Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1] 2 3   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: kilka ciekawostek o produkcji trojaczk贸w w fabryce TPCA  (Przeczytany 65412 razy)
konkol
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 80


« : Poniedzia艂ek, 16 Marzec 2009, 20:00 »

Postanowi艂em poruszy膰 taki temat...

Wszyscy wiemy, 偶e w naszych trojaczkach mamy silnik z toyoty... ale powiedzcie mi, co jest w naszych autach z citroena i peugeota? Nigdy nie mia艂em auta 偶adnej z tych trzech marek i ciekawi mnie co jest charakterystycznego, co jest typowego w naszych autach dla ka偶dej z marek?
 
Np, mo偶e trzymaj膮 si臋 drogi tak dobrze jak citroeny, mo偶e maj膮 hamulce z peugeota, mo偶e uk艂ad kierowniczy z toyoty? A mo偶e co艣 innego?

Kto je藕dzi艂 kiedy艣 innym autem jednej z tych marek i zauwa偶a podobie艅stwa jaki艣 element贸w lub sposobu jazdy?
 
Pozdrawiam 艁ohoho
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 15 Wrzesie艅 2013, 21:48 wys艂ane przez kaliope » Zapisane
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #1 : Poniedzia艂ek, 16 Marzec 2009, 20:18 »

nie maj膮 nic z PSA pr贸cz silnika HDI Du偶y u艣miech
a ga艂ke zmiany bieg贸w maj膮 z yarisa Smutny
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #2 : Poniedzia艂ek, 16 Marzec 2009, 22:41 »

bud臋 maj膮 z PSA... mechanika jest toyoty... toyota da艂a benzyn臋 a PSA diesla
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 2553



« Odpowiedz #3 : Wtorek, 17 Marzec 2009, 10:56 »

Archer, projekt tak, ale buda nie jest typowa dla PSA Mrugni臋cie nic nie jest takie jak u PSA jak dla mnie. mia艂em 106 i 306 znajomi maj膮 205, 206, 406, 309, 607 i w 107 nie ma NIC z tych samochod贸w poza znaczkiem w/g mnie. hamulce s膮 inne ca艂kowicie, rozstaw 艣rub ma sie nijak do PSA (4x108 do 4x100), tylne zawieszenie to ju偶 chyba wszyscy wiedz膮 偶e ko艂o Puga nie sta艂o, to samo z ca艂膮 reszt膮. nawet prze艂膮czniki zespolone na kolumnie kierowniczej dzia艂aj膮 jak w Toyocie nie m贸wi膮c ju偶 o klaksonie Du偶y u艣miech

jak kto艣 znajdzie jako膮kolwiek rzecz kt贸ra jest taka jak w innych Pugach to b臋de w szoku i b臋de mu m贸wi艂 PROSZE PANA Mrugni臋cie

pozdrawiam
ma艂y
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
konkol
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 80


« Odpowiedz #4 : Wtorek, 17 Marzec 2009, 18:26 »

hehe, s膮 takie same ko艂paki i znaczki 艁ohoho po za tym kierownica. Ciekaw jestem np. czy do silnika zalany jest w C1 olej TOTAL, bo taki lej膮 w citroenach.

Zacz膮艂em ten temat, bo przecie偶 to jest auto b臋d膮ce rezultatem wsp贸艂pracy toyoty i PSA, a ja nie wiem jaki wk艂ad ma w niego PSA 艁ohoho
Zapisane
Dominikk
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 146


« Odpowiedz #5 : Wtorek, 17 Marzec 2009, 23:48 »

Pr臋dko艣ciomierz skalowany na nieparzyste J臋zyk czyli 10km/h 30km/h 50km/h 70km/h  a nie 20km/h 40km/h 60km/h U艣miech  to jest z Puga J臋zyk
Zapisane
Dominikk
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 146


« Odpowiedz #6 : 艢roda, 18 Marzec 2009, 17:43 »

a no widzisz J臋zyk oczywscie reflektory tez made by PSA U艣miech
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #7 : 艢roda, 18 Marzec 2009, 20:15 »

Reflektory s膮 made by Valeo Chrzan贸w Polska linia produkcyjna B0... czyli przez dostawc臋 cz臋艣ci do po艂owy aut na 艣wiecie... to chyba z艂y przyk艂ad! J臋zyk

PS
wiem bo mam tam kumpla i dzi臋ki temu b臋d臋 m贸g艂 za艂o偶y膰 halogeny bo lampki kupi艂em a od Krzysia dosta艂em oryginalne wtyczki!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #8 : Niedziela, 22 Marzec 2009, 23:54 »

nie maj膮 nic z PSA pr贸cz silnika HDI Du偶y u艣miech
a ga艂ke zmiany bieg贸w maj膮 z yarisa Smutny
Dok艂adnie tak jak kolega pisze. Mechanicznie jest chyba w 100%z toyoty. Od grubo艣ci blach i cha艂owego zabezpiesczenia antykorozyjnego, przez srednice piast, rodzaj zacisk贸w i zawieszenia. POza silnikiem diesla praktycznie nic tam francuskiego nie ma.
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #9 : Poniedzia艂ek, 23 Marzec 2009, 00:30 »

i sorki za OT ale to chyba wielka zaleta tego auta... bo peugot da艂 to co mia艂 najmniej awaryjne czyli stary sprawdzony HDi a do艣膰 ma艂a usterkowo艣膰 toyot mo偶e nam tylko wyj艣膰 na dobre!
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #10 : Poniedzia艂ek, 23 Marzec 2009, 10:29 »

i sorki za OT ale to chyba wielka zaleta tego auta... bo peugot da艂 to co mia艂 najmniej awaryjne czyli stary sprawdzony HDi a do艣膰 ma艂a usterkowo艣膰 toyot mo偶e nam tylko wyj艣膰 na dobre!
smiem sie nei zgodzi膰-silnik hdi jest stosunkowo do艣c nowy i oszcz臋dny ale z bezawarynoscia bym nie przesadza艂. Stre HDI to 2.0 110 i 90 KM. Silniki 1,4 1,6 i 2,0, 2,2 oraz 2,7 to twory ostatnich 5 lat albo i nowsze.
Najwieksze zalety samochod贸w koncernu PSA to dla mnie osobiscie komfortowe zawieszenie i niesmiertelne blachy. Tego niestety w C1 nie znajdziesz.
Zapisane
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #11 : Czwartek, 12 Listopad 2009, 09:44 »

pytacie z czego sa zrobione wasze pojazdy?
no wiec...  generalnie fabtyka TPCA...  sklada sie z polaczenia 2 koncernow.  TPS i PSA.
PSA zfinansowalo fabryke...   a Toyota zajela sie strona techniczna, czyli wprowadzila tu swoj system Toyota Production System.
nie ebde sie rozpisywal, co on oznacza.
chodzi o to ze technologie sa japonskie.

Dostawcy to przedewszystkim firmy z Czech, Niemiec, Poslki, troche z Ruminii. i z Francji.
przewaznie Valeo, Bosch, i inne znane firmy.
co do silnikow, to benzyniaczki sa z wa艂brzycha... HDi z francji. ale to jzu wiecie...
HDi- tylko kilka sztuk dziennie jest montowanych do tych aut...   a za jedna dobe z fabryki wyjezdza ponad 1000 aut! wiec jest to tylko jakis porcent wszystkich silnikow.
czym sie jeszcze roznia wasze autka?  np toyota ma wiecej zgrzew贸w... wiec strefa kontrolowanego zgniotu jest lepsza. jesli tak to mozna nazwac.
a reszta? poza drobnymi.... pierdolami.. wszystko jets to samo! zawiecha ta sama, uklad kierowniczy tez, tylna belka tez, chamulce to samo....  technicznie to samo!
Zapisane
biela
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 1502


Auto maniak


« Odpowiedz #12 : Czwartek, 12 Listopad 2009, 11:32 »

tpca dzi臋ki za cenne informacje, mo偶e wiesz co艣 na temat test贸w wytrzyma艂o艣ciowych pod wzgl臋dem przebiegu?
Zapisane

Kia Ceed SW '20 1.0 120KM
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #13 : Czwartek, 12 Listopad 2009, 12:20 »

tpca dzi臋ki za cenne informacje, mo偶e wiesz co艣 na temat test贸w wytrzyma艂o艣ciowych pod wzgl臋dem przebiegu?
niestety do takich rzeczy nie mam dostepu... 
Zapisane
cookie
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 976

Sprzedam w贸zek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #14 : Czwartek, 12 Listopad 2009, 12:29 »

A wiesz mo偶e na jakiej oliwie trojaczki wyjezdzaja z fabryki? Nie chodzi o firme tylko o typ oleju i lepkosc.
Zapisane
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #15 : Czwartek, 12 Listopad 2009, 12:37 »

A wiesz mo偶e na jakiej oliwie trojaczki wyjezdzaja z fabryki? Nie chodzi o firme tylko o typ oleju i lepkosc.
a tego to nie wiem, ale zaraz wybiore sie na montarz, tam gdzie zalewaja auto olejami i zapytam kogos...
zreszta mozliwe, ze silniki jzu przyjezdzaja z zalanym olejem z walbrzycha... 
zaraz sie dowiem.
Zapisane
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #16 : Czwartek, 12 Listopad 2009, 13:16 »

ok, bylem i juz wiem wiecej...   olej silnikowy.. nie wiem, bo silniki przyjezdzaja juz zalane olejem z walbrzycha...  choc zdarzylo sie ze kilka razy przyjechaly nie zalane hehe.
wiec olej tutaj maja ale na dziale REPAIR,. i byc moze kiedys sie tam wybiore i obczaje sprawe. natomiast wiem wiecej o oleju do skrzyni...


jest to jakis pelny syntetyk, dozywotni. czyli nei wymienia sie jzu oleju w skrzyni.
tu jego specyfikacja.. spisane z karty...

TOYOTA FE MTF 476698-01
972016

Producent EXXONMOBILE Corp.

dostawca Esso Chech Rep.

nie bylo tam napisane jaka klasa lepkosci itd....
pewnie sie spodziewaliscie czegos w rodzaju SAE..... itd.. ale niestety nie ma tam tego:(
jedyne co moglem podrzucic.
no i jeszcze kilak fotek dla ciekawskich hehe










sorki za jakos ale robione telefonem/.
kiedys moze dorzuce kilka fotek wiecej, ale nie obiecuje bo zabronione jest robienie zdjec.. ze ponoc kradziesz wlasnosci intelektualnej, i mozna wyleciec za to z pracy.
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #17 : Czwartek, 12 Listopad 2009, 13:46 »

...albo od razu powiedz co z testami silnik贸w i ewentualnych obci膮偶e艅 maksymalnych jakim s膮 one poddawane w testach - to tak odno艣nie modyfikacji i podniesienia mocy oraz co zmieniono w silnikach 2009 (tych po lifcie) - ale z tego co piszesz to raczej nie bedziesz miec do tego dostepu.

...od razu proponuje oddzielny temat pt: "PYTANIA DO TPCA"
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 12 Listopad 2009, 13:49 wys艂ane przez kristofch » Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
tpca
Go艣膰
« Odpowiedz #18 : Czwartek, 12 Listopad 2009, 14:01 »

...albo od razu powiedz co z testami silnik贸w i ewentualnych obci膮偶e艅 maksymalnych jakim s膮 one poddawane w testach - to tak odno艣nie modyfikacji i podniesienia mocy oraz co zmieniono w silnikach 2009 (tych po lifcie) - ale z tego co piszesz to raczej nie bedziesz miec do tego dostepu.

...od razu proponuje oddzielny temat pt: "PYTANIA DO TPCA"
tego nie wiem na 100%, ale mowilo sie tu swego czasu ze jedyne co sie zmienilo to ze zmienili mapy zaplonu i zwiekszyla sie moc...   ale ponoc bardzo ma艂o sie zwiekszyla.. za to mialo to na celu minimalne obnizenie emisji spalin... chodzi o to ze na zachodzie europy od tego zalezy wysokosc ubezpieczenia itd

zmienily sie zderzaki... zawiecha i prawie cala reszta bez zmian....
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 12 Listopad 2009, 14:04 wys艂ane przez tpca » Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #19 : Czwartek, 12 Listopad 2009, 14:59 »

...no w艂asnie chyba z 1KM dodali  U艣miech i "rzekomo" zmiejszy艂o sie zuzycie paliwa U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
Strony: [1] 2 3   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: