Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1]   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Sk艂adana tylna kanapa  (Przeczytany 24672 razy)
Szynecki
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 3


« : Czwartek, 24 Stycze艅 2013, 15:03 »

Witam! Czy da si臋 w艂o偶y膰 (wymieni膰) bezproblemowo sk艂adan膮 tyln膮 kanap臋 do Trojaczka bez takiej opcji? S膮 jakie艣 dodatkowe zawiasy, blacha za oparciem czy jakie艣 dodatkowe szyny? Chc臋 kupi膰 Trojaczka, a szukanie samochodu ze wzgl臋du na posiadanie tej opcji zaw臋偶a troch臋 zakres moich poszukiwa艅 :-)
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #1 : Czwartek, 24 Stycze艅 2013, 15:30 »

wydaje mi si臋, 偶e nie b臋dzie problemu z wymian膮 U艣miech
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
piotrAYGO2007
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 284



WWW
« Odpowiedz #2 : Czwartek, 24 Stycze艅 2013, 17:34 »

Generalnie wszystkie zawiasy to po艂膮czenie siedziska z oparciem wi臋c tu problemu nie ma ALE:

Oparcie zatrzaskuje si臋 na uchwytach przymocowanych do bok贸w auta (niewiem jak to wygl膮da w zwyk艂ej kanapie) i teraz tak:
-musisz wymieni膰 lub wyci膮膰 otwory w boczkach;
-musisz kupi膰 te uchwyty ( i tu pytanie: czy pod plastikami jest jakie艣 wzmocnienie do tych uchwyt贸w);
 
Osobi艣cie wydaje mi si臋, 偶e uchwyty powinny by膰 zamontowane bardzo porz膮dnie ze wzgl臋du na przeci膮偶enia wyst臋puj膮ce podczas hamowania.

Zapisane

obcy44
Citybug Maker
*
Wiadomo艣ci: 693


zajefajny w贸zek 艣migaj膮cy po W-wie


« Odpowiedz #3 : Pi膮tek, 25 Stycze艅 2013, 00:51 »

Generalnie wszystkie zawiasy to po艂膮czenie siedziska z oparciem wi臋c tu problemu nie ma ALE:

Oparcie zatrzaskuje si臋 na uchwytach przymocowanych do bok贸w auta (niewiem jak to wygl膮da w zwyk艂ej kanapie) i teraz tak:
-musisz wymieni膰 lub wyci膮膰 otwory w boczkach;
-musisz kupi膰 te uchwyty ( i tu pytanie: czy pod plastikami jest jakie艣 wzmocnienie do tych uchwyt贸w);
 
Osobi艣cie wydaje mi si臋, 偶e uchwyty powinny by膰 zamontowane bardzo porz膮dnie ze wzgl臋du na przeci膮偶enia wyst臋puj膮ce podczas hamowania.


no niestety nara偶臋 si臋 koledze ale to co piszesz to niestety tylko domniemania , prawda jest taka 偶e 艣mia艂o pasuj膮  nic nie trzeba wierci膰 wycina膰 dokupowa膰 , tylko jest wtedy dodatkowe mocowanie po 艣rodku przykr臋cane do karoseri , na kt贸re s膮 fabryczne otwory U艣miech
Zapisane

Citroen C1 1,0 B 2009r 
Honda CRV 2,2 I-CTDI 175 KM
Kymco New Dink 50
piotrAYGO2007
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 284



WWW
« Odpowiedz #4 : Pi膮tek, 25 Stycze艅 2013, 08:42 »

Od razu pisa艂em 偶e niewiem jak to wygl膮da w zwyk艂ej wersji wi臋c si臋 nie nara偶i艂e艣, a raczej u艣wiadomi艂e艣.

Mam tylko jedno pytanie: jak to jest z bocznymi uchwytami do opar膰? takie same rozwi膮zanie w obu wersjach?
Zapisane

BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #5 : Pi膮tek, 25 Stycze艅 2013, 12:14 »

mi sie wydaje ze oby dwie kanapy sie skladaja dlatego mocowania sa takie same a roznia sie tylko tym ze jedna jest dzielona i to wszystko
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Szynecki
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 3


« Odpowiedz #6 : Sobota, 26 Stycze艅 2013, 16:02 »

Dzi臋ki wszystkim. Zobaczymy jak膮 wersj臋 uda mi si臋 kupi膰. Jak b臋d臋 musia艂 montowa膰 sam kanap臋 to od艣wie偶臋 temat :-)
Zapisane
bikerking
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 18



« Odpowiedz #7 : Niedziela, 27 Stycze艅 2013, 19:42 »

Witam.
Mam podobny problem, z tym 偶e ju偶 uda艂o mi si臋 kopic trojaczka, niestety bez dzielonej kanapy. Takowa by by艂a mi bardzo przydatna wi臋c te偶 postanowi艂em zg艂臋bi膰 temat.
Jak co艣 uda mi si臋 zdzia艂a膰 to opisze to na forum.
Puki co prosz臋 o jakie艣 fotki ludzi kt贸rzy maj膮 wersje dzielon膮 (okolice zawias贸w w 艣rodku kanapy). Chcia艂bym si臋 upewni膰 偶e tam nie ma 偶adnego po艂膮czenia z karoseri膮. Zagl膮da艂em pod kanap臋 w moim trojaczku i opr贸cz 艣rub mocuj膮cych pasy bezpiecze艅stwa nie znalaz艂em tam 偶adnych innych otwor贸w/艣rub kt贸re mog艂y by by膰 mocowaniem dla zawias贸w wersji dzielonej.

Pozdrawiam
Darek
Zapisane

Bikerking
Citroen C1:
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #8 : Wtorek, 29 Stycze艅 2013, 01:13 »



Uploaded with ImageShack.us

mamy tu mocowanie i zamek prawego oparcia



Uploaded with ImageShack.us

mocowanie przykrecone do karoserii lewa strona 



Uploaded with ImageShack.us

kanapa przykrecona do podlogi dwiema 艣rubami lewa i prawa strona tak samo 



Uploaded with ImageShack.us

srodkowy mechanizm sk艂adanej kanapy od strony baga偶nika 




Uploaded with ImageShack.us

tak wyglada ten mechanizm , zawias od srodka w kabinie




Uploaded with ImageShack.us

a tak to wyglada mocowanie pod siedziskiem
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 29 Stycze艅 2013, 01:48 wys艂ane przez BOBAS349FK » Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
bikerking
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 18



« Odpowiedz #9 : Wtorek, 29 Stycze艅 2013, 19:44 »

Wielkie Wielkie Dzi臋kuje za foty.

Z tego wynika 偶e blachy od zawias贸w centralnej cz臋艣ci montuje si臋 do tych samych miejsc do kt贸rych s膮 przymocowane zatrzaski pas贸w bezpieczenstwa.
A wi臋c wniosek bliski temu 偶e si臋 da U艣miech

Jak dokonam zakupu kanapy opisze co i jak..

Pozdrawiam
Darek
Zapisane

Bikerking
Citroen C1:
obcy44
Citybug Maker
*
Wiadomo艣ci: 693


zajefajny w贸zek 艣migaj膮cy po W-wie


« Odpowiedz #10 : Wtorek, 29 Stycze艅 2013, 22:45 »

Dzi臋ki wszystkim. Zobaczymy jak膮 wersj臋 uda mi si臋 kupi膰. Jak b臋d臋 musia艂 montowa膰 sam kanap臋 to od艣wie偶臋 temat :-)
kupuj auto u mnie to nawet kolor kanapy b臋dziesz mia艂 do wyboru U艣miech
Zapisane

Citroen C1 1,0 B 2009r 
Honda CRV 2,2 I-CTDI 175 KM
Kymco New Dink 50
bikerking
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 18



« Odpowiedz #11 : 艢roda, 06 Luty 2013, 12:09 »

Witam.

Kanapa wymieniona. Kupi艂em od wersji 3drzwiowej a za艂o偶y艂em do 5drzwiowej. Spos贸b monta偶u bardzo prosty, tak jak na zdj臋ciach powy偶ej (aczkolwiek doj艣cie do 艣rubek od tych blaszek skrajnych - zawiasy zewn臋trzne - jest bardzo utrudniony). Te 艣rodkowe blaszki przymocowujemy w 4ech miejscach, dwie 艣rubki mocuj膮ce gniazda pas贸w bezpiecze艅stwa i dwie mocuj膮ce od strony baga偶nika (u mnie w wersji bez dzielonej kanapy by艂y te 艣rubki ju偶 wkr臋cone w otwory, wystarczy艂o odkr臋ci膰 przy艂o偶y膰 blaszk臋 mocuj膮c膮 kanapy dzielonej i zakr臋ci膰)

niestety fotek nie mam bo robi艂em to wieczorem i kiepskie o艣wietlenie by艂o pod fotki.

Jedyna problematyczna sprawa to bia艂e plastiki kt贸re siedz膮 w otworach karoserii pod siedziskiem kanapy ('zakotwiczaj膮' siedzisko kanapy 偶eby si臋 nie przesuwa艂o/ by艂o sztywne?). W kanapie kt贸r膮 zakupi艂em tych plastik贸w nie by艂o a demonta偶 z oryginalnej wi膮za艂 si臋 z ich lekkim uszkodzeniem. Efekt jest taki ze siedzisko jest jakby bardziej lu藕ne ni偶 oryginalne ale co艣 pokombinuje jeszcze 偶eby je usztywni膰.

Og贸lnie si臋 'DA'  Disco

Pozdra
Darek
Zapisane

Bikerking
Citroen C1:
Czarny38
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 1



« Odpowiedz #12 : Poniedzia艂ek, 08 Grudzie艅 2014, 12:16 »

Koledzy jak si臋 demontuje tylne siedzisko? s膮 jakie艣 艣ruby? tak sztywno siedzi 偶e nie chc臋 czego艣 urwa膰.
Zapisane
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #13 : Poniedzia艂ek, 08 Grudzie艅 2014, 13:57 »

siemk kolego mamy taki ma艂y zwyczaj kt贸ry sprawia ze czujemy sie szanowani heee  lol najpierw sie witamy w dziale powitalnia a potem pytamy o co chcemy ........ ps siedzisko sie wyrywa ze tak powiem do'' g贸ry ''
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Shreq
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 6


« Odpowiedz #14 : Wtorek, 31 Lipiec 2018, 22:03 »

Witam, czy wystarczy kupi膰 samo oparcie sk艂adane? czy jest konieczno艣膰 wymiany oparcia + siedziska. Zale偶y mi na wymianie kanapy na dzielon膮 ze wzgl臋du na ISOFIX. Isofix jest przytwierdzony do siedziska czy oparcia?. Pozdrawiam
Zapisane
pioter
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 3


« Odpowiedz #15 : Wtorek, 07 Sierpie艅 2018, 19:45 »

Hej. Shreq, kupuj膮c malucha zale偶a艂o mi by mia艂 isofix. Dopiero p贸zniej zajrza艂em do instrukcji, a tam 偶e dopuszczalne jest montowanie fotelik贸w isofix wielko艣ci A B i B1 - przodem do kierunku jazdy. Czyli RWF nie zamontujesz, tzn zamontujesz ale w razie W zaczepy mog膮 nie wytrzyma膰.
Odsy艂am tutaj: http://osiemgwiazdek.blogspot.com/2013/01/klasa-isofixa-sysza-pan-o-tym.html?m=1
Zapisane
Strony: [1]   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: