Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Strony: 1 [2] 3   Do do艂u
Drukuj
Autor W膮tek: Automatyczna skrzynia bieg贸w - dyskusja, awaria, naprawa  (Przeczytany 83281 razy)
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #20 : Pi膮tek, 07 Czerwiec 2013, 20:10 »

kowalski przede wszystkim dzi臋ki za poci膮gniecie w膮tku U艣miech... ja jako艣 choruje ostatnio na automata w艂a艣nie takiego  (stary i leniwy si臋 robi臋 ) U艣miech szczeg贸lnie 偶e teraz w "nowych" poliftowych trojaczkach skrzynia MAP ma 艂opatki przy kierownicy i podobno jest to bardzo fajna sprawa...gorzej w艂a艣nie z samym dzia艂aniem...podobno czasami przy przyspieszaniu w trybie auto (easy) autko nie do艣膰 ze wolno zmienia biegi to jeszcze potrafi zdrowo przymuli膰 a nawet zwolnic ...czy co艣 takiego zaobserwowa艂e艣 ? a czy mo偶e mia艂e艣 okazje pogania膰 jakim艣 trojaczkiem w manua艂u ? masz jakie艣 por贸wnanie ? bo niestety u mnie nie ma nawet w salonie takich autek ze skrzyni膮 MAP Smutny

tu jest ciekawy opis http://superauto24.se.pl/testy/citroen-c1-10i-map-test-opinie-zdjecia-wideo-dziennik-dzien-2-uklad-napedowy-i-spalanie_256318.html?podglad=1

natomiast tu strasznie skrytykowali http://www.autogaleria.pl/auto_test/citroen-c1-1.0-map-desire,325.html

mo偶esz si臋 do tego ustosunkowa膰 ? nasz kolega dth r贸wnie偶 ma "automata" i raczej tak偶e sobie chwali U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
kowalski
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 107



« Odpowiedz #21 : Pi膮tek, 07 Czerwiec 2013, 20:16 »

 Dzie艅dobry
Jezeli chcesz miec skrzynie MMT, To moze Ci sie przydac.
English version

* AYGO MMT RESET.pdf (53.79 KB - pobrany 4303 razy.)
* AYGO MMT PART LAYOUT.pdf (106.44 KB - pobrany 2557 razy.)
* AYGO MMT GEARBOX.pdf (73.03 KB - pobrany 3496 razy.)
* AYGO MMT OPS.pdf (434.06 KB - pobrany 2007 razy.)
* AYGO MMT PART FUNCTION.pdf (33.71 KB - pobrany 1233 razy.)
* AYGO MMT SYS OPS 1.pdf (464.14 KB - pobrany 2640 razy.)
« Ostatnia zmiana: Pi膮tek, 07 Czerwiec 2013, 20:19 wys艂ane przez kowalski » Zapisane
kowalski
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 107



« Odpowiedz #22 : Pi膮tek, 07 Czerwiec 2013, 21:47 »

 Dzie艅dobry

W cudzyslowiu sa wypowiedzi autora artykulu, http://www.autogaleria.pl/auto_test/citroen-c1-1.0-map-desire,325.html
Pod spodem moje odpowiedzi.

 "to jedyny znany mi samoch贸d, kt贸ry zwalnia w trakcie przyspieszania"

Moje odczucia byly podobne,  szczegolnie po przesiadce ze 170 konnego auta. Wszystko zalezy od sposobu jazdy. Na poczatku trudno mi sie bylo przyzwyczaic, ale po kilku dniach jazdy i podstawowym zapoznaniu sie z zasada dzialania ww skrzyni, wszystko wyglada i dziala przyzwoicie.  Jej mankamentem jest szarpniecie przy zmianie z 2 na 1.

"Czasem, podczas jazdy nie jest w stanie zredukowa膰 biegu po wci艣ni臋ciu gazu do oporu i wtedy usi艂ujemy wyprzedza膰 na "pi膮tce"
 
 BZDURA
Podczas jazdy na biegu 5 przy nacisnieciu na pedal przyspieszenia skrzynia redukuje blyskawicznie bieg z 5 na 4 lub kiedy nacisniemy do opory na 3. Wspomne, ze wszystko dziala tak samo jadac 80 czy 120 km/h (tylko nie zapominajmy,ze to silnik litrowy o mocy 68 KM
)

" Innym razem MAP si臋 "zamy艣la" i przy dynamicznej je藕dzie nie wrzuca wy偶szych bieg贸w - nawet po puszczeniu gazu b臋dzie ci膮gn膮艂 80 km/h, podczas gdy na wy艣wietlaczu prze艂o偶e艅 b臋dzie widnia艂a cyfra "2"  

  NIE DO KONCA PAN PISZE PRAWDE.
Jezeli mowimy tu o szybkim starcie spod swiatel,  to tak ma byc! Silnik musi sie wysoko krecic bo tego oczekuje kierowca. Natomiast przy spokojnym ruszaniu biegi zmieniaja sie dosc szybko(4 bieg mamy juz od 50km/h. czworka jest dosc dluga, natomiast piatka dopiero od 75-80km/h)


"Trzecim grzechem g艂贸wnym skrzyni jest to, 偶e podczas postoju na biegu wyra藕nie nie wie, czy jest w stanie utrzyma膰 "C-jedynk臋" na odpowiednich obrotach. Przek艂ada si臋 to na dziwne wra偶enie, 偶e silnik zaraz postanowi zgasn膮膰"

Tego mankamentu w moim Aygo, jak w kilku innych ktorymi jezdzilem ,nie zauwazylem.


"Serdeczne podzi臋kowania dla Seweryna Sikory za pomoc w zrealizowaniu sesji zdj臋ciowej"

W tym przypadku 100% racji, zdjecia swietne

Autor tego artykulu mocno przesadza, lub przesiadl sie do tej Cytryny prosto z Audi A8.
Powinien uprzednio zaczerpnac wiedzy odnosnie sposobu dzialanie tejze skrzyni.
Jezeli w jego egzemplarzu skrzynia MMT tak dziala to powinien oddac auto do dealera, a nie testowac uszkodzony pojazd  i wypisywac bzdury.


Dlaczego automat?
Po porownaniu przed zakupem kilkunastu samochodow z manualem i automatem doszedlem do takiego wniosku.
W obu przypadkach sa plusy i minusy. Mianowicie:
W manualu bardziej kontrolujesz zmiane biegow, to od Ciebie wszystko zalezy. W automacie masz spokoj ,obie rece wolne i co najwazniejsze, lewa noga nie cisnie non stop sprzegla.
Autem bede sie poruszal w zatloczonej stolicy, gdzie predkosc srednia nie przekracza 50 km/h, do tego sygnalizacja swietlna doprowadzajaca do szalu  - brak Zielonej Linii. Za miasto tez da rade jechac. Na autostradach jest ograniczenie do 120 km/h i wszyscy staraja sie jechac z taka predkoscia.


PS.
Co do pytania zadanego przez Kaliope - wkrotce postaram sie na nie odpowiedziec - podam jedynie predkosc , przejade sie i wszystko sobie zapisze.
Co do obrotow.  Nie mam pojecia bo jak na razie, brak u mnie orbitka.

Pozdrawiam  OK
« Ostatnia zmiana: Pi膮tek, 07 Czerwiec 2013, 22:03 wys艂ane przez kowalski » Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #23 : Pi膮tek, 07 Czerwiec 2013, 21:57 »

zmienia膰 skrzyni w mojej cytrynie to raczej nie b臋d臋 U艣miech
super o takie w艂a艣nie opinie mi chodzi艂o U艣miech czyli w sumie du偶o zale偶y od sposobu wci艣ni臋cia gazu
...a nie wiem czy dobrze zrozumia艂em trojaczkiem w manualu tez gania艂e艣 ? jak z przyspieszeniami por贸wnanie ?

ale ch臋tnie bym spr贸bowa艂 z tymi 艂opatkami U艣miech



* MAP.JPG (35.1 KB, 641x418 - wy艣wietlony 2240 razy.)
« Ostatnia zmiana: Pi膮tek, 07 Czerwiec 2013, 22:00 wys艂ane przez kristofch » Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
marysia
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1385



WWW
« Odpowiedz #24 : Pi膮tek, 07 Czerwiec 2013, 22:02 »

Jazda z tymi łopatkami to musi być MEGA frajda! Do tego jazda w korku bez duszenia sprzęgła non stop to musi być naprawdę duży plus. Czasami po wizycie w Poznaniu w godzinach szczytu mam wrażenie, że przypakowałam lewą nogą na siłowni lol
« Ostatnia zmiana: Pi膮tek, 07 Czerwiec 2013, 22:03 wys艂ane przez marysia » Zapisane

kowalski
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 107



« Odpowiedz #25 : Pi膮tek, 07 Czerwiec 2013, 22:11 »

 Dzie艅dobry

W manualu troszke lepiej przyspiesza. To fakt.
Ale wielkiej przepasci miedzy nimi nie ma
Co do lopatek- to nie mialem przyjemnosci jazdy.
Wprowadzone zostaly w nowych modelach.
Zaciekawilo mnie to, i.... chyba podjade do dealera i wyprobuje.  U艣miech


Tak szczerze - to mial byc samochod dla zony do nauki jazdy  hysteric ale bedzie raczej moj.
Zonie kupimy smarta  艁ohoho lub nastepnego trojaczka.

« Ostatnia zmiana: Pi膮tek, 07 Czerwiec 2013, 22:20 wys艂ane przez kowalski » Zapisane
marysia
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1385



WWW
« Odpowiedz #26 : Pi膮tek, 07 Czerwiec 2013, 23:08 »


Tak szczerze - to mial byc samochod dla zony do nauki jazdy  hysteric ale bedzie raczej moj.
Zonie kupimy smarta  艁ohoho lub nastepnego trojaczka.


to ju偶 taka nasza ma艂a regu艂a na forum, 偶e m臋偶owie zabieraj膮 偶onon trojaki 艁ohoho
Zapisane

Misiek
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 45



« Odpowiedz #27 : Pi膮tek, 14 Czerwiec 2013, 00:11 »

Chcia艂em kupi膰 Aygo z t膮 skrzyni膮 mojej lepszej po艂owie, ale po tym co przeczyta艂em, nabra艂em obaw.
呕ona je藕dzi艂a Ibiz膮 z DSG, a to jednak chyba inna bajka.
Mia艂 kto艣 mo偶liwo艣膰 por贸wnania ?
Zapisane
kowalski
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 107



« Odpowiedz #28 : Pi膮tek, 14 Czerwiec 2013, 00:41 »

 Dzie艅dobry Witam

Ja osobiscie nie narzekam  OK

Moja rada:

Jak masz obawy to przejedz sie i Ty i zona i wtedy wyciagniecie wnioski.

Co do DSG - faktycznie inna technologia .

Pozdrawiam.


« Ostatnia zmiana: Pi膮tek, 14 Czerwiec 2013, 00:47 wys艂ane przez kowalski » Zapisane
aygo_driver
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 797



« Odpowiedz #29 : Pi膮tek, 14 Czerwiec 2013, 09:54 »

Po przesiadce z Ibizy (kt贸ry to silnik 105, 150 czy 180KM?) trojaczek b臋dzie si臋 zdawa艂 w og贸le nie przyspiesza膰. Je藕dzi艂em ostatnio 1.2TSI w manualu i to jest w og贸le inna bajka...
Zapisane

Misiek
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 45



« Odpowiedz #30 : Pi膮tek, 14 Czerwiec 2013, 22:29 »

kowalski, tak zrobi臋, dzi臋ki.
aygo_driver, cupra 180 KM, wi臋c zobaczymy.
Zapisane
dthdth
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 1777



« Odpowiedz #31 : Sobota, 15 Czerwiec 2013, 10:04 »

mysle ze zopna ci od razu wybije ten samochod z glowy po przejazdzce (jezdzac na codzien ibiza i to jeszcze cupra hehe). To zwyczajnie przepasc, Cupra jest twarda, szybka, reaguje na najmniejszy dotyk pedalu (wiem bo mialem okazje pojezdzic). Trojaczek z automatem to najtansze chyba na rynku autko z pseudo automatem czyli skrzynia zautomatyzowana. W stosunku do dsg to biegi zmieniane tu sa tak slamazarnie ze szok. Wedlug mnie to idealne autko do miasta dla kogos kto sie zupelnie nigdzie nie spieszy. U mnie w rodzinie sie sprawdza, ale porownywac mozna do innych aut z polautomatem ale nie do dsg.
Zapisane

Peugeot 107 1.0-12V-2Tronic  , Byl - Fiat Bravo 1.9 MJTD 165hp/350Nm , Sym Fiddle II 50cc  ,
Byl - Kreidler Galactica 2.0 Electric   , Triumph Tiger 800 Crystal White   , Toyota Auris II Hybrid
Misiek
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 45



« Odpowiedz #32 : Sobota, 15 Czerwiec 2013, 10:50 »

Ibiza idzie do sprzeda偶y, a 呕ona potrzebuje czego艣 ma艂ego do miasta, i koniecznie w automacie.
Przejecha艂a si臋 Smartem, ale twierdzi, 偶e Aygo jest 艂adniejsze.
C贸偶, musi si臋 przejecha膰 i oceni膰. Do 20 tys.z艂 ci臋偶ko kupi膰 co艣 ma艂ego, w miar臋 艣wie偶ego i z DSG.
Zapisane
aygo_driver
Klubowicz
*
Wiadomo艣ci: 797



« Odpowiedz #33 : Sobota, 15 Czerwiec 2013, 11:39 »

Automat w Smarcie to w og贸le jest pora偶ka (chyba, 偶e w tych nowych co艣 pozmieniali), jecha艂em kiedy艣 ForTwo to normalnie jedno wielkie szarpanie i zero ci膮gu. W VAGowskich trojaczkach nie oferuj膮 DSG?
Zapisane

kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #34 : 艢roda, 03 Lipiec 2013, 13:42 »

nie wiem czy wiecie ale wprowadzili now膮, lepsz膮 podobno skrzynie "automatyczn膮" ETG ( to chyba ta z 艂opatkami przy kierownicy), a auta ze skrzyni膮 MAP s膮 teraz w mega promocji - np. nowa C1 ze skrzyni膮 MAP kosztuje 27890 z艂
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
BOBAS349FK
c1aygo107.net V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 2856



« Odpowiedz #35 : 艢roda, 03 Lipiec 2013, 15:34 »

uuu fajna cena  OK
Zapisane

citroen c1 1.0
xsara picasso 1.6
mondeo GHIA mk2 2.0
GILERA RUNNER 125cm
Misiek
U偶ytkownik
*
Wiadomo艣ci: 45



« Odpowiedz #36 : Czwartek, 04 Lipiec 2013, 14:58 »

Je藕dzi艂 kto艣 mo偶e samochodem z t膮 now膮 skrzyni膮 ?
Zapisane
kristofch
V.I.P
*
Wiadomo艣ci: 5232


C1 3D WHITE...troche gorsche ma艂e porsche...


« Odpowiedz #37 : Wtorek, 09 Lipiec 2013, 20:18 »

w膮tpi臋 U艣miech jest sporo dro偶sza  Smutny jakie艣 8000pln lol ... ale podobno jest super U艣miech nowy ecu, ulepszony firmware...szybsza zmiana bieg贸w i zabawa 艂opatkami przednia U艣miech
Zapisane

CITROEN C1 3D WHITE Noir Caldera 1.0 VVT-I  2010                                                                 
Suzuki SV650N
unibike viper gts
unicykl 20"
gaga195
Maniak
***
Wiadomo艣ci: 744



« Odpowiedz #38 : Wtorek, 09 Lipiec 2013, 21:08 »

a jest jaki艣 komplet swapu do normalnych wersji?艁ohoho
Zapisane

scrap844
Newbie
*
Wiadomo艣ci: 1


« Odpowiedz #39 : Wtorek, 30 Wrzesie艅 2014, 10:57 »

Witam,

dwa miesi膮ce temu kupi艂em Citroena C1 z "automatyczn膮" skrzyni膮 bieg贸w. Kilka dni temu podczas jazdy, biegi przesta艂y si臋 same zmienia膰. Po zatrzymaniu nie da rady 偶adnego biegu wrzuci膰 - 艣wieci si臋 kontrolka od skrzyni bieg贸w. Czy kto艣 z forumowicz贸w spotka艂 si臋 z podobnym problem? Dzwoni艂em do kilku mechanik贸w w okolicy i niestety, 偶adnej z nich nie mia艂 doczynienia z tymi skrzyniami (skrzynia mmt od Toyoty). Czy gdzie艣 w ma艂opolsce jest kto艣 kto zna si臋 na naprawie tych aut? Z tego co wiem, to w autoryzowanym serwisie pono膰 strasznie kwoty licz膮 na napraw臋 - jakie艣 2/3 warto艣ci auta.

Pozdarawiam
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do g贸ry
Drukuj
Skocz do: