domu konieczne by艂o zatrzymanie poniewa偶 przez osiedlow膮 drog臋 przechodzili s膮siedzi i w tym momencie auto zgas艂o. Niestety nie uda艂o si臋 te偶 odpali膰 auta. Po kilku telefonach i pr贸bach auto odpali艂o. Podczas nieudanych pr贸b nie by艂o s艂ycha膰 pracy silnika.
Wczoraj przetestowa艂em auto i odpali艂em za ka偶dym razem bez problemu. Zrobi艂em te偶 nim 10 kilometr贸w i nie by艂o 偶adnych problem贸w z jazd膮 czy zmian膮 bieg贸w. Wszystko wskakiwa艂o i redukowa艂o si臋 dobrze od 1 do 5. Wsteczny czy jazda na 1 przez kilkaset metr贸w te偶 bez problem贸w.

O ile problem z odpaleniem upatruje w tym, 偶e po tym jak auto zgas艂o Mama zapomnia艂a zmieni膰 z E na N skrzyni臋 bieg贸w i wtedy nie da si臋 odpali膰 (testowa艂em) to ciekawi mnie problem z tym, 偶e auto zgas艂o. Nie uda艂o mi si臋 tego zrobi膰 w 偶aden spos贸b. Z tego co czyta艂em na forum sprz臋g艂o do kalibracji/wymiany. Pytanie czy jakie艣 inne propozycje macie w tym zakresie? Czy warto wybiera膰 si臋 do mechanika z tak膮 ma艂膮 ilo艣ci膮 informacji czy uzna膰 to za przypadek jednostkowy?
Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #1 : Wtorek, 03 Stycze艅 2017, 20:53 »

Skoro przy Tobie by艂o wszystko OK, to ja bym nie panikowa艂 , tylko wzi膮艂 mam臋 na kilka pr贸bnych lekcji. Moja ma艂偶onka te偶 ma czasem dziwne odczucia.
Zapisane

107Poznan
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 3


« Odpowiedz #2 : Wtorek, 01 Stycze艅 2019, 15:45 »

Problem zosta艂 zdiagnozowany, okaza艂o si臋, 偶e czasem peda艂 gazu nie odbija (nie wraca) po mocnym wduszeniu. I wtedy auto zostaje na "gazie" przez co ma si臋 wra偶enie, 偶e dzieje si臋 co艣 dziwnego. Pytanie do Was czy jakie艣 "domowe" dzia艂ania tutaj mog膮 pom贸c (spr臋偶yny, wd40 czy inne) czy raczej wymiana peda艂u gazu? Jak to jest zbudowane w 107, czy kto艣 robi艂 wymian臋 samodzielnie?
Zapisane
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: