Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: zacinaj膮ce si臋 zamki i stacyjka - rozwi膮zanie  (Przeczytany 10594 razy)
polobis
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 81



« : Sobota, 28 Wrzesie艅 2013, 21:09 »

Wspomina艂em jaki艣 czas temu, 偶e zamk贸w ju偶 otworzy膰 nie mo偶na i na szcz臋艣cie dzia艂a stacyjka. Tydzie艅 temu by艂 ogromny problem r贸wnie偶 ze stacyjk膮 - przesta艂 wchodzi膰 kluczyk jak i do zamk贸w. Smarowanie, czyszczenie nie pomaga艂o nic - na 30 razy kluczyk w stacyjce wchodzi艂 raz i to z trudem.
Rozwi膮zaniem okaza艂o si臋 dorobienie nowego kluczyka, samego metalu i podmiana w plastikowych ok艂adzinach. Nie ma co prawda napisu Valeo, ale wszystko dzia艂a p艂ynnie i zgrabnie, jak n贸wka, nawet zapiaszczony zamek baga偶nika i wlewu paliwa... Stary trzpie艅 dosta艂em z powrotem i tu mia艂em okazj臋 obejrze膰 pod lup膮 stary i nowy kluczyk - z czego to robili, amelinium?  Pojazd ma 60 tys - troch臋 szybko na przetarte kluczyki.... dobrze, 偶e korzysta艂em z jednego - by艂o z czego wzi膮膰 wz贸r. Koszt operacji 70z艂.
Warte zastanowienia, bo w serwisie zasugerowali wymian臋 b臋benk贸w i  stacyjki, o koszt nawet si臋 nie pyta艂em...
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #1 : Niedziela, 29 Wrzesie艅 2013, 00:38 »

serwis chyba chcia艂 zarobic na Tobie bo naj艂atwiej wymieni膰 na nowe zamiast naprawi膰 .......
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
polobis
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 81



« Odpowiedz #2 : Pi膮tek, 11 Sierpie艅 2017, 10:20 »

No i po rozwi膮zaniu. Dorobiony kluczyk r贸wnie偶 si臋 ju偶 zacina, co gorsza, zacina si臋 oryginalny. Pojazd ma 110 tys. przebiegu. I tu mam pytanie czy da si臋 i gdzie艣 dokupi膰 wk艂ad zamka do stacyjki? U偶ywanych nie chc臋 ze zrozumia艂ych wzgl臋d贸w, a na nowe co艣 nie mog臋 trafi膰. S膮 komplety stacyjki i zamk贸w za prawie 1000z艂, ale to nie jest to, o co mi chodzi... Ostatecznie przerobi艂bym zap艂on na przycisk, czy inn膮 wajch臋, jak nie potrafi膮 stacyjek robi膰...
Zapisane
Dosiek77
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 12


107 2008r.


« Odpowiedz #3 : Pi膮tek, 18 Maj 2018, 15:40 »

Mam ten sam problem. w tej chwili nie dzia艂a klapa baga偶nika i zacinaj膮 si臋 drzwi kierowcy. Czy uda艂o si臋 komu艣 naprawi膰 taka usterk臋?
Zapisane
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: