Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: [1] 2 3   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Automatyczna skrzynia bieg贸w - dyskusja, awaria, naprawa  (Przeczytany 83246 razy)
Barteess407
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 15


« : 艢roda, 27 Pa藕dziernik 2010, 21:06 »

Witam . Dzisiaj odebra艂em telefon z domu  ,偶e skrzynia automatyczna w cytrynie zawiesi艂a si臋 w pozycji N 艣wieci si臋 kontrolka od skrzyni . Awaria przydarzy艂a si臋 przy manewrowaniu przed domem, Jutro ma przyjecha膰 lawet i odwie艣膰 samoch贸d do ASO. Jest w szoku. 5 dni cieszyli艣my si臋 citroen-en. Ma mo偶e kto艣 jaki艣 pomys艂 co to mo偶e by膰 ? Elektronika ?
To nasz drugi samoch贸d francuski pierwszy peugeot 407 tragedia psu艂 si臋 ca艂y czas teraz cytryna da艂a du..y chyba jaki艣 fatum Smutny
« Ostatnia zmiana: 艢roda, 24 Pa藕dziernik 2012, 20:38 wys艂ane przez kaliope » Zapisane

srebrna C1 1.0 MAP Spalanie : oraz Seata leona II 1.9TDi :   Pozdr.
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #1 : 艢roda, 27 Pa藕dziernik 2010, 21:33 »

uuuuuuuuuuuuuj, a co znaczy ze zawiesi艂膮 sie w pozycji N ?? w og贸le nie reaguje na inne ustawienia ?
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
Barteess407
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 15


« Odpowiedz #2 : 艢roda, 27 Pa藕dziernik 2010, 22:09 »

dok艂adnie tak. Sam dr膮偶ek porusza si臋 ale na wy艣wietlaczu jest N i tyle.
Zapisane

srebrna C1 1.0 MAP Spalanie : oraz Seata leona II 1.9TDi :   Pozdr.
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #3 : 艢roda, 27 Pa藕dziernik 2010, 22:22 »

pewnie co艣 si臋 sterownik- komp przywiesi艂, mo偶e pomog艂oby od艂膮czenia akumulatora na chwil臋 , no ale kurde w nowym samochodzie takich rzeczy si臋 nie robi przecie偶 , bez jaj- mo偶臋 jaka艣 wada fabr. na pewno jutro zrobi膮 - zobaczysz.
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
biela
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 1502


Auto maniak


« Odpowiedz #4 : Czwartek, 28 Pa藕dziernik 2010, 16:17 »

ciekawe co tam wywr贸偶膮
Zapisane

Kia Ceed SW '20 1.0 120KM
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #5 : Czwartek, 28 Pa藕dziernik 2010, 18:20 »

jaki艣 pewnie kabelek od jakiego艣 sensorka si臋 odczepi艂i tyle U艣miech (a mo偶e np. jak si臋 ma r臋czny zaci膮gni臋ty to tak jest lol )
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
kamil263
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 45


« Odpowiedz #6 : Czwartek, 28 Pa藕dziernik 2010, 21:47 »

nie to jest w艂a艣nie problem tych skrzy艅 sterownik pada wspomina艂em ju偶 ale nikt mi nie wie偶y艂
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #7 : Czwartek, 28 Pa藕dziernik 2010, 21:49 »

hmm... bo nikt nie mia艂 z tym do艣wiadczenia.
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #8 : Pi膮tek, 29 Pa藕dziernik 2010, 10:36 »

Dokladnie - nikt nie mial doswiadczenia - mnie nigdy sie jeszcze nie stalo. Jedyne co kila razy mi sie zdarzylo to to ze po wlaczeniu wstecznego a potem szybkiej zmianie na 1-ke skrzynia chwile sie zastanawiala i mrugala kontrolka "R", ale po 2 sekundach autko rusylo, takze nic zlego o tej skrzynie jak na 12kkm nie moge powiedziec. Mysle ze cos drobnego z elektryka sie stalo. Wyglada mi to na rozlaczenie sie jakiegos polaczenia elektrycznego miedzy drazkiem a skrzynia, takze mogles sobie ruszac dzwignia ale skrzynia zamarla w stanie "N" i juz tego zmienic nie mogles.

Szkoda ze Cie to spotkalo, a juz szczegolnie ze jest to autko 5-cio dniowe. Mam nadzieje ze szybko naprawia i bedziesz mogl sie nim dluuugo cieszyc z bezawaryjnej jazdy.
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
Barteess407
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 15


« Odpowiedz #9 : Sobota, 30 Pa藕dziernik 2010, 23:34 »

Witam Serdecznie dzi臋kuj臋 wszystkim za podtrzymywanie na duchu U艣miech . Odebrali艣my cytryn臋. No wi臋c serwis nie wie co to mia艂o by膰. Auto przyjecha艂o do nich na lawecie.  Popatrzyli ,skasowali  b艂膮d w kompie ,kt贸ry faktycznie pojawi艂 si臋 i  oddali c1 k臋. Jestem teraz w weekend w domu . Je偶d偶臋 ,pr贸buj臋 j膮 i nic si臋 nie dziej臋. Wszystko dzia艂a tak jak powinni. Jedyne co odkry艂em to to ,偶e skrzynia jest podatna na niechlujn膮 zmian臋 bieg贸w chodzi mi o prze艂o偶enia E i R. Je艣li przy zmianie biegu  hamulca nie wci艣niemy na tyle mocno aby auto nie poruszy艂o si臋 przy tym nawet o milimetr to w tedy skrzynia nie zmieni prze艂o偶enia przywiesi si臋 i zacznie miga膰. Trzeba na to zwraca膰 baczn膮 uwag臋. Jednak偶e nie mia艂o to wp艂ywu na moj膮 przygod臋 poniewa偶 偶adna czynno艣膰 nie powinna zawiesi膰 skrzyni bieg贸w na sta艂e. Mam nadziej臋 ,偶e ponownie nie przydarzy nam si臋 偶adna podobna awaryjna sytuacja. Jedynie co mo偶na wywnioskowa膰 z mojej przygody to to ,偶e albo mieli艣my pecha i zawiesili艣my j膮 w jaki艣 spos贸b albo jeszcze nie znam przyczyny problemu . Zobaczymy co czas przyniesie. Jak na razie wracamy do codziennej eksploatacji cytryny i postaramy si臋 bacznie zwraca膰 uwag臋 na dok艂adno艣膰 obs艂ugi skrzyni.
« Ostatnia zmiana: Sobota, 30 Pa藕dziernik 2010, 23:46 wys艂ane przez Barteess407 » Zapisane

srebrna C1 1.0 MAP Spalanie : oraz Seata leona II 1.9TDi :   Pozdr.
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #10 : Niedziela, 31 Pa藕dziernik 2010, 00:22 »

to warto zainwestowa膰 w interfejs... bo w razie czego podpinasz i sam kasujesz ten b艂膮d U艣miech

grunt ze je藕dzi U艣miech
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
malizja
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 28



« Odpowiedz #11 : 艢roda, 06 Luty 2013, 11:06 »

Witam wszystkich,
Poniewa偶 na liczniku 66 tys., chc臋 wymieni膰 olej w skrzyni bieg贸w, jaki polecacie? 艁ohoho
Zapisane
ArcherPAF
Administrator
*
Wiadomo艣ci: 5856


by艂 sobie kiedy艣 107RC...


WWW
« Odpowiedz #12 : 艢roda, 06 Luty 2013, 11:50 »

fabryczny U艣miech
Zapisane

Pzdr from 艁DZ,
Basiu

P 508'SW 2.0 BlueHDi 160KM EAT8 RP 2019 (s艂u偶bow贸z)
VW Bettle Cabrio Design 1.2THP+ RP 2014(呕onowozide艂)

By艂y:
P 107 RC 1.0+, P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM Euro 5, P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT, P V-Clic 50ccm
S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 , S 9-3 II SportCombi Linear "1.9TiDS" MY06
shakalinho
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 4


« Odpowiedz #13 : Niedziela, 14 Kwiecie艅 2013, 08:01 »

witam,

Jestem 艣wie偶ym u偶ytkownikiem Aygo z "pseudo" automatem. Nie wiem czy u was to normalne, ale przy ruszaniu (tj. puszczaniu hamulca) samoch贸d czasami si臋 d艂awi, skacze (tak jakby si臋 nie umiej臋tnie rusza艂o manualem). Pisze czasami, bo nie jest to regu艂a i po jakim艣 czasie wszystko si臋 normuje i powiedzmy auto rusza jak w normalnym automacie.

Ciekawy jestem jak jest u was. Czy co艣 jest nie tak z t膮 moj膮 skrzyni膮, czy to jest tzw. "ten typ tak ma".
Zapisane
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #14 : Niedziela, 14 Kwiecie艅 2013, 20:40 »

My艣le ze co艣 u ciebie nie tak, bo ja w艂a艣nie przelecialem 40k kilometr贸w i nic si臋 nie dzieje. Jest czasami tak ze przy zmianie bieg贸w szczeg贸lnie z jedynki na dw贸jk臋 szarpie, do tego si臋 ju偶 musia艂em przyzwyczai膰, albo co gorsza z dw贸jki na jedynk臋, ale generalnie jestem bardzo zadowolony, bo p贸ki si臋 nie 艣piesze nigdzie to auto bardzo fajnie si臋 zachowuje. Zdarza si臋 ze posilkuje si臋 manualna zmiana bieg贸w bo to daje wi臋ksza kontrole nad autkiem szczeg贸lnie przy ma艂ych pr臋dko艣ciach.
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
shakalinho
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 4


« Odpowiedz #15 : Poniedzia艂ek, 15 Kwiecie艅 2013, 21:50 »

My艣le ze co艣 u ciebie nie tak, bo ja w艂a艣nie przelecialem 40k kilometr贸w i nic si臋 nie dzieje. Jest czasami tak ze przy zmianie bieg贸w szczeg贸lnie z jedynki na dw贸jk臋 szarpie, do tego si臋 ju偶 musia艂em przyzwyczai膰, albo co gorsza z dw贸jki na jedynk臋, ale generalnie jestem bardzo zadowolony, bo p贸ki si臋 nie 艣piesze nigdzie to auto bardzo fajnie si臋 zachowuje. Zdarza si臋 ze posilkuje si臋 manualna zmiana bieg贸w bo to daje wi臋ksza kontrole nad autkiem szczeg贸lnie przy ma艂ych pr臋dko艣ciach.

jutro pojad臋 do serwisu, kt贸ry obczaj膮 t膮 skrzyni臋. Kolo mi t艂umaczy艂, przez telefon 偶e trzeba zrobi膰 inicjalizacj臋 sprz臋g艂a (cokolwiek to znaczy) i ew. troch臋 podregulowa膰 lub w najgorszym wypadku oka偶e si臋, 偶e sprz臋g艂o zjechane i do wymiany, 偶eby normalnie chodzi艂o. Zastanawia mnie, 偶e nie zawsze si臋 d艂awi, tj. jak jest zimny to ma bardziej tendencj臋 do d艂awienia ni偶 jak ju偶 pochodzi silnik.
Zapisane
kowalski
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 107



« Odpowiedz #16 : Pi膮tek, 07 Czerwiec 2013, 15:27 »

Czesc  Dzie艅dobry

Odpowirdz dla kristofch
Pytanie zadane w temacie:
   
Odp: Kompleksowe wyg艂uszenie ca艂ego samochodu. Operacja SILENT C1
芦 Odpowiedz #36 : Dzisiaj o 10:39 禄
i to jest foto relacja U艣miech super U艣miech

(P.S kurde masz automata...napisz w oddzielnym w膮tku swoje wra偶enia z jazdy )


Jak na razie, to nie wiele moge powiedziec. Mam ten samochodzik dopiero dwa tygodnie,ale:
Skrzynia 5 - biegowa MMT (Multi Mode Transmission)
"Sekwencyjna skrzynia bieg贸w (inaczej p贸艂automatyczna skrzynia bieg贸w lub zautomatyzowana manualna skrzynia bieg贸w) - rodzaj skrzyni bieg贸w, kt贸ra nie posiada peda艂u sprz臋g艂a, a zmiany bieg贸w dokonuje si臋 poprzez zmienienie pozycji dr膮偶ka zmiany bieg贸w (tak jak w skrzyni manualnej + - ),lub po przelaczeniu na E (Easy) skrzynia sama zmienia biegi."
Do zakorkowanego miasta - idealna.
Podczas wyprzedzania, lub dla zabawy mozna przelaczyc na sekwencje.
Pali od 5.0 do 5.6 przy normalnej jezdzie. 6.2 z noga w podlodze. wiec jest ok.
Jak na razie nic sie z nia nie dzieje, za krotko nim jezdze

Pozdrawiam  OK
« Ostatnia zmiana: Pi膮tek, 07 Czerwiec 2013, 19:59 wys艂ane przez kowalski » Zapisane
kaliope
SUPER MODERATOR
*
Wiadomo艣ci: 1396


Peugeot 107, 1.0 trendy & Zafira 1.9 cdti


« Odpowiedz #17 : Pi膮tek, 07 Czerwiec 2013, 17:40 »

przy jakich obrotach zmienia na kolejny bieg przy w miar臋 normalnej je藕dzie? Je偶dzi艂em ostatnio BMW te艣cia i by艂em w szoku. Biegi zmienia艂 przy tylko 2100-2200 obrot贸w i po zmianie obroty spada艂y na 1800
Zapisane

marysia
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1385



WWW
« Odpowiedz #18 : Pi膮tek, 07 Czerwiec 2013, 18:35 »

prawie jak diesel U艣miech
Zapisane

kowalski
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 107



« Odpowiedz #19 : Pi膮tek, 07 Czerwiec 2013, 19:41 »

 Dzie艅dobry

Zautomatyzowana skrzynia bieg贸w 鈥 jak pracuje skrzynia p贸艂automatyczna?

http://autokult.pl/2012/08/30/zautomatyzowana-skrzynia-biegow-jak-pracuje-skrzynia-polautomatyczna
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: