Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 2 [3]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Klimatyzacja do 107 Happy  (Przeczytany 69010 razy)
3lncr
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 15



« Odpowiedz #40 : Czwartek, 12 Maj 2011, 13:42 »

A nie jest tak, ze 107'ki maja fabrycznie zawsze otwarty obieg? Do klimy trzeba to jakos przerabiac chyba, co?
Zapisane

3lncr
piotrAYGO2007
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 284



WWW
« Odpowiedz #41 : Czwartek, 12 Maj 2011, 13:51 »

jak nie ma klimy to obieg jest otwrty ca艂y czas,
musisz wymieni膰 sterowanie nawiewami i pare innych rzeczy
Zapisane

cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #42 : Czwartek, 12 Maj 2011, 13:55 »

dobrze jest zamyka膰 obieg powietrza
Panowie- spoko loko, klima ch艂odzi ale przy +30C i nagrzanym samochodzie w korku nie jest to to samo co w samochodach o klase wy偶szych. Oczywi艣cie pomaga zamkniety obieg powietrza i jak wspomina艂em podniesienie obrot贸w. Z klima jest wszystko w porzadku bo by艂em z tym w aso jak tylko zacz臋艂o si臋 porzadnie lato. Zdanim Aso - ten typ tak ma. wieje zimniejszym powuietrzem ale jesli trzeba szyko sch艂odzi膰 nagrzan膮 kabine to nie oszukujmy si臋- instyalacja C1 w korku tego nie potrafi przy temperaturach powyzej 30C. C1 z jazdy testowej te偶 mia艂a takie same problemy bo nie mog艂em uwierzyc panom z aso ze ten typ tak ma. MOja klima w takie upa艂y ch艂odzi ale w korku ustawianie wy偶szych obrot贸w dmuchawy niz II nie ma sensu. Mam por贸wnanie do kilku wiekszych samochd贸w i najwydajniesze klimy jakie spotka艂em montuja w misubishi- tam sch艂adza kabin臋 moment (l200, galant). Zreszta moja wiekowa xantia te偶 duzo lepiej sobie radzi z klimatyzacja ni偶 c1.
Zapisane
3lncr
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 15



« Odpowiedz #43 : Czwartek, 12 Maj 2011, 13:57 »

Aaa, teraz rozumiem. Pisales o maluchach. No ale reasumujac, tak czy inaczej, lepiej przeciez jest z klimatyzacja niz bez. U艣miech
Zapisane

3lncr
piotrAYGO2007
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 284



WWW
« Odpowiedz #44 : Czwartek, 12 Maj 2011, 14:14 »

je偶eli auto stoi na s艂o艅cu i go nie przewietrzysz przed jazd膮 to nie ma szans na sch艂odzenie,

Trzeba te偶 wzi膮膰 pod uwag臋, 偶e szyba jest du偶o wi臋ksza ni偶 w innych autach (chodzi mi tutaj o procent wielko艣ci szyby przedniej do wielko艣ci wn臋trza pojazdu- "ma艂a szklarnia"

Zapisane

cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #45 : Czwartek, 12 Maj 2011, 14:16 »

Aaa, teraz rozumiem. Pisales o maluchach. No ale reasumujac, tak czy inaczej, lepiej przeciez jest z klimatyzacja niz bez. U艣miech
Jasne ale w przypadku domontowywania tego do auta miejskiego imho lepsza inwestycj膮 jest szyber.
Zapisane
WojtekS1
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 35


« Odpowiedz #46 : 艢roda, 21 Maj 2014, 10:40 »

Odgrzewam stary temat  U艣miech Czy kto艣 z forumowicz贸w w mi臋dzyczasie zak艂ada艂 klim臋 do swojego maluszka? Szukam kogo艣, kto podj膮艂by si臋 tego na po艂udniu kraju rejon 艢l膮ska-Krakowa.
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #47 : Pi膮tek, 23 Maj 2014, 13:14 »

Odgrzewam stary temat  U艣miech Czy kto艣 z forumowicz贸w w mi臋dzyczasie zak艂ada艂 klim臋 do swojego maluszka? Szukam kogo艣, kto podj膮艂by si臋 tego na po艂udniu kraju rejon 艢l膮ska-Krakowa.
Napisze ci z punktu widzenia u偶yszkodnika fabrycznej klimy. Sza艂u to ona nie robi. Jak masz wyda膰 2 czy 3 kafle na graty i monta偶 to za艂贸偶 sobie szyberdach. Klima zabiera sporo mocy w tak ma艂ym silniku, a ta w wydaniu fabrycznym nie jest zbyt wydajna w por贸wnaniu do innych marek samochod贸w. Dobrze sch艂adza jak silnika ma powy偶ej 2000 obrot贸w. Niezbyt skutecznie sch艂adza rozgrzany samoch贸d w korku mimo ze mam szary metalic. W ciemniejszym kolorze dzia艂a zapewne jeszcze gorzej.
Do uzbrojenia samochodu w klim臋 potrzeba sporo grat贸w (modu艂 wentylacji spod deski rozdzielczej, parownik, skraplacz, kompresor z przewodami, mocniejszy alternator, a nie wykluczone, 偶e i bardziej wydajny wentylator ch艂odnicy). Ja bym sobie odpu艣ci艂.
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #48 : Pi膮tek, 23 Maj 2014, 13:34 »

a ja szyberdach strasznie chcia艂bym mie膰 U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #49 : Pi膮tek, 23 Maj 2014, 16:03 »

a ja roll dach
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
3lncr
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 15



« Odpowiedz #50 : Pi膮tek, 23 Maj 2014, 16:11 »

A nie lepiej cabrio, a p贸藕niej na to wszystko zasmaaa偶ka? J臋zyk

PS: Sorki, to przez ten pi膮tkowy popo艂udzie艅 przedwieczorny.
Zapisane

3lncr
ganbit
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 10



« Odpowiedz #51 : 艢roda, 28 Maj 2014, 17:47 »

Cabrio to te偶 moje marzenie U艣miech Mo偶e kiedy艣.....  lol
Zapisane
Robertmodelarz
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 58



« Odpowiedz #52 : Pi膮tek, 03 Kwiecie艅 2015, 21:13 »

Jest warsztat w Starej Mi艂osnej -Warszawa klamoty i monta偶 2400 z艂
Zapisane
Pankol
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 5


« Odpowiedz #53 : 艢roda, 29 Kwiecie艅 2020, 23:03 »

Mnie uda艂o si臋 zamatowa膰 klim臋, je偶eli kto艣 potrzebuj臋 dok艂adny opis 艂apka w g贸r臋, robota na trzy - cztery dni dla kogo艣 kto tego nie robi艂.


Mam tylko jedn膮 zagwozdk臋, sygna艂 za艂膮czenia klimy po czujniku ci艣nienia leci na termopar臋 parownika s膮 tam trzy piny, jeden wej艣cie pr膮du od czujnika ci艣nienia +12V drugi masa a trzeci wyj艣cie sygna艂u na BSI za艂膮cz klim臋.

Silnik benzyna 1,0

Jaki sygna艂 powinien i艣膰 na BSI czy to sygna艂 pr膮dowy +/- czy logiczny, czy kto艣 z si艂aczy od elektryki mo偶e pom贸c, jak mierz臋 miernikiem to jest tam jakie艣 minimalne napi臋cie jakie艣 0,5V po za艂膮czeniu przycisku klimy, na wy艂膮czonym 0,2V. Co?

Czy mam uszkodzony Termostat z termopar膮. Prosz臋 o pomoc.

Po pod艂膮czeniu DiagBoxa ca艂y czas nie widzi sygna艂u za艂膮cz klim臋
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: