Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: OPONY zimowe  (Przeczytany 141404 razy)
cookie
Maniak
***
Wiadomości: 976

Sprzedam wózek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #20 : Wtorek, 12 Styczeń 2010, 08:55 »

PO ostatnich doświadczeniach zony i konicznościa odkopywania jej na srodku drogi kupiłbym nawet wyższy profil jesliby wszedł w nadkola.
Zapisane
pietras
Klubowicz
*
Wiadomości: 903


Radom / Warszawa


« Odpowiedz #21 : Wtorek, 12 Styczeń 2010, 18:27 »

To tylko i wyłącznie moja opinia, ale mi byłoby szkoda alusów na zimę.. tym bardziej na niskim profilu. Oczywiście zrobisz jak zechcesz ale szkoda felg.. Moja zimowa wersja czy to w espero, polo czy w cytrynie zawsze będzie stalowa Uśmiech
Zapisane

Uśmiech
Daniel
Użytkownik
*
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #22 : Czwartek, 14 Styczeń 2010, 21:00 »

Po niedawnej wpadce w dziurę miał bym teraz 3 felgi.
Stalowa się tylko wgięła Uśmiech
Zapisane

Barteess407
Użytkownik
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #23 : Poniedziałek, 25 Październik 2010, 17:07 »

Witam serdecznie. Właśnie zamówiłem opony zimowe i chce się dowiedzieć czy powinienem się cieszyć czy płakać. Było tak...zastanawiałem się nad Barum-em Polaris 2 z tej przyczyny ,że już 2 gi komplet tych kół użytkuje i generalnie chwale sobie je, z tego co wiem również w  testach dobrze wypadają zwłaszcza na śniegu. Niestety wszyscy kupują zimówki (tak jakby zima się zbliżała Łohoho) i z tej przyczyny nie było Barum-ów na stanie. Miałem do wyboru Firestona ,o którym czytałem tragiczne opinię i Fulde. Wybrałem FULDA 155/65R14 Kristall Montero 3. Co myślicie o tej oponie ?   Może ktoś ma taką u siebie ?
Generalnie przeczytałem już chyba wszystkie testy opon i co test to polecają inne opony więc człowiek już kompletnie nie wie co wybrać. Ja osobiście w życiu jeździłem na Dębicach Frigo 2 , Barumach Polaris 2 oraz Dunlopach Winter sport 3 d. Dębica na śnieg super ale na mokrym słabo, barum na każdej nawierzchni był dobry ale raczej nie rewelacyjny. Dunlop super ale zwiększał spalanie  (w grand vitarze o 1 litr) . W następnym roku planuje zmienić zimówki w moim leonie i totalnie nie wiem na co. Kierując się testami chyba najlepiej wybrać continentale. Jestem bardzo ciekawy jak te Fuldy będą sprawować się w c1 ce. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 25 Październik 2010, 20:23 wysłane przez Barteess407 » Zapisane

srebrna C1 1.0 MAP Spalanie : oraz Seata leona II 1.9TDi :   Pozdr.
WojtekS1
Użytkownik
*
Wiadomości: 35


« Odpowiedz #24 : Poniedziałek, 25 Październik 2010, 21:08 »

Witam,

ja kupiłem miesiąc temu Kristal Montero 3 w oryginalnym rozmiarze + drugi komplet oryginalnych felg. Do tej pory w ostatnich latach w swoich autkach jeździłem na dębicach. W przypadku Fuld kierowałem się testami ADAC, w których te opony wypadły bardzo dobrze. Na razie jestem zadowolony oponki bardzo ciche i po pierwszych przymrozkach (poruszam się często po drogach przebiegających przez lasy liściaste) same pozytywne wrażenia. Ale prawdziwy test nastąpi po pierwszych opadach śniegu. A swoją drogą już mi się chce nartek Mrugnięcie

Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #25 : Poniedziałek, 25 Październik 2010, 21:37 »

ja też mam te Fuldy -dostałem nówki z salonu i założę je do cytryny - powiem jak troszkę poganiam - ale na pewno będzie gites Uśmiech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
Barteess407
Użytkownik
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #26 : Wtorek, 26 Październik 2010, 00:01 »

No to fajnie bo nie byłem pewny ,czy moja szybka decyzja dotycząca Fuld będzie dobra. Dziękuję wszystkim za odpowiedz. W auto świecie ukazał się test opon zimowych w rozmiarze 195/65/15 czyli takie jakie mam na zimę w leoniku... w zasadzie najlepiej na śniegu wypadła opona Sava Eskimo S3 a przecież to nie jest jakaś droga guma. Bardzo się nią zainteresowałem ,może w następnym roku skusze się właśnie na eskimo . Po ostatniej ostrej zimie chyba warto wybierać takie opony ,które dadzą nam jak najlepsze możliwości na śniegu bo na suchym i mokrym prawie każda opona zachowuje się znośnie. Poza tym sava jest tańsza od conti o dobre 300zł wg mnie lepiej kupić taką  save, która okazuje się zaskakująco dobra pojeździć ze 4 lata sprzedać za około 200zł i kupić następny komplet za 700-800zł a nie wiązać się z oponą premium na lata.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 26 Październik 2010, 00:22 wysłane przez Barteess407 » Zapisane

srebrna C1 1.0 MAP Spalanie : oraz Seata leona II 1.9TDi :   Pozdr.
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomości: 2553



« Odpowiedz #27 : Wtorek, 26 Październik 2010, 10:22 »

wszystko zalezy gdzie sie jezdzi. w naszych waronkach drogi sa raczej czarne/mokre/brejowate niz zasniezone, wiec w/g mnie wazniejsze jest jak sie w takich waronkach sprawuje. poza tym nie mam zdania, jezdzilem raz na debica frigo a potem zawsze na oponach zimowych yokohama, tak jak i wszyscy moi znajomi wiec nie mam rozeznania. nawiazujac do czasu uzytkowania, po 4latach guma praktycznie juz ma niewiele swoich poczatkowych wlasciwosci, wiec nalezalo by ja i tak zmienic. co nie zmienia faktu, ze bedzie to 5 sezon moich nad czym ubolewam.
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
cookie
Maniak
***
Wiadomości: 976

Sprzedam wózek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #28 : Wtorek, 26 Październik 2010, 13:00 »

Ja na zimę zdecydowanie odradzam firestone- kupiłem awaryjnie 2 nówki sztuki i sa o niebo gorsze od 10-letnich nokianów hakkapelitan, które w zeszła zime zamontowane były na tyle. Teraz znów siedza na przodzie a firestony powedrowały na tył jako ze mają głebszy bieznik ale wodóle nie trzymają na ubitym sniegu.
Ni emogę złego słowa powiedziec o kleberach- mam już drugi zestaw zimówek w rozmiarze 185/65r14 ale chwali je sobie też brat w sharanie na kołach 16cali-dokąłdnego rozmiaru nie pomnę.
W c1 mam goodyeary ug7+ i tez są spoko a kosztowały w sumie 60 zeta wiecej niz barumy czy inne klebery.
Imho zimówki kupuje sie własnie na najgorsze warunki jakie moga sie zdazyć. I tak zimą jexdzimy na pół gwizdka a jak bedzie sniezyca czy błoto pośniegowe to przyda sie dobra guma tam gdzie zabraknie umiejętności i wyobraźni.
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #29 : Wtorek, 26 Październik 2010, 20:18 »

...a mi przyszła taka dygresja do głowy... kiedyś maluchem jeździłem na letnich oponach całą zimę i po śniegu prawie po kolana i jadąc nawet nie myślałem o jakichś tam zimówkach tylko o tym żeby się nie zatrzymać bo nie ruszę wtedy  lol o i tyle  Język

ciekawe jak wiele osób teraz umiało by pojeździć na letnich zimą Łohoho bokami po śniegu w zakrętach Język
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
107KOMPRESOR
Klubowicz
*
Wiadomości: 2553



« Odpowiedz #30 : Środa, 27 Październik 2010, 09:30 »

wiesz, jak ja zdalem na prawko i dostalem samochod na jakis czas, to byla akurat zima, sniegu, lodu itd. bylo duzo. zimowek tak jak mowisz nie bylo (a przynajmniej wiekszosc ich nie miala), ale tez bylo DUZO mniej samochodow na drogach, ktore poruszaly sie DUZO wolniej. no i bylo zdecydowanie mniej "cfaniackich" sytuacji w ktorych to ty musisz uwazac za wszystkich. nie bylo tez nawigacji, telefonow komurkowych i innych rozpraszaczy uwagi.
dobrze, ze jest coraz wiecej "ulatwien" choc oczywiscie masz racje. umiejetnosci i wyobrazni opona zimowa, abs itd. nie zastapi.
Zapisane

P107 SI GT  P206SW 207GTI
cookie
Maniak
***
Wiadomości: 976

Sprzedam wózek Mutsy Urban Rider.


« Odpowiedz #31 : Środa, 27 Październik 2010, 09:37 »

...a mi przyszła taka dygresja do głowy... kiedyś maluchem jeździłem na letnich oponach całą zimę i po śniegu prawie po kolana i jadąc nawet nie myślałem o jakichś tam zimówkach tylko o tym żeby się nie zatrzymać bo nie ruszę wtedy  lol o i tyle  Język

ciekawe jak wiele osób teraz umiało by pojeździć na letnich zimą Łohoho bokami po śniegu w zakrętach Język
Mnie sie udało 2 lata temu nie zdazyć przed pierwszym sniegiem i błotem pośniegowym. Było fajnie, auto ładnie szłobokami, abs pierdział az miło i generalnie było zabawnie do czasu az przy predkości 40km przeleciałem przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Wszedzie było błotko a przed swiatłami ostało sie troche ubitego sniegu i lodu.
Zapisane
yarpen
Posiadacz
**
Wiadomości: 372



« Odpowiedz #32 : Środa, 27 Październik 2010, 10:29 »

ja też jeżdżę na kleberach przejętych po poprzednim właścicielu Uśmiech i złego słowa powiedzieć o nich nie mogę, nawet nieźle trzymają się drogi, chociaż muszę chyba pojechać na plac manewrowy niedaleko mnie jak spadnie śnieg taki większy i potestować je szkoląc jednocześnie swoje umiejętności, bo do tej pory kontrolowane ślizgi trenowałem na seicento na uliczce osiedlowej Mrugnięcie
Zapisane

kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #33 : Środa, 27 Październik 2010, 21:59 »

...właśnie zapakowałem do cytryny zimówki (może jutro uda się wymienić - pojadę może do serwisu lol a co tam trzeba obadać Język) i przyglądałem się tym FULDOM Kristal Montero2 czy jakoś tam, to one maja konkretny bieżnik!!! takie terenowe bardziej na duży śnieg widać Łohoho - poprzedniej zimy jeździłem SC na Dayton DW510 to one tak mocno wyciętego bieżnika nie miały jak te FULDY Uśmiech zobaczymy jak będzie się jeździć i czy dużo głośniejsze będą.
« Ostatnia zmiana: Środa, 27 Październik 2010, 22:02 wysłane przez kristofch » Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
Robert28
Gość
« Odpowiedz #34 : Niedziela, 31 Październik 2010, 21:17 »

Witam
Ja zawsze czekam do pierwszego śniegu ( chyba że muszę jechać gdzieś dalej w trasę ) . To taka moja tradycja . Uśmiech
Kiedyś śmigałem na Dębicy Frigo . Obecnie na posiadam Goodyear UG 7+. Dębica dobra jest na duży świeży śnieg . Doskonale sobie radzi z dużą ilością białego puchu , jednak na drodze odśnieżonej a tym bardziej oblodzonej radzi sobie dużo gorzej . Goodyear UG 7 i 7+ lepiej radzą sobie na drogach oblodzonych i odśnieżonych , jednak trochę więcej śniegu i nie mogą przemielić , zaczynają się ślizgać . Goodyear mają jeszcze tą zaletę że są dużo cichsze .
Pozdrawiam . Kozak
Zapisane
maruda
Użytkownik
*
Wiadomości: 87



« Odpowiedz #35 : Niedziela, 31 Październik 2010, 21:33 »

A ja mam pytanie ...blondynki? girl_crazy czy fabryczne opony w trojaczkach a dokładnie w aygo są letnie czy całoroczne? Wiem, że wszystko można sobie wyczytać na oponie ale nie udało mi sie znaleźć żadnego symbolu, który by mi to wyjaśnił. Natomiast w instrukcji zalecają zmiane opon na zimowe tylko do jazdy po śniegu. Gdzieś też chyba czytałam, że  trojaczki wyjeżdżaja z fabryki na oponach całorocznych. Ja w zimie nie planuję raczej pozamiejskich wycieczek, bo nie znoszę zimy Uśmiech i jestem w tych miesiącach zdecydowanie domatorką. W mieście bardziej mi zagraża lód niż śnieg i to raczej sporadycznie, kiedy wyjadę zanim zdążą polać jezdnie solą. A że leją u nas obficie to może tylko ochrona opon przed solą uzasadniałaby ich wymianę? Więc może w mojej sytuacji nie ma sensu inwestować w zimówki?
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomości: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche małe porsche...


« Odpowiedz #36 : Niedziela, 31 Październik 2010, 21:45 »

...ee nie no na całorocznych oponach to one nie są Uśmiech ja tam radzę zmienić - nawet do jazdy po mieście Uśmiech


...ja w piątek wymieniłem gumy Uśmiech na Fuldy Kristall Montero 2 w serwisie Citroena - trwało to jakies 15 min.- 4 osoby to robiły a jedna dokręcała Uśmiech byłem pod wrażeniem - a to wszystko za jedyne 60 zł (to było moje pierwsze zapoznanie z serwisem Uśmiech )

...co do opon...to po przejechaniu na nich ponad 140 km mogę stwierdzić jedno że są mało stabilne tak troszkę buja na nich jakoś - miękkie są bardzo i pomimo że to ten sam rozmiar co letnich to jakoś tak dziwnie mocno wystaje rant felgi (inna konstrukcja opony troszkę) Zobaczymy jak się sprawdzą w zimie.
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
marysia
V.I.P
*
Wiadomości: 1385



WWW
« Odpowiedz #37 : Niedziela, 31 Październik 2010, 22:06 »

Ja juz w środę założyłam swoje CONTINENTAL ContiWinterContact TS800.  Bardzo lubiena nich jeździć, nie zawiodły mnie poprzedniej zimy a była sroga Uśmiech dodam ze codziennie jeżdzę do pracy 30 km wiejskimi drózkami i czasami nie wiedziałam gdzie jest droga a gdzie pobocze
No udało mi się zawstydzić poprzedniej zimy kilka wlokących się aut z maczo kierowcami Uśmiech
Zapisane

maruda
Użytkownik
*
Wiadomości: 87



« Odpowiedz #38 : Niedziela, 31 Październik 2010, 23:23 »

Ja mam teraz opony Continental (tyle wiem, bo akurat to udało mi sie na nich odczytać i..zrozumieć). Wyszukałam w neciie, że Continental ma opony wielosezonowe: Continental VancoFourSeason; więc może moje takie właśnie są? A w opisie: "Continental VancoFourSeason to całoroczna opona klasy premium (wysokiej). Model VancoFourSeason niemieckiego koncernu Continental charakteryzuje się bardzo długą żywotnością. Jest to opona typu All-Seasons. Jej bieżnik dostosowany jest zarówno do letnich, jak i zimowych warunków. Rzeźba opony zapewnia sprawne odprowadzanie wody oraz bezpieczna jazdę po błocie i lekkim śniegu. Dzięki odpowiedniej mieszance gumowej bieżnik nie traci swoich właściwości nawet przy niskich temperaturach".

Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomości: 5856


był sobie kiedyś 107RC...


WWW
« Odpowiedz #39 : Niedziela, 31 Październik 2010, 23:39 »

fabryczne opony w trojaczkach to continental ContiEcoContact
Zapisane

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (służbowóz)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(Żonowozideł)

Były:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do góry
Drukuj
Skocz do: