Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Zapytanie o stuki podczas pierwszego ruszania.  (Przeczytany 4338 razy)
Roberto1972
Newbie
*
Wiadomości: 3


« : Niedziela, 02 Czerwiec 2019, 21:19 »

Witam. Posiadam C1 z 2011 roku(55 tys.)Autem jezdzi moja żona.Ja zauważyłem już trzydzieści tysięcy temu, że auto podczas pierwszego ruszania pary razy stuknie gdzieś z przodu, potem jest cisza.Po każdym nowym odpaleniu i ruszeniu jest to samo.Co to może być?
Dodam ,że poza tym auto jeździ bez zarzutu.Posiada esp z asr może to jest z tym związane.Czy ktoś z szanownych forumowiczów może coś podpowiedzieć.Po zatrzymaniu samochodu i ponownym ruszeniu jest cisza.
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 02 Czerwiec 2019, 21:32 wysłane przez Roberto1972 » Zapisane
Pino.1
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #1 : Poniedziałek, 30 Październik 2023, 09:47 »

Trochę późno, ale może komuś się przyda.
Wymień "uszczelkę" pomiędzy katalizatorem a rurą wydechową, przy okazji śruby, i sprężyny, a zapewne też i nakrętki - te oryginalnie są przyspawane i dosyć szybko rdzewieją. Śrub i nakrętek nie kupuj ocynkowanych, tylko czarne, najlepiej oksydowane. I twarde (10/9 to już przesada, ale 8.8 to moim zdaniem będzie ok.), drobnozwojowe. No i oczywiście jakieś podkładki ;-)
Zapisane

, że ukradli mu walizkę...
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do: