Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Maty wygłuszające przednie błotniki  (Przeczytany 12911 razy)
WojtekS1
Użytkownik
*
Wiadomości: 35


« : Niedziela, 26 Wrzesień 2010, 17:48 »

Witam,

Wczoraj miałem wreszcie chwilę czasu przyjrzeć się dokładniej cytrynce i mam małą zagwozdkę. W moim autku po  otwarciu przednich drzwi kierowcy po spojrzeniu w szparę pomiędzy przednim błotnikiem zewnętrznym i wewnętrznym poszyciem na całej wysokości są takie jakby maty uszczelniająco wygłuszające (takie jakby plastiki z elementami szarej gąbki) a po prawej stronie nie ma nic. Widać nawet plastikowe nadkole przez tę szparę. Autko nowe z salonu i nie wiem czy tak ma być czy te elementy są tylko z lewej strony? Czy zapomnieli wsadzić w fabryce? Może ktoś mógłby zerknąć i zobaczyć jak jest u Was zanim zacznę robić dym u dealera.
Zapisane
marysia
V.I.P
*
Wiadomości: 1385



WWW
« Odpowiedz #1 : Niedziela, 26 Wrzesień 2010, 19:01 »

U mnie jest tak samo z prawej i lewej  Uśmiech
Wszystko szczelnie i miedzy jednym a drugim taka niby gąbka grubości 1-1,5cm
Zapisane

ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #2 : Niedziela, 26 Wrzesień 2010, 20:17 »

ja też mam z obu!
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
WojtekS1
Użytkownik
*
Wiadomości: 35


« Odpowiedz #3 : Niedziela, 26 Wrzesień 2010, 20:25 »

No to kurcze nie wiem co o tym sądzić. Wysprawdzałem dokładnie każdą śrubkę i lakierowanie i praktycznie nie ma opcji  żeby dealer coś kombinował np. z odkręcaniem błotnika bo wszystko jest polakierowane fabrycznie i nic nie ruszane, wszystko idealnie spasowane. Osobiście nie znam takiego magika co by tak potrafił zrobić poza fabryką. Kurcze czyżby w fabryce nie włożyli. hmm??
Zapisane
Lookie
Użytkownik
*
Wiadomości: 14


C1r1


« Odpowiedz #4 : Środa, 06 Październik 2010, 20:57 »

Ja bym to sprawdził dogłębnie...to trochę dziwne że jedna strona ma  a druga nie
nie sugerował bym się że to samochód nowy, Ja w swoich  motoryzacyjnych przygodach z salonami i rzekomo "fabrycznie idealnymi" samochodami  miał bym wątpliwości i sprawdzil bym dla pewności grubość powłoki lakierniczej na tych elementach....
Zapisane
pietras
Klubowicz
*
Wiadomości: 903


Radom / Warszawa


« Odpowiedz #5 : Piątek, 08 Październik 2010, 07:58 »

Ja bym to sprawdził dogłębnie...to trochę dziwne że jedna strona ma  a druga nie
nie sugerował bym się że to samochód nowy, Ja w swoich  motoryzacyjnych przygodach z salonami i rzekomo "fabrycznie idealnymi" samochodami  miał bym wątpliwości i sprawdzil bym dla pewności grubość powłoki lakierniczej na tych elementach....

akurat wątpie żeby dla kawałka gąbki ktoś rozbierał jego auto.. troche zaufania względem dealera Mrugnięcie druga sprawa jeśli to już by miało miejsce to miernikiem lakieru można sobie co najwyżej podłubać w nosie, bo i na to są sposoby np. kąpiel kwasowa i położenie lakieru ponownie.. Uśmiech
Zapisane

Uśmiech
marysia
V.I.P
*
Wiadomości: 1385



WWW
« Odpowiedz #6 : Piątek, 08 Październik 2010, 08:31 »

Ja myslę, że skoro autko nowe salonowe to najlepiej chyba poprostu podjechać tam i sprawdzić. Jest chyba na gwarancji?
Zapisane

Lookie
Użytkownik
*
Wiadomości: 14


C1r1


« Odpowiedz #7 : Piątek, 08 Październik 2010, 09:39 »

a propos miernika lakieru i dłubania nim w nosie  Łohoho Kupiłem w swoim życiu kilka nowych samochodów i od pewnego czasu miernika lakieru profilaktycznie używam zawsze nawet w salonie! po tym jak sprzedano mi "fabrycznie nowy" samochód Opel astra w którym jak się okazało były szpachlowane i malowane drzwi i tylny błotnik!!! sprawa wyszła na jaw po 3 latach kiedy to miałem małą stłuczkę i serwis blacharsko lakierniczy stwierdził że to moja 2 stłuczka!!!!. Znajomy kupił "fabrycznie nową" Alfa Romeo i okazało się że równierz była szpachlowana i malowana! podejrzenie- brak kilku śrubek w mocowaniu nadkola...! Reasumując polecam magazyn "Turbo Kamera" TVN Turbo może sprzed 2 tyg "fabrycznie nowy" Ford Kuga szpachlowany malowany nie za 30-40 tys tylko ponad 100tys zł nikt nie zadaje sobie trudu wytrawiania blach jakimiś kwasami! sprawa w sądzie toczy się do dziś!  To tylko kilka przypadków, które podaję może powiecie że jestem szalony ale ciężko jest mi zaufać dealerowi po tym co się dzieje na rynku...

Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #8 : Piątek, 08 Październik 2010, 10:01 »

niestety to prawda... zdarzają się takie przypadki!
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
dthdth
V.I.P
*
Wiadomości: 1777



« Odpowiedz #9 : Piątek, 08 Październik 2010, 12:08 »

Kurcze - no to niezle. To mi daje do myslenia, bo u mnie w Fiacie Bravo II drzwi przednie kierowcy lekko odstaja od nadwozia dolem. Nie widzialem tego jak kupowalem bo to nowka wiec sie nie przygladalem dokladnie. Teraz boje sie ze to moze byc cos podobnego bo ogladalem inne egzemplarze i takiego defektu nie maja Smutny
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
pietras
Klubowicz
*
Wiadomości: 903


Radom / Warszawa


« Odpowiedz #10 : Sobota, 09 Październik 2010, 00:51 »

osobiście też słyszałem o przypadku puga 206+ który spadł z lawety i został sklejony na nówke funkiel. sprawa skończyła się w sądzie, ale miałem na celu raczej podkreślić to żeby cisnąc dealera jeśli już i nie zaprzątać sonbnie głowy pierdołami.. Uśmiech
Zapisane

Uśmiech
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do: